Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Poklesy ktoré mám na mysli by si zaznamenal jedine osciloskopom, ak ti tvoja konfigurácia takto funguje, tak v pohode. Ja som lietal na 1S LiPol s Mimi a tiež v pohode, ale do dospelého Káčka to proste nedám. Jednak by som tomu neveril a za druhé by som vždy vozil namiesto baterky a BECu olovo, čo je jasná hovadina. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2012 7:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Jak je to s BEC a tzv. "hnědým šumem?" Četl jsem, že může dojít k vyššímu odběru, který BEC neutáhne a tím pádem k výpadku u přijímače. Mělo by to jít kompenzovat kondenzátorem o kapacitě v řádech tis. mikro faradů, který je zapojený do jednoho z volných kanálů. Jaký BEC používáte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2012 12:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Tak D47 i D60 by měli opravdu šlapat i na přímo z 2S viz http://www.rc-dymond.com/index3.php?productID=2146


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 21:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Náhodou jsem narazil na http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=66368. Nedalo mi to a baterií jsem objednal. Pěkně se vejde do špičky, váha je podobná jako 4,8 V 350 mAh pack. Navíc je zde větší kapacita 500 mAh a jmenovité napětí 6,6 V se mi zdá vhodné pro D 47/60. Zkoušky na stole dopadly dobře, uvidíme jak to dopadne v reálu.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 21:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: RCK RCModely
Ahoj
ze zacatku jsem letal s 4x NiMh - casto se stavalo ze jeden clanek sel do ..... .
Pak jsem na popud kamarada zkusil napajet vse pouze jednou LiPol - od te doby je vse naprosto super

ALE POZOR - je potreba si pripojit prijimac se servy na regulovatelny zdroj, nastavit 5V a spojit s Vysilacem testovat a postupne snizovat napeti. Pokud vse korektne funguje i pri napeti 2.9V coz je nejnizsi mozne napeti LiPol pak je vse naprosto v poradku a neni problem vahat se zapojenim na jednu LiPol


Vyhody - nemusi se clovek strachovat ze odejde jeden clanek a "pohrbi" letadlo, nizka hmotnost, vysoka kapacita - vydrz v mem pripade az 4hod letu, rychle nabijeni

Nevyhody ?? - jeste jsem na zadnou neprisel

Roman


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz