Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 15:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Zdravím,chtěl bych někoho požádat o pomoc s mojí F 45,při čištění jsem odpojil konektory na obou servech a při zapojování zpátky do desky jsem udělal chybu.Servo výškovky jsem zastrčil do výstupu THRO a servo klonění do výstupu na desce ELEV a potom jsem připojil baterii Moje F 45 se nechtěla spárovat s vysílačem.a po kontrole kabelů jsem zjistil tento problém a napravil ho.Ale spárovat to nejde i nadále a vrtulník nereaguje.je problém v řidící jednotce ? a nechá se stím něco udělat??? Předem děkuji za nějakou pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 17:19 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
No takže jsem se po poradě s pár lidma z oboru dostal k odpovědi že to asi nejspíš odprdla ta řídící jednotka :( takže jsem objednal novou a uvidí se,jen doufám že to nevyčudilo i serva???No určitě podám info pro ty kterým se něco podobného taky přihodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 13:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2012
Příspěvky: 102
Bydliště: Ostrava
Tu desku jsi určitě neodpálil tím, že jsi přehodil serva na jiné kanály. Tím by se ti akorát špatně přiřadily páčky k správným servům. Spíš jsi asi některý z těch konektorů (nebo všechny) otočil opačně a tím to odpálil.

Minulý týden se mi stalo něco podobného, ale po pádu. Lítal jsem, trochu víc fouklo a já to napral do budovy. Následoval pád z několika metrů na asfalt. Když jsem tomu došel tak jedno servo stále tlačilo někam za roh. Po odpojení baterky a překontrolování jestli je vše ok se už nechtěl nechat spárovat s vysílačkou. Vyhodil jsem tu řídící desku a očuchal to osciloskopem, řídící signály pro serva ten procák stále posílá (posílá defaultní hodnoty pro středy serv) ale nechce se potvora spárovat. Porovnával jsem to s deskou od švagra, kterou jsem měl shodou okolností doma a našel jsem nějaký zašumělý signál (měly by tam být nějaké pravidelné pulzy z derivačního článku) z toho přijímacího modulku co je pod tou hlavní deskou. Nic ulomené na ní ale není, takže to vypadá že se nějak poškodil ten přijimací obvod a proto to s vysílačkou nekomunikuje. Už jsem taky objednal novou desku....

_________________
Mini Titan E325 > PROTOS 500 FBL > Mini PROTOS FBL 6s, Chase 360 6s <
FrSky Taranis X9D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 12:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Ahoj,díky že jsi se ozval.Jsi asi jediný ze všech na CZ fórech o RC modelech a řešíš podobný problém jako já a jak vidím že máš o něco lepší vybavení na to se v tom pošťourat.
Takže k našemu problému.Jednotka mi přišla a výsledek je stejný (serva a ostatní konektory byly namontovány správně podle návodu) ale ten hajzík jeden se ne a ne připojit,Hlavně jsem si všiml že ve chvíly kdy připojíš baterii tak dříve zašustily serva ještě před připojením vysílače ale teď nic.Takže jsem přiobjednal i nové serva a je to porád stejné :( .
Uvažuji o tom než do toho srát prachy a vymejšlet co stím že za 1880 Kč koupím novej a z tohodle budou náhraďáky...
Dej prosím vědět jestli to rozhejbeš a jak jsi toho případně docílil ???Já se zkouším dočít jestli se ta ŘJ nemusí nějak nakonfigurovat k vysílači,ale nemyslím si to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 12:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 139
Bydliště: Brno_CZ
A co pohnout mozkem ?
Kdyz to nedela prijimac na boardu, zavada bude nejspis na Vasem vysilaci ?
Nedelas neco blbe pri sparovani ? Jak parujes ? Zkus taky treba odpojit motory a pak parovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Ahoj,hele všechno jsem vyzkoušel,bez motorů i bez serv v několika variantách.A párování dělám tak že zapojím baterii ve vrtulníku a pak zapnu vysílač.Pak páka plynu na max. a hned min. nechám doblikt diodu na vysílači a dříve makal teď ne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 12:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Louny
...páruju model přesně obráceně....i když oproti návodu...přijde mi to zdravější...ale ano to asi nebude mít žádný vliv...

_________________
RadiomasterTX16S, V 911, V 939, V912, Eachine E160


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 12:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
jen teď uvažuji že jestli nebyly špatný ty serva a tu novou jednotku to zase nezabilo při zkoušce???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 14:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Tak jsem vše prověřoval od začátku.Po přeměření napětí aku jsem na konektoru baterie naměřil 4.6V a ve chvíly připojení k jednotce 1.2V a baterie se nijak zvlášť rychle nevibíjí.Takže si pohrávám s myšlenkou že problém je v baterce a ne v jednotce,nebo je jednotka poškozená a takhle moc žere.Mám doma ale už 2 tyhle jednotky a u obou je napětí stejne po připojení 1.2V.Nevíte někdo jestli je nějaký způsob jak tohle zjistit?třeba jako připojit na baerii žárvku a měřit jak dlouho vidrží svítit atd.???Baterii mám jenom jednu a to origo z balení a používám ji 1,5měsíce,jakou vy máte asi životnost u baterii???já ji nabíjel asi tak 30X.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2012 15:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 139
Bydliště: Brno_CZ
Vraz to na jinou 2S baterku, tutove mas studenak na privodech a nebo baterka po rane nejak klekla.
Tyhle Li-Ion maji taky zabudovanou tepelnou ochtranu (nadproudovou pojistu), ktera mi vypimnala pri nabijeni vetsimi proudy po zahrati a mohla po rane utrpet, muze byt i to posrany:).
Pujc od nekoho 2S Li-Polku a pres jakoukoli redukci ji pripoj a hned uvidis kde je chyba.

Ten pad napeti na 1,2V neni noralni, muze byt i studenak na spatne zakrimpovanem konektoru jak na baterce, tak na heline (da se opatrne vysprtnout a zkontrolovat).
Doporucuju goldny 2 mm konektory do protivky samico/samce, uz to tu ma par lidi na F-45 a je spokojeno:).
---------------

Ted se divam cim to meris ? Na baterce mas mit 8,4V po nabiti max. (!!!) ne 4,6V nech si to nekym kdo tomu vic rozumi, bude to asi nejjednodussi a taky levnejsi:).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2012 11:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Tak máš pravdu.tu baterku jsem otestnul na profi nabíječi který ukazuje stav baterie.A nabíječ ukazuje že baterie je zničená a nelze ji nabít..Ale origo nabíječka ji úplně normálně nabíjí :( což je na prd.Takže kupuji teď baterii a po doporužení profi modeláře co mi zapujčil ten nabíječ,tak nemám kupovat originálku ale nejakou lepší třeba od Turnigy nebo Kypom.Jsou podle něho kvalitnější než origo a některé i levnější.Jen se chci zeptat na hodnoty co to má mít? origo 7.4V 1500mAh 2S 20C a cca 100g.Co znamená těch 20C ???? Můžu tam dát baterku 7.4V 1800mAh 2S 30-60C a 98g???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2012 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
20C znamená že můžeš vybíjet 20x vyšším proudem než je kapacita baterie- tedy třeba baterka 1500mAh- 1,5Ahx20= 30A. Ber ty údaje výrobce packů s rezervou a raději z ní necucej tolik. Když bude mít nová baterka víc C a větší kapacitu při zachování hmotnosti pak jen dobře. Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2012 13:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 139
Bydliště: Brno_CZ
Kup si tuhle 1600mAh (lepe dve) a neprohloupis, lita to s ni 13-15 minut a je tvrdsi, lehci a je to s ni sviznejsi nez original zastarale Li-Ion typy. Nabijet budes puvodni nabijeckou v pohode:).
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=19952
Objednej si k tomu i konektory zlacene 2mm a vymen si je, nebudes litovat:).
Ta 1800mAh neni vahove spatna, ale zmer si jestli ji tam dostanes a pres ni i kabinu.
Neco mi rika, ze s tim bude trochu potiz.
-------------
Nazdar Ardiku, Ty kluku pytliku, dost ze zavitas mezi nas zabare mixeristy:).
Co jinak ? Mas se ? Nekdy Te zase prepadnu :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 7:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Takže baterka namontěná a lítá to jak ďas :D.Koupil jsem tu 1800mAh od Kypomu a je to super vydrží ve vzduchu cca 18minut+-1minuta,alespoň odhadem.Musel jsem sice upravit držák baterie ale žádná velká složitost.Dokonce mi přijde že se to chová živjeji :) Takže chci poděkovat všem co jste mi tu poradily.DĚKUJI MOC :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MJX - F 45 poruchy elektroniky
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 7:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 17
Bydliště: Hradec Králové - Hubíles
Tak a teďkom už jenom řešit chlazení motorů,protože se přehřívají :( Hl.motor na jaře asi vyměním za střídák :D a na ocas to bude chtít nějakej chladič.
Jen ještě jedna malá otázečka na odborníky..Je nějaký způsob u F45ky vytáhnout z desky výstup z gyra a napájení???
uvažuji o změně ocasu na tzv. Bell-in řízení náklonu listů na ocase servem???


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz