Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Bucker131 píše:
Alternativa je zakápnout pacičky serva tavnou pistolí nebo celé servo dát na flák tavný, ta sice při vyndavání vyrve půlku kuliček z modelu ale tavka de s trochou šikovnosti ze serva jednoduše a bez zanechaných stop odloupnout.


Tavne lepidlo jde hlavne pomoci lihu sundat i bez vyrvani kulicek. Je to zcela reverzibilni technologie :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Potvrzuji, taky to lepím do F3k zásadně tavkou a když chci vyndat stačí pár kapek lihu ( vyzkoušena francovka,vodka, zvrhlá slívka ). Za chvíli to jde krásně vyloupnout.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
TomasC píše:
Nabodovat sec. lepidlem, jen aby drželo (jen dvě kapičky!!) Následně udělat "držáky" v rozích z epoxidu a mikrobalónů. Nezapomenout chytit servo i k hornímu potahu.
Vyndat servo = Dremel


Je to do F3K. Sice nenapsal přesně typ, ale v 99% případů ten normální vteřiňák vyžere v tom místě dírku.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Sekunďák môže byť aj EPS friendly. :wink:

Ale inak naposledy som použil servo obalené v páske + silikónový tmel na akvárka. Rôzne epoxidy a sekunďáky sa mi odliepali od pásky a musel som ich vyfrézovávať. Neviem ako držia na zmršťovačke (asi lepšie, má drsný povrch).

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
lakotamm píše:
... Rôzne epoxidy a sekunďáky sa mi odliepali od pásky a musel som ich vyfrézovávať. Neviem ako držia na zmršťovačke (asi lepšie, má drsný povrch).


Protože jsi zvolil nesprávný postup. Ta izolepa, nebo smršťovačka tam není proto, aby jsi na ní lepil.
Ta jen nedovolí zapatlání krabičky serva lepidlem. Lepíš to tak, že epoxidem s bavlnou, nebo s mikrobalony tam vytvoříš uchycení přes rohy krabičky serva. K izolepě, nebo smršťovačce to může být klidně odseparované, musí to být chycené k hornímu a spodnímu potahu křídla.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Ešte raz:
Vyfrézujem z krídla starý epoxid.
Oblepím servo páskou.
Zalepím.

Čo ti tu nesedí?

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 16:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
OK, přidám ještě "fintu" i když asi F3K má dost tlustá křídla.
Aby se při lepení obroušených serv dovnitř nedostalo lepidlo, tak krabičku serva obroušenou na šroubky, otřu hadříkem namočeným v acetonu. To krabičku slepí do jednoho kusu a lepidlo se nedostane dovnitř.

Není totiž nic smutnějšího než po vytuhnutí lepidla zjistit, že servo nechodí.. :( :(


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
lakotamm píše:
Ešte raz:
Vyfrézujem z krídla starý epoxid.
Oblepím servo páskou.
Zalepím.

Čo ti tu nesedí?


Tohle:
"....Rôzne epoxidy a sekunďáky sa mi odliepali od pásky a musel som ich vyfrézovávať...."

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Jinak není mi tak docela jasné, kolikrát vyndáváte servo z křídla, aby byla nutná hlavně ta jednoduchá demontáž. Mám, nebo měl jsem cca 10? F3káček a ještě jsem v křídle neměnil servo. Tím rozhodně netvrdím, že se to nemůže stát, ale při správném servu , výchylkách a náhonu je to hodně málo pravděpodobné.
Takže v první řadě upřednostňuji lehkou čistou montáž. Samozřejmě RDS, pokud to výrobce dělá.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
JMalik píše:
Jinak není mi tak docela jasné, kolikrát vyndáváte servo z křídla, aby byla nutná hlavně ta jednoduchá demontáž. Mám, nebo měl jsem cca 10? F3káček a ještě jsem v křídle neměnil servo. Tím rozhodně netvrdím, že se to nemůže stát, ale při správném servu , výchylkách a náhonu je to hodně málo pravděpodobné.
Takže v první řadě upřednostňuji lehkou čistou montáž. Samozřejmě RDS, pokud to výrobce dělá.


No, zo 5 krát to bolo (a ako si to vduchu rekapitulujem asi aj viac). :wink: Na 1 Kčku.

Pár krát sa mi stalo, že sa zalepené opáskované servo odtrhlo - pri sekunďáku aj epoxide. Teraz tam mám silikón a ten pri veľkej sile pruží (no a toto už odtrhnúť len tak nejde). No a keďže som nechcel aby servo prečnievalo musel som staré lepidlo ofrézovať.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
lakotamm píše:

1) No, zo 5 krát to bolo (a ako si to vduchu rekapitulujem asi aj viac). :wink: Na 1 Kčku.

2) Pár krát sa mi stalo, že sa zalepené opáskované servo odtrhlo - pri sekunďáku aj epoxide. Teraz tam mám silikón a ten pri veľkej sile pruží (no a toto už odtrhnúť len tak nejde). No a keďže som nechcel aby servo prečnievalo musel som staré lepidlo ofrézovať.


1) To sem klidně napiš proč, protože to bude dobrým varováním pro ostatní jak to nedělat.

2) Pokud zalepím opáskované servo do křídla F3K epoxidem s bavlnou a to servo se vytrhne, tak už nemusím řešit jaké tam dám jiné, protože to káčko bude na kaši. :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
JMalik píše:
1) To sem klidně napiš proč, protože to bude dobrým varováním pro ostatní jak to nedělat.

2) Pokud zalepím opáskované servo do křídla F3K epoxidem s bavlnou a to servo se vytrhne, tak už nemusím řešit jaké tam dám jiné, protože to káčko bude na kaši. :wink:


OK, takže VAROVANIE:
1. Netriafajte vysoké napätie - 200kV vám poškodí elektroniku (nielen) v servách D-60.
2. Ani v prípade núdze nepoužite HXT-900, po cca 20h lietania budú vôle niekde na úrovni 4mm. :roll:
3. Použite kvalitnú pásku, ak dobre nedrží - prebaliť. Zmršťovačku som ešte neskúšal. Každopádne toto je najporuchovejší spoj. Povolí ako prvý.
4. Na čínsky sekunďák zabudnite. Nemá to cenu. Aktivátor je tu akurát tak na škodu. Najlepší je epoxid (opäť, nie čínsky) pričom najdôležitejší je pomer.

Ak sa niekomu nepozdáva ten silikón, nech si to príde pozrieť do Žiliny (budem tam).

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Bod č. 1 je věc možností kde se létá a nevylučuji, že se to může stát každému.
Body č.2,3,4 jsou věci, kterým je možné se vyhnout dotazem tady.

(HXT 900 do F3K osadí hned první pokusník, který nevěří tomu co píšeš. Stejně tak to bude s tím sračkoidním vteřiňákem a epoxidem :wink:)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
JMalik píše:
Bod č. 1 je věc možností kde se létá a nevylučuji, že se to může stát každému.
Body č.2,3,4 jsou věci, kterým je možné se vyhnout dotazem tady.

(HXT 900 do F3K osadí hned první pokusník, který nevěří tomu co píšeš. Stejně tak to bude s tím sračkoidním vteřiňákem a epoxidem :wink:)


Bez skúseností nejaké riziko ľahko prehliadneš. Ja tiež rád robím pokusy. Ale napríklad pevnosť silikónu už mám overenú v praxi a som si istý, že ak niečo rachne, bude to práve páska (ale aj tu som už urobil pokrok). Zatiaľ všetko drží a v prípade veľkej sily pruží, no niečo ako flutter nehrozí - otestované štartom do cca 50m (nie mnou) a aj zostupom z 300m kolmo dole (33m/s).

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Upevnění serva v F3K
PříspěvekNapsal: úte 25.06.2013 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
lakotamm píše:
.... Ale napríklad pevnosť silikónu už mám overenú v praxi a som si istý, že ak niečo rachne, bude to práve páska (ale aj tu som už urobil pokrok). Zatiaľ všetko drží a v prípade veľkej sily pruží, no niečo ako flutter nehrozí - otestované štartom do cca 50m (nie mnou) a aj zostupom z 300m kolmo dole (33m/s).


Já si nejsem jistý jestli jsi správně pochopil jak popisuje to vlepení serv TomasC, nebo jak ti to píšu já.
Ta páska, izolepa...., kolem serva nic nedrží. Nemusí držet na krabičce serva, nemusí na ní držet ani epoxid.
Podstatné je jen, aby těsně obepínala servo (ideální ta smršťovačka).
To servo tam drží epoxid s plničem tak, že vytvoří "rámeček" kolem serva. Samozřejmě není to nutné oblejt kolem dokola, stačí když u toho popřemýšlíš a dáš ten epoxid kolem rohů serva tak, aby po vytvrdutí servo z takhle vytvořených epoxidových zámků nemělo kam vyjet. Musíš nanášet epoxid k hornímu a spodnímu potahu křídla a kolem rohů serva to dotvarovat třeba seříznutou špejlí. Samotným epoxidem bez plniče to neuděláš! Musí tam přijít ta bavlna, nebo mikrobalony.
Když chceš dostat servo ven, odbrousíš dremelem, proxonem...., ty epoxidové zámečky aniž by jsi zajel do serva.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz