Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 17:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava,Vyskovice
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
Zisk gyra pro klopeni a kloneni se reguluje na prijimaci temi dvema trimry blize rotoru.Ten treti je na max vychylky
Nejprve ale nastav zisk zadniho gyra. na vysilacce DEVO 7 mi to funguje zaroven pres potenciometr AUX2..kdyz menis citlivost na vrtulku meni se i citlivost klopeni/kloneni.
Mozna je to dano nekterym mixem,ale tam jsem jeste nedosel.
M

120d02s mam teprve 7 dni .Jinak jsem mel WK 2603.Tam neni tolik moznosti.

http://www.youtube.com/watch?v=z8XuHDMI ... el&list=UL

_________________
Walkera :
120D02s
Hiko
Okto MK
Kvadro MK ,


Naposledy upravil mirek3110 dne sob 27.10.2012 17:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 17:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava,Vyskovice
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
Na obrazku to je hezky videt.


Přílohy:
Poznámka: Na helipalu to maji hezky vyfocene.
walkera-gcp-gyro-4.jpg
walkera-gcp-gyro-4.jpg
[ 180.02 KiB | Zobrazeno 3782 krát ]


_________________
Walkera :
120D02s
Hiko
Okto MK
Kvadro MK ,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 6:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
prosím tě kde najdu na vysílačce devo 7 zisk zadního gyra? teprve začínám a dost v tom plavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 8:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava,Vyskovice
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
Ja to mel original anstavene na potenciometru na vysilacce AUX2. +100 je max,idealni je tak 70% ale u kazdeho heli to je ruzne,podle nastaveni.

_________________
Walkera :
120D02s
Hiko
Okto MK
Kvadro MK ,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2012 8:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
díky moc je to tak aux 2 . už je to OK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: stř 31.10.2012 14:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
mirek3110 píše:
Ja to mel original anstavene na potenciometru na vysilacce AUX2. +100 je max,idealni je tak 70% ale u kazdeho heli to je ruzne,podle nastaveni.


Zdravím,
konečně někdo, kdo má několikátou Walkeru a nenadává :lol:
Já mám něco jako V120D02s - mám helikoptéru vlastní konstrukce, ale s použitím příjímače, serv, převodů a hlavy právě ze zmíněné heli. Mám to na 2 články a lítá to krásně, jen mi s tím nejdou tik-taky a nevím, jestli to je rukama a nebo tím, že gyra na cyklice nějak nestíhají - má to snahu vyletět někam do strany do nepředvídatelné polohy.
Kamarád má teď nově V120D02s V2, ale protože jsem s tím lítat nezkoušel, netuším, jaký je v tom rozdíl. Údajně by V2 měla mít lepší gyro na vrtulku, ale snad by měla být línější pro 3D a stabilnější pro "normální" lítání.
Zajímaly by mě veškeré poznatky z lítání s V2 :D
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: stř 31.10.2012 16:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava,Vyskovice
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj,no moje poznatky s gyrem jsou prozatim male...venku jsem s tim jeste nevyletel.Teprve vcera mi dorazily baterky ,nebyl nejak cas.TAk jen doma v pokoji.Vsiml jsem si ze zisk gyra na vrtulce pri regulaci na AUX2 taky reguluje i zisk 3-oseho gyro.TAk je to treba sladit tak akorat.NEbo pres mix na normalni let vice stavbility a na ten tik tok nebo jak se tomu rika ...nechat zadek na max.moznou citlivost a 3 ose gyro ubrat jen do nutnosti...Pak ty serva chodi rychle...to je muj poznatek.
Dotaz na ...Zkousel jsem prehrat soft. v prijimaci a ve vysilaci v domeni ze budu mit na displeji vysilace napeti vrtulniku ale nic.Pry tam musi byt teplotni senzor aby to vse zaclo fungovat...nevis o tom neco?Senzor je na ceste ale nevim jestli se netesim zbytecne.

Jinak k tem JEN velkym Walkeram...jsou levnejsi ale ne nadarmo.Misto HIKA bych priste resil spise T-rexe 450.
Nelita spatne ale prece jenom ma sve vyrobni nedostatky,ktere je treba vyesit a pak uz je to v celku dobre.ZAlezi co s tim clovek ma za umysl.Ja litam a obcas neco divokeho..takze rekreacne.
Ahoj,M

_________________
Walkera :
120D02s
Hiko
Okto MK
Kvadro MK ,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2012 7:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
to mirek3110:

To je zajímavý poznatek s tím propojením citlivosti gyra na vrtulkce a na cyklice - máš na mysli zisk gyra? To by spojený být nemělo - nevidím v tom žádnou logiku, ale čert ví.... ani nevím, že by se gyro na cyklice dalo z vysílače nějak nastavovat. Škoda, že netuším, jaký menu má Devo 7 - jestli tam nemůže být nějak namixovaný zisk gyra na vrtulku s velikostí výchylek na cyklice, ale taky nevím, proč by to tak bylo.
Chápu to správně, že když měníš nastavení potenciometru AUX2, tak se mění zisk gyra na vrtulce a k tomu rychlost serv na cyklice? A to gyro na vrtulkce se mění tak, že když dás maximum, tak zedek začne kimtat a když to snížíš víc, než je potřeba, tak zadek začne víc uhýbat - prostě gyro málo "gyruje"?
K tý telemtrii - měření napětí - ti nic nepovím, přijímač, který mám já, to je ta verze 1, to neumí, takže jsem to nestudoval. Teplotní senzor zní spíš jako že bude na měření teploty, ale bůhví, třeba bude nějakým způsobem měřit napětí. Vím jen, že to nabízejí.
K těm větším Walkerám - moc jsem je nestudoval, ale asi bych sáhl spíš po něčem jiným, spíš po holý stavebnici heli, kterou si pak osadím elektronikou podle svých představ.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2012 17:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava,Vyskovice
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
S temi zisky u GYro to jsi psal spravne.V mixu v menu to nemam nastavene...umyslne.Spise to bude zalezitost prijimace.Dase to ale seridit rozdilem nastaveni trimu na prijimaci a zisku na vrtulce ve vysilaci.Je to treba otestovat.
Ted davam vsechny walkerovy propojky baterie a motoru pryc a nahrazuji 2mm zlacene a v pripade motoru natvrdo.
KOlega ma taky koupenou 120d02s v2 tak budu mit dvoji poznatky.
S tim teplotnim senzorem je to udajne tak ze kdyz ho zasunes tak se neco v prijimaci aktivuje i pro mereni napeti...
MAm ten up2 na upgrade ale tam je docela ocesany soft. jen pro prehrani soft. nic vic.
M

_________________
Walkera :
120D02s
Hiko
Okto MK
Kvadro MK ,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 7:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
ahojky prosím o radu. Ne vysílačce devo7 jsem si zvětšoval výchylky a zkoušel jsem i různá nastavení protože se mi pořád zdála wal. genius lenošná a jelikož jsem pořád začátečník tak se mi podařilo že když dám plyn uplně nahoru tak tam mám místo 100 tak 112 a to samé, když ho dám úplně dolu a potřebuji to vrátit protože při tomto maximu se projevují velké vibrace díky moc za rady. byl jsem v nastavení FUNCION.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 7:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
mascom22 píše:
ahojky prosím o radu. Ne vysílačce devo7 jsem si zvětšoval výchylky .........


Nevím, jak se co jmenuje u Deva 7, ale zkus se podívat na nastavení velikosti výchylek a na křivku kolektivu. Tam jsi to zřejmě nějak změnil.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 8:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
OK podívám se ale mám v tom zmatek zkusím vše vrátit na 100% ale co mám tedy zvednout když chci jen aby se mi zvětšil náklon listu mám mod 2 takže aby mi co nejvíc reagovala pravá páčka let vpřed ,vzad a do prava, doleva a přitom levá páka zustala na 100% plyn. byl jsem v tomto nastavení. REVSW- nastavení reverzu jednotlivých kanálu. možné volby NORM a REV. CO to znamená?? potom TRVAD- nastavení rozsahu pohybu jednotlivých kanálu. nastavuje se v % normálního rozsahu 0-125%. dale SUBTR nastevení tvz. subtrimu -tam jsem nelezl. a poslední DREXP-nastavení rozsahu výchylek při použití funkce D/R ??? nevím co to znamená. a exponencialní reakce serva no pohyb páky. rozsah výchylek je 0-125%
nastavení: vyberte požadováný kanál ELEV-AILE RUD co to znamená?
vyberte pozici přepínače D/R 0-2-3 TO VíM
dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 8:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
mascom22 píše:
OK podívám se ale mám v tom zmatek zkusím vše vrátit na 100% ale co mám tedy zvednout když chci jen aby se mi zvětšil náklon listu mám mod 2 takže aby mi co nejvíc reagovala pravá páčka let vpřed ,vzad a do prava, doleva a přitom levá páka zustala na 100% plyn. byl jsem v tomto nastavení. REVSW- nastavení reverzu jednotlivých kanálu. možné volby NORM a REV. CO to znamená?? potom TRVAD- nastavení rozsahu pohybu jednotlivých kanálu. nastavuje se v % normálního rozsahu 0-125%. dale SUBTR nastevení tvz. subtrimu -tam jsem nelezl. a poslední DREXP-nastavení rozsahu výchylek při použití funkce D/R ??? nevím co to znamená. a exponencialní reakce serva no pohyb páky. rozsah výchylek je 0-125%
nastavení: vyberte požadováný kanál ELEV-AILE RUD co to znamená?
vyberte pozici přepínače D/R 0-2-3 TO VíM
dík


Náklonem listu myslíš to, aby se heli rychleji nebo prostě víc naklonila nebo naklopila, třeba kdyby sis představil, že jí chceš otočit na záda?
To můžeš nejsnáz udělat trimrem na přijímači, kterým se nastavují výchylky serv na cyklice.
Pokud chceš přidat na vysílači, tak by to měla být funkce TRVAD (asi Travel Adjust) a tam bys měl mít možnost nastavit pro funkce AILE (křidélka) a ELEV (výškovka) - to označení je převzatý z letadel, aby se v tom člověk snáze vyznal. Takže AILE je pro klonění, neboli náklon heli do stran, ELEV je pro klopení, neboli náklon dopředu a dozadu.
Ta funkce REVSW by měla být pro možný reverz serv, poloha NORM a REV by pak znamenala to, že můžeš přepnout chod danýho serva tak, že při stejným pohybu páky se otáčí na opačnou stranu. To u tovární heli osazený servama a elektronikou už od výrobce asi nepoužiješ.
DREXP bude asi nastavení dvojitých a nebo exponenciálních výchylek serv. Dvojitý výchylky (D/R neboli Dual Rate) znamenají to, že můžeš třeba nějakým přepínačem přepínat velikost výchylek zvolených funkcí, třeba právě AILE a ELEV. V jedný poloze přepínače bude výchylka nastavená třeba na 70%, v druhý poloze na 100%, takže můžeš za letu měnit velikost odezvy heli na pohyby pák. Exponenciální výchylky znamenají to, že serva se vychylujou v závislosti na výchylce páky nelineárně, tak, že kolem střední polohy páky je výchylka menší než by teoreticky odpovídalo výchylce páky, a směrem ke koncový poloze páky na obě strany je výchylka větší, ostřejší, než kolem středu. Nevím, jestli to je srozumitelný - když se páka vychýlí ze středu třeba o 10°, servo se otočí třeba o 5°. Když se poloha páka změní zas o 10°, ale ne ze středu, ale někde blíž ke konci svý dráhy, tak se servo pootočí třeba o 15°.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 10:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 192
Bydliště: Šumperk
díky moc naprosto parádní vysvětlení už vše seřízeno a je to ok. ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2012 10:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 1212
Bydliště: Praha
mascom22 píše:
díky moc naprosto parádní vysvětlení už vše seřízeno a je to ok. ještě jednou díky.


Nemáš za co, hlavně když to pomohlo :D
Mně se osvědčilo použití exponenciálních výchylek na AILE i ELEV, ale záleží na tom, co komu vyhovuje, je dobrý to vyzkoušet, porovnat vlastnosti heli s expama a bez.
P.

_________________
Benzín.heli vl. konstrukce, mot. G290RC, Spirit; heli 120 vl.konstr.; hk250(MD500); Sniper, Spirit


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz