Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 19:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Dobrý den,
řeším dilema, v nejbližší době budu létat Isise, především rekreačně, a nejsem si jistý jaký akumulátor použít. Váhám jestli použít osvědčené NiMH baterie nebo LiPol. Pro NiMH mluví právě to, že jsou osvědčené, ale vadí mi u nich jejich "samovybíjecí efekt." Chodím létat dost nepravidelně a často nevím kdy mi vyjde čas. Tady vidím výhodu LiPol. Otázka je, zda-li použít 1S nebo 2S a v jakém zapojení. Použít diody na omezení napětí u 2S nebo UBEC, případně nechat baterií na přímo (zde si nejsem jistý jak to serva D-47 a D-60 zvládají)? Jaké jsou vaše osobní zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 20:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Hradec Králové, CZ
Nic proti, ale nikláky jsou tak akorát do muzea... Určitě tam šoupni lipolky

_________________
Letuschopno: Diablotin 8,5 ccm, Mig 7 (EPA kombat)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Muj set isiho je 2S 350mah (větší se tam cpe blbě v poho stačí na 3h s rezervou) D60 a D47 honim napřímo a doplňkový 2S sledovač napětí s bzučákem. Takle to honim pul roku nalétáno cca 23h letového času. Nemám s ním žádné problémy. Jo jenom prosimtě zahoď tu stereosamičku a kup mono!!!!!!!
Stereosamička zkratuje baterku a nestíhal jsem vytahovat :-D
Galerka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
koukám dobře že to není HV přijímač ale obyčejnej 6 kanál a to tam máš napřímo ?
já uvažoval BEC od castlu :) tohle by bylo lepšejší :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 6:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Milane koukáš moc dobře, je to na přímo, tady máš specifikaci do 8,5V takže no problema! Mě to valí bezchybně. Ještě sem ho slík a zasmrštil, neb krabička je těžká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 6:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Já do Isise dám Multiplex RX-5 light M-LINK, který také zvládá 3,8 - 9 V. Není však lepší tam dát ty diody na snížení napětí? Nechci být k servům hrubý. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Není důvod být hrubý když to zvládaji na 1 :lol: D60 a D47

A takle si hezky pobrukujou video


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 8:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
cabannos píše:
...vadí mi u nich jejich "samovybíjecí efekt." Chodím létat dost nepravidelně a často nevím kdy mi vyjde čas. Tady vidím výhodu LiPol...


Lipolkám skladování v nabitém stavu nesvědčí. Bohužel.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
mikymik píše:

Lipolkám skladování v nabitém stavu nesvědčí. Bohužel.


Tak se za rok vyměněji :-D Mě držej bez problémů a to být vždy připraven je super. Ikdyž jsem před tejdnem lítal a nedobyl je, kouknu na sledovač, pohoda jde se lítat dál :-D Neni co řešit. Už vidim jak budu trup Káčka rvát do lednice, aby lipolka nedegradovala, vybíjet jí na skladovací napětí při delším nelítání. Víš co já na to se.. a jedinej problém byly hyperionky. Od tý doby co kupuju levný lipolky z čajny nebo Raye nemám problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
díky za info, já žil v domění že by to nevydejchalo a že na 2s napřímo sou akorát 47 ky a ne 60 ky, takze pokud ti to jede tak na to kaslu a dam naprimo 2s
ku a mam po problemech ...

budu fakt rad ze pri litani na svahu si za 10 minut dobiju prijimacovky :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 15:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2012
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Omlouvám se za příspěvek lehce mimo téma, ale je to dosti podobné.

Pořídil jsem si Long Shota a řekl jsem si, že na něm zkusím kulaté LiPo co nabízí HK → LiPo Round Cells
První otázka: Má někdo s těmito bateriemi zkušenosti? Pořídil jsem si 2 sady - 900mAh a 650mAh. Velikost i váha je dobrá.

Protože jako přijímač mám MZK Pentu, 2S napřímo bohužel nejde použít (max 6V) a tudíž jsem připraven na UBEC. Výsledek je ten, že co ušetřím na baterkách (váha), ztratím s UBEC. Živit bude 4x D47.
Druhá otázka: Bude stačit 3A UBEC pro dostatečnou výživu přijímače (5mA) a 4x D47? Našel jsem si, že tyto serva (a Dymond obecně) mají velmi příjemný odběr a nedochází k žádným brutálním špičkám při pohybu k 1A jako serva jiných výrobců. Proto jsem se rozhodl k této elektrifikaci.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Na čo tam všetci rvete 2s a ešte aj bec? Ja bežím už rok na 1s 450mA z číny za 2,9 dolára. Kapacita klesla na 250mA ale aj tak to nevyužijem. Keď bude mať menej ako 100 kúpim novú (mám 2) preletujem kontakty, miniem 2 doláre a fungujem ďalej. Váha je smiešna.

Nabíjať to môžete 5C tak niet čo riešiť. Za 15min batéria full.

A ako perlu na záver monitorujem to Jeti Duplexom a pod 3,5V to piští. :wink:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Keltek píše:
Bude stačit 3A UBEC pro dostatečnou výživu přijímače (5mA) a 4x D47?
Vo všetkých svojich doterajších hádzadlách som mal 2x D60, 2x D47, 2S LiPol a 1,5A lineárny BEC (obvod L4940V05 s dvomi kondíkmi) a ani v najväčších horúčavách sa neprehrieval. Momentálne mám v Osirisovi Atlasy (digitály) a len pre istotu kvôli nim 5A BEC (LM1084).
lakotamm píše:
Na čo tam všetci rvete 2s a ešte aj bec?
Kvôli rýchlosti a hlavne sile serv. Dymondy sú v niektorých režimoch na hranici možností aj pri napätí 5V. Navyše niektoré prijímače sa už môžu pri náhlom poklese napätia jednej LiPolky kvôli rozbehu serv (aj keď sú to milisekundy) resetnúť, čo by nepotešilo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Podle specifikace kterou sem upnul výše, tak ten muj futabáckej 6ti kanál by měl zapínat filesafe při 3,8V tudíž 1S určitě NEE. Démoni na 7,4V běhaji fakt moc dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Isis - NiMH x LiPol
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
maroslong píše:
Keltek píše:
Bude stačit 3A UBEC pro dostatečnou výživu přijímače (5mA) a 4x D47?
Vo všetkých svojich doterajších hádzadlách som mal 2x D60, 2x D47, 2S LiPol a 1,5A lineárny BEC (obvod L4940V05 s dvomi kondíkmi) a ani v najväčších horúčavách sa neprehrieval. Momentálne mám v Osirisovi Atlasy (digitály) a len pre istotu kvôli nim 5A BEC (LM1084).
lakotamm píše:
Na čo tam všetci rvete 2s a ešte aj bec?
Kvôli rýchlosti a hlavne sile serv. Dymondy sú v niektorých režimoch na hranici možností aj pri napätí 5V. Navyše niektoré prijímače sa už môžu pri náhlom poklese napätia jednej LiPolky kvôli rozbehu serv (aj keď sú to milisekundy) resetnúť, čo by nepotešilo.


Skúšal som D60 ale moc dlho mi nevydržali - 200kV robí svoje... :roll:

Používam Hyperiony (neviem aké číslo ale na konci AMD - kovové prevody) a HS-45. Oboje bez problémov.

Používal som aj kópiu D47 - Graupner C141, HXT900 (hnus na F3K), nejaké GWS servo a tiež bez problémov. Jeti prijímače fungujú v pohode. Telemetria je zrejme pri 1s veľké +... Skúšal som na zemi páčkovanie aj pri 3,7V a bez problémov - poklesy o max 0,1v, prijímač držal. Batéria má zniesť 20C - takže 9A? :lol: A je pravda že teraz je už slušne mäkká ale drží.

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz