Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini Corado F5J outrunner (RCEJ)
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2010 21:24 
Mazák
Mazák

Už rok a pol pokukávam po Mini Corade a teraz som sa asi na 70% rozhodol, že ho do Vianoc objednám. :wink:

Rozmýšľam však nad vybavením.

Servá chcem použiť HXT900 - na rozdiel od HS-55 mi ešte nikdy na nich neodišli prevody. Čo však použiť na vztlakové klapky?

Otázkou je taktiež motor - samozrejme, najlepší by bol Axi 2208. Ten si však nemôžem dovoliť, takže nastupuje Turnigy.

Rozmýšľam nad týmto:
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=2110

K tomu vrtuľu 10x5 až 10x6. - ťah bude cca 600g, takže pôjde kolmo hore. Snáď to prežije.

Mal by byť schopný pri teplote cca 15°C zniesť 1min plného výkonu na dvojčlánok. Samozrejme, keď bude teplo (nad 20°C), pôjdem o dosť kratšie.

Regulátor dám osvedčený Dualsky 30A zo šuplíka. :D

Ostáva baterka - trebárs táto:?

http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... duct=11900

1 stojí 5€ - teda prakticky zadarmo. :lol:

Ak viete o vybavení nejakého RCEJ, určite napíšte ;)
Vďaka ;)

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2010 22:23 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
hele jako jo já budu upřímnej já po něm taky pokukuju ale do takovíhleho éra faktk jediný co bych dal z číny tak by možná byla izolepa a to bych se ještě hodně rozmýšlel proto po něm jen pokuji a čekám než doplatím auto ..... mylsím že podobný odpovědi se dočkáš i od ostatních

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23.10.2010 22:51 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Čínu respektuju, používám, občas chválim ale... -

- NE, tohle si Mini Corado nezaslouží!

Výbavu vyber tak, aby kolidovala s cenou letadla.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 3:15 
Mazák
Mazák

Asi by organizátori mali začať uvažovať nad nejakou modernejšou kategóriou,
napríklad "termické modely do 1m rozpätia s pohonom nad 1kW" :)
...zdá sa mi že časť rcmaniakov by sa aj bála verejne priznať že má v "niečom takom" len 75W pohon (či aký je presnejšie povolený podľa pravidiel?).
Ale k tejto veci - vzdávam sa, pravidlá RCEJ som nenašiel, ani len zoznam pohonných jednotiek ktorý k tomu patril.. ale tam by malo byť všetko..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 7:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

milost píše:
Čínu respektuju, používám, občas chválim ale... -

- NE, tohle si Mini Corado nezaslouží!

Výbavu vyber tak, aby kolidovala s cenou letadla.

MiniCorado je výborný model, ale trošku by se to všeobecné nadšení mělo krotit. Cena není zase tak hrozná, vždyť ono snad stojí stejně jako konstrukční RCEK modely (Siesta a spol). Špičkové RCEK stroje stojí o dost víc.

Motor TR 28-26 16A 1900Kv je ověřená a velmi rozumná volba do RCEK. Vrtule podle pravidel je 10x6 minimum.

Regulátor 30A bude stačit, ale měl bych obavu o BEC (má to 6 serv). Takže v případě použití lineárního BECu bych asi obětoval těch 10g a dal bych externí spínaný BEC.

Baterka by možná mohla být i okolo 1300-1500mAh, ta Tebou uváděná mi připadá až trošku moc slabá.

Serva musíš změřit, ale pro RCEK lítání by na křidélkách mohly být i nějaké menší. Na klapky by to chtělo kov, ale tam mě momentálně nenapadá žádná varianta z HC. Na výškovku resp. motýla já dávám digitály (kupříkladu PowerHd1581), protože ta se musí vrátit do nuly za každou cenu.

P.S. 1. Předpokládám, že si objednáš MiniCorado skutečně ve variantě RCEK, tedy to odlehčené. Pokud se zadaří, tak budeš mít letovku lehce přes 500g a jediným limitujícím faktorem je přeci jen ten chybějící půlmetr rozpětí.
2. To co píšu se týká českých RCEK. Ale předpokládám, že pravidla na slovenskou jsou kompatibilní (ale třeba to ohledně vrtule netuším).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Litam TR2826-1900 s 10x6, 30A Turnigy Plush (6 serv v RCEK rezimu zvlada), 2S Turnigy 1000 30-40C (ne nano) a co se stoupani tyce, neztracim na ostatni prakticky nic. Par zahorenych Axiku a SPINu u nas k videni bylo, takze reci o tom co si MC zaslouzi ci nezaslouzi mi prijdou zcestne.

Osobne spis nevidim duvod (krome toho ze je to pekny a pekne udelany model), proc ho na RCEJ/K pouzivat, 2m model (mam Daidalose) se da bez problemu postavit za 500g a vyhody jsou jasne.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Ahoj ...

mám na RCEK od Hořejšího Q10.1 a teď jsem si nadělil pod stromeček od Reicharda Elana protože se mi opravdu moc líbil a taky trošku natruc všem kteří Reicharda odsuzují ... mě se model mooooc líbí a navíc za ty peníze na něj nedám dopustit ...

ale k těm servům ... už na Q10.1 jsem řešil co tam dát. Kamarád Sramy tam dal micro serva x31 : http://www.reichard.cz/eshop/product_in ... ts_id=3014

to já jsem měl trošku obavy že X31 je moc malé a tak jsem hledal něco jiného ... a našel jsem toto : http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=7026

jsou to kovová výborná serva do tenkých křídel. rozhodně si myslím že jsou o lepší než HXT900, TG9e, HS-55 - jsou i menší a především TENČÍ což si myslím je zásadní v dnešních modelech s extrémně štíhlými profily a pořád ještě jsou okolo 8g ...

a pro ty co tvrdí že z Číny nic tak zde bych si dovolil oponovat, toto servo se běžně prodává v CZ : http://www.rcm.cz/e-shop/serva-nahradni ... 3306.eshop

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Problem toho Vigora jsou obrovske vule uz od novoty, jinak by to bylo super kridelkove servo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Acid píše:
Problem toho Vigora jsou obrovske vule uz od novoty, jinak by to bylo super kridelkove servo.

Přesně tak, to servo je hrozné (pokud jde o vůle).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Acid píše:

ufff ... to jsi mě docela překvapil, mám už 7 kusů - 2 do Q10.1 a 4 do Elana a jedno do foroty ... a nemám nejmenší problém s vůlí. A i několika kamarádům jsem je již doporučoval a nikdo ani půl slova proti nim nenamítnul ... ale samozřejmě nevylučuji že tomu tak může být časem ... ale jako nové 100% spokojenost - a všechny mám z HC. a v době kdy jsem kupoval Q10.1 tak je měl v nabídce i Hořejší a moc je chválil ...

já jsem s nimi spokojený a za sebe je budu doporučovat dál ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:14 
Mazák
Mazák

Ja len poznamenám, že spínaný BEC asi radšej nie - 2s Lipo 1000mAh bude mať pri 30A asi tak napätie 6,xV (ale malé "x"), ten bec skorej musí byť LowDropout..
Inak 18A a 25A Plush regly majú BEC trošku málo chladený (=prakticky nijak), tam som dorábal odvod tepla, ale 30A verziu nepoznám.
Ale asi by som radil zobrať Hyperion Lipo - predsa len, iný zdroj pre príjmač tam nebude a tie G3 VX sa celkom osvedčili ako spoľahlivé.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 8:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Mimochodem ještě k tomu reglu ... mám dobrou zkušenost s levným reglem z HC z řady SS http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6458

zatím mě nikdy nenechal ve štychu ani na 6 servovém modelu ( mylím tím modelu kategorie RCEx , ne na mé velké Proximě II kde mám na 6 serv přijímačovky ). oproti jiným reglům které mají 2A BEC má tento BEC 3A.

a jako příjemný bonus je zde možnost programování Turnigy kartou ...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 9:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj. Doporučuji před investicí do serv napsat Michalovi Vágnerovi http://www.mv-model.cz/kontakt.html. Má velké zkušenosti se servy i ze soutěžního létání a dokáže poradit. Osobně jsem to pro své MC tak řešil, poslal jsem mu tabulku s 10-ti různými typy serv a on mi to okomentoval. Jde o to, že MC je rychlé a serva musí být přesná.
Co se tyka serv HS 56 HB jsou vyborna (kridelka i klapky). Maji robusni prevody a jsou bez vuli. Super jsou i uchyty na plochou montaz. HS 65 HB jsou take velmi dobra (jen maji trochu slozitejsi montaz, C261 take nejsou spatna. Do motyla jsou vyborna tato:
http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1075
X 31 jsou take dobra, ale nejsou tak robusni jako Atlasy.
Kvalitni, presna a tuha serva (a peclive provedene nahony ke kormidlum) jsou velice dulezita pro vysledny letovy projev.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 10:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ohledně BEC - je pravda, že i já jsem lítal v Siestě 6serv na normální lineární BEC. Takže tomu věřím a spínaný je asi skutečně zbytečnost.
Ohledně "číny" do MiniCorada - Zrovna včera jsem vydělal z Ocelota 1kW značkový superpohon (Hyperion GS + Jeti Spin) a nahradil jsem to pomocí Turnigy motor a regulátor Himodel. Jen serva pravda zůstaly Hitec-65. Ačkoliv příkon klesl na 350W, tak polítání je s tím velmi příjemné a svědomí mám naprosto čisté. :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.10.2010 10:30 
Mazák
Mazák

ja odlital jeden a pul sezony s minicoradem v RCEK / RCEJ
ano mam tam china vse, lita to pekne,kolmo nahoru, nicmene jak se dostanes na nejaky lepsi level,tak uz ti prestane stacit :( ted se mi doma vali dve corada, nema nekdo zajem ? :)

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další