Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
V kategorii Prodám jsem měl inzerát. Přestože jsem nenapsal do předmětu "PRODÁNO", jak je uvedeno v podmínkách, už jsem teď inzerát nenašel. Z textu bylo sice patrno, že jsem se asi s "kupujícím" dohodnul, ale "povel" k odstranění jsem nedal. Je to tu běžné? Na druhou stranu jsou tu inzeráty 2 roky staré, které nikdo nesmaže. Mohlo být důvodem k odstranění to, že se nejednalo přímo o modelářské zboží?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Ahoj o který inzerát šlo? Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
No, tak odkaz ti na něj nedám :lol: . Byl to dnešní inzerát na motor z digestoře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Témata ze sekcí Koupím/Prodám se obvykle nemažou pokud nejsou duplicitní a pouze se přesouvají do Odkladiště pro účel možného pozdějšího vyhodnocení v případě nějakých pozdějších problémů ohledně koupené/prodané věci apod.

Celé téma s názvem předmětu "Ventilátor do digestoře MORA" je i se všemi v něm uvedenými příspěvky přesunuto v odkladišti což je sekce, kterou vidí jen moderátoři a admin.

Přesunul ho tam jeden z moderátorů. Já to sice nebyl, ale chápu proč ho tam asi přesunul. Důvodem je to, že poslední příspěvek v tom tématu napsaný zakladatelem tématu obsahoval tento text: "Prodané, hotové" což je běžně považováno za povel rovnocenný tomu jako když se napíše do předmětu "PRODÁNO".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Díky za vysvětlení. Myslel jsem, že to má být v předmětu. Aspoň tak je to psáno v pravidlech. Chtěl jsem ho nechat odstranit až po dokončení obchodu. Kdyby něco nevyšlo. Jenom mě potom tedy udivuje, proč je tady spousta inzerátů, které mají už dlouho přímo v předmětu uvedeno prodáno nebo smazat. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 20:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
cilek píše:
Díky za vysvětlení. Myslel jsem, že to má být v předmětu. Aspoň tak je to psáno v pravidlech. Chtěl jsem ho nechat odstranit až po dokončení obchodu. Kdyby něco nevyšlo. Jenom mě potom tedy udivuje, proč je tady spousta inzerátů, které mají už dlouho přímo v předmětu uvedeno prodáno nebo smazat. :roll:


Cilku moderátoři to nedělají na kšeft, dělají to dobrovolně ve volném čase. Prodaný inzerát přesunu nebo smáznu když si toho všimnu. Minimálně 50% lidí ignoruje pokyn k editaci názvu vlákna po prodání, často se o prodeji zmíní jen ve vláknu, podobně jako jsi to udělal ty. Myslím, že jsi se o uskutečněném prodeji vyjádřil dostatečně jednoznačně, tak jsem zareagoval. Třeba jsem tím ušetřil čas někomu, kdo by zbytečně otevíral vlákno aby se dozvěděl jen že má smůlu ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
cilek píše:
Myslel jsem, že to má být v předmětu. Aspoň tak je to psáno v pravidlech. Chtěl jsem ho nechat odstranit až po dokončení obchodu. Kdyby něco nevyšlo.

Podstatné pro účel přesunu ze sekcí Koupím/Prodám do Odkladiště má být fakt, že inzerát již neplatí tj., že je defacto koupeno/prodáno.

Obecně pokud je to jen zamluveno a není to definitivně prodáno respektive dokud není obchod dokončen, pak není vhodné, aby zakladatel tématu kdekoli v něm psal "Prodané, hotové", ale pouze "Zamluvené" apod.

Pokud zakladatel tématu v sekci Prodám napíše "Prodané, hotové", a to ať už do předmětu nebo do příspěvku pak je logické, že dojde k přesunutí toho tématu do Odkladiště z důvodu již zde zmíněných, ale tím samozřejmě není inzerát ani to téma ztraceno a v případě, že se situace změní a prodej by se nakonec nezrealizoval může zakladatel tématu oslovit třeba admina a ten celé téma zase přesune zpět do sekce Prodám s tím, že se v daném případě zbytečně předčasně napsaný příspěvek "Prodané, hotové" prostě zruší.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
No, tak aspoň mi to někdo vysvětlil. Teď vím, že psaná pravidla nejsou závazná a že moderátoři jednají spíše intuitivně. Tím nechci práci moderátorů nijak kritizovat, vím, že se to nesmí a že bych za to mohl zase schytat napomenutí. Ještě jednou díky za vysvětlení. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 11:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Do textu posledního příspěvku jsi napsal, cituji: Prodané, hotové. :wink: konec citátu.


Osobně bych to chápal tak, že nejsi schopen porozumět textu pravidel a vyeditovat předmět. Ve snaze napravit byl inzerát přesunut mimo dohled.

Smysl, proč je tam větička o označení inzerátu, byl jednoznačně dodržen. A odstranění bylo správné.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se poděl inzerát?
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Šak dobré, vždyť už jsem to pochopil, za vysvětlení poděkoval. Zas tak blbý nejsu, aby mi to tady musel vysvětlovat každý zvlášť. :o


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz