Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: ned 10.03.2013 14:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Jdeme do finále


Přílohy:
DSCF3830.JPG
DSCF3830.JPG
[ 92.04 KiB | Zobrazeno 3456 krát ]


_________________
Radim
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 20:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tiše závidím. Ne ten model, ale tu pracovitost. Jste kluci šikovní a Svaťa může být na vás pyšný. Dobře zasil. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2013 21:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Jde to rychle
- protože na tom děláme dva
- Díky obrovským zkušenostem taťky nemusím nad věcma dlouho bádat
- tím že jsme dva v dílně spoustu věcí mužeme zkonzultovat dva
-je třeba mít potřebné věci doma = nečekat než něco přijde
-není to žádná dřina chce to jen každý den udělat kousek práce a pak to roste pod rukama
- dva děláme na různých "operacích" třeba taťka dnes začal s výpletya já dokončoval elektroniku
-brácha teď pilně studuje super bude až jednou začneme takhle dělat ve třech
-do konce března bude EIII připravena pak nás čeká zajistit přípravu všech modelů na start do sezóny
-pak chvíli oddech a pak se po chvilkách pustíme do dokončení bráchovi extry 260 2m protože jsme ho k tomu celou zimu moc nepustili :roll:

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 20:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Panove velmi nas tesi sledovanost naseho vlakna ktera se nyni blizi 10.000 navstev.jsme radi ze se prijdete podivat popr se zapojite do debaty proto pro toho kdo bude 10.000 navstevnik mam maly darek muze si vybrat a poslu mu neco z doplnku WW1 co vyrabim napr budiky,vyznamenani,stitky 1:3 vse bylo v tomto vlakne proto ten z vas co udela screen obrazovky kde bude u vlakna 10.000 navstev a prvni mi to posle SZ dostane maly darek. Vim ze ten co to vyfoti nemusi byt ten navstevnik ale verim ve vasi ferovost nejde totiz o zavratne ceny.zdravi Radim

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: stř 13.03.2013 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Tak jsem to těsně prošvihnul.
Zdravím

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2013 18:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
je zalanováno
Příloha:
DSCF3832.JPG
DSCF3832.JPG
[ 84.92 KiB | Zobrazeno 3234 krát ]


Příloha:
DSCF3833.JPG
DSCF3833.JPG
[ 65.91 KiB | Zobrazeno 3234 krát ]


_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2013 23:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj- můžeš popsat průměr lanek, co je to za trubičku, způsob protažení trubkou( jsou uvnitř 3, nebo 2 lanka?) a ještě- přidáváš nějaké lepidlo? Děkuji M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 7:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Hodonín
von boberov píše:
Ahoj- můžeš popsat průměr lanek, co je to za trubičku, způsob protažení trubkou( jsou uvnitř 3, nebo 2 lanka?) a ještě- přidáváš nějaké lepidlo? Děkuji M.

V tomto případě jsou použita pletená ocelová lanka 1,5mm. Jsou to bowdeny koupené v cykloprodejně v délce 2m za 10Kč kus. ( posledně když jsem je kupoval stálo lanko 5Kč/ks Ale v ČR se nezdražuje. 8O ) Trubička Průměr 4mm je z modelářské prodejny. Trubičku pilkou na železo upnutou do svěráku nakrátíme na délku cca 18mm ( délka palce a ukázováku kdy se mi to dobře drží při řezání :D ) A po té na brusce zabroušena a sražená hraná a vrtákem vhodného průmeru odstraním i vnitřní otřep. Pak trubičku lehce zploštím tak aby do ní šla obě lanka vsunout. Při sestavování lanka nijak nelpíme. Jsou jen přehnutá a konec je po zkušenosti zaštípnutý na délku aby těsně ale nevylézal z trubičky ven protože drátky jsou nepříjemně pichlavé. :oops: A trubičky zamčkáme pákovými štílacími kleštěmi v celé délce příčně trubičky. Je tam cca 10 zamáčknutí.
Do napínáků jsme 1.5 mm lanko na fous ale maličko si vrtákem jen v ruce srazím hranu na očku a je to tam. když se tam nevleze je to první známka že štípací kleště jsou tupé a místo stříhání lanko jen užvýknou a pak tam rozpláclé nejde zasunout 8O
Je samozřejmostí že otvor v kování musí být odjehlený aby se o něj lanko neřezalo.

Co se týká spojů a celé soustavy se nám nikdy nesalo že by zakončení lanka nebo spoj povolil. Nejslabším místem celé sestavy je očko na napínáku, to se umí roztrhniout ale to už musí bát rána jak kráva a stalo se to jen na podvozku při ráně do krtince. Se zalanováním křídel a ocasních ploch u třímerovek WWI jsme nikdy neměli problém s utrženým lankem.
Stejným způsobem používáme i lanka 1 mm , ta se u nás dají koupit v železářstí ( posledně m za 3Kč) a trubička má v tomto případě průměr jen 3mm.

Jo a na závěr zkušenost. Lanka je třeba udělat na délku tak aby napínáčky byly při prvním sestavení spíš více vyšroubované ( samozřejmě ne na jeden závit) ale po motorových zkouškách a prvních letech se musí lanka vždy ještě znovu ponapínat. To proto, že si "sednou" v očkách a pak jsou trošku volnější.
Pár fotek zalankování ze stavby jiné E III
https://picasaweb.google.com/1028914078 ... 9632333954


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 11:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ja som zohnal 1mm lanko 200m za 20€ , ani som nevahal, najprv som tiez kupil tie na prehadzovacku 1,5mm , ale sa mi zdali hrube. Sem tam sa da zohnat aj 0,75
Nie som taky machr, ale nieco z mojej prace
https://picasaweb.google.com/1010401639 ... ssJennyJN4
Na jesen som nevydrzal, a muselo to ist aj nedokoncene hore

Inak so zacal uz robit aj DVIII v rozpati 2,6m


Naposledy upravil jozefbb dne sob 16.03.2013 11:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 11:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Hodonín
jozefbb píše:
Ja som zohnal 1mm lanko 200m za 20€ , ani som nevahal, najprv som tiez kupil tie na prehadzovacku 1,5mm , ale sa mi zdali hrube. Sem tam sa da zohnat aj 0,75
https://picasaweb.google.com/1010401639 ... ssJennyJN4


To je myslím velmi dobrá cena za 200m lanka. Je pravda že většinou úmyslně máme modely pevnostně předimenzované, ale při provozu ve skupině GWFC létáme někdy za takových podmínek kdy jiní modeléři své "hadraplány WWI" ani nevytahují z aut. Lanko 1 mm má na tah takovou pevnost, že je to naprosto dostačující. Kritické místo a největší opotřebení je vždy v očku. Proto v tomto případě lanka 1,5 když tam Radim dává MVVS 116 a bude to mít brutálně přemotorované.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 12:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Este som tam dopisoval, inak ja ked uz niekam idem ja vzdy dam aspon jeden let, vietor je kriticky hadam len pri pristavani, inak sa to da , nelietam iba za dazda


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2013 13:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Svaťa díkec- tak to mám lana utvořené podobně z nerez lanek pro přehazovačku průměr 1, jen jsem jako trubičku použil tělo nýtu do nýtovacích kleští(byly po ruce). Zatím od roku 2010 žádný problém, ale mám tam kápnuto loctitu. Někde jsem ale zahlédl, že se volný konec lanka vrací zpět do trubky, aby vznikla smička, která se neprotáhne otvorem. Jen mě zajímalo, zda to praktikujete takto. :wink:

jozefbb- hezké éro, fotky,stavba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
se nezdražuje. ) Trubička Průměr 4mm je z modelářské prodejny. Trubičku pilkou na železo upnutou do svěráku nakrátíme na délku cca 18mm ( délka palce a ukázováku kdy se mi to dobře drží při řezání ) A po té na brusce zabroušena a sražená hraná a vrtákem vhodného průmeru odstraním i vnitřní otřep.

Dělám to stejně jen to krácení jsem zjednodušil :) trubičku upnu do aku vrtačky dám mezi nohy na zem pro ovládání palcem nohy :lol: pro řezaní jsem zakoupil řezák na malé průměry upravil jsem ho kde mám doraz štelovatelný. Pak je jednou rukou přitahuji a druhou držím.Za hodinku nařežu cca 4 metrové trubičky .


Přílohy:
2013-03-29 15.38.20.jpg
2013-03-29 15.38.20.jpg
[ 48.37 KiB | Zobrazeno 2948 krát ]

2013-03-29 15.38.37.jpg
2013-03-29 15.38.37.jpg
[ 54.64 KiB | Zobrazeno 2948 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 18:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Máme téměř hotovo ještě zajistit napínáky a koupit těžiště


Přílohy:
DSCF3834.JPG
DSCF3834.JPG
[ 77.88 KiB | Zobrazeno 2935 krát ]

DSCF3835.JPG
DSCF3835.JPG
[ 104.85 KiB | Zobrazeno 2935 krát ]

DSCF3839.JPG
DSCF3839.JPG
[ 57.83 KiB | Zobrazeno 2935 krát ]

DSCF3841.JPG
DSCF3841.JPG
[ 67.47 KiB | Zobrazeno 2935 krát ]


_________________
Radim
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flugzeugwerke Fokker Göding
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2013 18:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Hodonín
vladimir32 píše:
se nezdražuje. ) Trubička Průměr 4mm je z modelářské prodejny. Trubičku pilkou na železo upnutou do svěráku nakrátíme na délku cca 18mm ( délka palce a ukázováku kdy se mi to dobře drží při řezání ) A po té na brusce zabroušena a sražená hraná a vrtákem vhodného průmeru odstraním i vnitřní otřep.

Dělám to stejně jen to krácení jsem zjednodušil :) trubičku upnu do aku vrtačky dám mezi nohy na zem pro ovládání palcem nohy :lol: pro řezaní jsem zakoupil řezák na malé průměry upravil jsem ho kde mám doraz štelovatelný. Pak je jednou rukou přitahuji a druhou držím.Za hodinku nařežu cca 4 metrové trubičky .


To je dobrý... kde to mají?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 180 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz