Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Myslím, že se to dá velmi přibližně odhadnout. Taky záleží na tom, jaké kategorii se kdo věnuje. Pokud jde o modeláře modelařící pro srandu - tak převážně ARF, RTF, z toho tak 70% pěna. Historické modely (SAM) - skoro všechno vlastní stavba, pár kusů s využitím frézovaných dílů. Halové RC modely - tak 80% ARF. Velcí akrobati - tak 80 - 90 % ARF. Větroně pro legraci malé - 90% Čína + pěna. Velké větroně - makety i nemakety - tak 80% ARF. Myslím, že jednou z příčin potíží výrobců je, že nemají dobrý odhad poptávky. Ještě je problém času - třeba ty modely Flying wood se mi líbí, ceny byly podle mne velmi příznivé, ale nemůžu sáhnout do kapsy a hned koupit - musím napřed našetřit, potom koupit - s prodlevou měsíců i let ( v případu velké polomakety za desítky tisíc).

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 16:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 231
Bydliště: Hodonín/Brno
Taky jsem pro zachování, rozšiřuje to obzory. Abych řekl pravdu, moc si neumím představit, co se dá dělat 1000 hodin na vývoji stavebnice Sapera (když se nepochybně dá hodně vyjít z původního plánku), ale tím pochopitelně nechci nic zpochybňovat - jen o tom prostě nemám páru. Stavebnice a la Flyingwood a Hiesbok mi přijdou cenově vynikající (za některé bych klidně dal víc) a jistě bych si onoho Sapera pořídil. Rozsypy od SIGu apod. mi přijdou drahé, takže bych si to raději dělal sám. Jediný rozsyp, který jsem si zatím stihl pořídit, byla Tracy-E, a to za 847Kč, což je paráda, ale těch původních 1800 bych za to nikdy nedal.
Konec flyingwoodu mě netěší, zvlášť, když jsem si chtěl koupit QB-20 a pořád to odkládal (stejně by se mi teď minimálně rok povaloval bůhvíkde).

_________________
„Pilot nesmí být tuctový šofér, ale dokonalý pán svého stroje!“ A.I.Pokryškin


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Konkrétně Sapera v provedení pana Hiesböka jsem měl možnost vidět na Model Hobby v Letňanech. Jednalo si o vlastně limitovanou edici. Provedení bylo specifické, kdo si pamatuje stavebnice od Igly a Modely, velmi by se divil. Nebylo to jen o reinkarnaci daného modelu, ale také o nové volbě materiálů, aby výsledný produkt také ladil oku. Prostě i volba odstínu dřeva zde hrála svou roli pro výsledný efekt. A že to stálo za to!!! Díly již vyřezané, žádná potištěná prkénka a dělej co umíš. Navíc byla stavebnice "převedena" do RC levellu, hlava modelu už měla úpravu pro zabudování serv a další potřebné elektroniky, byl vymyšlen způsob ovládání kormidel, vše tak, aby byl zachován původní ráz modelu. Samozřejmě nedokážu odhadnout, jestli to odpovídá tisícovce hodin, nebo jen 870 hodinám, ale autor a výrobce v jedné osobě si s tím opravdu pohrál a výsledek tomu odpovídá, a rozhodně stojí za to!

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Já znám jen malou část té přípravy. Musí se nakreslit výkres v nějakém programu (CAD), ten se musí převést pro frézku - nefrézuje se čára na výkresu, ale ekvidistanta, různá podle toho, zda frézka jede vlevo či vpravo.Jediné, co jsem se trochu naučil, je kreslení v CADu. Pokud jde o tvorbu výkresu na prázdném displeji, je to hrozná práce. Produktivita se zvýší kopírováním, zrcadlením, vkládáním hotových bloků. Když jsem kreslil rotringem na pauzovací papír, měl jsem vždy výkres hotový dřív, než kolega kreslící v Cadu, pokud musel kreslit od nuly, bez využití jiných zdrojů. Asi nejschůdnější cesta je taková, jako uplatňuje jyrry - nabízí jednotlivé komponenty usnadňující stavbu (žebra, přepážky atd), s tím, že zkušenější stavitel si zbytek sežene a poradí si s tím sám. Nevím, co všechno je skryto v těch 1000 hodinách u Sapéra, ale samotný výkres určitě může být třeba 100 - 200 hodin a to nepočítám další změny vyplývající třeba z problémů s frézováním. Mně by stačila jen ta žebra + přepážky atd, + nějaký stavební výkres, ze kterého by bylo zřejmé, kam co patří, bez přehnaných podrobností.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
kocour píše:
... Když jsem kreslil rotringem na pauzovací papír, ...

...nesmělo mi při poslední čáře sklouznout pravítko, protože to někdy znamenalo začít všechno od znovu :evil: . :lol: Ještě mám doma ta brčka schovaná, mám Castellky, ale už nemám prkno. Ale kružítko ze soupravy využívám do dnešních dnů při kreslení. Protože si kreslím jen pro sebe, používám fixky 0,3 a 0,7. Vím, není to "strojařské", ale účel to splní. Se SketchUpem jsem se zatím pracovat nenaučil :oops: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Rocky_MK píše:
Taky jsem pro zachování, rozšiřuje to obzory. Abych řekl pravdu, moc si neumím představit, co se dá dělat 1000 hodin na vývoji stavebnice Sapera (když se nepochybně dá hodně vyjít z původního plánku), ale tím pochopitelně nechci nic zpochybňovat - jen o tom prostě nemám páru. Stavebnice a la Flyingwood a Hiesbok mi přijdou cenově vynikající (za některé bych klidně dal víc) a jistě bych si onoho Sapera pořídil. Rozsypy od SIGu apod. mi přijdou drahé, takže bych si to raději dělal sám. Jediný rozsyp, který jsem si zatím stihl pořídit, byla Tracy-E, a to za 847Kč, což je paráda, ale těch původních 1800 bych za to nikdy nedal.
Konec flyingwoodu mě netěší, zvlášť, když jsem si chtěl koupit QB-20 a pořád to odkládal (stejně by se mi teď minimálně rok povaloval bůhvíkde).


Koupil jsem si k Vánocům právě toho Sapera ( nostalgie z mládí a zasutá vzpomínka na žlutou igráckou krabici ) a když jsem nedočkavě krabici se Saperem rozbalil, byl jsem fakt v šoku . Naprosto precizni do nejmenších podrobností - s původním Saperem to má sice společné tvary, ale je to podle mne v mnohém zgruntu přepracované viz i RC ovládání .... O vychytávkách viz třeba materiál na výškovku nemluvě. To je prostě úplně jiný level stavebnice a to porovnávám se Sigem ( který mi zase tak předražený nepřijde a dělat si sám takový rozsyp ? ... no nevim ) a Balsou USA ( která ale skutečně předražená je ). Ten Saper to není nějaká tuctová stavebnice , to je skvost včetně kolorovaného plánku ( btw - nenašel jsem odvahu do něj píchat špendlíky, musím napřed do Copy centra :-) a stavět z kopie ..... navíc ten přiložený přiběh v krabici - vrátil jsem se ve vzpomínkách o 40 let nazpátek :-) - za tu reinkarnaci Sapera VELKÉ DÍKY a klobouk dolů - obzvlasť když čtu ten firemní podnikatelský příběh.

K samotnému Flyingwoodu - to je mi fakt lito - sortiment výřezů byl absolutně bez konkurence i ve srovnání se zde jmenovanými firmami viz Island, JK models ale i třeba M. Reeves. Plánoval jsem Avii BH1 nebo PO-2 v markingu Nočních vdov :-( ...... ale mám toho rozděláno teď víc nežli je volného času ....

A k cenám - předpokladat , že za výřezy dám několik stokorun mi přijde trochu naivní - viz i ceny rozsypových stavebnic zvenku .
BTW - zajimavé je třeba srovnání pořízení dvojplocha do 1500 mm ( Pup nebo Fokker apod) - činskou stavebnici ARF ve srovnání z rozsypem pořidím podstatně levněji - tj když započítam nutnost dokoupit potah, kola apod a nepočítám práci :-) :-)
Ty rozsypové věci jsou podle mne hlavně o té radosti ze stavění - ani snad ne tak o ušetření. Na druhou stranu obdivuji všechny, kteří staví klasicky postaru - viz třeba Kocour :-) - ja na to čas nemám - ztěží stíham ty rozsypy a opravy ARF :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 20:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2010
Příspěvky: 37
Asi je to moje profesionální deformace ale opravdu si nedokážu představit co kdo dělal 1000 hodin na Saperovi . Když vezmu 168 hodin normální pracovní měsíc tak někdo pracoval skoro půl roku osm hodin denně na jednom modelu ? Věřím že se pisateli vloudila jedna nula navíc .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 21:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Mc quack píše:
Asi je to moje profesionální deformace ale opravdu si nedokážu představit co kdo dělal 1000 hodin na Saperovi . Když vezmu 168 hodin normální pracovní měsíc tak někdo pracoval skoro půl roku osm hodin denně na jednom modelu ? Věřím že se pisateli vloudila jedna nula navíc .


Nechci se zastávat ,ale třeba do toho počítá stavbu prototypu úpravy a znovu stavbu . Nikdo nepustí do světa nic co by nevyzkoušel .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 21:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 231
Bydliště: Hodonín/Brno
MakoBear píše:
...a to porovnávám se Sigem ( který mi zase tak předražený nepřijde a dělat si sám takový rozsyp ? ... no nevim )

No nevím, namátkou tohle 1,2m Piper za 1600,- - to si to raději postavím sám. Ale každému jeho chuť...
OT: Když už jsme u toho Sapera, dlouho jsem nesledoval stránky p.Hiesboka, tak jsem nevěděl, že už je dokonáno - teď to otevřu a mrkám na drát. Nádherně provedená stavebnice, řekl bych luxusní verze. Za těch cca 1350,- je to bomba. Škoda, že nemám zbytečných 14 set, na druhou stranu, na to moje patlání by bylo takové stavebnice asi škoda :D

_________________
„Pilot nesmí být tuctový šofér, ale dokonalý pán svého stroje!“ A.I.Pokryškin


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Mc quack píše:
Věřím že se pisateli vloudila jedna nula navíc .


Na něco takového bych si netroufal ani pomyslet, natož to zveřejnit....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 21:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Jinak to co popisuje pan Hiesbok, jak je někdy podnikání život otravné a každý kdo jen trochu může, tak jenom hází klacky pod nohy, to já bych nedal, to by mě položilo. Obdivuji výdrž a zápal pro věc!!!

Taky bych byl pro založení ankety kdo jak modelaří, já stavím klasicky podle cizích plánků, takže tuším že jsem kategorie 3, ale samozřejmě že mám i koupený model, bubliny pro syna na naučení, který jsem si osadil sám.

A rozhodně bych to tu nepromazával-nežijeme už v té době... snad!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Mám doma stopky, můžeme to zkusit změřit, nebo to nebudeme řešit a pustíme to k vodě. Jestli to bylo 500, tisíc, nebo jen stovka, v každém případě je to kus lidské práce, kterou mnoho lidí v závěru nevidí a poukazuje na vydřidušnost výrobce, který si chce namastit nich kapsu (takové názory tu v minulosti při jiných příležitostech už byly). A je jedno, jestli to výrobce je SIG, Dumas, Graupner, Hiesbök, Herr, nebo jiný. Tím nechci nijak hájit pana Hiesböka, ale konkrétně Sapera jsem viděl na vlastní oči a jiný kolega ho tu také v superlativech popisoval. Tu práci tam musel nechat jak on, tak p. Hubený, tak Jyrry, JK a další, i ti "velcí" výrobci. Ti velcí mívají ještě tu "nevýhodu", že mají ještě další aparát, který jejich výroba musí uživit (a nejsou to jen ty kancelářský krysy s papírama, např. mají vyšší náklady na svůj provoz, servisní pracovníky včetně kosmetiček podlahových krytin atd., to vše se do ceny promítá).

P.S. 4 REX, pokud by se ta anketa dělal, musel bys dát jen jednu kategorii, tu s největším podílem na svém modelaření a v příspěvku by si se mohl rozepsat. Já např. bublinky prakticky nemám, když nepočítám VDC speciál Devil Arrow. Většinu mám stavěno svýma pacičkama, něco podle vlastní tvorby. K tomu dvě ARFka. V současnosti mám k deseti letadlům, z toho 3 ve výrobě, něco v opravě, zbytek by mohl být víceméně letuschopný.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 21:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2010
Příspěvky: 37
Ale o to nejde , nechci rozdmýchávat spory ani zbytečné debaty , ale 1000 hodin na vývoji větroně A2 ??? To je směšné . Vím o čem mluvím . Když vezmu 200,- Kč za hodinu práce a 1000 hodin na vývoji , investoval tedy 200 000,- Kč do vývoje ??? Chlapi trošku s rozumem . Kolik by se tedy těch modelů muselo prodat aby se vůbec zaplatil vývoj než by začal vydělávat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 22:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Mc quack píše:
Ale o to nejde , nechci rozdmýchávat spory ani zbytečné debaty , ale 1000 hodin na vývoji větroně A2 ??? To je směšné . Vím o čem mluvím . Když vezmu 200,- Kč za hodinu práce a 1000 hodin na vývoji , investoval tedy 200 000,- Kč do vývoje ??? Chlapi trošku s rozumem . Kolik by se tedy těch modelů muselo prodat aby se vůbec zaplatil vývoj než by začal vydělávat ?


OK, tohle nebudeme dále rozdmýchávat. Výše uvedený názor je určitě k zamyšlení!
1000 vypadá přemrštěné (ale nechci nevyvracet) ,,100,, je zase dost málo... tímto končím s debatou nad časovou náročností a už se k tomu nebudu vyjadřovat.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: flyingwood ...
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2015 23:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
REX píše:
... už se k tomu nebudu vyjadřovat.

To je dobře... Tady taky... ;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz