Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 10:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
jestli mužu ještě otravovat tak bych se rád zeptal na vysvětlení pár věcí v nastavení v devo 7 v FUNCTION- TRVAD je elev to je mi jasné potom ALIE ???nevím THRO????RUDD???GEAR???PITCH???? A GYRO


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 11:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
mascom22 píše:
jestli mužu ještě otravovat tak bych se rád zeptal na vysvětlení pár věcí v nastavení v devo 7 v FUNCTION- TRVAD je elev to je mi jasné potom ALIE ???nevím THRO????RUDD???GEAR???PITCH???? A GYRO


AILE je podle Aileron - křidélko. Jak jsem psal, je to přejatý od letadel, i když heli žádný křidýlka nemá :D . Stejně jako ELEV je Elevator.
Takže Aile je na klonění kolem podélný osy (do stran).
THRO je plyn (Throttle), RUDD je směrovka (Rudder), takže vlastně vrtulka, PITCH je kolektiv, GYRO je gyro a nastavuje se tam velikost zisku, ta se nastavuje jako by tam bylo místo gyra připojený servo - se změnou "výchylky" se mění zisk a co je GEAR nevím. Mám na vysílači přepínač GEAR a sám nevím, co to má znamenat. Já jsem si k němu přiřadil zapínání a vypínání volnýho mixu.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
GEAR je podvozek. Výrobci rádií doporučují k tomu vypínači přiřadit ovládání zatahovacího podvozku. Ale naprostá většina modelářů ten vypínač používá dle potřeby. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 11:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
Troll píše:
GEAR je podvozek. Výrobci rádií doporučují k tomu vypínači přiřadit ovládání zatahovacího podvozku. Ale naprostá většina modelářů ten vypínač používá dle potřeby. :)


Díky, to by mě nenapadlo. Hlavně že vysílače Devo mají možnost softwarově k přepínačům přiřazovat funkce podle potřeby :D

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2013 10:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Kladno
Ahoj, tak jsem zahájil přestavbu Geniuse na střídavý pohon a zatím po prvních zkouškách to vypadá celkem dobře. Mám ale problém z vysílačkou Devo 7. Tak nepřehledné menu jsem ještě nezažil a to jsem už pár radií měl. Neměl by někdo český manuál? Ten co jsem dostal od prodejce je velmi zjednodušený, tak by mi to dost pomohlo. Samozřejmě se nastavením nějak prokoušu, ale s českým manuálem by to bylo jednodužší. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2013 16:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.3.2013
Příspěvky: 9
japes píše:
Ahoj, tak jsem zahájil přestavbu Geniuse na střídavý pohon a zatím po prvních zkouškách to vypadá celkem dobře. Mám ale problém z vysílačkou Devo 7. Tak nepřehledné menu jsem ještě nezažil a to jsem už pár radií měl. Neměl by někdo český manuál? Ten co jsem dostal od prodejce je velmi zjednodušený, tak by mi to dost pomohlo. Samozřejmě se nastavením nějak prokoušu, ale s českým manuálem by to bylo jednodužší. Dík

...no pokud by někdo věděl kde sehnat český manuál ke stáhnutí na génia a Devo7...taky bych mu byl moc vděčnej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2013 17:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.9.2013
Příspěvky: 1
Blog: Zobrazit blog (1)
keras píše:
Jakublo:
koukám že máš pěknej výběr minibezpádláků :-)
Prosím tě (nebo kdokoliv jiný kdo o tom něco víte) kterej z těch 3 bys hodnotil nejlépe a doporučil mi ho ke koupi? Díky

Zdravím
tak jsem koupil cp a nejsem z toho moc nadšený,vysílačka devo 7 zbytečně složitá jenom pořád měním baterie,nemluvím o létání max 3 minuty,mám ještě SH 6050,a na ty samé baterie létám cca 9 minut a to mnohem svižněji,tento vrtulník je mnohem rychlejší ovladatelnější,vysílačka jednoduchá lze nastavovat vše prakticky i za letu a je o polovinu levnější,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 15.09.2014 16:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Zdravím piloti.
Má tady někdo na prodej Geniusa? Možno bychom bral i rozbity, hlavně ať na něm je funkční základní deska. Zatím je to jen poptávka, momentálně lítám na WLtoys V911, ale potřeboval bych něco o třídu lepšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 04.10.2014 9:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.9.2014
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava Poruba
Ahojte
tak už ho mám taky, nicméně při továrním nastavení se při vzletu vrtulník brutálně roztočí kolem osy. Když jsem to začal korigovat subtrimem nebo gyrem, bylo to lepší ale i tak se točí a ještě k tomu letí na stranu. Chtěl bych ho dostat do stavu kdy při vzletu drží na místě jak přibitý jak je všude na videích kdy se s tím dá lítat po bytě a tak.....

není nějaký fígl s tím gyrem? Když ho mám v ruce tak vidím jak koriguje všechny serva...

Popř není někdo z Ostravy že bychom se sešli a mrkli na to? Vysílačka Devo 7

díky moc
David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 19:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 26
Hezký den. Tak už mám Geniuse CP také, ovládám ho vysílačem Devo 7e. Leckdo zde Walkeru pomlouvá na potkání, ale kdo ví, jestli vůbec někdy nějaký produkt této firmy měl, nebo alespoň viděl. Já mám s Walkerou jen dobré zkušenosti a s modelem Genius CP jsem velmi spokojen. Létám doma v ložnici nebo v hospodě a za mírného větru venku. Gyro spolehlivě ustabilizuje model a přesto je velmi obratný. A model je opravdu téměř nerozbitný. Se setovými baterkami poletuji asi 4 - 5 minut, s tvrdší 240 mAh 7 - 8 minut. Vlastnosti i dynamika modelu pro mne více než dostačující. Trochu je asi problém přiložená nabíječka, 500 mA je pro takové prťavé baterky docela moc. Nabíjím je 300 mA, první cykly i méně. A drží, spíš se stále mírně zlepšuje kapacita baterek.
Ještě k té Walkeře. Mám ještě vrtulník Master CP a opět jsem nadšen. Vlastnosti výborné, mechanika má již trochu vůle, ale letovým vlastnostem to zatím nevadí. Pro pohon používám větší aku Ray 3S 1800 mAh a létám téměř čtvrt hodiny.
Dále mám vysílač Devo 7 s kterým létám modely letadel; akrobaty, polomakety a elektro-větroně. A opět bez problémů, i SW vysílače mi funkčně plně vyhovuje.
To jen kdyby to někoho zajímalo, hlavně pro notorické pomlouvače Walkery.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2014 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Já si dovolím svou zkušenost. Před pár lety jsem začínal s vrtulníkama. Je to klasický příběh začátecnického laika,který si nenechá nic vymluvit. Nuž, po tříkanálech jsem si koupil Walkeru CB180. Nic horšího jsem mít nemohl. Na visení dobrý,víc ne. Dokonce jsem koupit po x pádech i bouranou CB180Z v domnění,že bude lépe. Ano, měla střídák a náhon vrtulky kardanem,ale to bylo tak vše. S dnešními zkušenostmi vím,že to nikdy nelítalo a lítat nebude. A chudák začátečník,který ještě neznal mouchy a nevěděl co si může dovolit. Když připočtu nekřesťansky drahé díly a to,že mi to vrtulníky tolik znechutilo,že jsem na tři roky zanevřel,než jsem si pořídil Rexe, tak dneska už jsem mohl s pilotáží být někde jinde. A to se netýkalo jen tohoto modelu. Kolegové měli taky tu čest s touto značkou a kladných reakcí jsem se nedočkal.
Nedávno jsem kupoval tchánovi 4kanál MJX F49. A když jsem to pustil do vzduchu,tak jsem tomu nevěřil,jak hromádka plastu z Číny za pár korun krásně lítá,nechá si dovolit pěkně rozehnat,odpustí začátečnické chyby,je stabilní... No zkrátka nelze srovnat letový projev s Walkerou a to MJX je proti tomu hračkoidní. Walkera si hraje na dokonalost a opak je pravdou (v mém případě).
Když bych dnes chtěl plnohodnotnou hračku,tak určitě ne Walkeru. Koupil bych si Wltoys v977. Venku ho seženu za 2k,díly za hubičku,baterka jednou taková a má už stříd. motor. Konstrukčně je to obdobné,než předražené značky se stejným konceptem.
Toť za mě. Letu zdar :wink:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 05.12.2014 17:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 26
Hezký den a já si dovolím reakci na vaši zkušenost. Podobné modely jako Genius CP, např. Wltoys v977? Trochu sledoval i recenze ve světě, model je obdobný jako Genius, kvalitu neumím posoudit, ale rozdíl v ceně bude rádio. Vysílač vypadá jako od dětského autíčka. Co umí? Aspoň základní funkce výchylek, velikosti, expo? A také vícebodové nastavení křivek plynu a pitch? A nastavení režimů letu? A dosah snad bude lepší než udávaných 50 m. Rádio Walkera Devo je někde úplně jinde.

Co se týče mého provozování vrtulníků Walkera, Master CP má tak 50 startů a odešly převody v jednom servu. Mojí chybou. Genius poletoval tak 70x a zatím je naprosto bez problémů. A mohu letět kam chci a jak daleko chci a vím, že to bude s rezervou bez problémů. A kvalitní nastavení modelu je samozřejmostí.
Ono vždy to nejlevnější nebývá i nejvhodnější, o nejlepším vůbec nemluvím.
A náhodou jsem vrtulník Walkera CB180D také měl. Byl to jen čtyřkanál, vyrobený někdy před lety a podle toho také létal. Doba jde dál, pro trénink i výuku řízení RC modelu vrtulníku jsou dnešní 6-funkční gyra skvělá, model dokonale stabilizují. A lze jít pak dál přepnutím funkce na 3-osé gyro a popř. 3D nastavení kolektivu. Funguje to spolehlivě, v mém případě i u Walkery.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 05.12.2014 18:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Jelikož své rádio mám,tak pokud vysílač WLtoys bez problémů splní ovládání k přiloženému modelu,tak pro takového uživatele je to asi jasná volba. Mně zkrátka Walkera neoslovila,ač chod s dobou tam jistý je. Víceméně je to vidět i u jiných polohraček.
Nikdo mě však nepřesvědčí,jak v autíčkářské modelařině,tak i v jiných odvětvích, že Himoto nikdy nebude HPI a Walkera nikdy nebude Align,Logo,T.T. a jiné. Ač se zlepšují a to rád slyším,tak pořád mají co dohánět. Jistě ale mají své uživatele a pokud ti jsou spokojeni a výrobky fungují, jedině dobře. :wink:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 05.12.2014 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2006
Příspěvky: 905
Fenius píše:
Walkera má hlavne 6-osé gyro :D.

Čím více os,tím víc Adidas

_________________
Logo 500 VBar, nano CPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: ned 14.12.2014 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Tak i já se přidám s troškou do mlýna.
Z malých vrtulníčků od Walkery je tento fakt největší mazel. I u mne se vyskytnul problém s baterkama pokud jsou měkký což ty dodaný k sadě jsou má po pár letech s nimi problém se vůbec unést.
Rozhodně doporučuji k němu tvrdší zdroje u mne se osvědčily Nano-tech 3,7V 260mAh 35-70C s nimi nemá problém a letová doba normálního lítání cca 6 min při divočení tak půlka času.
CP-čko je fakt relativně blbu vzdorný stroj a nechá si hodně líbit.
Za mně rozhodně doporučuji

Mám ale i jedno velké negativum k vysilačce Devo 7 která je v setu. Je to nevím proč obrovskej žrout baterek a to není jen moje zkušenost.
Když jsem vyměnil 3 sadu alkalických prý kvalitních baterií jsem se naštval a koupil mu Enelopky tak snad už provoz nebude tolik drahý :-)

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz