px

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MIMI MONO spike
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 14:50 
Mazák
Mazák

Obrázky: 13
Zdravím.Koupil jsem tuto bazarovou lodičku.Je to první zkušenost s loďkou.I když prý není doladěná, jsem spokojený.Jezdí skvěle.Od majitele jsem dostal velice nadstandardní informace,rady a odpovědi tak jsem schopný se už trochu zorientovat.Nechci dál zneužívat jeho ochoty a s dalším dotazem už to zkusím zde.

Mám problém s utěsněním zaplavovací komory.V lodičce se objeví po různě dlouhé době(během několika odjetých baterií) trochu vody.Zalepením všech otvorů páskou a naplněním komory jsem dospěl k tomu,že voda tam asi vniká nějakou drobnou netěsností v místě označeném zelenou čárou.Není tam vidět ani ruku tam nestrčím.Napadá mě zalít to něčím tekutým co tam ztvrdne ale nerad bych to zkazil.Nevím jak bych odstraňoval případný neůspěch v této "lahvi" :D . Nejvíc by asi pomohlo nějaké video jak komoru někdo vlepuje ale nenacházím. Jak tedy na to?

Napadlo mě i celou komoru zrušit ale po dnešním ježdění bych ji možná raději zachoval.Komora zatím není funkční.Je bez závaží.Zatím zkouším.

Přílohy:
a.jpg
a.jpg [ 84.56 KiB | Zobrazeno 748 krát ]
b.jpg
b.jpg [ 92.32 KiB | Zobrazeno 748 krát ]

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: MIMI MONO spike
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 15:49 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
no ja teda nevim, lode mam jen tri ale trochu vody mam po odjeti nekolika aku ve vsech. Elektroniku mam stejne bud v boxu nebo vodeodolnou (protoze nikdy nevis kdy se neco stane) takze pri vymene aku zkontroluju zda to neni moc a pripadne lehce vysusim molitanovou houbou.

Takze k tvemu dotazu - je to vubec problem ?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 16:16 
Mazák
Mazák

Obrázky: 13
No možná ne.Nemám zkušenosti.Možná bych se měl nejdřív zaměřit na to utěsnění elektroniky.To nemám ošetřené nijak. Jen mi připadalo,že když vím kudy tam teče tak je dobré to nějak vyřešit.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 16:47 
Mazák
Mazák

pokudhledáš místo kudy do toho teče tak zkus tu komoru lehce natlakovat vzduchem a ve vodě vypozorovat kde půjdou bublinky ...samozřejmě s demontovanou elektrovýbavou.
Osobně bych ale myslel na průsak hřídelí.

PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 17:30 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
U těchto rychlíků se lepicí páskou dotěsňuje obvod DEKLU montážního otvoru, a naopak vhodným místem
se dovnitř umožňuje vstup vzduchu pro omezení podtlaku. V prvním kroku by šlo zkusit přelepit ZELENOU ČÁRU.
Zmiňuješ se o ZAPLAVOVACÍ KOMOŘE, ale neuvádíš zda tam je funkční ZAPLAVOVACÍ KANÁL. Vyplnění komory
někde na fóru nabízel výrobce pokud bylo zadáno v rámci objednávky trupu.Nedoporučoval.Pro málo vol.místa.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 20:17 
Mazák
Mazák

No já dostal typ od jednoho, co to jezdí závodně. A tak jsem do horní části kabinky udělal dírku 0,7mm. To prej pomáhá proti výtváření podtlaku a přisávání vody kolem hřídele pohonu či kormidla ...
Příloha:
P8260001.JPG
P8260001.JPG [ 166.8 KiB | Zobrazeno 520 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 02.10.2017 11:01 
Mazák
Mazák

přisávání hřídelem pohonu nemusí být způsobeno podtlakem uvnitř lodě, ale samotnou hřídelí. Pokud na jejím povrchu při výrobě vznikne mikroskopická drážka ve tvaru šroubovice zapůsobí podle směru závitu a směru otáček jako archimédův šroub a bud vyhází mazivo ven nebo dovnitř a poté nasaje vodu.
U hřídele kormidla je to zase o proudění kolem spodního futra bud zafunguje jako fixírka kde voda za šroubem vysaje mazivo nebo při pár desetinách stupně jiné výchylce sklonu pouzdra hřídele vůči směru proudu bude pouzdro s futrem imitovat vstupní trubičku chlazení.
Oba tyto problémy mám vyzkoušené osobně a na mnohem méně rychlých lodích.

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 7:33 
Mazák
Mazák

ufon13 píše:
přisávání hřídelem pohonu nemusí být způsobeno podtlakem uvnitř lodě, ale samotnou hřídelí. Pokud na jejím povrchu při výrobě vznikne mikroskopická drážka ve tvaru šroubovice zapůsobí podle směru závitu a směru otáček jako archimédův šroub a bud vyhází mazivo ven nebo dovnitř a poté nasaje vodu.
U hřídele kormidla je to zase o proudění kolem spodního futra bud zafunguje jako fixírka kde voda za šroubem vysaje mazivo nebo při pár desetinách stupně jiné výchylce sklonu pouzdra hřídele vůči směru proudu bude pouzdro s futrem imitovat vstupní trubičku chlazení.
Oba tyto problémy mám vyzkoušené osobně a na mnohem méně rychlých lodích.

Jasně, to beru. Ale i tak, pokud můžu trochu dopomoci od podtlaku, proč to tak neudělat. Navíc když je to vyzkoušené jinými ...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 03.10.2017 18:14 
Mazák
Mazák

jasně, proti tomu žádná , ber to jako zkušenost z provozu a varování , že né vždy je vše jak říkají ostatní-zkušení :wink: :D
je to vždy tak trochu loteriea pokud konkrétní človíček nevidí model v reálu neví víc než kdo co říkal nebo co sám zkusil....
to má své ,,kouzlo,, v modelařině... vše souvisí se vším co ten konkrétní model má jak nastavené. :wink:

PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 9:50 
Mazák
Mazák

ufon13 píše:
jasně, proti tomu žádná , ber to jako zkušenost z provozu a varování , že né vždy je vše jak říkají ostatní-zkušení :wink: :D

Díky teda za názor. Rád se přiučím a raději z praxe, než z teorie. Snad to něco poodhalí i ostatním čitatelům tohoto vlákna. Toto je moje první loďka, ale na rekre ježdění jsem zvolil obyč 400/3S. Mám kousek od baráku rybníček a né vždy je letové počasí ...

Profil {RCalbum.cz}