Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Micro Sumo 3D
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2008 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Nechci to dávat na náš blog, protože tam už to takřka plně obsadil Víteček. Takže pár informací k mému Micro Sumo 3D.

Obrázek Obrázek

Už jsme opravdu nic z EPP neplánoval, ale to prázdné parkoviště vedle baráku mě pořád lákalo. Plocha je tam tak 12x30m, ohraničená stromy a budova polikliniky + pochopiteklně lampy a nějaké značky. Když jsem viděl video, jak s tímto strojkem lítá chlápek výkruty do kruhu na zahrádce cca 5x5metrů, tak jsem si řekl, že se tam s tím musím vejít i já.
Materiál jsem 5mm EPP deska + nějaký uhlík. Vybavení je následující:
motor: 18-11 2000kv Micro Brushless Outrunner (10g) + vrtule 7palců GWS HD
regulátor: TURNIGY Plush 6A /.8bec/6g Speed Controller
2x servo: D531BB-v2 Dig-Micro Servo 0.51kg / .09sec /3.7g
1x servo HXT500 5g / .8kg / 10sec Micro Servo
Akumulátor 300mAh ETech, přijímač nějaký starý malý Himodel.

Na to parkoviště se tedy vlezu, ale už i ze stromu jsem ho sundával. Uhlíkové vzpěry jsou z 1mm drátů. Kritické místo v konstrukci je v trupu poblíž výřezů pro vrtuli. Tam se mi to neustále lámalo. Nejprve jsem zkoušel celý trup zespoda i zhora olemovat opět uhlíkem, ale ten se zlomil při prvním přistání na beton. Proto jsem obětoval pár gramů a zespoda je trup olemovaný hliníkovým drátem - pevnost naprosto suprová, po přistání to stačí srovnat a letí se dál. Hmotnost byla na začátku tuším 102g, teď už je nějakých 115g. Akrobacii neumím, proto lítám jen obloučky, přemety atd. Na křidélka to reaguje dobře jen ve vyšší rychlosti, přece jenom nejsou tak moc ofukovaná jak s motorem v čumáku. Ale na směrovku se to otočí asi na 1m naprosto krásnou plochou zatáčkou.

Ještě k vybavení - kombinace motor a regulátor vynikající. Myslím že do akrobatů do 100g nebo cvičných strojů tak do 170g můžu vřele doporučit. Krásně plynulá regulace již od začátku, super zpracování motoru.
Serva D531BB rovněž parádní - jsou to první serva v této velikosti, které chodí tak, jak jsem si představoval. Přesný střed, jemný krok. Ale pravdou je, že na křidélkách se toto servo už moc nechytalo - možná to bylo tím, že závěs ještě nebyl rozhýbaný, proto jsem tam vrazil HXT500.
No, to je asi tak vše. První dny po postavení jsem chodil lítat ráno, v poledne i večer. Hlavně se mi líbí na tom to, že když se mi v deset večer zachce si zalítat, tak ho vemu, vylezu na parkoviště a pod lampama si naprosto v pohodě zalítám. Je to stokrát zábavnější než simulátor.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2008 12:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Díky za info. Mám doma na to plán. Povodne som to chcel rezať z depronu 6mm, ale to som zavrhol Na toto je depron krehký, je predpoklad, že to bude padať na zem a aj keď váha nie je vysoká, EPP je vhodnejší materiál.

Súhlasím s hodnotením toho motoru, mal som ho v Mini Cutlassovi a osvedčil sa mi.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2008 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ještě jsem zapomněl odkaz na rcgroups: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=710077
V cutlassovi jsme měli jiný motor, ne? Tedy alespoň já jsme tam měl tento 19g. Ten 10gramový by byl málo...

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2008 12:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Jasne, máš pravdu ! :-) Tento som mal v mikro akrobatkovi Shark Bait. Ale platí to, čo som napísal... a aj pre ten 19gr. a aj pre ten 10gr.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.05.2008 21:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Taky jsme se do toho nadšeně s kamarádem vrhli, on se dostal na 90g a já na 100. Původní nadšení, ale trošku vyprchalo po pár zkušebních letech. Je to hrozně tupý na křídélka, v podstatě to lítá jako "krabice v luftě". Nakonec to dopadlo tak, že teď visí na baru. Jo - na učení visu je to dobrý!!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

tks:
S odstupom času sa opýtam (ak to ešte vobec budeš čítať :-) ) na tie servá D531BB. Premýšľam, že ich osadím do Blade od FreeAir. Chcem ho čo najľahšieho, preto aj chcem čo najľahšie servá, baterku tak okolo 500mAh (2s), atď...

Má význam vziať tieto servá, príp. máš skúsenosti s inými mikroservami ? Ja som používal len HXT500 (900). Otázka tiež je, či má zmysel ušetriť 4 gramy na 3 servách (v porovnaní s HXT500).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 15:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Náhodou si to přečtu :)
Ty serva mám teď v EPP Mouse, Micro Sumo je už někde na skříni bez vybavení. :wink:
Ony ty serva jsou super, ale asi bych je tam nedával. Chovají se totiž tak, že pokud jde vše hladce a bez odporu, tak je to paráda. Ale když jsem ho dal právě na křidélka v MicroSumu, tak už mělo problém a v tom okamžiku začalo zcela náhodně cukat a nešlo to. Takže moje doporučení je HXT500.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2008 15:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Hm... na krídelká by sa stejne asi museli dať HXT500. Potom tá úspora hmotnosti na 2 servách je už celkom malá. Takže asi dám 3xHXT500 a bude pokoj. Alebo... 1xHXT500 plus:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=3716

Lenže sa dosť bojím kvality serv Arrow, tie HXT500 mám predsa len otestované a makajú fajn. Asi sa vykašlem na experimentovanie a úsporu pár gramov. Aj tak sa dá viac ušetriť na ľahkej baterke :-)

Jo... a díky.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: SUMO 3D
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2008 21:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravim,ted davam dohromady sumo a nikde jsem nenasel,kde je teziste,poradite mi?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2008 19:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Líta to pěkně.

Profil {RCalbum.cz}