Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:
Kevlarovou niť používám 4 roky a nevím, o tom, že by se mi někdy protáhla.


Úplně vylučuješ, že by jsi musel lehce přetrimovávat při změně teploty, vlhkosti...?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 11:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Asi tak , nevím o tom. Závodně nelítám, takže když prší tak to nevytahuju . To, že lítám i když padne rosa, ráno nebo večer nevylučuji. Fakt nevím o nějakém přetrimování. Spíš trimuju kvůli větru. To je daleko větší faktor než to vlhko. Neříkej mi, že lítáš pořád za stejných podmínek. Prostě jdeš lítat, a stejně to musíš přetrimovat podle podmínek. Ale já tu niť hlavně preferuju i kvůli hmotnosti samotné nitě.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:
Asi tak , nevím o tom. Závodně nelítám, takže když prší tak to nevytahuju . To, že lítám i když padne rosa, ráno nebo večer nevylučuji. Fakt nevím o nějakém přetrimování. Spíš trimuju kvůli větru. To je daleko větší faktor než to vlhko. Neříkej mi, že lítáš pořád za stejných podmínek. Prostě jdeš lítat, a stejně to musíš přetrimovat podle podmínek. Ale já tu niť hlavně preferuju i kvůli hmotnosti samotné nitě.


Když tam byla niť (různá), tak jsem to musel např. v létě po příjezdu autem na letiště první dva, tři hody lehce dotrimovávat. Teď se strunou na to nemusím sáhnout.
Nebavím se samozřejmě o tom, že přetrimuju letový režim pro start do klidu, do větru. Ale tam už automaticky víš o kolik to chce, nehledáš trim výškovky pro let.
Jestli budu mít večer čas, zvážím tu strunu, zvaž niť a dej to sem prosím.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:
...... Ale já tu niť hlavně preferuju i kvůli hmotnosti samotné nitě.

Tak jsem zvážil tu strunu (kompletní, se dvěma pojišťovacíma trubičkama, zakápnutýma vteřiňákem ). Má to 0,27g - ta ke směrovce. K výškovce je o něco kratší, nevážil jsem jí, odhaduji to tak na 0,25g.
Kolik hmotí ty nitě? :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 10:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 149
Bydliště: Louny a okolí
Ještě se zeptám. Když jsem pravák, házecí kolík mám na levé straně křídla (z pohledu pilota sedícího v kabine), tak táhlo na kormidlo musí být vpravo? Jako je to zde: http://static.rcgroups.com/forums/attac ... -Model.jpg Aby kormidlo při hodu neměnilo směr (v případě použití nítě jako táhla)...

Černá páska na kormidle a výškovce je přesně co? To je místo uhlíkové tyčky předpokládám (pro větší pevnost).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 10:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jo, na obrázku je to správně pro praváka. Házecí kolík pro praváka na levé straně z pohledu pilota v kabině. Nevím jaké pásky máš na mysli, ale to co tam je páska jako pant.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 10:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
JMalik píše:
ST píše:
...... Ale já tu niť hlavně preferuju i kvůli hmotnosti samotné nitě.

Tak jsem zvážil tu strunu (kompletní, se dvěma pojišťovacíma trubičkama, zakápnutýma vteřiňákem ). Má to 0,27g - ta ke směrovce. K výškovce je o něco kratší, nevážil jsem jí, odhaduji to tak na 0,25g.
Kolik hmotí ty nitě? :wink:


Tak já to nevážil, ale vzhledem k té váze struny je to asi tedy nejspíš jedno. Nebo je to lanko ?

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 11:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Skvělý fotorádce Jirko, díky! :)
Malý dotaz - z čeho máš ty průchodky pro struny? Nějaký silon, teflon, Holanit?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
ST píše:

Tak já to nevážil, ale vzhledem k té váze struny je to asi tedy nejspíš jedno. Nebo je to lanko ?


Je to kytarová struna D´Addario Guitar Strings PL009.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
RiMr píše:
.... z čeho máš ty průchodky pro struny? Nějaký silon, teflon, Holanit?


Je to z bílého plastového bowdenu, vytažené je to nad plamenem na minimální průměr.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 22:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 149
Bydliště: Louny a okolí
Asi jsem hnidopich, ale jak se resi to, aby ovladaci snura neprorezavala trubku?
http://i1011.photobucket.com/albums/af2 ... CF4015.jpg
Na obrazku je videt jak se do trubky opira. I kdyz ja trubku nemam tak dlouhou, konci mi v miste kam se sroubuje sroub na pripevneni kridla.

A je nejaka sance pripevnit serva tak, aby se pripadne dala jednoduse demontovat bez poniceni modelu nebo serv? Nebo se to proste prilepi a hotovo... Napada me serva zatavit do smrstovaci folie a takove servo pak prilepit (servo se v pohode nozikem vynda, ale v modelu zbyde kus prilepene folie).

Diky za rady.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mgrunt píše:
Asi jsem hnidopich, ale jak se resi to, aby ovladaci snura neprorezavala trubku?
http://i1011.photobucket.com/albums/af2 ... CF4015.jpg
Na obrazku je videt jak se do trubky opira. I kdyz ja trubku nemam tak dlouhou, konci mi v miste kam se sroubuje sroub na pripevneni kridla.

A je nejaka sance pripevnit serva tak, aby se pripadne dala jednoduse demontovat bez poniceni modelu nebo serv? Nebo se to proste prilepi a hotovo... Napada me serva zatavit do smrstovaci folie a takove servo pak prilepit (servo se v pohode nozikem vynda, ale v modelu zbyde kus prilepene folie).

Diky za rady.


U strany serv není problém vést niť tak, aby se netřela o trubku http://kvidicek.rajce.idnes.cz/instalace#DSC_5794.jpg
Na konci trupu, kde to vylézá ke směrovce a kvýškovce jsou ty zúžené trubičky bowdenů http://kvidicek.rajce.idnes.cz/strunove_nahony#DSC_5775.jpg
Serva do trupu šroubuji buď na olaminované plato z balsy, nebo na vlepené uhlíkové příčky.
Opatlat to tam lepidlem, tavnou pistolí... je dost čuňárna za vyšší hmotnost.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 149
Bydliště: Louny a okolí
JMalik píše:
U strany serv není problém vést niť tak, aby se netřela o trubku http://kvidicek.rajce.idnes.cz/instalace#DSC_5794.jpg
Na konci trupu, kde to vylézá ke směrovce a kvýškovce jsou ty zúžené trubičky bowdenů http://kvidicek.rajce.idnes.cz/strunove_nahony#DSC_5775.jpg
Serva do trupu šroubuji buď na olaminované plato z balsy, nebo na vlepené uhlíkové příčky.
Opatlat to tam lepidlem, tavnou pistolí... je dost čuňárna za vyšší hmotnost.


Jenomže já tam serva na výšku dát nemůžu. To je pak samozřejmě jednoduchý. Musím je položit (viz. obrázek, který jsem posílal).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Ty serva mají být taky v přední části gondoly. Tam kde je máš nemají co dělat. Pak se nediv, že máš problém.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 149
Bydliště: Louny a okolí
ST píše:
Ty serva mají být taky v přední části gondoly. Tam kde je máš nemají co dělat. Pak se nediv, že máš problém.


To bylo na mě? To není moje éro. Obrázek jsem našel jenom pro ilustraci. Serva dám tam, jak je to v plánku (před přepážku).
http://static.rcgroups.com/forums/attac ... -Model.jpg


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz