Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FrSky X8R pomoc
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2018 20:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Ahoj chlapci.
Mám na vás prosbu.
Mám na T-rex 600 Benzin přijímač FrSky X8R a připevněný nahoře na servech (úplně ve předu první dvě serva na cyklice) a to tak že je připevněn přes obě serva a jedna anténa podélně podle přijímače a druhá podálně mezi těma dvouma servama.Takže je mám jakoby do elka.Neni tam moc místa,kam ho upevnit.v zádu mám Spirita a fakt moc kabelů.
Klucí nebude to takhle ničim rušený? Myslím stráta signálu atd...
Moc děkuju za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X8R pomoc
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 12:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Obrázek by napověděl víc o umístění. Ale pokud si to dobře představuju podle tvého popisu, tak ta anténa mezi servy bude prakticky neustále něčím zakrytá. Ta druhá je napříč rámu? Proč je nevystrčíš dopředu jako tykadla. Držáky se dají koupit nebo udělat. Pod kabinou je místa dost, nebo to máš v maketě?

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X8R pomoc
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 16:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.6.2012
Příspěvky: 258
Bydliště: Mělník
Ahoj.Mám Konverzi bočnic přímo pro tento benzinový motor.Bočnice jsou jak vyšší,tak i delší.Kabinka jde normálně nasadit,ale je to díky té konverzi dost na fest.Takže přijímač je tam jen tak tak akorát a ty antény vystrčit do předu skrátka už nejdou.Jinak ta jedna anténa,co je mezi těma servama,je prakticky schovaná.Tak nevím,jestli to nebude těmi servy rušeno.Ještě mě napadlo udělat na zemi Range test.Ale nevím nerad bych spadnul kvůli své blbosti.
Popřípadě pošlu ještě foto.
Jinak dík za jakýkoliv názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X8R pomoc
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2018 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Range test určitě, nevím jak to vypadá ale možná bych uvažoval o výměně antén za delší. RCstudio poradí :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X8R pomoc
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2018 12:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Tip: Vyměň antény za obyšejné "nitky", koupíš u RCStudia v různých délkách. V přijímači jsou na konektorech, takže je snadné je vyměnit.
Tady pro inspiraci, jak jsem to udělal na mém Dominátorovi: Anténky jsou připevněné na plastovém podvozku, nejsou prakticky vůbec vidět.
Příloha:
Anteny.JPG
Anteny.JPG
[ 80.66 KiB | Zobrazeno 1293 krát ]


Jo a jinak si myslím, ře přijímač připevnit na serva je špatná volba. Pokud nemáš brushless serva (a jako že nemáš), tak tam jiskří kartáčky u motorů a to je hodně drsný zdroj rušení. Dal bych ten přijímač kamkoliv jinam. Řekněme že uděláš na zemi range test, bude to v pohodě, tak budeš lítat. A časem se zhorší kontakt kartáčků (opálí se), začnou více jiskřit a už je neštěstí na světě.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky X8R pomoc
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2018 13:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Když už budeš měnit antény, tak bych se zamyslel nad dipólama. Tyhle jednovodičové antény, potřebují ke své funkci zem, pokud je malá nebo žádná, tak se to projeví velkými ztrátami. Dipól má vše, co potřebuje k vyzařování již na sobě a na zem není tak choulostivý.
Jinak, jak nakomponovat antény v letadle, tak s tím bojuji u každého éra. Ať je jakkoli velké, tak se mě zdá, že antény jsou vždy těsně vedle zdrojů rušení nebo alespoň blízko ko kovů v letadle. Takže v poslední době nehledím příliš na estetiku a skřípnu je pod kabinkou a nechám volně plandat venku.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz