Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: sob 13.10.2012 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ahoj,určitě tady bude někdo narozdíl ode mě vědět, čím je zpusobené zpoždění obrazu za zvukem u filmu stažených z ULOŽTO .

s velikostí staženého souboru mám pocit,že to zase až tak moc nesouvisí,většinou stahuji v avi, nebo mkv---1---4 gh.

je uplně jedno,jestli stahuji pomalu zdarma,nebo mám rychlejší stažení placené a dělá to jak přímo na počítači,tak i když to přetáhnu na flešku a přehrávám ze setoboxu.

u filmu je to vcelku zkousnutelné, ale když slyším ránu na buben a teprve poté máchne paličkou,tak je to vcelku komické :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 7:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
Něco občas sosnu z Uložto a nemám se zvukem žádný problém.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
mě ten zvuk běží odhadem asi pul vteřiny před obrazem,samozřejmě že hned jsem si toho vubec nevšimnul, když jsem ale něco prolejzal na alze v elektronice,tak tam o tom nějaká zmínka byla----slovíčko synchronizace,to bylo ale asi spíš ve spojení se setoboxem, mě to ale dělá už i na počítači,ted jen nevím,jestli je to otázka peněz, nebo někde něco nastavit, nebo je to neřešitelné---případně nějakým bastlem,který prostě ten zvuk o chvilku přibrzdí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 11:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2007
Příspěvky: 610
Bydliště: Kroměříž - Jarohněvice
mám nějaký filmy sosnutý z uloz.to a s tím co píšeš nebyl nikdy problém... v čem to přehráváš??
z kus v tomhle http://www.slunecnice.cz/sw/bsplayer/

_________________
Discus2 3,2m, EXTRA 330L 2,4m + DL50, FunJet 2x, ZOOM XXL
HELI: MINITITAN E325, T-REX 550 3gx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Doctor2 píše:
mám nějaký filmy sosnutý z uloz.to a s tím co píšeš nebyl nikdy problém... v čem to přehráváš??
z kus v tomhle http://www.slunecnice.cz/sw/bsplayer/


v čem---jakém programu to přehrávám nic neřeší---ani výsledkem, ani systémově, páč když to stáhnu na flešku,tak to stejně potom přehrávám v jiném přístroji---setoboxu a tam nic na výběr nemám,bud to vezme stažené soubory,nebo ne.

nicméně jsem to přetáhnul do notasu a tam to běží opravdu normálně--teda, když nebudu řešit, že pokud film posunu dopředu, tak se zvuk blokne uplně, skočí do fajfčičky vypnuto a znovu nahodit jde spíš chaoticky,nežli nějak systémově.

ted jsem z toho tedy jelen :D počítač,kde to stahuji to stáhne normálně--jen při přehrávání je to rozhozené a to samé v setoboxu---což je to,co mě trápí---trvalé připojení ke věži a videoprojektoru.problém je v tom,že u žádného přístroje není v technické specifikaci napsáno----neboj pepine,tady už to pojede v pohodě :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
možná už vyřešeno, v návodu k setoboxu sice žádná zmínka, ale zkusil jsem přecvakat nějakou změnu v nabídce a zdá se--teda alespon na televizi,že přepnutí z rgb na hdmi ten časový posun vyřešilo--i když z výstupu hdmi nejedu 8O ještě to zkusím přez ten projektor,jestli ten časový posun nesouvisí nějak s obrazem přez něj.

co mi ještě není uplně jasné, proč a z jakého duvodu se mi koncert marilyna mansona po připojení flašky do setoboxu nejdřív stahuje na lištu a teprve poté jde přehrát, nic jiného se nikdy nejdřív nestahuje a jde spustit rovnou---i když to mělo víc gb. ale je to nahrané v mkv a píše to---VYTVÁŘENÍ TABULKY INDEXO A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: ned 14.10.2012 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
moc tomu nerozumim, ale to přepnutí v setoboxu na hdmi to asi opravdu vyřešilo.

http://www.youtube.com/watch?v=3duTdXrV ... e=youtu.be


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 12:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Nevim cim to muze byt - ale je to problem na tve strane a ne na strane stazeneho filmu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
dnes jsem mluvil s jedním človíčkem přez počítače a prý to některé filmy takto dělají, ještě jsem raději vznesl dotaz na elektrobastlírně,tak snad bude někdo vědět duvod problému---ono to, že to jiným nedělá, muže být možná i velikostí obrazu---když si to pustím jen na monitoru,tak o tom musím vědět, abych to zaregistroval.
Ještě zkusím v zoufalství nějaké předvolby na stereo multiefektu,jestli by to nepořešil nějaký dealay, ale nevím nevím, mám pocit,že to zpoždění mi šlo nastavit jen u syntezátoru :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak sláva---chyba není na vašem přijímači :D


Některé soubory mají už chybu vnesenou tvůrcem, posunem při multiplexování a/v složky.
V počítači se to dá vykompenzovat použitím přehravače, který dovoluje nastavit korekci audio stopy vůči obrazu, viz VLC player.



--------------------------------------------------------------------------------

vlc.png.PNG
Komentář:

Velikost: 12.56 kB
Zobrazeno: 0 krát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: úte 16.10.2012 0:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak sláva, už mi to fachá alespon na počítači, zatím si nevím rady a překopírováním na flešku, nebo dvd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: synchronizace zvuku s obrazem
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 11:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.6.2017
Příspěvky: 1
synchronizace zvuku s obrazem

https://www.digilidi.cz/avi-na-dvd-preh ... -a-jine-ne

tady si tohle přečtšte a spoustu věcí vám to objasní


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz