Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WLTOYS v911 alebo Double Horse 9116
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2013 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
ViCo píše:
....keď mi padol do oka Double Horse 9116, drahší len o 7 €.

Žádné Doublé Horsé - je to jen pro zlost.
V911 na doma nebo klidné počasí s větrem 0,0.
A dále, jelikož již neseženeš Esky Honey Bee V2, pak nejspíš rozšířený F-45...

* * *
No a samozřejmě ještě správná odpověď nesmí chybět:
Pokud to myslíš krutě vážně, pak T-Rex 450 + simulátor Phoenix, jen to je jediná správná cesta!

...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: WLTOYS v911 alebo Double Horse 9116
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2013 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ViCo píše:
...keď mi padol do oka Double Horse 9116, drahší len o 7 €...

Pokud uvažuješ o Double Horse pak počítej s tím, že k němu budeš potřebovat i speciální nástroj, který se dá koupit viz tento odkaz a s ním už to tak výhodné není. :lol:

Chceš-li tedy mít model, který bude brzy sloužit jen jako těžítko na stůl pak si kup Double Horse.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2013 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Prosimte, usetrim zdejsim zkusenym trochu casu a rovnou te odkazu na vice studovani:

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=102&t=54858

Na zacatku jsou zkusenosti z drivejska, na konci jsem psal i nejake sve postrehy z letosniho roku.

Ja zacinal v zime, to se nedalo venku litat (teda vetsina v zime nelita), ale ted uz bys nemel mit problem dojit si kamkoliv, kde se leta, aby jsi si nechal lepe poradit primo na miste primo od tech, co to drzi v ruce. Vis jak, kdyz vidis typka, co ma plnej kufr helin, muzes si byt vice jistej, ze uz ma neco za sebou a da ti adekvatni radu, nebo muzes dat na jeden ci dva nazory treba jenom nejakych pisalku vyskilovanych hlavne pres prsty a nakonec muzes byt treba i zklamanej. Rozhodnuti je vzdy na tobe, nechtej po nikom, aby ti vyslovene rekl, co si mas koupit. Najdi si ty duvody proc koupit a proc ne sam... Ve vetsine pripadu se bude jedna o duvody financni. Ne kazdy se necha hned zlakat na lepsi stroj, samozrejme drazsi stroj a samozrejme dily stoji vice nez u tech levnejch atd, ale kdyz si to tu trosku vice proctes, stejne skoncis u toho, ze nejlevnejsi je simulator a zacit na necem, co uz ma smysl ;)

Pokud budes i pote nadale trvat na vrtulnicich typu Double Horse, MJX F47 ci V911, budto se u nich zasekas a nikam dal se neposunes, nebo se budes chtit posunout, ale pak se budes muset stejne vsechno ucit znovu, protoze to bude neco diametralne odlisneho od toho vyberu co jsi nastinil ;)

Zacni i toho ze proste venujes nejaky ten cas (budes potrebovat tak tyden), aby jsi si procetl vsechna temata k vrtulnikum sveho vyberu a pak taky k tem, ktere ti nekdo poradi, protoze uz to ti aspon napovi o cem ta temata jsou. Co je jejich obsahem. Z toho taky poznas, jake ma ten stroj chyby...

MJX treba supr, taky jsem ho mel, ale koukni se na F45 tema. Vsichni jsou maximalne spokojeny jak je to odolny a jak to krasne leti a ze to stoji 1700, ale je tu 50 stran na tema, jak vymenit setove stejnosmerne motorky za stridaky, jak vyresit chlazeni motoru a podobne.

Esky Honey Bee V2 (zdravim coronu) musel byt krutoprisne nabuseny mazel, protoze pomalu co dotaz novacka, to prispevek corony k tomuhle stroji a pokazde stejny. Byl super, ale nesezenes ho... No pak asi nema moc smysl ho zminovat, kdyz se neda koupit v obchode ;) Ale jo, aspon to ukazuje na fakt, ze se semtam nekomu podari udelat aspon neco trochu podobneho vrtulniku i za mensi penize... To ze je ten segment aktualne prazdny v tomhle miste asi neni nahoda. Je jasne dano, budto chces hracku, nebo chces vrtulnik. Pak uz to je jenom o cene...

Samozrejme zvolit si hracku neni spatne, ne kazdy chce vrtulnik a opravdu chce jenom hracku na blbnuti, ale je potreba si to takhle narovinu rict, protoze i lidi, kteri ti budou radit potrebuji vedet, o cem se vlastne bavite. Obvykle se totiz nepotka v realite predstava hracky s vlastnostmi vrtulniku za cenu hracky :)

Venuj nejaky cas cteni a studiu, zjisti co drzi vrtulnik ve vzduchu, jak pracuje cyklika u realneho vrtulniku a u modelu, k cemu jsou dobry padla, nebo vahadlo, k cemu je dobry stabilizacni system bezpadlovych hlav atd a az tohle vsechno budes mit najety a budes vedet o cem je rec, pak si teprve zacni vybirat vrtulnik, protoze pak uz budes mit aspon trochu predstavu o tom, co u toho hledas ;) Uz budes mit jasno k cemu je dobry 4kanal, k cemu sestikanal a podobne...

Asi to neni zrovna potesujici rada, ale jestli se chces rozhodnout sam a spravne, holt musis na zacatku nejaky ten cas obetovat. Neboj, ono je to docela zajimave cteni a pokud te to nebere, pak te nebude bavit ani vlastni litani, ono to vlastne zase tak zabavne neni, pokud k tomu nemas aspon nejaky vztah ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Joshuax píše:
...
Esky Honey Bee V2 (zdravim coronu) musel byt krutoprisne nabuseny mazel, protoze pomalu co dotaz novacka, to prispevek corony k tomuhle stroji a pokazde stejny. Byl super, ale nesezenes ho... No pak asi nema moc smysl ho zminovat, kdyz se neda koupit v obchode ;) Ale jo, aspon to ukazuje na fakt, ze se semtam nekomu podari udelat aspon neco trochu podobneho vrtulniku i za mensi penize... To ze je ten segment aktualne prazdny v tomhle miste asi neni nahoda. Je jasne dano, budto chces hracku, nebo chces vrtulnik. Pak uz to je jenom o cene...

Jenže tu hračku HB V2 jsem si pořídil na radu značně zkušeného praktika a taktéž jsem dle jeho rad provedl úpravy.
Jsem přesvědčen, že to je správná cesta dál od úplných hraček.
Umí snad jiná 4-kanálová hračka, tak málo náročná na opravy a údržbu zatáčky na 45° náklonech na obě strany?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 18:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2007
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Ale ja ti to fakt nechci brat, ja verim, ze ten vrtulnik byl v ramci 4kanalu spicka, ale ma drobnou chybu... Uz se neprodava... Tak bych se zkusil zamerit na to, co si ten clovek muze koupit, co za ty investovane penize dostane, kolik je dobre dat do uprav, co je potreba koupit hned, co chvili pocka atd atd atd.... Domotas mu hlavu vrtulnikem, ktery uz v zasade neexistuje, on zacne ty vlastnosti hledat i jineho modelu a nenajde.... Zkus mu poradit realny model s realnou moznosti letani, s dostupnyma dilama atd, proste neco, na cem se da zacit, ale na nem je, aby rekl, jestli chcce spis zablbnout, nebo spis zalitat ;)

A aby vfedel co chce, tak musi stejne neco nastudovat, nebo ho musi nekdo zkuseny nekde na letisti udrzet v realite ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2013 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Joshuax píše:
Ale ja ti to fakt nechci brat, ja verim, ze ten vrtulnik byl v ramci 4kanalu spicka, ....
A aby vfedel co chce, tak musi stejne neco nastudovat, nebo ho musi nekdo zkuseny nekde na letisti udrzet v realite ;)

Ale to jo, jenže jak koukám, jde nejspíš o "uživatele", který chce s něčím vrčet pokud možno venku.
Bohužel, je to tak na tu F-45....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2013 9:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.5.2013
Příspěvky: 2
zdravim vas tiez si rad vypocujem nazory a rady skusenych pri kupe heliny.zaklad co sa tyka vysielacky uz mam zakupil som futaba t8fg samozrejme phoenix simulator taktiez na ktorom sa zdokonalujem aj ked to nieje jednoduche.
poprosil by som rady na co sa mam zamerat ci na neakeho t-rexa alebo ci je vhodne pre zaciatocnika neaky protos toto mam takych dvoch adeptov co by ma zaujimali rad by som keby ste poradil na aky typ sa mam zamerat a samozrejme aj co sa tyka nahradnych dielov dakujem peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2013 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
drtime67 píše:
zdravim vas tiez si rad vypocujem nazory a rady skusenych pri kupe heliny.zaklad co sa tyka vysielacky uz mam zakupil som futaba t8fg samozrejme phoenix simulator taktiez na ktorom sa zdokonalujem aj ked to nieje jednoduche.
poprosil by som rady na co sa mam zamerat ci na neakeho t-rexa alebo ci je vhodne pre zaciatocnika neaky protos toto mam takych dvoch adeptov co by ma zaujimali rad by som keby ste poradil na aky typ sa mam zamerat a samozrejme aj co sa tyka nahradnych dielov dakujem peter


Jsi tu nový, tak Ti poradím. Přepiš si tu svoji slátaninu tak, aby se dala pochopit na první přečtení a určitě se najde někdo, kdo Ti poradí. Já třeba patřím do skupiny lidí, kteří nehodlají radit někomu, kdo si nedá ani tu práci napsat správně 4 věty. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2013 11:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2013
Příspěvky: 18
asi neumíš slovensky :roll: Já to pochopil :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2013 11:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 404
Bydliště: Praha 8
Gajdy píše:
asi neumíš slovensky :roll: Já to pochopil :wink:


Pochopit se to samozřejmě dá. Ale čte se to tak blbě, že se člověk na takový příspěvěk prostě vykašle.

_________________
ex Modela T4, QB-15
Phoenix, DX6i, Easystar II, Blade Nano CP X


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2013 5:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2010
Příspěvky: 55
Cus klubaci,mate nekdo zkusenosti s nakupem heli ze zahranici?A mate nejaky typy na dobry weby?Diky;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2013 9:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
H.P.Baxxter píše:
Cus klubaci,mate nekdo zkusenosti s nakupem heli ze zahranici?A mate nejaky typy na dobry weby?Diky;-)


Co považuješ za helinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2013 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
drtime67 píše:
Zdravim vas. Tiez si rad vypocujem nazory a rady skusenych pri kupe heliny.

Zaklad co sa tyka vysielacky uz mam: zakupil som Futaba T8FG.
Samozrejme Phoenix simulator taktiez, na ktorom sa zdokonalujem, aj ked to nieje jednoduche.

Poprosil by som rady na co sa mam zamerat, ci na neakeho T-Rexa alebo ci je vhodne pre zaciatocnika neaky Protos. Toto mam takych dvoch adeptov co by ma zaujimali. Rad by som, keby ste poradil na aky typ sa mam zamerat a samozrejme aj co sa tyka nahradnych dielov.

Dakujem, Peter


Cilek - teď už bys dokázal poradit :?:

To drtime67:
IMHO, začal jsi velmi dobře, přesně tak, jak by se asi mělo s vážným heli-RC začínat. Helinářský simulátor Phoenix je velmi dobrá a v podstatě standardní volba, rádio T8FG taky.

Takže v první řadě zůstaň u toho a zaměř se na tréning visu ve všech směrech na tom simulátoru. Až ti vis půjde dobře, zkus nějaké přesuny a přistání zpět na stejné místo, odkud jsi vystartoval. Potom si na simu vyzkoušej poslat helinu někam dál do prostoru a snaž se ji nějak bez úrazu dostat zpátky k sobě a přistát. Nemusí to být žádný hezký let - jde jen o to si na simu tak trochu procvičit ovládání heliny v nepříznivých situacích.

Teprve potom jdi do vzduchu s ostrou heli.

Co se týká výběru konkrétního stroje, tak to bude těžká rada. Nad jakoukoliv konkrétní značkou se tu dříve nebo později strhne flame jejich příznivců a odpůrců :mrgreen:
Já tedy přispěju alespoň za sebe: T-Rex je velmi dobrá volba do začátku. Lehce dostupný včetně ND, kde kdo ho zná a může poradit, není nijak extra drahý. Není to sice top-kvalita, ale zase je to docela slušný standard. Jednou z jeho výhod bývaly taky kompletní sety, kdy si můžeš pořídit stavebnici obsahující prakticky vše potřebné, včetně motoru, serv a reglu. Takže stačí přidat přijímač a baterii - a může se letět :) Jako začátečníkovi ti tak odpadnou zbytečné sháňky po vhodném vybavení (a řada dalších flamů na fórech o vhodnosti či kvalitě té které značky :mrgreen: ).

Jako nejlepší bych ale stejně doporučil najít nějaké opravdové helináře ve tvém okolí a poradit se s nimi. Pak si třeba koupáš takový stroj, jaký mají oni, protože v takovém případě ti můžou lehce pomoct s nastavením, radami, ND...

Já tuhle možnost neměl, jsem samouk, tak jsem po prostudování fór - převážně ale zahraničních - koupil kompletní set T-Rex 600. Na tom jsem zvládnul své první krůčky. Časem jsem ho trochu pošteloval, ale pro mé rekreační snahy zatím slouží dodnes...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2013 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
FlyBear píše:
Cilek - teď už bys dokázal poradit :?:


Ne, to bych nedokázal. :roll: Obě značky jsou dobré, mám z nich jen T-Rex, takže neumím porovnat. Jediné, co bych doporučil, tak velikost heli pro začátečníka 450-500, menší určitě ne. Začínal jsem na 450 bez simulátoru jako úplný samouk a šlo to. Dnes bych určitě začínal se simulátorem (i když mě to vůbec nebaví) :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: stř 08.05.2013 11:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.3.2010
Příspěvky: 55
Co řikáte na
http://www.helipal.com/nine-eagles-solo ... ition.html

Je to dobrej model?Nebo mi doporučte něco podobneho,nějákej slušnej čtyřkanál ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz