Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 16:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2016
Příspěvky: 4
Zdravím,

jsem začátečník, pořídil jsem si nedávno vrtulník MJX F-49 , létal jsem, přistál jsem. Ale když jsem chtěl opět vzlétnout tak vrtulník se točí stále dokola, letí nahoru a točí se dokola, pomocí zadní vrtule. Pravděpodobně to bude zadní vrtulí, takže jsem se na ní podíval ale když vrtulník držím v ruce vrtulka zadní funguje bez problému a ozubené kolečka na sebe doléhají, napadlo mě zda to není nějak v nastavení ovladače, protože v tom se nevyznám, jinak bych se rád zeptal zda někdo neví co by to mohlo být za problém či jak to vyřešit.

Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za moje laické vyjádření, ale opravdu jsem začátečník. :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 17:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.2.2016
Příspěvky: 57
neduh F -49 je zadni motor ,ktery odchazi velmi brzy, jedina pomoc upgrade na stridak pokud mozno i na predek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 17:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
odstrn vzadu prevodovku a dej moturek z 9100 + vrtulku....vse vyjde asi na 120 kc a mas po problemu nadlouho.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2016
Příspěvky: 4
milagros píše:
odstrn vzadu prevodovku a dej moturek z 9100 + vrtulku....vse vyjde asi na 120 kc a mas po problemu nadlouho.....



Jak je to myšleno? Jestli chápu dobře tak koupím motůrek a vrtulku za 120 Kč? Mohu se zeptat kde to seženu? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 19:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2016
Příspěvky: 4
A nyní jsem zjistil, že to umělé kolečko ozubené (asi převod se tomu říká neukamenujte mě prosím :D ) je zoohnuté, tudíž když s ním točím tak 80% zabírá a pak 20% je jakoby zoohnutých a nedotýkají se toho ozubeného kolečka na osičce u motoru, možná i tady by mohl být problém ,protože motor jede, ale nevím zda to půjde sundat, ale musí a koupit jiné a dát ho místo tohohle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Zadní vrtulky mají skoro všude. Zadní motor většinou jako:
9100-14 Chopper Tail Unit: Tail motor + Tail motor deck + Tail pipe
S pastorkem, vodiči a odrušením byl tu (třeba ti někdo dá odkaz na levnější)
9100 RC helicopter spare parts tail motor
Double Horse 9100 po pádu se točí i po výměně motoru
tail rotor spins - helicopter still spins


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
milagros píše:
odstrn vzadu prevodovku a dej moturek z 9100 + vrtulku....vse vyjde asi na 120 kc a mas po problemu nadlouho.....

Milagros,
zajímavé řešení poprosím tě můžeš to trošku víc rozepsat případně se podělit o zkušenost s touto záměnou?

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 20:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.5.2016
Příspěvky: 4
No stejně bych to musel někomu dát , ať mi to udělá ,protože jsem laik a netuším co a jak vím že bych jen přiletoval drátky ale stejně, ani by mě nenapadlo že mohu dát z jiného modelu motor do mého. Každopádně moc děkuji za odpověď ještě zkusím vyměnit to ozubené kolečko které se nedotýká 100% toho kolečka na motoru a tudíž se to protáčí v některé okamžiky a neroztáčí to zadní vrtuli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
amateurs píše:
No stejně bych to musel někomu dát , ať mi to udělá ,protože jsem laik a netuším co a jak vím že bych jen přiletoval drátky ale stejně, ani by mě nenapadlo že mohu dát z jiného modelu motor do mého. Každopádně moc děkuji za odpověď ještě zkusím vyměnit to ozubené kolečko které se nedotýká 100% toho kolečka na motoru a tudíž se to protáčí v některé okamžiky a neroztáčí to zadní vrtuli.

No třeba jsi šikovnější než já ale mně se nepodařilo vyměnit samotný převod, pokud se nepletu jako ND se dodává jen komplet motor i s převodem. Možná se ale pletu už je to dlouho co jsem to kupoval u RC Kinga

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 20:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Model Double Horse 9100
Závady Naposledy řešené závady RC modelu Double Horse 9100:
Náhrasní díly (příklad) Náhradní díly k RC modelu vrtulníku Double horse 9100 - Ocas s motorem
Servis RC modelů


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 20:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
amateurs píše:
No stejně bych to musel někomu dát , ať mi to udělá ,protože jsem laik a netuším co a jak vím že bych jen přiletoval drátky ale stejně, ani by mě nenapadlo že mohu dát z jiného modelu motor do mého. Každopádně moc děkuji za odpověď ještě zkusím vyměnit to ozubené kolečko které se nedotýká 100% toho kolečka na motoru a tudíž se to protáčí v některé okamžiky a neroztáčí to zadní vrtuli.

To se dá sehnat asi jen jako MJX F649 F49 Tail cover unit include tail gear - bez motoru
I. MJX-F649-parts Tail cover unit(include tail gear & Tail cover,not include the tail motor
II. MJX-F649-parts Tail cover unit(include tail gear & Tail cover,not include the tail motor

Naposledy řešené závady RC modelu MJX F-49 (F649):


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2016 18:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
tady mas odkaz na dily v cr:

http://rcjetmodely.cz/cz/57-double-horse-9100-nd

je to hlavni motor za 99 kc a zadni vrtulka za 80 kc

ale videl jsem to nekde i levneji

cela zamena je jednoducha.....proste demontujes celej zadek a udelas si nejaky pripevnovatko na tento motor na na nej nasadis tu vrtulku.....pasuje to primo na sebe(na ten pastorek) mozna zakapnout lejce lepidlem ale neni treba......

pak to frci.....a motor je vetsi a vydrzi nafurt a hlavne uz tam neni zadna prevodovka.....proste vychytany.......a uprava za par korun oproti treba nespolehlivymu stridaku.......myslim ze mam i tento motor jeste nekde doma.......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2016 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pro milagros, díky určitě to vyzkouším a uvidíme :)

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2016 18:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
milagros píše:
odstran vzadu prevodovku a dej moturek z 9100 + vrtulku....vse vyjde asi na 120 kc a mas po problemu nadlouho.....

Za nic na světě by mi nenapadlo tam dát
Hlavní motor pro RC vrtulník 9100 (9100-10) s ocasní vrtulí 9100-19 .
KOLIK TEN HLAVNÍ MOTOR VÁŽÍ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 0:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
Originální komplet ocas: https://www.rcprofi.cz/kompletni-set-oc ... -f-49.html

V ČR je aktuálně velký problém sehnat náhradní díly pro vrtulníky MJX po tom, co přesměrovali výrobu z vrtulníků a aut na drony.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz