Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
strahlung píše:
lubo1 píše:
strahlung píše:
On ten materiál trupu se snadno hlavně při pádech na čumák zdeformuje a pak se myslím změní úhlové poměry mezi plochou křídel a výškovky (plochy), což je nutno dohánět kormidlem výškovky, ovšem ne moc účinně, takže je úplně nahoře. Já jsem to tak měl a nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem trup těsně za křídly pomalu prohříval fenem a snažil se ohnout ocas nahoru. Celkem to pomohlo.

To ti asi ťažko pomôže, keď je v trupe uhlíková trubka ..... :lol:


Takovéto radílky posměvačné fakt miluju :) Je to už dlouho, takže jsem teď kvůli tobě šel rozbalit náhradní trup, abych se přesvědčil, odkud kam ta trubka sahá. Udělej příště to samé, než začneš radit, chytráku. Právě že kdyby ta trubka byla po celé délce, nebyla by oprava tvaru možná a ani nutná.
:lol: :lol: :lol:
Práve preto, že pri uhlikovej trubke nemá zmysel nahrievať trup, som to napísal.....

ASW má prekvapivo dobre vyztužený trup....
Trubka začína pod centroplánom a ide až do kýlovky. Tam je spojka a cez ňu napojená tenšia trubka cez kýlovku - tá trči von a napája sa na ňu ďaľšia spojka , ktorá spája s trubkou vo výškovke ......
To že tú trubku nevidíš - neznamená, že tam nieje. Alebo inak povedané neprítomnosť dôkazu nieje dôkazom neprítomnosti....
.... ale je ešte možnosť, že ju číňan zabudol do trupu vlepiť.... aj to sa stáva, ale tú trubku pohľadom z kabíny tuším nieje vidieť. Ja som na ňu prišiel, keď som tam sochal večšiu dieru pre príjmač v priestore za servami....
To isté platí pre krídla. Je tam uhlíková trubka - tá hrubá vyberacia a v mieste plastovej svorky so šrobom sa na ňu napája tenšia, ktorá siaha po winglety - tú tak isto nieje vidieť.....
Vo výškovke ja tak isto tá trubka zaliata silikónom - tá je vidieť po "vyoperovaní" napr tu: http://fotoalba.cz/fotky/22867264

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil lubo1 dne stř 25.05.2011 14:42, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 14:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
strahlung píše:
....Takovéto radílky posměvačné fakt miluju :) ...Udělej příště to samé, než začneš radit, chytráku....


Já zas miluju arogantní blbečky...
Až budeš mít nalítané a hlavně nezištně NARADĚNÉ ostatním tolik co Lubo, tak pak se do něho můžeš navážet, CHYTRÁKU!!!

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 14:31 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Čo sa týka konkrétne ASW28 od pelikána, podľa mňa a toho čo mi hovoril kolega, je vystužené celkom "inteligentne", ale nemyslím to ako iróniu.
Celé EPP lietanie je proste "pružné", ak by som vystužil 90 % dielov tak tých 10 % by vo vzduchu pľantalo a ohýbalo sa ako na pántoch, okrem toho že už by malo nad 1 kilo celé lietadlo.
Momentálne začínam sa učiť lietať s Filipom 400 a som z toho úplne vybitý, nielenže ho v zatáčkach nevidím, ale miestami aj keď ho vidím, neviem ako je otočený a čo je horšie išiel šikmo odo mňa tak som ho zrovnával výškovkou hore /lebo išiel po horizonte preč tak to vypadalo ako keby padal dole/ až nakoniec to kolega vybral nad zemou a počas toho mi ešte hovoril že ho stále "riadim dodola k zemi"...
jednoducho povedané aj tento poslušný "samolietací vetroň Filip 400" sa mi zdá viac náročný /je konštrukčný s potiahnutým krídlom a torznou skriňou/ ako vyladená "mrcha ASW 28 od pelikána"
preto môj laický názor je že celkové EPP ASW28 je vlastne pár uhlíkových tyčiek obalených EPP kvôli výzoru a takto by to aj malo ostať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 18:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
RiMr píše:
strahlung píše:
....Takovéto radílky posměvačné fakt miluju :) ...Udělej příště to samé, než začneš radit, chytráku....


Já zas miluju arogantní blbečky...
Až budeš mít nalítané a hlavně nezištně NARADĚNÉ ostatním tolik co Lubo, tak pak se do něho můžeš navážet, CHYTRÁKU!!!


Blbečka ponechám bez komentáře. Arogentně to nebylo míněno, bylo to jen takové poťouchlé pošťouchnutí, protože to od Luba prostě byla mylná rada. On to jistě nepochopil jako aroganci, že.
Ona ta trubka opravdu začíná až kousek ze otvorem pro křídla a od toho místa směrem dopředu už se to může deformovat. Pokud se podíváte do nesestaveného (= ještě neslepeného) trupu, tak to uvidíte.
Já jsem napřed také zkoužel podkládat výškovku a protože jsem s tím z různých důvodů občas spadl, bylo to potřeba stále víc a víc - je pravda, že už nové to trochu chtělo podložit, ale ne tak moc. Taky jsem se s tím dost natrápil jako ostatní. Když jsem preventivně koupil nový trup, viděl jsem, jak je vedle něj ten starý v oblasti křídel ohnutý čumákem dolů. Nemyslím, že je až tak blbé poradit, jaké řešení nakonec vedlo k úspěchu, a pak to obhajovat proti omylu.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 20:29 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Pochybujem že je tu niekto kto mal viac "rozobraté" ASW28 /moje/ ako lubo1.
Málokto by obetoval toľko práce ako sa tu hovorí "čínskej sračke". S originálom má už spoločný iba tvar a servá, ktoré idú najbližšie komplet všetky vymeniť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
strahlung píše:
...

Skús zkontrolovať usasdenie výškovky na kýlovke.....
Ten plastový držiak tam sedí pevne, ale samotný ten držak na výškovke sa mi uvolnil a otáčalo sa to na tej trubke, ako na čape.... Taktež som to vypodkladal a takťiež sa to vždy rozhasilo.... Nakoniec to bolo tým plastvým držiakom výškovky. Stačilo ho poriadne prilepiť....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2011 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
robotmz píše:
Pochybujem že je tu niekto kto mal viac "rozobraté" ASW28 /moje/ ako lubo1.
Málokto by obetoval toľko práce ako sa tu hovorí "čínskej sračke". S originálom má už spoločný iba tvar a servá, ktoré idú najbližšie komplet všetky vymeniť.


Tak tedy ještě jednou. Lubo to pochopil okamžitě, ale někteří ostatní asi ne. Já se do něj nenavážím. Prostě jsem s určitou nasázkou reagoval na mylnou poznámku poté, co jsem si její mylnost s určitým úsilím ověřil.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 17:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2010
Příspěvky: 254
Bydliště: Jeseník
měl jsem asw a ikdyž trup jsem rozlámal a osadil novým radši jsem to prodal. Vůbec není pro začátečníka protože neví co od toho letadla čeká když opustílo mojí ruku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 23:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
JamesT20 píše:
měl jsem asw a ikdyž trup jsem rozlámal a osadil novým radši jsem to prodal. Vůbec není pro začátečníka protože neví co od toho letadla čeká když opustílo mojí ruku.


Já jsem s tím napřed také zápolil a rozbíjel. Začátky pro nezkušeného s tímhle modelem jsou těžké. Ale létá to pak pěkně, pokud to do té doby není úplně rozmlácené.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 .::Pelikán::.
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2012 9:19 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Zdravím.
Staviam takú lodičku s leteckou vrtuľou viewtopic.php?f=32&t=46486
a prišiel som na jednu zaujímavú vec.
Setový regulátor z ASW28 nechce prijať plne nabitý 3S LiPol.
Cez víkend som skúšal 2S v STORAGE a 3S v STORAGE, obidva išli O.K.
Včera som dal 2S v STORAGE - fungoval O.K. /skúšaný čisto iba motor, teda zapojený 3. kanál/, následne som dal plne nabitý 3S a regulátor ani nezapípal, nijako nereagoval, akurát prijímač svietil čím oznámil že má správny signál z vysielača a je spárovaný....
Jednoducho na 2 S mi motor išiel, odpojil som baterku a dal plne nabitý 3S a ticho...

- nepamätá si niekto ten regulátor čo je zač a či je teda s 3S nepoužiteľný ???, skúšal som potom aj rôzne zapínať a vypínať vysielač, aj zapnúť vysielač s pákou plynu naplno a nič, na 2S išlo v pohode, na 3S nič...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 .::Pelikán::.
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2012 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...dělal mi to taky.
Navíc někdy "tarokoval" s motorem, jak kdyby se mu rozcházelo časování. Vyhodil jsem ho, dal jsem tam tuším Plush a bylo po problémech.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 .::Pelikán::.
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2012 10:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 456
Do setu ASW-28 je deklarován pack 2s. Pokud jsem četl v příspěvcích, na dvoučlánku je to trochu slabé a s trojčlánkem setový regulátor snad fungoval špatně nebo i odcházel. Pokud na to není stavěný, tak se ani nelze divit. Já tam mám lepší regulátor z HC a setový jsem nikdy ani nezapnul, protože dvoučlánky ani nemám - čeká nejspíš na vyhození. Není to asi kdovíjak hodnotný komponent, neostýchej se ho zahodit a použít něco lepšího, pokud chceš mít v lodičce větší výkon.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW-28 .::Pelikán::.
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2012 13:05 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
dal som tam plush 18-ku čo som mal neodbalený v šuflíku a na 3S je to taký hukot že idem ohluchnúť.
Už sa to aj chce po zemi pohnúť, ale predsa len koberec je drsnejší tak nič.
Ak tam dám GWS 7-čku, tak to bude lietať aj po koberci.
Už takto je to na vodu predimenzované, ale chcem to aj trošku na sneh, tak ešte pošpekulujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 16:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 3
Zdravím,mám na vás velikou prosbu,zakoupil jsem si tento elektro větron : http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... asw-28-rtf ,ale bohužel jsem bezradný se zapojením elektroniky..:/ mohl by mi někdo pomoct ,popř. vyfotit (pokud má tento model) jak mají být zapojené veškeré kabely a táhla prosím ? ,Děkuji předem a omlouvám se za nové vlákno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc s asw 28 X-UAV
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2013 17:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Co konkrétně máš za elektroniku a s čím máš problém?...A odkud jsi? :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz