Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 14:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
ok-glider píše:
Pak nezbývá než vypustit ďábelské počítací stroje a chránit se před zpětnou vlnou Chaosu.
RC Aerobatic Airfoils:
S8035-S8020
S1048
FX LIII-142 K 25
E169-E168
GOE411
E474
E479
E521
Joukovsky 15%
NACA 0015
Už dost!


Přeju šťastnou ruku při výběru profilu :-) asi by fungovalo postavit to podle toho plánku Modelář, ale snažit se ušetřit na váze. Hodně ušetřit.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 14:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Z-50 zvětšená o 25% je v měřítku 1:4,29
8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Zdravím, díky za uznání :lol: ten p. Šašek z Prahy jsem já :-)

Stavebnicemi se sice už nepřiživuju, ale mám tak trošku roupy Zlína zase oživit. Formy na trupy pořád mám, jen nemám moc času na výrobu nosných ploch. Ale snad bychom se nějak domluvili, záleží na tom, jak moc hotový model chceš a jak rychle.
P.[/quote]

Za uznání není zač, viděl jsem ji létat na youtube http://www.youtube.com/watch?v=bKagJpn_njk
a paráda. A kdybych o to éro měl zájem, jak by to cca mohlo trvat a jak to myslíš s tím, jak moc
chci model hotový?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 17:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
LibcaR1100S píše:

Za uznání není zač, viděl jsem ji létat na youtube http://www.youtube.com/watch?v=bKagJpn_njk
a paráda. A kdybych o to éro měl zájem, jak by to cca mohlo trvat a jak to myslíš s tím, jak moc
chci model hotový?


Promiň, můžu se jenom zeptat - o nic nejde, jen mě to zajímá - psal jsi tohle:
No to je prave ten problem,myslim si,ze tudy moc cesta nevede,to ero je mrcha a mimo toho od p. Saska to pry nikdy poradne poradne neletalo,tak bych mozna prece jen radsi u tohohle vyrazli cestou vyzkousenou a uvidime:-)
- měl bys o to éro i přesto zájem?

Situace je taková, že stavebnice už nějakou dobu nevyrábím, nicméně formy stále existují, stejně tak i přípravky na řezání PS jader nosných ploch. Bylo by možné dodat laminátové díly (trup, haubna, rámeček kabiny, vrt.kužel), popř. i jádra nosných ploch, ale netroufám si teˇříct, za jako dlouho by to bylo.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 17:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Promiň, můžu se jenom zeptat - o nic nejde, jen mě to zajímá - psal jsi tohle:
No to je prave ten problem,myslim si,ze tudy moc cesta nevede,to ero je mrcha a mimo toho od p. Saska to pry nikdy poradne poradne neletalo,tak bych mozna prece jen radsi u tohohle vyrazli cestou vyzkousenou a uvidime:-)
- měl bys o to éro i přesto zájem?

Situace je taková, že stavebnice už nějakou dobu nevyrábím, nicméně formy stále existují, stejně tak i přípravky na řezání PS jader nosných ploch. Bylo by možné dodat laminátové díly (trup, haubna, rámeček kabiny, vrt.kužel), popř. i jádra nosných ploch, ale netroufám si teˇříct, za jako dlouho by to bylo.
P.[/quote]


Ano, to přesně jsem psal já, ale jak si to po sobě čtu, tak to vypadá, že jsem pěknej blb 8O :? Nemělo to totiž vyzní tak, že tvoje éro, ale mimo tvého ten model nikdy pořádně nelétal, proto jsem chtěl to od tebe, protože jsem ho viděl létat a slyšel jen chválu. Tímto se omlouvám, ale vznikla mi z toho omylem věta, kterou jsem nikdy tak nemyslel :( Jinak zájem bych samozřejmě měl, tak pokud by byl zájem i z tvojí strany, tak se určitě domluvíme :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 19:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
LibcaR1100S píše:

Ano, to přesně jsem psal já, ale jak si to po sobě čtu, tak to vypadá, že jsem pěknej blb 8O :? Nemělo to totiž vyzní tak, že tvoje éro, ale mimo tvého ten model nikdy pořádně nelétal, proto jsem chtěl to od tebe, protože jsem ho viděl létat a slyšel jen chválu. Tímto se omlouvám, ale vznikla mi z toho omylem věta, kterou jsem nikdy tak nemyslel :( Jinak zájem bych samozřejmě měl, tak pokud by byl zájem i z tvojí strany, tak se určitě domluvíme :wink:


V pohodě :-) zájem mám, poptám se u člověka, který pro mě do mých forem laminuje díly a zjistím, jaká je momentálně situace.
Dále raději asi přes SZ - aby to nevypadalo, že si tu dělám reklamu :-)

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 20:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Stará Boleslav
Obrázky: 0
Ahoj všem, nedá mi to abych se nezapojil. Vlastní jeden kousek Z-50 od pana Šaška a všem kdo tvrdí že nelétá, nebo špatně létá chci sdělit že to není pravda. Létá. Mám tam MVVS 26 žhavíka a váží mi to kolem 7 kg. Je jasné že letový projev je jiný než mají dnešní 3D speciály od Sebarta a pod, ale dynamická akrobacie a pohled na letící Z-50 je prostě nádherný. (letové fotky jsou ještě před povrchovkou)
Pavel.


Přílohy:
DSCF4637.JPG
DSCF4637.JPG
[ 119.68 KiB | Zobrazeno 3452 krát ]

_DSC0077.JPG
_DSC0077.JPG
[ 332.66 KiB | Zobrazeno 3452 krát ]

_DSC0087.JPG
_DSC0087.JPG
[ 230.1 KiB | Zobrazeno 3452 krát ]


_________________
http://www.klombrandys.cz/index.php?menu=9&idc=11
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 21:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 105
Tak já také mám Zlínku od p.Šaška, létá to dobře, byl to můj první benzín. Motor je ZDZ 40 RV. Ještě ho mám a letos půjde znova do vzduchu. Přikládám pár fotek:


Přílohy:
IMG_0153.jpg
IMG_0153.jpg
[ 20.62 KiB | Zobrazeno 3440 krát ]

IMG_0158.jpg
IMG_0158.jpg
[ 21.61 KiB | Zobrazeno 3440 krát ]

IMG_0159.jpg
IMG_0159.jpg
[ 77.96 KiB | Zobrazeno 3440 krát ]

IMG_0161.JPG
IMG_0161.JPG
[ 81.38 KiB | Zobrazeno 3440 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 21:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 105
A ještě jedna:


Přílohy:
IMG_0167.jpg
IMG_0167.jpg
[ 109.17 KiB | Zobrazeno 3438 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2013 21:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Tak to jste fakt moc hodní.....bezva fotky,ale že by někdo aspo%n naznačil jak je ten model velkej a kolik asi váží,teda to vás ani nenapadne a já si už okusuju nehty....
Fotky z blízka nemáte?
Jestli je to kompozit,mohla by tam být úplně skvělá paneláž,to éro není super tajný vládní program!
Tak se pochlubte.
Škála motorů je pěkná,jaký serva používáte,na jak dlouho stačí palivo?
Z čeho je podvozek?
Jsou zachovaný proporce?
Viděl jsem "50" s prodlouženým trupem a moc se mi nelíbila.Ale asi byla ovladatelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: sob 27.04.2013 7:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.9.2007
Příspěvky: 91
Bydliště: Stará Boleslav
Obrázky: 0
Stavebnice od pana Šaška je dvoumetrovka a váhu jsem Ti tam psal. Trup je laminát s naznačenou paneláží, křídla a výškovka polystyren balza. Podvozek duralový, kola nafukovací Kavan. Jinak serva na křídélkách a směrovce mám Hitec HS5475 a každá půlka výškovky je naháněna Hitec HS225, serva mám ve výškovce. Detailní foto Ti mohu poslat buď do sz, nebo do mailu.
Pavel.

_________________
http://www.klombrandys.cz/index.php?menu=9&idc=11


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2013 12:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Ahoj, díky všem za reakce ohledně letových vlastností a zkušeností s Z-50 od p. Šaška,
pokud se spolu nějak domluvíme, tak bych do ní určitě šel. Co se týče letových vlastností,
tak to jsem předpokládal, že nebudou jako u 3D akrobatů, ale to popravdě ani nehledám
a mám rád takovou tu "normální" akrobacii a ne roztočenej krumpáč :D :lol: (doufám,
že jsem moc neurazil zastánce 3D akrobacie :lol: :lol: :lol: ) A neměl by jste ještě někdo
prosím fotky osazení motoru? Mám v plánu buď ZDZ 40, nebo Roto 35, možná i žhavík
MVVS 30, ale asi nic jiného, uvidíme :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2013 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Dále raději asi přes SZ - aby to nevypadalo, že si tu dělám reklamu :-)[/quote]


Ahoj, poslal jsem ti SZ, tak se můžeme domluvit :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2013 18:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to Pavelll
Ahoj,všechny fotky jsem dostal,ale ta svina mejl mě vypekl.... :x
Nechce mi odeslat odpověď a cosi žvaní o diskokvotě,já už téměř vše vymazal.
Blbá technikaáááááááá!!
Fotky jsou PARÁDNÍ,model jakbysmet,teda jak já ti závidím...
Ať ti krásně a dlouho tahle "50" lítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlín Z-50
PříspěvekNapsal: ned 28.04.2013 18:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to LibcaR1100S
Teda,smrt mejlu.....
Zkouším namalovat kostru do plánu Christen Eagle,koukal jsem na stránky BADANa a usoudil jsem,že to taky zvládnu ale houby.Už mě třeští hlava,jak se pokouším tu konstrukci vymyslet.Je to jako skládat imaginárního ježka v kleci a navíc hrát šachy na dálku a poslepu.
A řvu jak tygr,nesedí zase míry plánu ve skenu,skutečný výkres a navíc ani míry podle autora.....
Ach jo....když já na ten plán koukám už roky,to musím dokončit.
:D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Olin a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz