Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 21:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Taková otázečka :?: , jak silné (tah) servo používáte na vrtulce?? Koukal jsem co dávají v setu a tam je 10Kg 8O , není to nějak moc? Nebo je opravdu třeba takto silné? Já tam dal 5Kg a v rychlé pravotočivé zatáčce má celkem problém... Při levotočivé je vše OK protože tomu pomáhá kroutící moment od HL. rotoru.. Pokud dělám piruetu na místě tak doleva to startuje jak raketa ovšem doprava se mu moc nechce a než dosáhne nastavené úhlové rychlosti tak mu to 1s trvá :? ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
5 Kg servo staci. Tvuj problem nebude v servu.
Na Logu 600 mam BLS 256HV, litaji ho kluci na Goblinovi 700 a funguje vsude.
Bezne se lita na sedmistovkach i BLS 251 a to ma 3,8Kg.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 21:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Vrtulku už mám zkouklou, problém jsem tam nenašel, vše chodí hladce i když je to zatížené. Ovšem to servo co tam mám je takové nijaké a i když je digitální tak se moc nesnaží držet polohu :? ,když podržím grip a dám plnou výchylku tak ho udržím a nemusím se moc snažit takže 5Kg má jen na papíře (co to je sem psát nebudu protože bych sklidil kritiku :roll: ).. No lepší servo to chce na 100% takže začnu u něj a uvidím.. Díky za info :!:

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 22:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2009
Příspěvky: 263
Bydliště: Chrudim
Obrázky: 6
Taky si myslím, že problém není až tak v servu. Píšeš že v tom máš ZYX, mě se chovalo stejně ať jsem ladil jak jsem ladil. Po výměně za V-bar to se stejným servem točí piruety na obě strany stejně i při rychlejším dopředným letu. Tam se i někdy zyx po 90st zaseklo a dál neotočilo. :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 02.07.2013 23:06 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak mi to nedalo a znovu jsem rozebral zadní vrtulku. Hrál jsem si s přepákováním ke gripům a najednou se část přepákování zasekla (foto) :roll: , nic jiného jsem nenašel, ložiska v gripech jsou OK a vše ostatní chodí hladce.. Pak ještě jedna otázka k mosaznému středu smykátka (foto), není 6mm přesah nějak moc, omezuje to max výchylku a u ostatních heli co mám to je maximálně poloviční (zase je to na tu stranu výchylky kde mám problém tzn. směrovka doprava)?? Na ten ZYX jsem taky myslel ovšem pak jsem se uklidnil tím že na Riccu a Rexu 450 šlapal jako hodinky a byl jsem s ním naprosto spokojen (obzvláště s FW 4.0 byla vrtulka "super" ).. Listí je 96mm CFC od MSC a otáčky HL rotoru 1900.. Odstraním to zasekávání, pak se uvidí..


Přílohy:
Páčka.JPG
Páčka.JPG
[ 99.29 KiB | Zobrazeno 1439 krát ]

Smykátko.JPG
Smykátko.JPG
[ 113.26 KiB | Zobrazeno 1439 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 17:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak jsem opravil to zadrhávání, jsem na letišti a je to stejné jako předtím :? ... Dnes tu i fouká (5ms změřeno) a když jsem chtěl dát pravotočivou zatáčku tak aby se do vrtulky opřel i vítr tak se to při otáčení zastavilo, musel jsem zastavit a otočit ho na místě a pokračovat v letu... Jinak je to na 99% servo, prostě na to nemá :? , po 3min letu bylo celkem ohřáté... Takže večer budu koumat co koupím...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 19:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Nekoumej a kup overene.
Z tech levnejsich Align DS 620 nebo 650, nebo ekvivalent od Savoxu (1290 ? nevim jiste ).
Obcas se da jeste sehnat Futaba 9254. A nebo z tech drazsich pak BLS 251 nebo BLS 256HV ( jede v pohode uz od 6V ).
Vsechna jmenovana serva ti budou fungovat. Vsechna mi prosla rukama na ruznych heli.
Da se usetrit treba na reglu, treba na motoru ale nesetri na vrtulkovem servu.....
Ta usetrena tisicovka za to fakt nestoji.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: stř 03.07.2013 22:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak bude Savox 1290, zítra pro něj jedu 8) ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: pon 08.07.2013 19:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak je tu pokračování :lol: .. Dnes mi konečně v RCM naskladnili Savoxe 1290MG, na vůli u Savoxu už jsem si zvykl, jinak je perfektní.. Vrtulka poslouchá na slovíčko, jen jsem zjistil že drát co jde od serva k přepákování vrtulky se za letu deformuje (je to nějaký šmejd, nechá se to snadno tvarovat 8O ), takže tam přijde pružinová ocel a snad se to ještě zlepší popřípadě máte někdo lepší nápad co tam dát :?: .. Jinak otázka na zkušené: jak fixujete vodítka drátu od serva vrtulky k přepákování?? Já to na 450 lepím vteřinákem ale u 600 se mi to moc nepozdává :? .. EDIT: a ještě jsem si teď řekl že na něj dám HC3SX z Snipera (motor na reklamaci je už týden a nikdo z MVVS ani nenapsal jak to vypadá :? ) když už se tu na něj jen práší 8) .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: pon 08.07.2013 20:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Arcicorsa píše:
Tak je tu pokračování :lol: .. Dnes mi konečně v RCM naskladnili Savoxe 1290MG, na vůli u Savoxu už jsem si zvykl, jinak je perfektní.. Vrtulka poslouchá na slovíčko, jen jsem zjistil že drát co jde od serva k přepákování vrtulky se za letu deformuje (je to nějaký šmejd, nechá se to snadno tvarovat 8O ), takže tam přijde pružinová ocel a snad se to ještě zlepší popřípadě máte někdo lepší nápad co tam dát :?: .. Jinak otázka na zkušené: jak fixujete vodítka drátu od serva vrtulky k přepákování?? Já to na 450 lepím vteřinákem ale u 600 se mi to moc nepozdává :? .. EDIT: a ještě jsem si teď řekl že na něj dám HC3SX z Snipera (motor na reklamaci je už týden a nikdo z MVVS ani nenapsal jak to vypadá :? ) když už se tu na něj jen práší 8) .


Ty vodítka fixuji klasickou stahovačkou. Lehce ten kroužek zmáčku prsty aby se tam udělala málá mezera. Pak tudy prostrčím stahovací pásku.Pak to zaříznu. Drží to jak slovo boží.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: pon 08.07.2013 21:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ze zacatku jsem to lepil Chemoprenem, ted uz to poslednich par let delam taky prostrcenim te stahovacky.
Pokud ti to tahlo pruzi, tak si udelej uhlikove. Mrkni jak to ma posledni verze T550. I ty voditka z tehle verze by se dala pouzit. Prumer trubky je stejny ( myslim :wink: ).

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 15:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Díky za rady!! S tou stahovačkou by mě to nikdy nenapadlo :lol: !! Uhlíkové táhlo je super nápad má ho koneckonců i bratranec na R500 tak to okoukám a udělám také.. Jinak jsem myslel že už mě na helině nemůže nic překvapit, opak je pravdou.. Po předchozím majiteli už na heli zbyl jen motor a byla "celá rozebraná a složená" ovšem kontrolovat řemínek mě opravdu nenapadlo :roll: no a včera čučím do trubky a zjistil jsem že předchozí majitel nedovedl ani správně nakroutit řemínek :? (doufám že to v Brně čte).. On ho sice nakroutil dobře ale už si nevšiml že je přetočený :roll: .... Dále jsem se nas... a všechny šroubky od Alignu které jsou mimochodem z nějakého bláta nahradil imbusy od MP JET a hle ono to jde utáhnou i povolit :lol: .. No nic je to nastavené tak hurá na kopec and let's go fly :twisted: !!!

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Arcicorsa píše:
Díky za rady!! S tou stahovačkou by mě to nikdy nenapadlo :lol:


Tady je videt jak ctes manualy :D :D
Příloha:
align.png
align.png
[ 25.83 KiB | Zobrazeno 1193 krát ]


Na mym T600 se tahlo teda nedeformuje, tvarovat se neda - pruzi. Funguje tak jak ma. Ale pouzivam 3 voditka. Ale uhlikovy tahlo bude urcite lepsi, v obi prodavaj uhlikovou trubicku do ktery se krasne vejde drat tahla.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2013 19:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
:lol: :lol: No nečtu, jen se do toho občas mrknu když si nejsem na 100% jistý :roll: ... Tak dnes zase ten samí problém, pravotočivá zatáčka je mým snem :? ... Každopádně už snad vím kde je problém... Sundal jsem listí i páku ze serva vrtulky a rozmotal to, no a pak jsem zkoušel jak se musí servo snažit a celkem jsem se divil.. Jde to ztuha a navíc je cítit jak tam cosi přeskakuje = KO ložiska v gripech, přitom dokud se to netočí tak to jde naprosto hladce... Njn, jdu objednat ložiska a jestli to už ani pak nebude OK tak to rozšlapu :twisted: ... Kurňa a to je to teď s tím HC3SX na cyklice úplně luxusní, s ZYXem se to nedá srovnávat (hlavně třeba v přemetech to drží jako přibité a netřeba korekcí, ovšem pokud si člověk na ZYXe zvykne tak je to podle mě jedno z těch lepších OEM bezpádel) 8) , jen ta vrtulka :? ... Vyměním ložiska a dám vědět jak jsem dopadl :wink: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 600 CF Přestavba na DFC
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2013 17:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
ach jo... takže, smykátko nové, servo savox nové, ložiska v gripech nové, HC3SX, pořád neletí pravotočivou zatáčku a jak do něj foukne tak má velkeý problém aby to ocas ustál (pouze při točení nosem doprava tudíž smykátko jede k ocasní trubce, popřípadě když mu foukne zleva do vrtulky)... Už jsem se naštval, sundal HL listí nechal ocasní a rozmotal na provozní otáčky, HC3 jsem dal do normal modu (ne Heading Lock) a testoval jestli to servo přetlačí no a nepřetlačí zůstane stát cca 2mm před nastaveným dorazem :cry: .... Co mám ještě vyměnit??? Mě už z toho hrabe nevím co teď... Utahujete imbusy co drží gripy v domku na krev?? Nejde to úplně hladce a když je utáhnu na citovku tak to jede nádherně, létal jsem teď s utaženýma na krev, ještě to zítra zkusím utáhnou tak aby to šlo naprosto hladce a pak už jsem s nápady u konce....

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz