Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1827 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Zdravím, vlákno tu ještě není tak založím. ODKAZ

Obrázek

Předběžné datum uvedení na trh zřejmě kolem června....

Info:
Jedná se o novou vysílačku od fy. FrSky.
16 kanál (tři režimy, 8k a 16k s plnou podporou telemetrie a 12k s delším dosahem)
paměť na 60 modelů
9 letových režimů
32 volných mixů
32 logických spínačů
16 17-bodových křivek
ukládání telemetrických dat na kartu
USB konektror
audio výstup
tři vysílací režimy:8kanál, 16kanál a 12kanál bez telemetrie s udávaným trojnásobným dosahem (to schválně vyzkouším :-))

prostor další modul (udávají třeba DSM2 nebo DSMX modul)

Použitelné s následujícími přijímači: (v případě nějaké chyby se prosím ozvat :-))
D-typ a VxR-II typ (nevím zda se ta dvojka netýká i D typu jako například D6FR)
nové D16 a L12

Kde koupit

v ČR
RCStudio (Brno)

v EU
Air Media (Švédsko)
DT models (Itálie)
Engel Modellbau & Technik (Německo)
GiantShark (Anglie)
IMI HOBBY CENTRUM (Slovensko)
Microtechnics (Belgie)
Miniplanes (Francie)
ModelToy (Itálie)
OSMOT Powertoys (Německo)
Radio Modele (Polsko)
Robortbirds (Anglie)
T9 HobbySport (Anglie)
VERTICAL Hobby (Finsko)

mimo EU
Aloft Hobbies (USA)
BangGood (Hongkong)
Boltrc (Austrálie)
Canada Drones (Kanada)
DragonRC (Austrálie)
Extreme Radio Control (Austrálie)
HiModel (Čína)
HobbyKing (Hongkong)
Infinity Hobby (Taiwan)
Superior Hobby (Čína)


Naposledy upravil oplu dne úte 14.05.2013 20:40, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 9:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Nevíte někdo, kdy se má objevit na trhu?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
A hlavně to má „Audio speech outputs”. Vypadá to zajímavě, že by další favorit na novou vysílačku?
http://www.microtechnics.eu/liste.php?categorie=FrSky&souscat=48&langue=en
Cena více než příznivá, zatím nedostupné.
(According to last communication received from FrSKY, first batch radios should be available here around middle of June.)

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 10:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Cena je více než příznivá, původně jsem chtěl upgrade své MC-20 na frsky... tak to vemu teďkom komplet... vím o pár obchodech, kde to mají v nabídce, ale zatím nedostupné, a právě nemůžu najít nikde datum, nebo aspon nějaké přesnější uvedení do prodeje... jsem teď bez vysílačky a čekám na to jak na smilování :-)

Takže si na vysílačku ještě více jak měsíc počkám... paráda....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Zajímavé to bude, ale nečekal bych na to. Už od února je stav "comming really soon". Tedy, že bude fakt brzy. Pak se zklamáním řekli, že to asi bude v březnu. Pak přišlo, že to bude v dubnu, kde vím o dost lidech, co konečně čekali na 1. dubna (zahraniční fóra). Pak zas nic, tak že snad na velké modelhobby výstavě v USA. Tam to tedy alespoň dovezli ukázat (prototypy, ne seriové produkty). Pak zas že to bude v květnu. Začátkem května napsali, že to bude v půlce května. Teď to změnili, že to bude v půlce června.

Než se to fakt pošle, než to dostanou, rozešlou... tak to taky nějakou dobu potrvá. Zájem je velký, výrobní kapacity malé. Pokud nemáš předobjednávku již dlouho dopředu, nečekej, že se na tebe dostane z první várky. Druhá bude minimálně měsíc po první.

Ta půlka června bude spíš půlka července, druhá várka snad někdy v srpnu. Takže fakt bych nečekal, jinak pročekáš celou letní sezónu.

Já jsem s jejich druhým "bude fakt brzy" prohlášením prodal nadbytečné přijímače a vybavení. Dva měsíce jsem škudlil jeden přijímač a přehazoval to mezi letadly. Teď jsem ty staré přijímače raději objednal znovu. I s tím, že mám předobjednávku, tak nečekám, že by ta vysílačka byla k dispozici nějak brzo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 10:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Tak to jsi mě moc nepotěšil, tu MC-20 mam ještě doma, ale mám ji zasílat :-( krucinál, že já ji nepředělal na FrSky :-( co už...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
tak tohle sem hodně zvědavej :-d za ty peníze ... ještě to chce funkční vario a je vystaráno :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 13:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Vario je funkční. Ty nové typy. Měl jsem je jako jeden z prvních. Původní firmware má v sobě chybu a vario zatuhává. Hlásil jsem to FrSky a pak jsem jim testoval náhradní firmware. Ten již funguje dobře.
Pokud umíš anglicky, tak tu jsem psal review:
První část http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... ount=10667
Druhá část http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st24718844

Nový firmware i vylepšuje ty poslední dva modré grafy z první části. Ještě jsem je nezaktualizoval.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 13:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
mihlit píše:
Vario je funkční. Ty nové typy....


Toto už je ten nový? Díky.
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__19975__FrSky_FVAS_01_Telemetry_Variometer_Sensor.html

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 14:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
semi píše:


obávám se, že toto je ten starší... novější můžeš najít třeba ZDE
snad se nepletu....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 14:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jen drobné info. Předobjednávky na Frsky Taranis zatím ještě berou např. v anglickém eshopu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
tak já zastávám to, že novinku si kupuju vždy po roce co je na trhu, 90% výroblů totiž pořád v té době ladí blbosti ať firmwware (od Futaby po Jeti ...) tak někdy naneštěstí i HW

ale každopádně budu sledovat, až to bude odkecávat vario z výstupu z vysílačky (klasika nastavitelné tóny pro + a - a k tomu i nastavitelné odkecání třeba poklesu o určitou hodnotu napětí - přijímačovky - pohonné) tak budu mít sakra velkého brouka v hlavě ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 15:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
semi: Ne, to je ten starý.

oplu: Ano, to je to nové. Jinak pozor, jsou 2. Jedno "normal precision" určené spíš jako výškoměr (stále nehorázně lepší než staré vario) a jedno "high precision" s vyšší přesností.

Drondys: Tak předobjednávky berou všude možně furt. Jen to už spíš bude předobjednávka na vysílačku z druhé várky.

Milan Nes píše:
tak já zastávám to, že novinku si kupuju vždy po roce co je na trhu, 90% výroblů totiž pořád v té době ladí blbosti ať firmwware (od Futaby po Jeti ...) tak někdy naneštěstí i HW
Tak jasně, to se může stát vždycky. Pokud máš s čím lítat a vyhovuje ti to, tak je určitě lepší si počkat, až to odladí. Však se stačí podívat na OpenTx repozitář. Stále se tam dějí dost výrazné úpravy pro podporu Taranise. Takže firmware pro něj je spíš "skoro hotov", což má do stavu "hotovo a odladěno" ještě kus cesty.

Citace:
až to bude odkecávat vario z výstupu z vysílačky (klasika nastavitelné tóny pro + a - a k tomu i nastavitelné odkecání třeba poklesu o určitou hodnotu napětí - přijímačovky - pohonné) tak budu mít sakra velkého brouka v hlavě ...
Tak takhle už to mám hodně dlouho. Akorát telemetrii nezpracovává vysílačka, ale přes bluetooth to dělá mobil. Hlášení výšky, libovolné limity, vario různé tóny, hlášení napětí, hlášení spotřebované kapacity baterie...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Drondys: Tak předobjednávky berou všude možně furt. Jen to už spíš bude předobjednávka na vysílačku z druhé várky.

V nabídce jsem Taranis viděl v různých eshopech, ale skoro nikde nebrali předobjednávky. Pokud máš informaci o dalších eshopech kde berou předobjednávky tak sem klidně dej odkazy kdyby měl někdo další zájem o předobjednávku a v tom anglickém eshopu už by je třeba nebrali.

Taranis už je v nabídce i v českém eshopu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSKy Taranis
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Citace:
až to bude odkecávat vario z výstupu z vysílačky (klasika nastavitelné tóny pro + a - a k tomu i nastavitelné odkecání třeba poklesu o určitou hodnotu napětí - přijímačovky - pohonné) tak budu mít sakra velkého brouka v hlavě ...

mihlit píše:
Tak takhle už to mám hodně dlouho. Akorát telemetrii nezpracovává vysílačka, ale přes bluetooth to dělá mobil. Hlášení výšky, libovolné limity, vario různé tóny, hlášení napětí, hlášení spotřebované kapacity baterie...

to je hodně zajímavý, jak si dostal z frsky modulu tooth výstup ? to máš v T9ce ?
tohle mne hodně zajímá, uvažoval sem totiž o záložní vysílačce + chci učit přítelku lítat,
tak na učitel žák ... a pokud by v tom byla telemetrie ... tak to je hodně zajímavé, frsky systému věřím, jen sem nechtěl kvůli hw kvalitě kupovat T9ku, tak u mne zatím vedl graupner ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1827 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 122  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz