Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 04.07.2013 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
Název: WL V922
Počet kanálů: 6
3D: ANO
Fotky: (bude dodáno)


Plusy:
Asi nejlevnější 6CH co jsem potkal.
Dost živý oproti 4CH (V911)
Celkem bytelný a hůř rozbitelný (listy snesou hodně)

Minusy:
Ovladač působí trošku levným dojmem a jeho citlivost je dost diskutabilni.
Odfláknute ližiny (spodek na čem vrtulník stojí) mě osobně přišly pokroucené a vrtulník tak měl problém se startem.

Na co si dát pozor:
- Po každém pádu zkontrolovat jestli se nevysunula celá ocasní část (nemusí to být poznat ale může se povysunout a pak případně vypadnout)
- Stejně tak zadní ocasní vrtulku...je třeba kontrolovat jestli nepovyskočila.
- Pokud se ozývají při vzletu divné drhnoucí zvuky a vrtulník nestoupá je třeba přimáčknout hlavní ozubené kolečko trošku výše (tak aby nemělo žádnou vůli poskakovat nahoru a dolu).
- Docela často po pádu upadně celý ocas, pozor při nasazování na drátky vedoucí k motorku jsou opravdu TENKE!!!
- Dobře si proto zapamatujte jak se tam správně nasazuje... opačné nasazení má za následek rozstřelení celého ocasu :) (to by stálo za to zdokumentovat).
- Zkontrolujte ze vrtulník na svých ližinách opravdu dobře sedí a není na křivo (ulehčíte si start)

Opravy:
Vyrovnání lyžin (od výroby je měl křivé a byl problém vzlétnout bez dorovnávání)


Vylepšení:
NÁVRH - Vyrobit ližiny z nějakého pevnějšího drátu
NÁVRH - Vyměnit drátky k zadní vrtuli (jak je to s odporem?)
NÁVRH - Přidělat ocas pevněji (možná vyzkoušet uzel na drátech

Zkušenosti:
Na poprvé mě vyděsilo, že vrtulníčku i když na něj nesaháte pořád pracují servo motorky. Vyznačuje se to vrčením, případně hýbáním listy vrtule. Vrtulníček je to hezký. Reaguje svižně a i když to nerad přiznávám, teď zpětně bych si nejdříve zkusil 6CH na simulátoru. Za ty peníze dobrý kup, ale připravte se na neustálou předletovou kontrolu (hlavní kolečko, vysunutý ocas, zkřivené ližiny,...) bohužel je trošku znát, že se jedná o "levnější věc".

Datum pořízení: 1.7.2013

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 05.07.2013 16:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2012
Příspěvky: 88
Bydliště: Dobré
Problémy co popisuješ souhlasí s těma co jsem měl já + bych ještě dodal, že se mi docela často ohýbala ta hřídelka na který jsou přiroubovaný hlavní listy. (při pádech samozřejmě). Tehle vrtulník byl můj 1. 6ti kanál a takovej simulátor, naučil jsem se na něm dost i první looping a opravy byly "zadarmo". Teď mám blade 130X a lituju že jsem tuhle v922 prodal. Do bjelda jsem nasypal cca 5000kč za tuningové a náhradní díly a teprve dnes to začalo létat tak jak si představuju :)

_________________
Blade 130X, T-REX 600 E - NA PRODEJ, T-REX600 EFL, Spektrum™ DX7 - NA PRODEJ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.07.2013 19:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, neviete mi poradit, ake je poradie kanalov na tejto heline?
Kedze mi umrela doska na mCP X, tak som si kupil toto http://www.banggood.com/Wholesale-New-H ... 65107.html plus toto http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoy ... 62058.html ze to budem za dlhych zimnych vecerov rozdychavat s TG9x. Toz by mi bodlo poradie kanalov, abych vedel, jak to do Open9x napipat...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2013 9:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
ddano007 píše:
Chlapci, neviete mi poradit, ake je poradie kanalov na tejto heline?
Kedze mi umrela doska na mCP X, tak som si kupil toto http://www.banggood.com/Wholesale-New-H ... 65107.html plus toto http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoy ... 62058.html ze to budem za dlhych zimnych vecerov rozdychavat s TG9x. Toz by mi bodlo poradie kanalov, abych vedel, jak to do Open9x napipat...


Myslim ze budu mluvit za vetsinu kdyz reknu:
Radi bychom pomohli ale vetsina z nas si tenhle vrtulnicek koupila protoze se zacinaji odlepovat od 4CH a chteji si zkusit jestli jim ten 6CH nabidne neco vic... Takze tady spis najdes uplne zacatecniky kteri pouzivaji vysilacku ktera byla pribalena...

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2013 19:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
OK, tak mi aspon napis, ake je v tej vysielacke poradie kanalov. Vdaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.07.2013 13:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
Nevim jestli je to to co chces slyset :)

V MODE 2
Leva packa (Nahoru Dolu - CH3)
Leva packa (Doleva Doprava - CH4)
Prava packa (Nahoru Dolu - CH2)
Prava packa (Doleva Doprava - CH1)

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.07.2013 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Vzhledem k tomu, že by měla být podle informací V922 provozovatelná dokonce i s Turnigy 9X s původním firmware tak by tam mělo být rozložení kanálů následující:

CH1 - AIL
CH2 - ELE
CH3 - THR
CH4 - RUD
CH5 - GYRO
CH6 - PITCH


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.07.2013 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Vdaka, oprobujem.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2013 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
ddano007 píše:
Chlapci, neviete mi poradit, ake je poradie kanalov na tejto heline?
Kedze mi umrela doska na mCP X, tak som si kupil toto http://www.banggood.com/Wholesale-New-H ... 65107.html plus toto http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoy ... 62058.html ze to budem za dlhych zimnych vecerov rozdychavat s TG9x. Toz by mi bodlo poradie kanalov, abych vedel, jak to do Open9x napipat...


A nespletl jsi se v tom typu vysílacího modulu?
Myslím, že jsi měl koupit tento:
http://www.banggood.com/New-WLtoys-Radi ... 79221.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2013 20:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Dufam, ze nie :D
Ten HiSky by s tym snad tiez mal chodit:
http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoy ... 68570.html

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.11.2013 22:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 4
Tak jsem po 3. baterce dopadnul tak, ze se pri vzletu (ikdyz jsem ho po kazdym pristani i padu kontroloval a zasunoval) vysunul ocas a to tak, az se utrhly ty debilni dratky a vrtas letel pres pul serverovny na hubu. Tak jsem se chtel zeptat, jestli uz je nekdo menil a jak na to a za co. Uz mesic cekam na novej drat a zatim to nevypada, ze by byl nejak brzo na sklade.

_________________
Turnigy 9X, Beta 1400, Pioneer, SkySurfer 1400, Colibri v4,5, Pelikan Supertracer, V922


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 18:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 8
Ahoj,

zatím jsem létal s vrtulníčky z Tecsa za 300Kč a pak z Lidlu..ten už měl gyroskop, docela stabilní věcička... Teď bych ale chtěl něco levného a dobrého...nevím jestli 4CH V911 a nebo už rovnou 6CH V922.. Co vy na to? Zvládnu tu 6CH? :x :D

Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 21:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
a, Spojenie "lacny a dobry" znie pri helinach dost humorne... Bud chces lacnu heli, a potom vies, ze ides do kompromisu, alebo dobru a potom nie je lacna :(
b, Nie. Ak si doteraz lietal s koaxialmi, tak V922 nezvladnes, oproti koaxialom je to divoka mrcha. V911 pri troche snahy zvladnes. Na ten sa hodi to "lacny a dobry". A dost odolny.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 23:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 8
Díky... On mezi V911 a V922 už není tak velký cenový rozdíl, tak to právě řeším....jestli třeba ta 922 nejde přepnout do nějakého "beginner" modu či něco podobného:-) Jak se nejlépe přepravit na tu 6CH 922? Předpokládám že 911 bude mít ovládání úplně jiné, takže mi moc nepomůže...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 20:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Ani nie, V911 je stvorkanal, okrem kolektivu ma ovladanie podobne ako v922. Je to zivsie ako koaxial, ale nie take divoke ako v922. v911ku sa dokonca naucil kocirovat aj kolega bez simulatora. Takze by to mohla byt dobra priprava na v922.
Ono, netvrdim, ze by si urcite v922 nezvladol, ale ak si doteraz kociroval len koaxial tak prvy start bude vyzerat asi takto: pridame plyn, pridame plyn, hooop, co to, dofrasa robi... aaale, treba nove listy, pripadne novy ocas... a tak podobne.
Ak nechces kupovat simulator ( co by bolo najrozumnejsie ), mozes skusit v922 s nejakym treningovym krizom. Ale veeelmi velkym. Prajem vela stastia.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz