Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 13:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2013
Příspěvky: 103
Obrázky: 10
Zdravím ve spolek. Mám dotaz . Chci řídit model motorového člunu s dvěma motory snižováním výkonu. Můžete mi poradit jak to udělat případně mi dát odkaz kde je možné zařízení které toto umožňuje zakoupit.
Předem děkuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 14:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
regulator a mix ve vysilačce
nebto mužes ridit jak tank


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 14:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dva obousměrné regulátory a ve vysílači mix "delta" (budeš výškovkou řídit plyn a křidélky směr) nebo "motýlek" (výškovkou plyn a směrovkou směr). Pak už jen vhodně nastavit poměry mixů. Pak jsou použít ještě "volné" mixy.
Můj náhled. :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 14:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
mozes na dialkovom zrusit pruzinku na vyskovke, urob to ako druhy plyn a zapoj na kanaly povodneho plynu a noveho plynu/povodne vyskovka/ a mas to ako buldozer s pasmi

vyhoda: mozes pouzit najsh*tovejsie dialkove z plastu za par 10 euro, neprogramovatelne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 19:11 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Řídím tímto způsobem pásák . Pás ( lodní šroub) který se nemá točit se jednoduše přeruší. Příšlo mi to jednoduché a pro 6ti letého syna dostačující :D


Přílohy:
20180120_185902.jpg
20180120_185902.jpg
[ 24.9 KiB | Zobrazeno 3413 krát ]

drzarserva4.jpg
drzarserva4.jpg
[ 28.03 KiB | Zobrazeno 3413 krát ]

20180120_190927.jpg
20180120_190927.jpg
[ 51.23 KiB | Zobrazeno 3413 krát ]


_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
používám 2 obousměrné regly a vysílač jakýkoli 4a více kanálů upravuji aby byly neutralizované (tedy s pružinkou) všechny kanály, má to výhodu , že nemusím u obousměrných reglů hledat neutrál.
Řídím jako tank (rajčáky) je to nejcitlivější ovládání a bez mixů.
stavím tak ,,pracovní lodě,,- zakrmovačky
Příloha:
PICT8667.JPG
PICT8667.JPG
[ 121.4 KiB | Zobrazeno 3345 krát ]


ale byl tím ovládán i žralok který vyšel před pár dny jako článek v RCM č.1/2018
Příloha:
PICT0143.JPG
PICT0143.JPG
[ 80.99 KiB | Zobrazeno 3345 krát ]


a ovládal jsem tak i toto
Příloha:
p1070129.jpg
p1070129.jpg
[ 59.16 KiB | Zobrazeno 3345 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
Rozhodne by som odporúčal použiť MIX a neriadiť loď dvomi pákami a už vôbec nie na strunkách s neutralizáciou stredu. V tomto prípade je potrebné neustále držanie obidvoch pák v určitej polohe vpredu a neviem si predstaviť situáciu ak mi pri vode okolo hlavy začnú lietať komáre, ovady a iná háveď. Každý kôň má chvost ale po pravde ten náš chvostík je na odháňanie komárov krátky 8) takže sú potrebné ruky. Ak už riadiť loď rajčákmi, tak bez pružiniek ale so zárezmi na mesiačiku zúbkovania, ktoré zaaretujú neutrál aby ho nebolo potrebné hľadať kade tade 8) . Potom je možné riadiť jednou rukou jeden z motorov. Druhý motor má konštantné otáčky trebárs na 90% ( čiže páka takmer na doraz vpredu) aby riadený motor mal možnosť trochu zvýšiť a aj znížiť otáčky oproti motoru do ktorého riadenia nebudem zasahovať. So strunkami je to vhodné ovládať tam, kde sa vyžaduje veľmi častá zmena smeru, ale zavážacie lode by mali plávať 99% svojej plavby rovno a nie ako niektoré "podarené" kusy vpravo, vľavo, vpravo, vľavo, vpravo ... Dobre sa na tom pri vode bavím ak sledujem rybárov. :roll:

Inak Peťo - neskutočne si vážim Tvoje vedomosti, zručnosť a Tvoju prácu, ale rajčáky so strunkami na zavážačku NIE


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 22:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Volné mixy nebo mix pro elevony má dnes už skoro každá vysílačka. Ne, že by nešlo řídit loď jak pásák, ale je to natolik nepraktické, že je to jen úplně krajní a zoufalé řešení. Jak už bylo napsáno: vyžaduje to trvalou součinnost obou rukou a ovládat při tom jakoukoli jinou funkci je téměř nemožné, nehledě na mnohem větší riziko havárie. Tímto způsobem bych měl strach ovládat i kolesový parník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 23:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 15
Bydliště: Měnín
No už myšlenka řízení člunu regulací jednoho z motorů není úplně nejšťastnější . V zatáčkách ztrácí výkon a samozřejmě i rychlost . Známý měl tuhle hračku a projev byl přesně takový:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Samozřejmě záleží k jakému účelu to tazatel potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
IK33 píše:

Inak Peťo - neskutočne si vážim Tvoje vedomosti, zručnosť a Tvoju prácu, ale rajčáky so strunkami na zavážačku NIE


díky za uznání , já to jen prostě tak používám a bez těch pružinek to je takové neslané nemastné-pro mě , ale at to klidně dá se zářezem je to řešení a třeba mu bude vyhovovat. AAAAA nebude muset vypilovávat neutralizační páčku..... :lol:
Já a moji vycvičení rybaříci to zvládají v pohodě asi jsou na komáry zvyklí, a novgorod ...ten stejně pro realistickou plavbu potřeboval plyn jen v rozsahu trimů. :wink: jinak šla přídová vlna až do půlky nástavby :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
mateu píše:
No už myšlenka řízení člunu regulací jednoho z motorů není úplně nejšťastnější . V zatáčkách ztrácí výkon a samozřejmě i rychlost . Známý měl tuhle hračku a projev byl přesně takový:
https://www.youtube.com/watch?v=VL5NAgTfi_4
Samozřejmě záleží k jakému účelu to tazatel potřebuje.

záleží na palcích..... když je má človíček jemné je to řiditelnější než s klasickým kormidlem. Hlavně v nižších rychlostech je ten rozdíl, když mužu dát protitah i k plnému plynu druhého motoru je rozdíl jako ,,nebe a dudy,,
Jinak to na videu je klasický začátečnický model a předpokládám že bez spátečky. Měli jsme se synem něco podobného před 10 lety, a začalo to dobře jezdit a manévrovat až po výměně RC za klasickou rajčákovku s obousměrnými regly. U těchto hraček do zatáčky je dobré ubrat, jinak by také mohly být vzhúru kýlem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 12:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
mateu - No už myšlenka řízení člunu regulací jednoho z motorů není úplně nejšťastnější .

Asi si to nesprávne pochopil. Nie riadiť, ale udržiavať priamy smer a nie plný plyn a stop. Zavážacia loďka je slimák oproti tomu čudu na videu, ktoré pozná len plný plyn a stop - čiže tatálna hračka za pár euro. Udržiavať priamy smer na zavážačke reguláciou len jedného motora pri nižšej rýchlosti by nemal byť problém ani pre začiatočníka. V prípade potreby stále môže zasiahnuť do ovládania druhého motora, čo ale na dosiahnutie priameho smeru nepotrebuje za predpokladu, že nebude minútu pozerať ako sused vyťahuje kapitálny úlovok. Po minúte už bude určite potrebná výraznejšia korekcia smeru :D Ale stále som zastáncom MIXU.

Inak Peťo - skús jeden svoj zavážací UFOstroj vybaviť zárezmi bez struniek a jeho majiteľ Ti bude nielen ručičky ale aj nožičky bozkávať . :-) Sledujem Tvoju prácu už dlhé roky a nestačím sa diviť a oči pučiť 8O čo všetko si schopný vyrobiť a v akej precíznosti. Najnovšie Princ Eugen 1:100. Pán modelár .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
díky,
zkusím to nabídnout a uvidíme, já to neutralizací řeším za rybaříky ..... dostanou pokyn(teda když jsou pomalu učiví) v problémech pustit páčky a rozmyslet si co dál....... ony namotané 4 návazce na šroubech také už jednou byly(až jsem se divil přes ty mříže co dávám kolem pohonů)......holt rybaříci nejsou modeláři :wink:
jinak ta šedomaskáčová obludka jezdí 110m/min s plným nákladem5kg krmiva a sama váží 12kg..... prázdná je to raketa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Slovensko, Lučenec
Obrázky: 3
ufon13 píše:
dostanou pokyn v problémech pustit páčky a rozmyslet si co dál



Máš pravdu. Ruky preč !! vyriešia nie jeden problém pri zbrklom jednaní rybára. Udávaš úctyhodnú rýchlosť svojho UFONA. Aký je odber motora v lodi pri plnom zaťažení? Rád by som zrýchlil tie svoje potvory a hľadám vhodnú kombináciu motor, baterka, vrtuľa. Moje majú rýchlosť 70 m/min. Ja viem stačí, ale na rieky je to len tak tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řízení lodě motory
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
popravdě to nemám změřené korektně...... ale na žraldovi mi něco podvědomě říkalo dej tam záznamovej měřák a v momentě kdy mi zahořely nekvalitní baterky na propojkách tam bylo necelých 20A.......
ale to bylo s motory co fakt braly moooooc proudu byly řady 35xx a následně jsem se vrátil k motorům 2830( zde u lodní aplikace moc původní myšlenka od poletuch na čím větší napájení voltíky tím méně proudu zjevně neplatila), jak mám ve zvyku a běhá to všude a furt než se vymelou ložiska na zajíždění do pískového břehu....(tak jednou za 3 roky při používání denně na pískovně se 6-8 vývozy) dle tvrzení majitele-rybaříka a vzhledem k tomu, že dávám záruku 2 roky na lodku i komponenty, tak asi lze tomu docela věřit.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz