Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Ahoj, sice je zatím zima, ale raději dříve, nežli pozdě.

už loni mě posedla myšlenka, že by nebylo nic nereálného ve třech lidech jedním autem si odjet v pátek v noci zalétat s modýlky do Alp.

časově by to znamenalo v pátek po pulnoci odjezd z Prahy a návrat okolo 23h v neděli večer.Finančně by to vyšlo na osobu do 3000kč v případě 3 lidi v autě včetně jedné noci za ubytování--ze soboty na neděli. Termín by se volil operativně podle aktuálního počasí.

Finanční rozpočet je jasný--ujeté kilometry na spotřebu.
10denní dálniční známka Rakousko--8e

Itálie mýtné--cca 5e na 100km--tuším cca 20e tam a zpět

ubytování cca 80e na tří lužkovém pokoji.

jídlo a pítí věc každého.

Osobně to mám takto spočítáno na lokalitu Seiser Alm, ale nebránil bych se poznat i něco jiného navíc trošku blíž, musí se jet ale na jistotu,což já bych uměl pouze sem.

zatím samozřejmě nic závazného.jen jestli by o to měl vubec někdo zájem v rovině---reálnosti, né já bych jel , ale nepojedu protože---------- :D jsou to prostě 3 tisíce za dva dny, jinak to ale bohužel nejde, leda by se Alpy posunuli do čech :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 16:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
pepine !!co tohle:
https://www.google.sk/search?q=krizna&h ... 66&bih=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
jackboy píše:


tam bych měl jet solo na jaře nebo začátkem léta na týden--rozhodne ale nakonec momentální finanční situace,letos to není žádná sláva, tak se uvidí.určitě bych ten víkend chtěl lokalitu Itálie, nebo Rakousko a musí to být od auta operativně dostupné, což ten Seiser je, navíc tam není problém směr větru--létá se tam termika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
se ozvi ...at budu doma
jeste jeden tip ak by si nahodou na do spanelska ...
https://www.google.sk/search?q=cap+blan ... 66&bih=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
jackboy píše:
se ozvi ...at budu doma
jeste jeden tip ak by si nahodou na do spanelska ...
https://www.google.sk/search?q=cap+blan ... 66&bih=622


do španělska pojedu leda tak s ČT1 a pořadem KAMERA NA CESTÁCH :D

navíc já nehledám lokality k létání, já hledám 2 lidi co by jeli taky :D podělit se o benzín, na jednoho je to ranec, ve třech by se to táhlo líp.

Ale jako odkaz dobrý, jestli někdy vyměním opravdu nakonec modýlky za padák, kdo ví--jenže to by zase chtělo nějakej záložní padák k moři, on od té soli dostává prý docela zabrat, takže se tam od nás z ekonomicky střední spíš spodní vrstvy nikdo moc nežene :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jezdil jsem tam dost dlouho a suverene nejvetsi polozkou je ubytovani. Behem studii jsem byl dost socka, tak jsem resil kazdou kacku. Ale stejne jsem tam byl ctyri mesice z roku. Takze - pokud prechrapnes nekde nadivoko ve spacaku pod sirem (kdyz prsi, tak plachtou), dost zlevnis. Kdyz nechodis do hospody a pijes z vlastnich zasob, zlevnis dvojnasob. Nikomu to nenutim, me uz by s tim dneska taky mohli vylizat pr...., navic s detma se to neda. Je to dost pankovina, na druhou stranu se tam takto za velmi nizky peniz muze dostat kdokoli, pro koho je 3000 moc.
Obecne - Rakousko je dost drahe - caste mytne na vyjezdy, placena startoviste a nastupy na vodu. Nemecko, Svycarsko a Italie jsou v tomhle lepsi. Dneska uz nema moc cenu tahat netrvanlive jidlo sebou, tam to koupis o malo drazsi, ale cerstve.
Co se hotelu tyka - chvile patrani na netu a par mailu dokaze s cenou udelat zazraky.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
LittleFalco píše:
Jezdil jsem tam dost dlouho a suverene nejvetsi polozkou je ubytovani. Behem studii jsem byl dost socka, tak jsem resil kazdou kacku. Ale stejne jsem tam byl ctyri mesice z roku. Takze - pokud prechrapnes nekde nadivoko ve spacaku pod sirem (kdyz prsi, tak plachtou), dost zlevnis. Kdyz nechodis do hospody a pijes z vlastnich zasob, zlevnis dvojnasob. Nikomu to nenutim, me uz by s tim dneska taky mohli vylizat pr...., navic s detma se to neda. Je to dost pankovina, na druhou stranu se tam takto za velmi nizky peniz muze dostat kdokoli, pro koho je 3000 moc.
Obecne - Rakousko je dost drahe - caste mytne na vyjezdy, placena startoviste a nastupy na vodu. Nemecko, Svycarsko a Italie jsou v tomhle lepsi. Dneska uz nema moc cenu tahat netrvanlive jidlo sebou, tam to koupis o malo drazsi, ale cerstve.
Co se hotelu tyka - chvile patrani na netu a par mailu dokaze s cenou udelat zazraky.


ono to s tím spaním na divoko není zase až takové ružové, ten Seiser je v ochranné zoně, proto je také nutnost tam být brzy--v době, kdy je nahoru možný výjezd autem--přez den se nesmí bez povolení, já zrovna nejsem žádný čochtan, ale po 7h v autě a dni venku na sluníčku určitě bodne sprcha, postel a především WC.navíc je to v horách a teploty v noci okolo mínus stupnu nemusí být vyjímkou, s tím jídlem máš pravdu, jen je zbytečné trávit tam čas nákupem, když jedeš víceméně na otočku, stačí si přibalit nějakou svačinu, hned pod svahem--dostupnost bud lanovkou, nebo pěšky--dolu jsme chodili vždy pěšky mám kontakt na dva penziony--cca 500kč na hlavu a noc, třeba by šlo na místě domluvit jinou cenu--přespání ve vlastních spacácích, ale smysl v tom moc nevidím, to spíš, že kdyby byl penzion plný, ukecali by sme je na spaní ve spacácích na jejich pozemku--třeba v garáži za nějaký přiměřenější poplatek, na to bych ale nesázel, prostě noc 500kč, když to bude mín, no tak fajn.

je to jednoduchý--s přespáním 3000kč, se spaním na divoko 2500kč nic jiného už z těch peněz neořízneš, leda by se jelo třeba dodávkou pro víc lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
Ahoj, na novou létací sezónu uvažuji úplně stejně.

Rád bych se přidal, nemám problém se spaním v chatě nebo venku, stejně tak můžu vzít auto. Do Rakouska jezdím v létě i několikrát za měsíc, na ferraty, lezení. Uvažovali jste někdy o spaní na horských chatách? Většinou je nutné jít trochu pěšmo, ale ubytování kolem 15€ s pojištěním alpenverein 50% sleva.

Pokud existuje pořadník zájemců, piš si mě :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
honza r píše:
Ahoj, na novou létací sezónu uvažuji úplně stejně.

Rád bych se přidal, nemám problém se spaním v chatě nebo venku:)


mě je to taky jedno, problém je jen kam píchnout to auto, ale naproti je hotel s placeným parkovištěm, muselo by se poprvé zjistit, jestli by se to dalo řešit třeba tím zaparkováním u toho hotelu--je tam nákupní středisko.

pořád je ale potřeba počítat s tím, že s nějakým ochranářem se třeba nakonec nějak domluvíš, pokud ale po ránu potkáš vyhládlého medvěda, bude ta domluva podstatně složitější :D ty horské sruby tam jsou, ale počítám, že takových pepinu už tam tukalo na dveře asi hodně, tak to vidím spíš na rozzuřené vidle, než na chleba posypaný solí s ovesnou kaší :D chce to počítat s tou 3kou a když to dopadne jinak, no tak fajn, o nic nejde, když se nesežene ubytování nahoře, tak se sjede dolu, mimo sezonu--jaro-podzim bych neviděl problém.jediný problém je moje jazyková vybavenost, pokud nepotkám někoho, kdo umí česky, tak se nedomluvim, takže těžko mohu nějak licitovat a vymýšlet co by-jak by stačilo a o co mi jde :oops:

přez SZ si prohodíme telefony, at se mužeme kdyžtak dohnat.

Autokemp

http://www.alpske.cz/ubytovani/mapa/cam ... iliar.html

jde ale pokud se nepletu o karavan kemp, né možnost stanování ,ale asi by se dalo, výhoda jednoznačná--přípojka 220v takže bez problému elektrické vyhřívané prostěradla, funguje to luxusně.navíc je to v udolí, tak by tam nebyla taková kosa.

Tak jsem tam vyštrachal i normální kemp , pořád ale zustává ta nutnost vyjet nahoru ráno před tou 9h, nemužu se ale dostat na ceny, bud tam nejsou, nebo špatně hledám.

http://www.zoover.cz/italie/trentino-a- ... kemp/fotky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
tak z kempu autem k lanovce, nebo cestě pěšmo až na svah je to bratru 14km.to je dobrý, určitě doporučuji ale před výletem zkontrolovat brzdové destičky :D je to ostrých 14km :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 17:51 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
kde budete prekračovať hranicu so SR na juh ?

- my s kolegom sa chystáme na CHLEBAK :lol: :lol: :lol: :lol: Vrátna-Chleb - to ako keby kameňom dohodil :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2013 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
robotmz píše:
kde budete prekračovať hranicu so SR na juh ?

- my s kolegom sa chystáme na CHLEBAK :lol: :lol: :lol: :lol: Vrátna-Chleb - to ako keby kameňom dohodil :D


měl bych se stavit u Laca, tam bych asi začínal--Trenčianská Turá. je to ale ještě daleko, kdo ví, jak to celé plánování dopadne.pak ale asi pošupajdim nahoru nad Martin do kempu

http://campingbela.eu/galeria.aspx

a dál se uvidí, bud to budu objíždět, nebo se posouvat, nebo budu doma a makat v práci :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2013 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
pepin: http://www.camping-seiseralm.com/index.php?id=21?&L=1 určitě není problém se stanem, autem, elektrikou, na webu mají ceny a viděl bych to do 15€ za noc.

http://www.pina.cz/2008/10/11/s-vetrone ... alpach-ii/

nebál bych se držet doporučení a popisu

ps. ze spaní venku neměj strach, každý rok strávím se spacákem ve sněhu několik víkendů, jde jen o zvyk :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2013 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
honza r píše:
pepin: http://www.camping-seiseralm.com/index.php?id=21?&L=1 určitě není problém se stanem, autem, elektrikou, na webu mají ceny a viděl bych to do 15€ za noc.

http://www.pina.cz/2008/10/11/s-vetrone ... alpach-ii/

nebál bych se držet doporučení a popisu

ps. ze spaní venku neměj strach, každý rok strávím se spacákem ve sněhu několik víkendů, jde jen o zvyk :)


jo, ten kemp už jsem včera vyhrabal je u něj nějaké jezero-rybník, prolejzal jsem z něj ty fotky a vypadá dobře, ceny taky dobrý, mám ho už pod souřadnicema v GPS --na svah ke sjezdovce to odsud je 14km, což je kousek.pokud tam pojedu, tak spaní asi právě tady, nic jiného tam už stejně ke kempování není--kousek víc v pravo, ale to je karavanové městečko, né stany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Víkend s modely větronu v Alpách
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2017 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
SEISER ALM IT. - KDO TAM TEĎ JEDE???

Zdravím kolegové, nejede někdo náhodou v nejbližších týdnech svahovat na Seiser Alm. Potřeboval bych pomoci do ČR dopravit můj havarovaný a nyní nalezený model F3F - nezabere moc místa :-) pouze křídla a trup.
Díky moc za info, odměna samozřejmostí! :-) Petr
tel.: 776656265, Petr Vysocký
e-mail: petr.vysocky@volny.cz

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz