Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ma nekdo prosim zkusenosti s touto stavebnici? http://www.modelservis.websnadno.cz/Cmelak-1500mm.html

rad bych si postavil knstrukcniho cmeldu a tahle stavebnice mi prijde jako nejperspektivnejsi. Pripadne mate tip nekdo na neco onacejsisho co jsem prehledl (v podobne velikosti).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 16:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2011
Příspěvky: 191
Bydliště: Domažlice
http://lasermodely.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 16:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
To vypalovani laserem ze dreva neni nic moc, spalena vrstvicka napovrchu zhorsuje prilnavost lepidla = mensi pevnost ve spojich.
Radeji bych bral neco vyrobene rezanim a frezovanim (Modelservis). Ale jinak nic konkretniho nevim, krom toho ze Cmelak je krasnej. :wink:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 16:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Lasermodely nebrat.Chtěl bych taky toho od Modelservisu ale kdyby tak dal někdo víc informací.No asi nevíc informací dá prodejce že?:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 16:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2006
Příspěvky: 385
Bydliště: Třinec
paegas123 píše:
Lasermodely nebrat.


Můžu se zeptat proč?

Lukáš

_________________
http://rcmapy.com/?locid=1100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 17:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2010
Příspěvky: 37
Celá řada těch Čmeldů od Petra Žáka je super. Taky dostal model roku. Všechno pasuje, stavíš bez výkresu. Myslím že už bufou k mání i laminátové motorové kryty. Ty jeho odpružené podvozky jsou dělané přesně na každou velikost. Co bys tak chtěl ještě vědět?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 17:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Abu píše:
To vypalovani laserem ze dreva neni nic moc, spalena vrstvicka napovrchu zhorsuje prilnavost lepidla = mensi pevnost ve spojich.


Osobní zkušenost? :wink:

Já jen tak, že si v poslední době nechávám na laseru řezat vše a doteď se mi nic nerozpadlo.
Nelze to pochopitelně srovnávat s tím, jak se rozpadají čínské modely řezané laserem. Ale oni používají místo lepidla žvýkačku a občas ji navíc dají tak trošku kousek vedle lepeného spoje. :-)

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Stavím Čmeldu od Modelservis, ale větší verzi 2,2m. Je k tomu ale jen fotodokumentace na DVD, kde jsou "sesypané" fotky z několika verzí, což mi ze začátku trochu motalo hlavu, protože jsou tam smíchané fotky z několika podstatně odlišných konstrukcí. To by si zasloužilo přebrat a doplnit některé detaily, aby odpovídaly konkrétním výřezům. Není ale problém se s Petrem Žákem domluvit, případně si vyžádat vysvětlení. Komunikace s ním je dobrá. Narazil jsem i na nedořešené ovládání směrovky. Do osy kýlovky totiž jde středicí kolík výškovky (je odnímatelná). Ale to jsou detily se kterými jsem si už poradil (dva středicí kolíky po stranách). Výřezy jsem ale pořizoval už loni v létě, takže možná už to má dořešené. Zrovna čekám na ty inovované závěsy klapek. Zas to bude trohu věrnější. U frézovaných dílů taky počítej s nutností dopasování zámků. Jinak je podle mě ta konstrukce lepší a pevnější než od lasermodel. Nemůžu ale hodnotit verzi 1,5m, protože nevím jestli to konstrukční řešení je stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 17:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Abu píše:
To vypalovani laserem ze dreva neni nic moc, spalena vrstvicka napovrchu zhorsuje prilnavost lepidla = mensi pevnost ve spojich.
Radeji bych bral neco vyrobene rezanim a frezovanim (Modelservis). Ale jinak nic konkretniho nevim, krom toho ze Cmelak je krasnej. :wink:


Já si tedy troufám tohle označit za typickou urban legend... Přijde mi, že kdysi někdo tuto teorii vypustil a od té toby se to pořád dokola omílá, ale zkušenost mám jinou. Nějaké laserem pálené věci jsem tu reálně měl a absolutně jsem neregistroval problém s lepením, to už spíš byly problémy s frézovanými, kde občas vznikaly prázdná místa. V reálu ale jde postavit obě varianty v pohodě, záleží jen na kvalitě provedení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
paegas123 píše:
Lasermodely nebrat.Chtěl bych taky toho od Modelservisu ale kdyby tak dal někdo víc informací.No asi nevíc informací dá prodejce že?:-)



Když už tady něco haníš, napiš taky nějaké argumenty, docela by mě to zajímalo.

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
TomasTR píše:
paegas123 píše:
Lasermodely nebrat.Chtěl bych taky toho od Modelservisu ale kdyby tak dal někdo víc informací.No asi nevíc informací dá prodejce že?:-)



Když už tady něco haníš, napiš taky nějaké argumenty, docela by mě to zajímalo.


Já tady nic nehaním jen jsem psal Lasermodely nebrat to podle mě není hanění.
A k vysvětlení proč?Překližka opálená jak sviňa (v porovnání s Hiesbokem),díly které měli být z 3ky balsy jsou z dvojky vlastně všechny jsem měl jen z dvojky a plánek který k tomu poslal je jaksi mimo měřítko pač je to kopírovaný nebo tisklí ale dost blbě a na to že se dost věcí musí dovyrábět tak nevím jak bych to podle toho plánu dělal.Jinak veškeré řezy jsou podřezané zekřiva takže prostě nic moc ale je pravda že je zase o něco levnější než ten z Modelservisu a pan Hala komunikuje v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
Tak to já mám jinou zkušenost, vše v naprostém pořádku, žádný problém. Díly pasují jak puzzle, dobrušování minimální. Takže Lasermodely doporučuji!

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
TomasTR píše:
Tak to já mám jinou zkušenost, vše v naprostém pořádku, žádný problém. Díly pasují jak puzzle, dobrušování minimální. Takže Lasermodely doporučuji!


Aha tak jsem asi jen já chytnul nějakej uklid dílny :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: úte 22.01.2013 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Mc quack píše:
Celá řada těch Čmeldů od Petra Žáka je super. Taky dostal model roku. Všechno pasuje, stavíš bez výkresu. Myslím že už bufou k mání i laminátové motorové kryty. Ty jeho odpružené podvozky jsou dělané přesně na každou velikost. Co bys tak chtěl ještě vědět?

Zhruba neco podobneho jsem chtel vedet.

dikec


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice Čmeláka od modelservis
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2013 8:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Aniž bych se zastával jednoho nebo druhého výrobce - i já považuji tvrzení o špatném lepení laserově vypálených dílů za omílaný mýtus, možná vzniklý na základě osobní zkušenosti někoho, kdo obecně moc lepit neumí. Sám jsem lepil díly vypálené laserem od různých výrobců, více nebo méně připálené bez nejmenších problémů. Jsem toho názoru, že lepidlo (ať složením jakékoli) především nesmí být příliš husté, musí do materiálu nasáknout, a tomu ani viditelně připálená vrstva nijak nebrání, když má lepidlo vhodnou konzistenci. Na pevnostní spoje používám vytrvale Epoxy 1200, lehce naředěný. Proběhla tu diskuse čím ředit. Ze jmenovaných substancí jsem kdysi úspěšně používal metanol, později jsem přešel na to snad nejpřirozenější - ředidlo pro epoxidové nátěrové hmoty (myslím že S-6300). Tahle směs bez potíží prostupuje opálenou vrstvou (neobrušuji!) a lehce "do ztracena" nasakuje do materiálu za ní. Do ztracena asi proto, že se z ní postupně odpařuje ředidlo, tím lepidlo houstne a ztrácí schopnost vsáknout se dále. Spoje jsou dokonalé. Když provedete hlubokou orbu, materiál praskne spíš někde jinde než ve spoji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz