Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
To: czpredseda
Možná by jsi si nejprve měl ujasnit co od takového fotografování očekáváš a co tomu hodláš obětovat.
Pokud do toho hodláš jít naplno, tak to nebude levnější a ani jednodušší než natáčení videa.
Podle mě se kvalitní fotografie nedá udělat bez: přenosu obrazu na zem, kvalitního fotoaparátu, jeho dálkového ovládání, naklápění a nejlépe i zoomování. K tomu všemu musíš mít i patřičně upravené letadlo, které to unese.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
To je jednoduchý, očekávám od toho dobrý fotky, se kterýma budu spokojenej za přijatelný náklady - pro soukromý účely, ne na prodej. Není umění do toho vrazit spoustu peněz a mít pak pěkný fotky - jsem si jistej, že takový řešení se daj sehnat hotový. Výzva je toho dosáhnout s malými náklady a stávající nebo lehce upravenou technikou.

Jinak dle mého názoru:
se kvalitní fotografie nedá udělat bez:
přenosu obrazu na zem - to bych nesouhlasil - dělám a dělat to budu sám, chci lítat a fotit najednou, jsem si jist, že to jde bez toho.
kvalitního fotoaparátu - to jistě, nejlíp zrcadlovku nebo mirror less - s kompaktem s mikročipem a minioptikou to nikdy nebude ono.
jeho dálkového ovládání - spoušť stačí, nevím, jak bych měl řídit a ještě na dálku nastavovat foťák, to si nastavím a vyzkouším před startem
naklápění - proč - stačí si dobře naletět a mít to lehce sklopený dolů - opět asi zbytečná komplikace
nejlépe i zoomování - opět, na co zoom, když můžu přiletět blíž nebo udělat výřez - samozřejmě na focení architektury OK
K tomu všemu musíš mít i patřičně upravené letadlo, které to unese - to jistě

Před chvílí jsem byl fotit kamarádovi stavbu a za půl hodiny jsem měl splněný zadání (dokumentační ne umělecký fotky) cca 15 použitelných fotek z 50 - je to z Bety
Limitující bylo, že jsem musel řídit a fotit přímo proti slunci - už je dost nízko a na druhý straně jsem stát nemohl.
Nepotřebuju - přenos obrazu, ani naklápění a zoomování ani ovládání foťáku.

Naopak bych potřeboval stabilnější a výkonnější letadlo, co utáhne foťák rychlejš nahoru a bude hbitější, aby se dalo bezpečně přileťět blíž a nebude se klepat ve větru a taky lepší foťák :-)


Přílohy:
DSCF9546.JPG
DSCF9546.JPG
[ 132.58 KiB | Zobrazeno 1687 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 18:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Brumov-Bylnice
tož pár zkušebních fotek viz.odkaz
http://www.pocasibrumov-bylnice.cz/gale ... /index.htm :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
To je fakt pěkný, prozradíš techniku - foťák, letadlo atd?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 19:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Brumov-Bylnice
jasné :)
Beta a Gopro v krytu,těžké jak sfiňa :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
czpredseda píše:
To je jednoduchý, očekávám od toho dobrý fotky, se kterýma budu spokojenej za přijatelný náklady - pro soukromý účely...

Nevím, asi je to otázka názoru co je dobrá fotka, ale já když chci vyfotit kvalitní snímek, tak musím ten objekt hlavně vidět, najít ten správný směr záběru, výšku a úhel pohledu a pak teprve stisknu spoušť. Jistě létat a fotit naslepo jde také, ale nikdy to nebude ono. A proč?
Protože když nevidíš co fotíš tak je dost malá šance, že fotka bude mít dobrou kompozici.
Pokud nebudeš moc naklápět fotoaparát nebudeš moct dělat snímky z různých nadhledů. Někdy potřebuješ záběr s horizontem, někdy snímek kolmý dolů.
Pokud nebudeš zoomovat a budeš vše fotit na „rybí oko“, tak budou snímky nepřirozené a objekty malé. Když budeš ze snímku dělat výřez, tak budeš mít problémy s perspektivou a připravíš se o velkou plochu čipu a nikdy neuděláš kvalitní snímek ani se zrcadlovkou.
Tak to vidím zhruba já.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 21:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Jasný, rozumím, ve focení se pohybuju docela dlouho, takže všechno tohle vím. Každý děláme něco jinýho. Mě spíš zatím zajímaj přehledový snímky z vyšší výšky, který jsem schopnej touhle metodou realizovat, spíš než bližší záběry. Víceméně nejdřív vychytat techniku, nemá cenu se s kompaktem pokoušet o velký umění :-)

Mimochodem, co si myslíte o tomhle: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... laps_.html
v diskuzi tam zaznělo, že to unese skoro kilo a do toho už se nějaký lepší sklo vleze, třeba ten můj canon s 18-50 má 750g.... a cena je taky víc než slušná.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
czpredseda píše:

Mimochodem, co si myslíte o tomhle: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... laps_.html
v diskuzi tam zaznělo, že to unese skoro kilo a do toho už se nějaký lepší sklo vleze, třeba ten můj canon s 18-50 má 750g.... a cena je taky víc než slušná.


Já bych foťák za 10tis do éra od číňana nedal ani náhodou.

Jinak super vlakno :-)

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
czpredseda píše:
Jasný, rozumím, ve focení se pohybuju docela dlouho, takže všechno tohle vím... nemá cenu se s kompaktem pokoušet o velký umění

Umění jde dělat s krabicí od bot a čočkou ze školní lupy. Ale vyfotit ostrý snímek s patřičným počtem bodů z výšky je problém. Vše je dneska jenom otázkou peněz. I kompakty mají slušné parametry: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p401334 ... hotDSC-RX1 jen mi tam trochu vadí to pevné ohnisko a hmotnost. :(
Mě nosí letadlo canona PowerShot S90 a z mého pohledu to byl, v době nákupu, dobrý kompromis mezi zrcadlovkou a levným kompaktem.
czpredseda píše:
Mimochodem, co si myslíte o tomhle...

Letadlo co má kolečka a startuje ze země bych osobně nebral. Pro mě je příliš nepraktické hledat startovací a přistávací dráhu. Já potřebuji dojet na lokalitu, mrsknout to do vzduchu a fotit. Přistát to musí na pár metrech kdekoliv, nejlíp do ruky.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2012 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Kolečka bych dal pryč, vyrobil bych na to takovou odpruženou přistávací lyžinu z plastu nebo z dibondu, případně bych to udělal zaměnitelné - to by bylo asi nejlepší.

zero_ozero píše:
Já bych foťák za 10tis do éra od číňana nedal ani náhodou.

A proč ne? Je to holej kit, nacpu tam spolehlivej reg a serva a co se může stát? Když to nebude lítat (což si nemyslím) tak holt přijdu o 150$ což neni tak hrozný. Elektrika mi zůstane. Samozřejmě, že ten foťák tam dám po zkušebních letech s odpovídajícím závažím.

Asi do toho půjdu jako první pokusnej králík tady. Už mám v hlavě výrobu držáku na můj starý panasonic FZ5. Je to sice jen 5Mpix ale optiku má dobrou a mám na to i polarizák. Takovej mezikrok před zdradlovkou. Bude to celé z překližky, taková krabička okolo foťáku opět chycené stativovým šroubem a servo bude přes nějakou krátkou tyčku stlačovat spoušť seshora.


Přílohy:
imgDMC FZ51.jpg
imgDMC FZ51.jpg
[ 39.15 KiB | Zobrazeno 1555 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2012 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Já když jsem uvažoval o takovémhle klasickém kupovaném modelu, tak jsem nepřišel na to, jak na něj rozumně upevnit nebo do trupu vestavět fotoaparát. Pořád mi tam vadila ta špička při pohledu vpřed a dolů, nebo byl fotoaparát příliš vpředu a „na ráně“. Další problém byl s nedostatečnou šířkou trupu a čelním odporu fotoaparátu. Nakonec jsem skončil u epp samokřídla a mám pocit, že jsem udělal dobře.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2012 9:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Když tady dám foťák do zadní části kokpitu, trochu nahoru a sklopim ho dolů tak o 10° tak by ten čumák nemusel být v záběru.
Pak je zde ještě tahle možnost: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 120mm.html
to vypadá, že bude mít taky slušnou nosnost, ale fakt nevim, jak bych tam dal větší foťák, asi někam na hřbet a upevnit to plastovýma šroubama skrz celý trup.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2012 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
czpredseda píše:
...Pak je zde ještě tahle možnost ...

Tak to je řádný macek :D
Osobně se domnívám, že 10 stupňů je málo. Bude tam skoro 50% oblohy a bude tě to příliš omezovat ve výběru záběrů. Když se podíváš na mé fotky tak zjistíš že většina je focena spíše pod-+ 45stupňi. Záleží ale skutečně na typu objektu a jak chceš, aby vyzněla celá fotografie. Proto to mé doporučení o naklápění.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2012 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
czpredseda píše:
A proč ne?


Protože jsem viděl jak vypadá model sestaven a slepen rukou číňana. Spoje lepené snad jen na oko a o lepidlech nemluvě.

Být tebou, tak koupim maxi swifta B a máš po starostech s umístěním fotoaparátu a je to odzkoušené éro :-)

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.10.2012 10:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
jova píše:
Osobně se domnívám, že 10 stupňů je málo.


Teď mám na tom XP10 kolem 10 - 15° dolů a přijde mi to ok. Samozřejmě je to o tom, co fotíš, jak jsem psal radši přehledovky z větší výšky. Ale tenhle držák už asi udělám sklopnej - ne na dálku, jen ručně. Půjdu do toho FPVčka z prvního odkazu, alespoň to tady zrecenzuju.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz