Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2011 0:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 3
Na Václava.

Dnes jsem jel zalétat v pořadí už druhý model Foxe. Díky laskavému svolení p. Henčla, jsem mohl využít pěkně upravenou plochu modelářského letiště v Miskovicích u Kutné Hory / http://www.rc-marketa.cz /.
Krásné počasí s mírným větrem, co více si přát. Po dovážení 80gr. olova za ostruhové kolo mi vyšlo těžiště asi 50 mm od náběžné hrany/ výrobce určuje 40 mmm/. Po bezproblémovém startu jsem mírně vytrimoval výškovku a to bylo vše. Na směrovku model i při max. výchylkách téměř vůbec nereaguje. Pravděpodobně je náhon směrovky málo tuhý a výchylky jsou nedostatečné. Provedu výměnu náhonu na klasickou páku kormidla a změním táhlo. Snad to pomůže. Protože směrovka není účinná, i výběr obratů se citelně zmenšil. S motorem je model vcelku obratný. V bezmotorovém letu se chová jako klasický větroň a do výkrutu se mu moc nechce. Díky svému rozpětí se s Foxem dá v termice vystoupat do větší výšky a užít si slasti bezmotorového letu. S 2600 bateriií jsem si polétal asi 50minut a po přistání s dobrým pocitem, i přes uvedené nedostatky, odjel domů. Po dodělání a úpravách to bude dobrý model na polétaní nejen v termice, ale i s akrobacií. Přiznám, že jsem od něj čekal víc....


Přílohy:
Na Václava FOX2300 002.jpg
Na Václava FOX2300 002.jpg
[ 150.13 KiB | Zobrazeno 4007 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2012 10:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2010
Příspěvky: 75
Bydliště: Kutná Hora
Ahoj, tak jsem se stal také majitel tohoto modelu (celý set) a včera jsem ho byl zalítat.. No ve vzduchu vypadá vskutku hezky. To žádná... Ale čekal jsem trochu více. Vůle v řízení výškovky a směrovky tam je vskutku obrovská... V malé rychlosti nereaguje na směrovku skoro vůbec... Ale jako létat s tím asi dá. Možná to je jen o zvyku. Víc než směrovka mě trochu vadí výškovka. Za prvé ten systém oddělání výškovky je na nic. Je to takové fórové. Za druhé má taky vůli, takže se s kormidlem musí furt let vyrovnávat, aby letadlo letělo stabilně. Výškovka se prostě špatně vrací do neutrálu.

Zkusím vyměnit náhony jak se to bude chovat. Rozdělávat tak pěkné éro a dělat rozsáhlejší úpravy se mi moc nechce.. Uvidíme až se mi to dostane trochu do ruky. Jinak motor a regulátor dobrý. Táhne dobře. Vyměňovat za jiný je myslím zbytečné. Vrtule trochu hází a opravdu jen trošičku. Kužel je jen naražený. Je otázkou času kdy se rozhodne odporoučet a za letu upadne..

Stavba hotová za pár hodin. V setu je vlastně všechno už hotové a dodělává se jen bižu. Pocity zatím takové rozporuplné. V porovnání s produkty od multiplexu je tento model hodně pozadu. Ale zase je pěkný na pohled a chování za letu taky není vůbec špatné.

_________________
můj blog o RC: http://bahamo.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2012 10:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
jojo kluci... Když po něm chcete víc, je nutno otevřít bednu s vercajkem :)
Jak píšete, je to takový polotovar...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 12:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.6.2004
Příspěvky: 117
ahojte odišiel mi unášač vrtule. Vo vzduchu odletel kužel a po pristáni matica bola v polovici hriadeľa. Unášač je trochu prasknutý. A je pravdepodobne je z neho aj niečo ulomené. Keď som pritiahol maticu a na skúšku trochu pustil motor, hneď sa odskrtutkovala. Nemôžte mi niekto nafotiť ako vyzerá unášač pod tým kuželom ? V obchode vraveli že tam musí byť klieština ale načo by tam bol hriadeľ so závytom ? Chlapík povedal že radšej si mám kúpiť kovový ako ten origo, že to je blato. Ale ten je na klieštinu, bude to pasovať ? A tiež treba nové listy, lebo tie origo do žiadneho kovového nepasujú kvôli hrúbke pri koreni.
tu je origo ale neviem ako to vyzerá dnu.
http://air.pelikandaniel.com/?sec=product&id=53984


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: stř 16.05.2012 22:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2010
Příspěvky: 2
Ahojte zrovna ho skladám a tá smerovka je fakt wuřt,
dajte foto ako ste ťahali nový náhon na páku cez trup bez rozlepovania trupu,
myslel som že to v piatok poletí, ale zjavne je to polotovar nehovoriac o tý šroboch čo treba zapilovávať,

dík za tip

s tou smerovkou to nemohlo lietať ani súdruhom z číny si myslím, výchylky sú ľavá 5 stup a pravá 2 stup, :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 20:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2011
Příspěvky: 183
šantenie s FOXom 8) :lol: :wink: :mrgreen:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
dx6,beastX,A3PRO,guardian2D/3D,FY-30,i86,as3x,R3XS,fox2.3,pulse1.6,hypertaxi,extra300,ryba3d,cracyak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2012 10:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2012
Příspěvky: 6
Ahoj všichni kdo máte Foxe2300. Dostal jsem ho k životnímu jubileu od rodiny.Po rozbalení jsem hned zjistil že"takhle to asi nepůjde". Modelařím už nějaký pátek a moje představy o fungujícím modelu jsou někde jinde.Souhlasím se všemy nedostatky. Provedl jsem vícero úprav.Unašeč vrtule jsem pojistil samojistící maticí(výměna za stávající) a kužel upravil. Na výškovku a směrovku dal páku MPJet(má dírku přesně pro drát táhla).Náhon směrovky jsem demontoval, nejdříve jsem nevěděl jak na to, ale podle hesla"Když to šlo tam, musí to jít ven"jsem rozřízl vrch trupu a vypreparoval náhon ven. Bovden byl rozdělen na dva kusy(nevím proč?) a navíc má velký vnitřní průměr a táhlo je v něm hodně volné. Tím vznikají velké vůle a ve spojení se špatným náhonem směrovky je ovládání(výchylky)nemožné seřídit a docílit slušných výchylek. Na křidélka jsem dal taktéž vidličky MPJet. Těžiště jsem pro zálet nechal 40mm od náběžky dle výrobce.
Včera jsem byl Foxe zalétat. Je celý. Po startu šel prudce k zemi-v motorovém letu ho musím hodně tahat. Po přistání byl regulátor dost horký, aku trochu přifouklé(nejsou nejnovější).Za letu se protáčel občas motor. Myslím, že motor dost bere a je to na hraně. Asi vyměním vrtuli za menší průměr nebo s menším stoupáním(prohrabu šuplík).
Létal jsem v dost velkém vedru- na sluníčku přes 30st., možná je to i tímto, že se régl tak hřál.
Připojím pár fotek.Mám i video směrovky před a po úpravě. Pokud ho někdo chcete vidět, tak napište.
Jsem na tomto fóru poprvé, a tak se všem omlouvám, pokud to není ono.
Příloha:
PICT4175.JPG
PICT4175.JPG
[ 56.06 KiB | Zobrazeno 3612 krát ]

Příloha:
PICT4185.JPG
PICT4185.JPG
[ 51.46 KiB | Zobrazeno 3612 krát ]



Přílohy:
Upravený kužel.JPG
Upravený kužel.JPG
[ 30.06 KiB | Zobrazeno 3500 krát ]



Naposledy upravil ŠroubekVroubek dne čtv 13.09.2012 16:34, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: stř 22.08.2012 10:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Ahoj, dobrá práce.
To těžiště posuň o 10-15mm dozadu, budeš překvapen změnou letových vlastností :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2012 16:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2012
Příspěvky: 6
Ahoj příznivci Foxe2300.Před týdnem jsem se vrátil z dovolené a měl jsem posekané letiště(vojtěškové pole před domem :D ).Tak jsem uprostřed týdne využil krásného počasí a proháněl Foxe. A výsledek? Za zadní kolečko jsem izolepou přilepil postupně 40g olova, tím se posunulo těžiště asi na 55mm od náběžky. Vychází to na začátek technologigkého zálisu vodítka pro uhlíkovou trubku křídla.(Děkuji RiMrovi za pochvalu a radu, ale přečetl jsem si to až když nebylo letové počasí.)Letový projev se rapidně zlepšil.Fox drží pěkně v zatáčce sám, na výškovku je citlivý tak akorát a pár lopasů už má také za sebou. No výkruty jsem zkoušel taky, ale stále jsou "divné", chce to větší rychlost-nebo motor.
Ještě ke kuželu:jistící matici na čele jsem utáhl mírně, přesto kužel popraskal.Zatím jsem to slepil vteřiňákem, časem se to bude muset asi celé komplet vyměnit i s unašečem, nebo si vytočím kužel nový.Ten plast nestojí za nic!!
Pohon:Sestavu jsem ponechal, aku mám RAY 1850-3s-2C/26C koupené v 5/10.Mají více než 100cyklů, po letu jsou teplé 40st. Odběr jsem spočítal na 22A. Až dám na jaře nové aku asi bude odběr vyšší-počítám do 30A.Aku používám už ve třech modelech-2x větroň, 1x EPP Extra.Už vydržely dost.
Váha Foxe: Letová 1430g od výrobce udávaná 1350g.Rozdíl 80g není moc, když 40g činí přidaná zátěž.
Hodnocení: Nevěřil bych, že "pěnolet" bude takhle pěkně poletovat.EPP modelům říkám "modely za branku", otevřu ji a jsem na "letišti".Pěkné jsou průlety ve 2m kolem sebe, nebo přistání na asfaltové letiště pěkně na dva body.Myslím že jsem dosáhl optima co se týče seřízení. Ale teď si uvědomuji, že dám 7k přijímač a nastavím diferenciaci křidélek, určitě se letový projev zlepší. Zatím mám expa 30%. Pokud bude počasí přát, určitě Fox nebude zahálet! :D .
Všem příznivcům přeji hodně dobrých startů a šťastných přistání!!!
PS:Už několik let mám na skříni stavebnici Foxe od PG Gerasis, až Fox2300 "umře" už vím kde použiji jeho komponenty :D .


Přílohy:
Sestava úpravy kužele.JPG
Sestava úpravy kužele.JPG
[ 41.29 KiB | Zobrazeno 3559 krát ]

Nový náhon křidélka.JPG
Nový náhon křidélka.JPG
[ 280.15 KiB | Zobrazeno 3559 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 21:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2012
Příspěvky: 6
Ahoj, tak jsem opět trochu létal a taky trochu upravoval.Nejdříve jsem prodloužil táhlo výškovky a zafixoval ho vnějším bovdenem(je převlečen i přes stávající) a pak to zalepil CA.Donutilo mne k tomu vyboulení táhla do strany v kabině, když jsem trochu kladl odpor natažené výškovce.Simuloval jsem tak rychlý let.Asi by to při opravdu rychlejším sestupu nereagovalo na přitažení. Teď je to už OK.Další krok bylo zafixování vypodložené výškovky CA lepidlem.Původní lože je křivé a výškovka nehraje s křídly. To už ale předemnou někdo psal.
Létat jsem byl s kamarádem a tak jsem mu předvedl pár lopingů. Doma jsem se ale při ukládání modelu trochu zhrozil.Zjistil jsem, že se křídlo vespod rozlepilo v místě zalepeného vodítka pro spojovací trubku. No, rozlepilo, asi tam žádné lepidlo nebylo. Tak mě to připadlo. Asi soudruzi v číně šetří kde se dá!Zalepil jsem tedy vše řádně CA lepidlem. No a dnes mě pro změnu při druhém stoupání ulétla část kužele. Stalo se to, co se muselo stát, ten plast je moc křehký.Šel jsem tedy hned dolů, vybrovalo to.Nyní se pokouším udělat si nový. Koupě nového jsem zavrhl, dopadlo by to stejně jako v prvém případě, škoda peněz.
Ještě doplním, s Foxem motoruji asi 30 vteřin, odhadnutá výška cca 200m, tak že to stoupá slušně :D .
Závěr?Jak kdosi napsal, je to polotovar, ale já z toho éro udělám :wink: !


Přílohy:
Fixace táhla výškovky.JPG
Fixace táhla výškovky.JPG
[ 83.24 KiB | Zobrazeno 3531 krát ]

Pohled na rozlepené křídlo.JPG
Pohled na rozlepené křídlo.JPG
[ 188.86 KiB | Zobrazeno 3531 krát ]

Utržený kužel.JPG
Utržený kužel.JPG
[ 193.28 KiB | Zobrazeno 3531 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2012 16:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2012
Příspěvky: 6
Ahoj přátelé, vyzkoušel jsem nový kužel, který jsem si udělal ze zbytků silonu a podobné hmoty.Tento se určitě neroztrhne!Už jsem ho vyzkoušel při několika startech, vše OK. Pro úplnost přidávám foto jak kuželu,tak unašeče na motoru. To pro případ, že by někdo chtěl kupovat nový(asi hliníkový) kužel.Ještě mám v plánu vyzkoušet nějaká vylepšení, ale o tom až příště.


Přílohy:
Unašeč vrtule.JPG
Unašeč vrtule.JPG
[ 211.7 KiB | Zobrazeno 3501 krát ]

Nový kužel.JPG
Nový kužel.JPG
[ 178.12 KiB | Zobrazeno 3500 krát ]

Nová sestava.JPG
Nová sestava.JPG
[ 191.27 KiB | Zobrazeno 3500 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 02.10.2012 13:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Hranicko
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
Pro ty kdo se zajímají o Foxe 2300 z Hobbykingu: čínani upravili formy a nová verze má servo směrovky vzadu v kýlovce s přímým náhonem na klapku směrovky :-). Číňani asi čtou o přestávkách diskuzní fóra :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 22:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2012
Příspěvky: 6
Ahoj přátelé Foxe, delší čas jsem se nehlásil, zapoměl jsem heslo :( .Kdo si je má pořád pamatovat, že?Tak tedy k létání. Zakoupil jsem Safety Master, chtěl jsem vědět, kolik berou serva v klidu a za letu.Použiji ho samozřejmě i v jiných modelech.Myslím, že je to dobrá věc a kdyby ušetřila jednu ránu, je to zaplacené!
Odběr serv za letu je do půl ampéry.Na stole při velice rychlém "kafomlýnku" jsem se dostal na tři ampéry.Zatím tedy drží BEC dobře a létám o sto šest. Po této zkoušce jsem přešel na systém 2,4GHz. Nyní mám nastavený mix křidélka se směrovkou 30%, lépe to zatáčí, je to takové klidnější. Nainstaloval jsem i čidlo MUI50 pro kontrolu regulátoru. Při prudkém přidání plynu je proudová špička 44A, jinak při ustáleném stoupání cca 27A. Regl je tedy v pohodě. Poslední úprava byla, že jsem přelepil štěrbinu křidélek na horní straně křídla. Nemohu moc posoudit jestli to má nějaký zásadní vliv na letové vlastnosi,ale vypadá to líp.
Jinak všude Fox sklidil obdiv jak lítá, kolegové byli překvapeni.Nejhezčí jsou průlety tak 1,5m nad zemí a pak pěkně nahoru!
Všem Foxíkům přeji hodně zábavy a pěkných letů na sněhu!


Přílohy:
Max.odběr motoru.JPG
Max.odběr motoru.JPG
[ 221.46 KiB | Zobrazeno 3284 krát ]

Max.odběr serv.JPG
Max.odběr serv.JPG
[ 254.58 KiB | Zobrazeno 3284 krát ]

Odběr serv.JPG
Odběr serv.JPG
[ 259.7 KiB | Zobrazeno 3284 krát ]

Utěsněné křidélko.JPG
Utěsněné křidélko.JPG
[ 212.75 KiB | Zobrazeno 3284 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 16:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
Příloha:
DSC_0155.JPG
DSC_0155.JPG
[ 63.84 KiB | Zobrazeno 3253 krát ]


Příloha:
DSC_0038.JPG
DSC_0038.JPG
[ 62.17 KiB | Zobrazeno 3253 krát ]


Ahojte
Mám Fox 2300 druhý týždeň, no napadajú ma menšie zmeny. Mám v pláne vymeniť Epp krídelka za bázu.Taktiež aj nábeznu hranu /ny krídla.Serva za lepšie.Chcel by som nejako dosiahnuť : zväčšenie výchylky.Super model.. :wink: :!: Len lenivý


Přílohy:
DSC_0153.JPG
DSC_0153.JPG
[ 73.26 KiB | Zobrazeno 3253 krát ]

DSC_0154.JPG
DSC_0154.JPG
[ 80.57 KiB | Zobrazeno 3253 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 18:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 191
Poradte co lepsie a čo nie! Alebo či to nieje hluposť "zbytočný" zákrok do lietadla Ďakujem Peter :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz