Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 8:48 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
http://www.tatramodel.sk/zakladna-ponuk ... onelektra/

Náhodou som naň narazil, páči sa mi T-čko, pripadá mi to ako nástupca easyglidera, akurát pri väčšom rozpätí má o dosť väčšiu hmotnosť a menšiu plochu krídla, ktovie ako to bude lietať v termike ...?

- vypadá ale zaujímavo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SOLIUS - nástupca EASYGLIDERA ?
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
To může být dobré pokračovací letadlo po Easyglideru, ale ne jeho náhrada. EG je v podstatě školní letadlo pro začátečníky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOLIUS - nástupca EASYGLIDERA ?
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:15 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
vzhľadom na hmotnosť a plošné zaťaženie to zrejme nebude už taký SAMO-lietajúci autobus ako easyglider.

Vypadá ale slušne a predsa len ak je to MPX mala by tam byť aká-taká záruka že to lieta....
Na druhú stranu zase ale aj čínsky Tulix sa predával s nálepkou MPX...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOLIUS - nástupca EASYGLIDERA ?
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2007
Příspěvky: 340
Bydliště: letovy priestor Klenovec
Obrázky: 0
Tu mate recenziu od Pierra Rondela http://planet-soaring.blogspot.sk/2013/ ... eview.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SOLIUS - nástupca EASYGLIDERA ?
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
díky! to si přečtu!

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ahoj, měl jsem to na kniplech a létá to hezky,ale rozhodně to není autobus jako easy glider, je to o něco rychlejší a obratnější, nelétá to až tak úplně samo. Ale zdálo se že je to velmi hodné éro a odpustí i nějaké ty chyby pilotáže, ale nechce to opravdu moc přetáhnout někde na minimálce, pak to padá na hubu jako každé jiné letadlo. Ale pokud má někdo nalétaný eysyglider, tak tohle je myslím docela dobrý pokračovací model... Kvalita, klasika multiplex, víc se už asi z bublinek vymáčknout nedá... všecko pasuje jak má, takže než stavba je to taková skládačka. Letově bych to přirovnal asi k filip 600 klasický s křidélky,ale ten je lepší v kluzu, tohle je limitováno materiálem,ale zas se to da asi snadno zpravit, když s tím švihnete o zem... toť moje poznatky. Doma to nemám, jen jsem to stavěl a zalétával pro kamaráda...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 22:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
Dovolím si také přidat sem můj názor.
S EasyGliderem Pro ( dále jen EGP ) jsem začínal jako s prvním modelem v 8/2011. Dodnes ho mám, spadnul jsem s ním pouze jednou, protože se mi po roce odlepil kompletně ocas (je to i zde na youtube ). Následovalo přilepení nového ocasu a nakonec i výměna hřídele u motoru AXI 2814/16.
EGP mám dodnes a pořád ho vylepšuji, ale zároveň s ním létám a natáčím videozáběry, jak jen to jde. V poslední době předělávám celé jeho "útroby" .... zkrátka znám na něm každý mm3.

Když tedy mohu zhodnotit Soliuse zatím podle všech dostupných fotografií, tak být na "startovací čáře", rovnou bych šel tenkrát právě do tohoto nového modelu, tedy do Soliuse. Tedy .... nestavil bych ho jako pokračovatele EGP, nýbrž jako první školní model. Rozpětím křídel je přeci jen o málo větší - o 36 cm. Zkrátka podle mě Multiplex na základě svých zkušeností zvážil, kde všude udělal drobné chyby při návrhu EGP ( je tu přeci už nějakých 5-7 let, nevím přesně ) a zkrátka podle mě navrhnul EGP v novém kabátě s mnoha technickými a konstrukčními novinkami.

Jaké vidím klady u Soliuse pode fotografií:
1) Má větší rozpětí křídel než EGP a dá se tedy předpokládat lepší stabilita přímého letu
2) Co mě dost na EGP vadí je lepená VOP. Solius ji má odnímatelnou a tak se tedy mnohem lépe letadlo i s křídly a VOP zabalí do pouzdra. Já musím EGP pořád opatrně někam převážet sólo a dávat pozor, abych ho někde neulomil ve výtahu ve vchodových dveřích, v autě doma při uložení apod.... :(
3)Líbí se mi tyč v trupu Soliuse. To EGP primárně nemá. Opět tedy, Solius bude podle mě pevnější proti rozlomení.
4) Solius má při přistání kolečka, EGP ne.
To má výhodu při přistání na pevném povrchu , že se neodře břicho. Já s EGP musím sedat jen do trávy. Do ruky ... na to jsem ještě nenašel odvahu, snad letos :D .
5) Křídla rovná vypadají mnohem lépe, jako skutečný větroň než EGP který má "zahnuté uši" :-(. Vím, má to vliv na lepší stabilitu.
6) Líbí se mi spojky křídel u Soliuse ( podobné jak u Cularise od MPX ).

Co se mě trošičku nezamlouvá u Soliuse ( můj názor, tak mě nekamenujte prosím !):
1) Kabinka - no, je pěkná, ale já jsem nadšenec pro různé "elektrické serepatičky do letadla" jako třeba FY-31 ( autopilot ), BECy, větší LiPol a další elektroniku... takže to bych tam vše asi nenasoukal.
2) Opět velká křidélka jako u EGP. Klidně by mohly být do poloviny křídla a zbytek by se daly dodělat klapky. ( já jsem je to u EGP přesto vyřešil a je to paráda ) Jak jsem dodělal klapky je zde URL
3) Zdá se mi, že v trupu nad křídly je velmi tenký pás z EPP ( oblouk), že po pár špatných přistáních se křídla stočí jako nůžky a dříve praskne ten tenouký oblouk z EPP.
Už teď u EGP vnímám, že to tolik nedrží při sobě a křídla po sesazení a spojení k trupu před letem VŽDY LEPÍM DODATEČNĚ PÁSKOU. Naučil mě to hned nazačátku kovaco :D , dííííííky jemu, díky takto obyčejné radě, jsem již několikrát na zem přistál v pohodě, přestože křídla po dovádění ve vzduchu byla natočena oproti ose trupu o dobrých 10-15°!!!!

Jinak Solius je moc krásné letadlo, všechna čest a sláva Multiplexu.

P.S. Sice létám a budu ještě dlouho mít rekreačně EGP, ale už teď se moc těším na to, až proženu Siriuse (Reichard) trochu větší rychlostí než dá EGP.
EGP mi totiž několikrát křídly málem "zatleskal", přesto že mám novou spojovací tyč. Naštěstí jsem hned vše ukočíroval, let zklidnil a dobře přistál..


Naposledy upravil sumik dne pát 29.03.2013 12:30, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 5:58 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
.... myslím že nemáš úplne vo všetkom pravdu:/

1/ model bude mať "možno" menšiu stabilitu z dôvodu plošného zaťaženia

3/ môže sa stať, že "solius" sa rozlomí a EG sa ohne a vráti do pôvodnej polohy /odpruží/

4/ podľa mňa tie koliečka sú neutrálne, na WH som celý podvozok /1 ohnutý drôt/ odpojil, a nikdy nepristávam do ruky, lebo to neviem /vzhľadom na možné poškodenie éra/

5/ zase bude menej stabilný

*********************************

2/ klapky podľa mňa netreba ani u EG, lebo to lieta krokom a pristánie je tak pomalé, že pri brzdení by to padlo ako list zo stromu

3/ ja som mal "večný problém" u WH so spojením krídla, pretože WH nemá takpovediac žiadny zámok... Vyriešil mi to kolega tak, že som trubku omotal tou lesklou izolačkou, kde po pár týždňoch/mesiacoch to lepidlo prejde pomaly v spojoch aj na druhú stranu a potom mi dal ešte suchý zips a tak mi zafixoval obidve polovice krídla o trup. Ja ho ale mám stále v "zloženom stave" niekoľko rokov...

- sumik - pekný príspevok si dal a hlavne z vlastnej skúsenosti, rád som prečítal a trošku "spochybnil" niektoré "nepodstatné" úseky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 6:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
No já bych to jako první model asi nedoporučil... EG ano,tohle ne. Pevné je to dost, to ano,ale letově je to už o něco výš a tak je to celkově rychlejší a chce to trošku řídit. Když by se to kapáneek zatížilo, tak si to dovedu v mírnějších podmínkách představit i na svahu....Toť můj názor

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 19:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Klapky bych na to nedělal je to zbytečné, přistává to rychlostí svižnější chůze, ale nechce to při téhle rychlosti, nějak moc ramplovat kormidly, proste nalítnu na přistání, vyklopím křidélka a ono to na pár metrech sedne skoro samo. Ohledně toho oblouku nad křídly, ten je skutečně dosti titěrný, ja jsme před slepením trupu vybrousil takovou dražku zevnitř a šoupl jsme tam uhlíkovou pásnici 1cm, zatím si kámoš neztěžoval, že by to někde praskalo. Podvozek, je podle mě na tomhle éru na houby, osobně bych. ho vyndal a řes trup zespoda lípnul skelnuou pásku...Stejnak se přistává spíš do trávy. odvážnejší jedinci to mohou chytat do ruky...Já s tím přistával normálně do sněhu.
Záeží co čekáš, pokud chceš slušné pomalejší éro z epp do termiky, tak bych vzal tohle.

pokud chceš z epp něco svižnějšího doporučuju model Blaze ,ale s tím si termiku nezalítáš, je to takovy epp jakobyhotliner, ten mám doma a bude asi na prodej, protože redukuju letový park. Kdyby měl zájem, tak mi napiš zprávu, cena je 1800 korun za komplet vybavené éro bez přijímače s dvěma baterkama 2200 mah, Má něco za sebou,ale vypadá celkem normálně... Barevná kombinace bílá, žlutá a černá

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 23:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: Praha Liboc
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
Paolo-K píše:

.... pokud chceš z epp něco svižnějšího doporučuju model Blaze ,ale s tím si termiku nezalítáš, je to takovy epp jakobyhotliner, ten mám doma a bude asi na prodej, protože redukuju letový park. Kdyby měl zájem, tak mi napiš zprávu, cena je 1800 korun za komplet vybavené éro bez přijímače s dvěma baterkama 2200 mah, Má něco za sebou,ale vypadá celkem normálně... Barevná kombinace bílá, žlutá a černá


:?: :?: :?: To jako má být nabídka pro mě ???? :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 8:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Nene, já myslel že uživatel robotmz shání nějaký epp poletuch a uvažuje o to soliusu. Tak jsem napsal svoje poznatky s tím, že pokud by ale chtěl něco svižnějšího, tak budu mít na prodej ten Blaze

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2013 9:23 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Paolo-K

- díky, ja zatiaľ nič nekupujem.... ale "priebežne" sledujem AJ vývoj....

- určite je tvoj model zaujímavý... aj pre mňa....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: ned 21.04.2013 11:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ahoj přemýšlím o koupi Soliusa ,ale chtěl jsem si napřed prohlídnout manual. K mému zklamání jsem ho nikde nenašel. Nevíte někdo proč ho nemá ani Multiplex na stránkách když u jiných modelu ho má? Nebo kde by se dal stahnout. Chtěl bych nějakej EPP větroň a jelikož jsem ulítlej na modely od Multiplexu tak Solius je jasná volba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Solius - nástupca Easyglidera
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2013 12:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2008
Příspěvky: 171
Manuál na stránkách Multiplexu existuje ! 2 Solius (Instr.) pdf 12:09 28.03.2013 DE/EN/FR/IT/ES


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz