Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 18:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 18
Já v neděli odjíždím do práce a vracím se až na svátky. Takže bych to nechal na jaro, k vánocům dostanu ten startér a koupím si tu Futabu nebo Auroru. Ješte nevím co. Ale děkuji Ti za to že honečně nekdo řekl přijeď a neco s tím uděláme. Vážím si toho. Doufám že zůstaneme ve spojení a třeba na podzim už sem zapadnu :-) děkuji především Pkotatkovi


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 18:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 18
a děkuji i všem kritikům, alespoň si člověk uvědomí, že je to opravdu nebezpečný stroj a né hračka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 21:50 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 3165
Bydliště: Havířov-město zaslíbené
Obrázky: 45
leonek444 píše:
spíš mě sere že mě tu máte za debila. Ale nikdo tu nepíše jak a s jakými chybami začínal on. Mám pocit že je to tu o vyvolených a zoufalcích co se na to mají vys....



Zdar chlape, nemáš pravdu v tom, že jsi tady někomu za debila a že tohle fórum je pro vyvolené. Žádní vyvolení tady nejsou. Jsou tady jen RC maniaci, kteří jsou buď v začátcích, nebo už mají nějaké zkušenosti. Tady se Ti ale snaží říci jedno.... S heli je to o bezpečnosti. Vím o tom svý. Také jsem začínal a doma ,aniž bych byl znalý všech úskalí,jsem roztočil ,,jen" 450-ku. A skončilo to sešrotovaným křišťálovým lustrem. (dodnes to mám u rodičů na talíři,byl to jejich lustr a v jejich bytě :D ). Fakt nevíš co se může stát,navíc když to má již předem avizovanou chybu. Já mám 500 Protose a doma s tím točím maximálně bez listí.
Tak se neurážej, počkej,jestli se najde někdo z okolí a pomůže Ti s tím nastavením a seřízením.
Mimochodem, také jsem v práci nastavoval život denodeně,ale právě proto si dávám velký pozor a předvídám , co by se mohlo stát. Jistě ,až to budeš mít v pořádku a létavé, budou Tvé pocity mnohem krásnější.

_________________
Compass 7HV, T-Rex 700E [img]http://alefnula.wz.cz/modely/rcmania/rcheliholics.png[/img]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 22:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2011
Příspěvky: 920
Bydliště: Brno
leonek444 píše:
No a ješte nemám startér, tak jsem použil vrtačku. Ale prý dostanu od přítelkyně k vánocům. Vybral jsem toto :
http://prochymodel.cz/prislusenstvi/160 ... lniky.html Stačí to? S otáčkama to už taky vím, byl to první start motoru a chybama se člověk učí. I když to někdy něco stojí. :-)


Ten stárter ti vřele doporučuji. Mám ho přes rok a jsem max. spokojený. Předtím jsem měl nějaky potvory a jen jsem se trápil. Upálené dráty na uhlíkách atd. Opravdu za ty prachy ten startér stojí.

_________________
T-Rex 600E Pro Spirit, T-Rex 600N AR7200BX, UH-60 (T-Rex 500)
DX9
Carbon Cub SS, Traxxas Summit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 2:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 18
děkuji za ten startér. Asi jen málo kdo nás pochopí. Jsem rád že má přítelkyně to bere v klidu a podporuje mě v tom, navíc je ráda že mám v něčem zálibu. I kyž se chystáme stavět dům a já moc času nemám, stejně jí neva když se věnuju těmhle věcem. Díky i jí. Doufám že máte alespoň trošinku podobnou ženskou :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 8:02 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 3165
Bydliště: Havířov-město zaslíbené
Obrázky: 45
leonek444 píše:
. Doufám že máte alespoň trošinku podobnou ženskou :-)



Jj, ta moje vydrží se mnou na letišti i v 5°C :D

_________________
Compass 7HV, T-Rex 700E [img]http://alefnula.wz.cz/modely/rcmania/rcheliholics.png[/img]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2011
Příspěvky: 920
Bydliště: Brno
Já jsem měl taky štěstí. Ta má se mnou chodí občas taky a když chodím každý druhý den lítat tak neremca. Ba naopak teď si zamilovala Summita. Tak když jdu litat ona jde jezdit :-)

_________________
T-Rex 600E Pro Spirit, T-Rex 600N AR7200BX, UH-60 (T-Rex 500)
DX9
Carbon Cub SS, Traxxas Summit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 10:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.4.2012
Příspěvky: 12
Nazdar Leone, nemá asi cenu mlátit prázdnou slámu, proto jsi sem nepsal. Lítám s Raptorem 50 a i si ho servisuju. Ale jak jsem se k němu dostal: nejdříve jsem si koupil z číny nějakou heli HK450, tu jsem hned po startu rozbil. Pak opravil, znovu rozbil atakdále. Když jse zjistil, že mě letová vteřina (heli v luftě) stojí asi 50Kč, pořídil jsem simulátor. Na něm začal lítat sem a tam, bez ladu a skladu. Kupodivu v reálu mi to stále moc nešlo a pořád to bylo moc drahý.
Tak jsem si zaplatil po dlouhé úvaze hodiny u Petra Novotného. Tam jsem se několik hodin učil viset zadkem, pak bokem, pak pomalé přesuny, znovu zaviset, pak pomalu zatáčku. No prostě od začátku jednotlivé úplně základní figury. A ejhle! Najednou jsem i v reálu začal lítat, ne jenom pořád vyrovnávat pád... Dokázal jsem odstartovat, udělat spolehlivě osmičku, zaviset si kde jsem chtěl a klidně i přistát, kam jsem chtěl. Trénink abecedy se začal vyplácet, i když to nebylo úplně levné. Tak jsem k HK450 koupil létaný Raptor 50. Dost jsem se ho bál zvednout, ale jednou jsem omylem přidal víc plynu a bylo to. Lítá nádherně, proti 450 velikosti je daleko klidnější. Začal jsem se taky do něj vrtat a to tak dlouho až jsem tak skvěle nastavil motor, že jsem ho zadřel. Koupil jsem nový z Číny (pravověrní OSMAxové mi odpustí) ASP 0.46 (tedy menší obsah než původní) dal ho tam a světe div se - lítá jako bodnutý včelou. Nelítám 3D, ale dnes už loping, výkrut, souvrat zalítnu i docela pohledně. (tak práce Petra Novotného)
Takže moje rada: kup si do začátku na Hobbykingu nějakou HK450 a začni trénovat abecedu. Na začátek to stačí a dá se opravit za hubičku. A že ji budeš opravovat to mi věř. Alespoň získáš praxi v nastavování. To trénuj přes zimu a doučuj se na simu. Až budeš spolehlivě umět viset, pomalu se přesouvat bokem a hlavně nestahovat plyn, když jsi v průseru, pak opraš Raptora. Dřív to nemá cenu. Z vlasní zkušenosti vím, že jenom letmý dotek listy o zem - kupuješ minimálně listy, příčnou hřídel, asi i hlavní, možná trubku a další. Práce jak na kostele a jsi tam nejmíň za 2000Kč.
A teď ještě jedna důležitá věc: kup si pořádnou a spolehlivou vysílačku, která umí 90° cykliku Raptora (to je možná tvůj problém). Já mám dobrou zkušenost se Spectrum DX7. Ten starší model (teď dělají modernější) se dá koupit kolem 3500Kč a fungoval mi naprosto perfektně. Přešel jsem na DX8 kvůlivá velkým érům a na DX7 nedám dopustit. Když budeš chtít, klidně ti s Raptorem pomůžu a vysílačku napípám. Stačí říci. Bydlím u Říčan a lítáme na letišti u Českého Brodu. Do lípy je to po dálnici kousek o víkendu času dost.
Učenej z nebe nespadl, tak se nenech odradit neúspěchy a rejpaly. A že jich bude.... Pocit po prvním úspěšném lopingu to je něco jako první sex. Možná i lepší :-)

_________________
Raptor 50, P51 Mustang, 1/5 Piper, DX8


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 21:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
leonek444 píše:
video je tu. Mimochodem obývák byl v přestavbě a otevřeno na terasu, takže to větralo :-D
odkaz http://youtu.be/59EQ-AAzK7M

chvilku jsem na diskuzi nebyl a tady se dějou věci :)
Na rovinu - na letišti se s tebou potkat nechci. Pokud nedej bůh ano, tak se balím a odjíždím.
jednu větu jsem právě smazal. Nechci být na diskuzi s modýlky agresivní.
A to jsem na začátku taky dělal věci- že jsem držel helinu od JR s osmikubíkovým motorem v ruce nad hlavou pod plynem. A pětistovku házím do vzduchu bez
podvozku (elektro). Ale válet sudy s nastartovanou helinou a vysílačkou v ruce......
Tak ahoj


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 21:18 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 3165
Bydliště: Havířov-město zaslíbené
Obrázky: 45
dudaj píše:
leonek444 píše:
video je tu. Mimochodem obývák byl v přestavbě a otevřeno na terasu, takže to větralo :-D
odkaz http://youtu.be/59EQ-AAzK7M

chvilku jsem na diskuzi nebyl a tady se dějou věci :)
Na rovinu - na letišti se s tebou potkat nechci. Pokud nedej bůh ano, tak se balím a odjíždím.
jednu větu jsem právě smazal. Nechci být na diskuzi s modýlky agresivní.
A to jsem na začátku taky dělal věci- že jsem držel helinu od JR s osmikubíkovým motorem v ruce nad hlavou pod plynem. A pětistovku házím do vzduchu bez
podvozku (elektro). Ale válet sudy s nastartovanou helinou a vysílačkou v ruce......
Tak ahoj




No táááák, každý začínal . Je toho neznalý. Myslím si, že si ze svého videa a následných reakcí vzal ponaučení a již to dělat nebude. Co bude dělat doma,je jedna věc. Co z toho zveřejní na mánii,nebo někde na netu,je věc druhá. Pokud se to bude opakovat a tyto rady vyjdou naprázdno, souhlasím s opuštěním letového prostoru.

_________________
Compass 7HV, T-Rex 700E [img]http://alefnula.wz.cz/modely/rcmania/rcheliholics.png[/img]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 2:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.11.2012
Příspěvky: 18
Hele dudaj, na tvý kecy fakt nejsem zvědavej. Já se za svý chování nestydím a ze svých chyb se rád poučím. Ale poslouchat řeči jakej jsi ty frajer a házíš si mašinu nad hlavu mě falt nebavěj. Já jsem tu kvuli tomu abych se něčemu přiučil a našel tu lidi co mi pomůžou. Jsem rád že tu pár takových je a vážím si toho, a jestli jsem ti pro pobavení přátel v hospodě dobrej, tak si to užij!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 8:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
leonek444 píše:
Hele dudaj, na tvý kecy fakt nejsem zvědavej. Já se za svý chování nestydím a ze svých chyb se rád poučím. Ale poslouchat řeči jakej jsi ty frajer a házíš si mašinu nad hlavu mě falt nebavěj. Já jsem tu kvuli tomu abych se něčemu přiučil a našel tu lidi co mi pomůžou. Jsem rád že tu pár takových je a vážím si toho, a jestli jsem ti pro pobavení přátel v hospodě dobrej, tak si to užij!

Nevím jestli jsi to pochopil správně, ale nemluvil jsem o tom jakej jsem frajer, ale co taky dělám za pitomosti, a že ta tvoje byla daleko nebezpečnější.
A pokud jsi se z toho jak říkáš poučil, tak jde o zdraví tvých blízkých a tvoje a jedině dobře.
Frajer je u mne ten co něco umí a ne ten kdo nedomýšlí situace dopředu.

Jinak na tom videu máš přetočenou ližinu mírně dolů, takže není zafixovaná a padla se ti nakláněj do prava i do leva, takže serva s cyklikou asi hýbou správně.
pokud máš cykliku v rovině při nulových kniplech a padlu, musí helina fungovat.
Pokud máš něco při montáži špatně, nezachrání to nikdo. Vím o čem mluvím. Klukovi se uvolnil šroubek na táhlu po 20 vteřinách po startu. Helina skončila v zemi.
To se nedá zjistit, pokud je to špatně smontované.Když jsem začínal s helinama, tak jsem padal na ruce, nikdy na chybu v helině, teprve s narůstající četností pádů, začíná být problém ohlídat co v helině odchází.

Jinak jestli jseš zvědavej na moje "kecy" je mi úplně jedno. Je to veřejná diskuze kterou čte spousta lidí i začínajícich vrtulníkářů. Možná to někoho zajímat bude.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 9:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha 4,Kunratice
Leone každej začínal ale tvůj přístup k vrtulníku je nezodpovědnej.Tady nejde jen o peníze jak si myslíš ten vrtulník se ti mohl kdykoliv převrátit i když je na zemi.Ta vrtule jak jí říkáš je hlavní rotor a točí v letu 1800ot/min a vzadu ta malá vrtulka je vyrovnávací rotor a ten točí ještě víc!
Prosimtě najdi Petra Novotného rchelipohotovost.cz nedo Štěpána Škorpila Heliservis.eu .Doporučuju ti je jen proto že ti nebudou vykládat bludy a u obou mužeš koupit rádio(auroru i futabu doporučuju).Vim že si za to nastavení a rady něco řeknou,ale vyplatí se ti to věř mi!!!!
Jinak helina je úžasná věc,tak tomu dej péči a nic neuspěchej at neuděláš chybu a tenhle krásnej koníček si nezkazíš neúspěchy z neznalosti.(ps: jinak po nastartování se vyndavá žhavítko :-) promin za rejpnutí)

_________________
miniprotos 450,protos 500


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 9:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Hele, moje nabidka plati. Budu v CR ( Praha 6 ) od 14.12 do 6.1. Nebudu mit cas celou helinu rozebrat a znovu slozit ( coz normalne delam pokud si ji skladal nekdo jiny, abych mel jistotu, ze nespadne na povoleny sroubek ), ale muzu se na ni podivat, zkontrolovat jestli tam neni neco zasadne spatne. A pokud bude nejake litatelne pocasi a mas mod 1 ( a heli bude podle meho nazoru letuschopna ), tak ji muzu i prolitnout. Pritom pokecame a budes se moci ptat. Nic za to nechci. Vice se muzeme domluvit pres SZ.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s Raptorem nitro
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 9:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
dudaj píše:
...... jestli jseš zvědavej na moje "kecy" je mi úplně jedno. Je to veřejná diskuze kterou čte spousta lidí i začínajícich vrtulníkářů. Možná to někoho zajímat bude.



Promiň ale já taky nejsem zvědavý. 8O Poučenej už byl od ostatních dřív, a celý jsi tohle mohl v klidu přejít. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz