Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2011
Příspěvky: 920
Bydliště: Brno
Pajavlk píše:
Díky za odpovědi, nechápu ale proč třeba někdo psal, že než ji odlepil od země tak ho stála další čtyři tísíce na dílech a proto na ni sere, to přece není vrtulníkem ale rukama, to maj dnes obecně lidi v podvědomí, že když s tím třísknou o zem tak to musí vydržet vše jinak je to krám? Detailně jsem tu konstrukci prohlížel, něco je plastové ale to hlavní je celé v kovu, hlavně cyklika a hlava. Prej jsou poddimenzovaná serva, nevim ještě jsem s tím nešvihnul a doufám, že se mi to nestane.
Lítám rekreačně párkrát do měsíce, na simulátor čas nemám takže se učím vše za letu. Neplánuju 3D ale pohodové polétání. Všude se nutí t-rex, ok ale já ještě nevim zda mi to půjde či mě to bude bavit proto jsem se rozhodnul pro walkeru než kupovat za desetitisíce rexe. Když zjistim, že mi to jde a chci v tom pokračovat potom půjdu do dalšího lepšího stroje, je to přirozený vývoj si myslim.

Je to na tomhle foru hodně rozšířené, jakmile si začátečník koupí něco jiného než t-rex, automaticky je to špatně a budou jen ty katastrofické scénáře.

Gyro vyřešeno, stačilo přidat :)


Kdysi jsem měl hodně podobný názor jako ty a do teď lítam jen akrobacii, ale pak jsem si řekl, že zkusím přece jenom Align sice to taky není žádná špička, ale je to relativně dostupné. Bohužel jsem zvolil velikost 450 a měl jsem jít rovnou do 500, ale to už je na jiné vlákno. Nakonec jsem rád, že jsem něco málo přihodil a začal s Align, když vidím na tvých fotografiích jak je Walkera zpracovaná tak z toho moc nadšený nejsem a jsem vděčný, že jsem se rozhodl pro T-Rex. Nic pro ti tobě a neber to jako urážku pouze konstatování. Propagace Walkery a jejich videa jsou velmi lákavá, ale to není vše.

_________________
T-Rex 600E Pro Spirit, T-Rex 600N AR7200BX, UH-60 (T-Rex 500)
DX9
Carbon Cub SS, Traxxas Summit


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 22:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
saint21 píše:
Pajavlk píše:
Díky za odpovědi, nechápu ale proč třeba někdo psal, že než ji odlepil od země tak ho stála další čtyři tísíce na dílech a proto na ni sere, to přece není vrtulníkem ale rukama, to maj dnes obecně lidi v podvědomí, že když s tím třísknou o zem tak to musí vydržet vše jinak je to krám? Detailně jsem tu konstrukci prohlížel, něco je plastové ale to hlavní je celé v kovu, hlavně cyklika a hlava. Prej jsou poddimenzovaná serva, nevim ještě jsem s tím nešvihnul a doufám, že se mi to nestane.
Lítám rekreačně párkrát do měsíce, na simulátor čas nemám takže se učím vše za letu. Neplánuju 3D ale pohodové polétání. Všude se nutí t-rex, ok ale já ještě nevim zda mi to půjde či mě to bude bavit proto jsem se rozhodnul pro walkeru než kupovat za desetitisíce rexe. Když zjistim, že mi to jde a chci v tom pokračovat potom půjdu do dalšího lepšího stroje, je to přirozený vývoj si myslim.

Je to na tomhle foru hodně rozšířené, jakmile si začátečník koupí něco jiného než t-rex, automaticky je to špatně a budou jen ty katastrofické scénáře.

Gyro vyřešeno, stačilo přidat :)


Kdysi jsem měl hodně podobný názor jako ty a do teď lítam jen akrobacii, ale pak jsem si řekl, že zkusím přece jenom Align sice to taky není žádná špička, ale je to relativně dostupné. Bohužel jsem zvolil velikost 450 a měl jsem jít rovnou do 500, ale to už je na jiné vlákno. Nakonec jsem rád, že jsem něco málo přihodil a začal s Align, když vidím na tvých fotografiích jak je Walkera zpracovaná tak z toho moc nadšený nejsem a jsem vděčný, že jsem se rozhodl pro T-Rex. Nic pro ti tobě a neber to jako urážku pouze konstatování. Propagace Walkery a jejich videa jsou velmi lákavá, ale to není vše.


Díky za názor ale teď mi řekni, kdybych si koupil Align za cenu úplně jinou jako stála walkera a takhle s ním narval do země, kolik by mě stála oprava ? Walkeru nijak nebráním ale teprve zjištuju zda mě to chytne a zda na to mám vlohy proto to beru jako výukovej stroj. Opravdu mám třískat od začátku s vrtulníkem za deset táců abych zjistil, že mi to nikdy nepůjde ? Oceňuji jednoduchost zpracování, dokážu to opravit bez větších znalostí a až při létání dojdu na hranice stroje (to ještě chvíli potrvá) pak ji pošlu dál do světa a pořídím dospělej drahej stroj. Je to špatně pokud takhle uvažuji ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 22:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
IvoR1 píše:
Pajavlk píše:
tak jsem ho včera rozstřelil, rukama :)

A jakpak se ti to stalo? Já jsem s Bladem lisknul 3x a nikdy tak destruktivní výsledek. Vždycky převody v servech. :roll:


zezadu mě chytla silná přeháňka kterou jsem neviděl, začlo lejt jak z konve a když sem se snažil co nejrychleji vrátit k sobě (místo abych blbec hned přistál a doběhl pro ni) fouknul vítr, trošku to rozhodil a já jak jsem byl ve stresu v dešti jsem naklonil přesně na opačnou stranu než jsem měl, šla tak z pěti šesti metrů pod plným na bok, přímo čumákem do pole. Krom serv, kabinky a jednoho táhla se nic nestalo, akorát bahno bylo všude :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Stará Ves n/O (Ostrava)
Obrázky: 30
A o tom to je. Přesně takhle jsem zahodil nového Blada. Pak jsem měl měsíc čas než jsem sehnal převody do serv a trénoval jsem na simulátoru a dnes je to úplně o něčem jinem. Už jsem měl cca 70 letů a strany jsem si ještě nepopletl. :P

_________________
T14SG,Katana S50V2, Protos 500, T-rex700E


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2011
Příspěvky: 920
Bydliště: Brno
Pajavlk píše:
Díky za názor ale teď mi řekni, kdybych si koupil Align za cenu úplně jinou jako stála walkera a takhle s ním narval do země, kolik by mě stála oprava ? Walkeru nijak nebráním ale teprve zjištuju zda mě to chytne a zda na to mám vlohy proto to beru jako výukovej stroj. Opravdu mám třískat od začátku s vrtulníkem za deset táců abych zjistil, že mi to nikdy nepůjde ? Oceňuji jednoduchost zpracování, dokážu to opravit bez větších znalostí a až při létání dojdu na hranice stroje (to ještě chvíli potrvá) pak ji pošlu dál do světa a pořídím dospělej drahej stroj. Je to špatně pokud takhle uvažuji ?


Nemusíš koupit za úplně jinou cenu, můžeš vzít bazarovku a když si sebou vezmeš někoho zkušeného tak určitě nekoupiš špatně i já jsem koupil 500 a 600 bazarovou byli uplně nové a jen sestavené. Akorát jsem udělál kontrolu sestavení a zakapání šroubů a šel jsem lítat.

Nevím co jsi tam měl všechno rozbité?

_________________
T-Rex 600E Pro Spirit, T-Rex 600N AR7200BX, UH-60 (T-Rex 500)
DX9
Carbon Cub SS, Traxxas Summit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 21:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Citace:
Krom serv, kabinky a jednoho táhla se nic nestalo, akorát bahno bylo všude :)

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2011
Příspěvky: 920
Bydliště: Brno
Hunger píše:
Citace:
Krom serv, kabinky a jednoho táhla se nic nestalo, akorát bahno bylo všude :)


Jsem nějak přehlídl :o), Jedny převody sada 120,-, táhlo cca 120,- (nevím které), kabina 550,- Beru vše orig. Align. osobně když jsem začinál kupoval jsem jako kabinu atd. věci na Ebay za půlku a míň.

_________________
T-Rex 600E Pro Spirit, T-Rex 600N AR7200BX, UH-60 (T-Rex 500)
DX9
Carbon Cub SS, Traxxas Summit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2012 21:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
tak mám za sebou už druhej crash vlastní vinou takže už tak můžu říct co a jak. Při první ráně se utrhnou držáky spodního šasi s baterkou a celej vršek s motorem, servy a rotorem se ulomí. Prozřetelně jsem tyhle díly neměnil a pouze to stáhnul stahovačkama napevno, létání to nevadí ale při další ráně stahovačky prasknou a určitě nedojde k ohnutí hlavní hřidele a tříštění listů na mraky jelikož se to celé uvolní.
Kabinka se při prvním čelním středu se zemí rozprskla na kusy, druhá rána šla na podvozek a krom rozlámání překrytu vydržela. Samostatnou kapitolou jsou serva, bezpádlová hlava má bohužel nevýhodu, že veškerá energie nárazu listu do země se přenese přímo do serva. Originál byl nasračku po první ráně, dal jsem tam DS75 ale druhá rána a převody kaput, určitě nedoporučuju je tam dávat, sice hezký, že digitál apod. ale škrtanec o zem a končíme. Teď tam dám kovové MG a snad to zmenší náklady na opravy, klidně bych byl rád kdyby se radši zlomila páka serva než převody. Věci jako rotorová hlava, origo listy, hřídele, swashplate, drží všechny nárazy bez poškození. Odlétáno mám asi čtyřicet baterek, motory zatím drží, uvidíme kdy kleknou. Mám tu zároveň minititana a s tím si tyhle crashe neumím představit (padám svojí debilitou, v levé rychlé zatáčce mě zezhora sfoukne vítr a místo abych zabral kolektivem, snažím se prudce přitahovat abych zastavil klesání, kdybych přidal zároveň kolektiv určitě bych to vybral ale to jsou věci které můj mozek zatím nemá automatizované, proto se zatím bojím s titanem do vzduchu)

ještě dodám, že pro začátečníka je nastavení bezpádlové hlavy velice jednoduché a není třeba se toho vůbec bát

díly beru odtud za pár korun a létám v ní 2200tky lipolky, bezproblému uveze a ve vzduchu je k deseti minutám
http://helidirect.com/walkera-v400d02-c ... 7_1657.hdx

jinak jsem viděl, že na to dávají klasické listy 325mm z 450tek tak až tyhle původní rozlámu tak to taky zkusím.

ještě pár fotek jak to vypadalo

p.s vím, že tu všichni walkerou opovrhujete ale tohle píšu zejména pro začátečníky co se k ní třeba dostanou nebo chtějí. Sám jsem tyhle informace na začátku postrádal.


Přílohy:
Poznámka: vis
CIMG9309.JPG
CIMG9309.JPG
[ 141.75 KiB | Zobrazeno 1362 krát ]

Poznámka: crash2
CIMG9316.JPG
CIMG9316.JPG
[ 107.36 KiB | Zobrazeno 1362 krát ]

Poznámka: crash1
CIMG8957.JPG
CIMG8957.JPG
[ 119.13 KiB | Zobrazeno 1362 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2012 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
Pokud máš minititana tak bych tu Walkeru dal do vitrínky aby se ostatní mohli dívat na oku se lahodící helinu a šel do vzduchu s MT který bude určitě lítat mnohem lépe a ani škody při pádu nebudou tak velké jako u tý Walkýry.

_________________
Blade 130X, Blade Nano QX,3D, 200 QX, LA-PARAMOTOR, DX6i, Sim. Phoenix +Futaba T6EX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Stará Ves n/O (Ostrava)
Obrázky: 30
Zdravím,
nechci zakládat nové téma, tak se tady s dovolením vetřu a zeptám se, zda někdo poradíte jestli bych mohl nahradit regulátor z Walkery V200D01 tento:
http://helidirect.com/walkera-brushless-speed-controller-wk-wst-20a-1-cb180zv200d01-p-19168.hdx
např. tady tímto :
http://pvmodel.cz/product.php?id_product=5478
Díky

_________________
T14SG,Katana S50V2, Protos 500, T-rex700E


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 10:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Pajavlk: Čus chlape,už jsi zprovoznil stroje?(3 kusy) :lol: Konečně jsem začal na simu :wink: ,ale zatim silná nedařba.Nahánim vrťas jak splašenou kobylu :lol: ..jak na divokým západě :lol: .Tak snad se to časem poddá.

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 15:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.9.2012
Příspěvky: 29
Bydliště: Okr.Prachatice
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím hlavně heli začátečníky! Taky jsem začínal nedávno a koupil jsem totéž,co Relax a má naprostou pravdu. Je to všechno šmejd za dost peněz. Pokud chce někdo ušetřit,musí si koupit kvalitu-sice trochu dražší,ale jednak ke vší spokojenosti a ve finále k té kvalitě ušetří! Já jsem šel rovnou do T-rex 500,nyní v Beastx a DFC. Podotýkám,ale že tyto heli se kupují v rozsypu a každý si ho musí sám z těch součástek postavit!!!! Kdo si ho nechá postavit to ať raději do heli nejde!! Tak nebude vědět,jak vše pracuje a co na co je. Taky musí být zručný na opravy. To je prvořadý a teď to řízení. Není řízení 6kanál, žádný problém a pro někoho faktor strachu. Dnes, snad každý řídil porvé auto a taky se to naučil. Je to jen cvik a trochu odvahy. Piloti taky začínají na simulátorech. Začněte i vy! Bez toho to prostě nejde-zbytečně ho jinak rozbijete. Až budete trochu umět,lítejte při zemi a s někým,kdo je už Mazák! Myslím,že se simul.nechá zvládnout za dva měsíce-nejlépe přes zimu cvičit. První let nikdy neprovádějte sami,ale s tím,kdo už heli má!!! S pozdravem Jirka 52let a LETU ZDAR!!

_________________
T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Řízení 4 kanálu a 6 kanálu je trochu o něčem jiném,tudíž bych neodsuzoval začátečníka co koupí Walkeru. Osobně jsem začínal 3kanálem,pak Walkerou CB180Z,kterou mám 2.rok dodnes a nemohu si na ní stěžovat,protože mě naučila práci s páčkami,orientaci v prostoru a pak když jsem přešel na 6 kanál,mohl jsem s ním i bez simu v pohodě zaviset a zalétat osmičku. Moje Walkera drží ve visu jako přibitá,nejsou s í vůbec žádné problémy,krom jednoho serva,které jsem opravil-zkrat uvnitř. S 6 kanálem je to o něčem jiným,ale průpravu jsem měl. Začal jsem s Griffinem, použitým,s vůlemi,a přeci jen se mi ho dařilo držet ve vzduchu. Teď jsem koupil T-rexe 450 Pro DFC,a tam to bude pohoda,protože ty heliny před tím mi daly školu života. Není nic špatného na tom,když někdo začne právě 4 kanálovou Walkerou za 3500kč,kterou pak za 2000kč prodá a koupí 6 kanál. Za těch 1500kč ta škola s helinou stojí,a já si ji nechal,nostalgie,létání na doma,akrobacii sice neumí,ale maketové létání umí, a když je v zimě dlouhá chvíle,oblétnu s ní obyvák a utěším se pocitem jak dobře létá a drží ve vzduchu :D :D :D
Nechci se tu přít o přednostech 6 kanálu a už vůbec né T rexe,tam jsme s cenou kompletu i s vysílačkou,přijímačem a baterkami minimálně 3x - 4x vyšší.
No chtěl jsem říct,že ta moje Walkera není žádný šmejd,vše drží,a že mě něco přeci jen naučila.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2013 16:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.9.2012
Příspěvky: 29
Bydliště: Okr.Prachatice
Blog: Zobrazit blog (1)
jirakus píše:
Řízení 4 kanálu a 6 kanálu je trochu o něčem jiném,tudíž bych neodsuzoval začátečníka co koupí Walkeru. Osobně jsem začínal 3kanálem,pak Walkerou CB180Z,kterou mám 2.rok dodnes a nemohu si na ní stěžovat,protože mě naučila práci s páčkami,orientaci v prostoru a pak když jsem přešel na 6 kanál,mohl jsem s ním i bez simu v pohodě zaviset a zalétat osmičku. Moje Walkera drží ve visu jako přibitá,nejsou s í vůbec žádné problémy,krom jednoho serva,které jsem opravil-zkrat uvnitř. S 6 kanálem je to o něčem jiným,ale průpravu jsem měl. Začal jsem s Griffinem, použitým,s vůlemi,a přeci jen se mi ho dařilo držet ve vzduchu. Teď jsem koupil T-rexe 450 Pro DFC,a tam to bude pohoda,protože ty heliny před tím mi daly školu života. Není nic špatného na tom,když někdo začne právě 4 kanálovou Walkerou za 3500kč,kterou pak za 2000kč prodá a koupí 6 kanál. Za těch 1500kč ta škola s helinou stojí,a já si ji nechal,nostalgie,létání na doma,akrobacii sice neumí,ale maketové létání umí, a když je v zimě dlouhá chvíle,oblétnu s ní obyvák a utěším se pocitem jak dobře létá a drží ve vzduchu :D :D :D
Nechci se tu přít o přednostech 6 kanálu a už vůbec né T rexe,tam jsme s cenou kompletu i s vysílačkou,přijímačem a baterkami minimálně 3x - 4x vyšší.
No chtěl jsem říct,že ta moje Walkera není žádný šmejd,vše drží,a že mě něco přeci jen naučila.

_________________
T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.01.2013 18:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.9.2012
Příspěvky: 29
Bydliště: Okr.Prachatice
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravim! Pak jak píšete,blahopřeju,že Vám to dobře chodí. Mne chodily heli ze začátku a pak vše na nich postupně odcházelo. Proto jsem volil profi model a je to o něčem jiném.Hlavně kvalita dílů i příp. opravy.Nevím,jaký je dnes dobrý heli do obýváku na blbnutí bez větších oprav. Obávám se,že snad ten Qadrocopter. Jirka 52let

_________________
T-rex 500


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz