Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2013 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mini F3K
Tohle má 118g. Myslím si, že mini káčko nemá cenu dělat 200gramové. Ocasky jsou vybroušené z lehké balsy,olemované 0,3mm uhlíkem, potažené papírem, lakované. Serva jen na S a V jsou D47, na házení je vlepená placička, baterka 2s lipo 130mAh je těsně před těžištěm
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/mini_F3K

Konektory trup - křídlo F3K
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/konektory_2
Čtyřpólový konektor, do křídla je zkrácený, jinak se to nevejde, musel by se použít menší subtilnější typ. Do křídla Stobela je to bez problémů, konektor je instalovaný zepředu. Je dobré nezčunit pájení a před definitivním zalepením v křídle a trupu to odzkoušet, nepřehodit nikde vodiče.

Zavírání kabinek
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/zavirani_kabinky
Asi je vše patné z obrázků. Do trupů jsou nalepené vodící trubičky v délce cca 6mm, které jsou na nastrkávací straně rozšířené pro snadné nasunutí kabinky. Na uhlíku kabinky je doraz, aby kabinka při chytání letadla do ruku nevyjížděla dozadu.

Pružinky ocasek
0,3mm, torzní délka 60mm, zahnutí pro vlepení do plochy 20mm (pro mini F3k přiměřeně slabší a kratší). Pružinky je nutné vyrobit rovné, ohyby pravoúhlé a hlavně je vlepit do osy otáčení, ne do středu tloušťky kormidel.
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/pruzinky_ocasek

Kolíky, placičky, "téčka"
Téčka se mi zdají nejvhodnější. Dá se to udělat velmi dobře dimenzované, za nejmenší možnou hmotnost a osa otáčení na hod je na nejdelším možném rameni
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/koliky,_placicky

Instalace, ocasky - vodítka ovládacích strun
Někdy stačí u F3K v trupu i jediné servo.
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/instalace
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/strunove_nahony

Obaly
Je to posvařované modelářskou žehličkou z materiálu Sunflex.
Na fotce ocasek jsou vidět možnosti upevnění VOP. Na mini F3K je to nalepené pomocí jednoho uhlíkového čepu o průměru 2mm. Osiris to má zase nalepené, ale čepy jsou dva, zase průměr 2mm. Stobel a Edge - tam je to na polyamidové M3 šroubky.
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/obaly
http://kvidicek.rajce.idnes.cz/obaly

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2013 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
velice hezké :-)

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2013 21:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Dobrá letka.Já se už taky těším až ty svoje dvě okrasy co mě zbyly proženu. Ty obaly mě taky čekají vyrobit. Hlavně pro přepravu to je dost užitečný. A slunko je taky sviňa ..

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 15:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 149
Bydliště: Louny a okolí
Stavím svoje první DLG (mimi). Zaujala me ta cast s umistenim pruzinek. Jak ji tedy mam umistit? Do vyskovky (ta cast, ktera se bude pohybovat) ji tedy nezapichavat, ale dat na povrch?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 16:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Normálně jednu část zapíchnout do nepohyblivé části a druhou do pohyblivé části. Odzkoušej si to na dvou kouskách balzy, jak to funguje.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 16:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2010
Příspěvky: 149
Bydliště: Louny a okolí
ST píše:
Normálně jednu část zapíchnout do nepohyblivé části a druhou do pohyblivé části. Odzkoušej si to na dvou kouskách balzy, jak to funguje.


To ano (mam odzkousene), ale nejak me zmatlo tohle:

Citace:
vlepit do osy otáčení, ne do středu tloušťky kormidel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mgrunt píše:
....vlepit do osy otáčení, ne do středu tloušťky kormidel.....

Ta výškovka ( i směrovka) nemá osu otáčení v polovině tloušťky kormidla. Pant je vytvořený zároveň s horním potahem. To samé na mini F3káčku. Pokud budeš mít balsové ocasky, pravděpodobně to uděláš tak, že pant vytvoříš z kvalitní izolepy. Stabilizátor a kormidlo řízneš do lehkého "véčka", aby jsi dostal požadovanou výchylku směrem dolů (nedělej to seříznutí zbytečně veliké, stačí skutečně jen na požadovaný úhel potlačení).
Potom musíš situovat tu vratnou pružinku tak, aby nebyla na středu tloušťky kormidla a stabilizátoru, ale musíš jí tlačit co nejblíže k té izolepě, aby se to zbytečně nepáčilo.
Zapíchneš to normálně na střed, ale když to místo vpichu pružinky zakapáváš řídkým vteřiňákem, musíš špendlíkem přitlačovat pružinku na stranu k izolepě.
Do výškovky dej určitě dvě pružinky, stačí průměr cca 0,22mm. Průměr 0,3 je moc! Pokud dáš jen jednu, nebo dvě o zbytečně velkém průměru, bude ti to překrucovat výškovku! Samozřejmě to dáš tak, že do kormidla zapíchneš obě pružinky těsně vedle páčky, do stabilizátoru to potom vychází tak na polovinu rozpětí výškovky od středu. Na průměr cca 0,22mm to mám ohnuté do "U" délka těch částí na zapíchnutí je 20mm, torzní délka je 50mm.
Do směrovky stačí jedna. Zapíchutá je na kormidle zase těsně u páčky, na stabilizátoru do spodní části!

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 19:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2011
Příspěvky: 256
Bydliště: SY,ČR
Nebyla by prosím nějaká fotka???
Nějak to nevidím...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
vodvi píše:
Nebyla by prosím nějaká fotka???
Nějak to nevidím...


http://kvidicek.rajce.idnes.cz/pruzinky_ocasek#DSC_5788.jpg
Tady je to snad trochu vidět. Je to směrovka Stobela. Pružinky jsou dvě, do směrovky je to zapíchnuté těsně u páčky, ve spodní části směrovky končí pružinka dost u kraje stabilizátoru. Tam se to ale kroutit nemůže, je tam vyztužení tím uhlíkem. V horní části končí pružinka v bezpečné vzdálennosti, kde je SOP ještě dostatečně tlustá a taky se to nemůže deformovat.
Když se na fotku pozorně podíváš, tak pružinka je výrazně blíž k levé straně SOP, tam kde je osa otáčení a pant.
Vetknuté je to cca uprostřed, ale při zakapávání pružinky vteřiňákem je to dotlačené k té levé straně.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2011
Příspěvky: 256
Bydliště: SY,ČR
jo už to vidím,v tom prvním příspěvku jsem to nějak nepobral,je to vlastně torzní tyč...
Jen otázka,nevadí to neustálé pružení nějak moc servům?Vím,že se to používá,ale...
Já zatím používám niťové náhony,ale chci vyzkoušet tu pružinu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2013 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
vodvi píše:
jo už to vidím,v tom prvním příspěvku jsem to nějak nepobral,je to vlastně torzní tyč...
Jen otázka,nevadí to neustálé pružení nějak moc servům?Vím,že se to používá,ale...
Já zatím používám niťové náhony,ale chci vyzkoušet tu pružinu.


Používám Dymondy D47. Pokud dáš dvě torzní pružinky ohnuté do "U" s torzní délkou 60mm, průměr (0,26 -0,3mm) na jedno kormidlo, tak nepřetáhnou servo ani v klidu bez napětí = vypnutý přijímač. Servům to nevadí.
Je třeba udělat absolutně přesně náhony od serv, používám na to strunu, v poslední verzi jen o průměru 0,19mm. Pokud dáš strunu, tak se nemění délka s teplotou a vlhostí. Pokud dáš kevlarovou niť, musíš občas lehce přetrimovávat.Samozřejmě nemůžeš použít strunu o průměru 0,3mm. To je příliš silné.
Používám na to kytarové struny (na pružinky i na náhony), torzní pružinky už asi tři roky drží stále stejné předpětí, není potřeba vyvěšovat po létání nitě z kormidel jak to někteří praktikují.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 6:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2011
Příspěvky: 256
Bydliště: SY,ČR
Děkuji,vyzkouším...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 8:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Modřice
JMalik píše:
vodvi píše:
jo už to vidím,v tom prvním příspěvku jsem to nějak nepobral,je to vlastně torzní tyč...
Jen otázka,nevadí to neustálé pružení nějak moc servům?Vím,že se to používá,ale...
Já zatím používám niťové náhony,ale chci vyzkoušet tu pružinu.


Používám Dymondy D47. Pokud dáš dvě torzní pružinky ohnuté do "U" s torzní délkou 60mm, průměr (0,26 -0,3mm) na jedno kormidlo, tak nepřetáhnou servo ani v klidu bez napětí = vypnutý přijímač. Servům to nevadí.
Je třeba udělat absolutně přesně náhony od serv, používám na to strunu, v poslední verzi jen o průměru 0,19mm. Pokud dáš strunu, tak se nemění délka s teplotou a vlhostí. Pokud dáš kevlarovou niť, musíš občas lehce přetrimovávat.Samozřejmě nemůžeš použít strunu o průměru 0,3mm. To je příliš silné.
Používám na to kytarové struny (na pružinky i na náhony), torzní pružinky už asi tři roky drží stále stejné předpětí, není potřeba vyvěšovat po létání nitě z kormidel jak to někteří praktikují.


Jak máš pojištěnou strunu po navlíknutí na servo/táhlo u kormidla? Je tam cosi bílýho s očkama... to sou nějaký mikro obratlíky nebo jen bužírka???
Zkoušel jsem teď dát místo kevlarové nitě ocelové lanko a asi sem ji blbě pojistil. Neustále se mi protahuje (vyvlíká z očka).
JirkaB


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 9:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Kevlarovou niť používám 4 roky a nevím, o tom, že by se mi někdy protáhla.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.03.2013 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
bukin píše:

Jak máš pojištěnou strunu po navlíknutí na servo/táhlo u kormidla? Je tam cosi bílýho s očkama... to sou nějaký mikro obratlíky nebo jen bužírka???
Zkoušel jsem teď dát místo kevlarové nitě ocelové lanko a asi sem ji blbě pojistil. Neustále se mi protahuje (vyvlíká z očka).
JirkaB


Je tam navlečený kousek bowdenu vytažený nad plamenem svíčky na malý průměr. Zakápnuté je to nejřidším vteřiňákem. (Stačí se dotknout špendlíkem s minikapičkou lepidla na strunu na jeden konec toho kousku bowdwnu a zavlíná to dovnitř až na druhou stranu).
Dřív přetrhneš strunu, než by to z tohoto spoje vyjelo.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz