Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2013 20:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
Ahoj, dost mně vyděsil tvůj dolívací otvor, pryskyřice tam má být co nejméně, pevnost dělá tkanina. Ale jinač vypadá dobře!
R.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2013 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Tiež sme nedávno riešili s kamarátom Maťom kolíky. Kedysi sme brúsili placky z cca 1,5 mm hrubej samodomo vyrobenej uhlíkovej dosky, do tvaru podľa Marka Drelu. Momentálne máme vlastné ergonomické kolíky s Herexovým jadrom a hmotnosťou cca 1 gram. Odtlačili sme jeden prototyp do plastelíny, vyrobili štyri odliatky, dobrúsili presný tvar a vyrobili formu na 4 kusy. Povrch schválne nie je zrkadlový, takýto matný pri hode lepšie "sedí" a nekĺže.


Přílohy:
Koliky.jpg
Koliky.jpg
[ 160.8 KiB | Zobrazeno 1362 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2013 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
maroslong píše:
Tiež sme nedávno riešili s kamarátom Maťom kolíky. Kedysi sme brúsili placky z cca 1,5 mm hrubej samodomo vyrobenej uhlíkovej dosky, do tvaru podľa Marka Drelu. Momentálne máme vlastné ergonomické kolíky s Herexovým jadrom a hmotnosťou cca 1 gram. Odtlačili sme jeden prototyp do plastelíny, vyrobili štyri odliatky, dobrúsili presný tvar a vyrobili formu na 4 kusy. Povrch schválne nie je zrkadlový, takýto matný pri hode lepšie "sedí" a nekĺže.


Výborné provedení, výborná hmotnost.
Kdyby to bylo ještě v provedení do "T" (http://www.rcmania.cz/download/file.php?id=14858&mode=view lepší obrázek jsem rychle nenašel), tak to nemá chybu. Placiček jsem vlepoval několik, "Téčko" dvakrát a pokusím se ho dostat i do křídla Stobela. Je to asi pevnostně, hmotnostě a ergonometricky nejvhodnější řešení.
Nezkusíte to?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2013 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Dík za pochvalu. :wink:
Téčko sme skúšali cca pred dvoma rokmi, Maťo mal vtedy dobrý nápad na jednoduchú formičku, tuším aj niekde máme jeden polotovar ale nejak to zaspalo a robili sme na iných veciach. Krídlo nášho Discovery má na konci taký tvar, že placka sa dá vlepiť blízko ku koncu a pri hode nič neprekáža ani krátkym prstom. A momentálne určite chceme využiť túto formu na pár sérií. Ale je možné že raz skúsime oživiť aj to Téčko, páči sa mi to a aj Osiris sa mi dobre hádže za ten pôvodný "winglet". Uvidíme.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 20:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
rosťa píše:
Kolík funguje dobře, takže původní můžu uřezat.

Ahoj F3Káčkaři,
provedl jsem úpravu formy aby kolík byl z vnitřní strany zaoblený a zaformoval jsem to. Nový kolík se drží o hodně líp, je užší - má pouze 9mm a váha po dalších úpravách bude cca 1,75g. Je o hodně pevnější a půjde do nového NOTOSE, který ještě neletěl.
První verze kolíku funguje bez problémů ve FENIXOVI.
Ahoj


Přílohy:
DSC_0216.JPG
DSC_0216.JPG
[ 20.96 KiB | Zobrazeno 1239 krát ]

DSC_0217.JPG
DSC_0217.JPG
[ 25.99 KiB | Zobrazeno 1239 krát ]

DSC_0218.JPG
DSC_0218.JPG
[ 24.74 KiB | Zobrazeno 1239 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2013 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Jo, to už vypadá dobře. Myslíš, že by jsi mi mohl tak dva dodat?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2013 20:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
JMalik píše:
Jo, to už vypadá dobře. Myslíš, že by jsi mi mohl tak dva dodat?

Ahoj, na kšeft nedělám, toto bylo na ukázku, že to jde i jednoduše a rychle udělat s jednoduchou formou prakticky na koleně ve velmi dobré kvalitě. Můžeš to v reálu omrknout na některé dvoudenní soutěži Káček, kterých se určitě zúčastním.
Ahoj Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.07.2013 11:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
Prodám házecí kolíky ve tvaru "T", dle přiloženého fotky. jsou vyrobeny z uhlíku. Jsou v konečné podobě, ale je možné je dle potřeby dobrousit na prsty.
č.1 a 2 jsou stejné, č.3 z nové formy s větším zaoblením.
Cena 250 Kč + poštovné
Zprávy do SZ.


Přílohy:
kolíky F3K.JPG
kolíky F3K.JPG
[ 27.35 KiB | Zobrazeno 995 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz