Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2012 21:45 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Mistrovství světa elektroletů 2012, BUZAU, Rumunsko.

Tak jsme v pondělí večer vyrazili po značných přípravách a tréninku do Rumunska. Z Čech vyraží kompletní tým pro závody kolem pylonů kategorie F5D:
Piloti: Tomáš Ciniburk, Jan Sedláček, Ondra Hacker
Nápověda: jan Sedláček, Tomáš Ciniburk, Karel Hacker

Já a Honza jsme vyrazili v pondělí večer. Po přespání pod Budapeští jsem v 10:00 našeho času vjeli do Rumunska. Co se říká o silnicích je pravda prvních pár kilometrů, pak následuje solidní „okreska“. Jsou vidět investice z EU a města mají obchvaty. Stejně jsme se při střídání řidičů jen vyměnili a do hotelu dorazili až v 21:00. Takže dvě mrtvoly.
Ráno jsme vyrazili trénovat. Tým z anglie měl postavenou dráhu, které byla po přeměření laserem prodloužena o 10metrů na správných 180metrů. Pak jsme dali cca 12 tréninkových startů. Mezitím jsme sledovali a měřili rychlost konkurence. Nic dramaticky rozdílného jsme neviděli. Tým z Austrálie vede Bruce de Chastel slavná postava létaní kolem pylonů F3D. Je vidět, že se teprve sžívá se rychlejším a lehčím modelem na elektro. Letová plocha je opravdu drsná. Místo na přistání jde, ale mimo něj je půda rozpraskaná od sucha, že člověk zapadne po kotníky. Vysoké trsy trávy, bodláky. Po organizátorech ani stopy. Trpíme na slunci, pijeme sousty vody. V tomto počasí to prostě není na pivo. Občas odháníme toulavé psy, které přilákala skupinka lidí.
Je třeba vylepšit pověst Rumunska. V Buzau je McDonalds, kde se dá platit kartou. A BigMC je BigMC. Ona má ta globalizace něco do sebe. Lidi jsou naprosto v pohodě.

Večer dorazila i druhá polovina týmu a tak jsem povečeřeli a šli spát s tím, že ráno na ploše.
Ráno jsem dorazili na čas, ale organizátor se rozhodl vyměnit startoviště. Na to jsme jednoznačně vydělali. Pylonáři jsou teď blíž o občerstvení. Bohužel se tím protáhla stavba dráhy, kterou stejně museli přesunout, protože závodníci odmítli přistávat do rozryté půdy. Takže k trénování jsme se dostali až kolem 14:00. PEKLO!!! Ale dali jsem každý 8 startů. Úžasné časy jednoho japonce se snadno vysvělili. Z deseti kol dal 9 seků a to o hodně. Osobně jsem se zašel podívat na pylon číslo jedna.

Zítra bude předzávod „Buzau CUP“. Poletí se 6kol. Zítra jsou na rozpisu 2 kola. Uvidíme jak to půjde. Něco napíšu.

Protože připojení je jen na hotelu, tak bohužel nebude „online“ reportáž jako z USA před dvěma roky. Vždy až večer. A i nějaké fotky.

Chtěl bych všechny požádat o trpělivost, jsem dost ponořen do závodů a pokusím se vše dohnat následně.

Ještě chci poděkovat sponzorům, kteří přispěli na naši účast na mistrovství světa:
JETI model, Hořejší model, RC-Factory.
Díky

Mějte se.
pro RCMANIA.cz Tomáš Ciniburk


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 0:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Natrénováno máte Tomáši, tak snad všem jen ještě hodně štěstí. JaHo

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 6:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Každopádně držím palce :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 7:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Bedna musí být vaše. :lol:

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 10:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
tak pánové držíme palce a ukažte jim jak se u nás lítá :)

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
držím palce :) medaile bude :)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 11:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
To USA bylo uz pred 2ma lety ?? To to utika...

Drzim palce :!:

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 21:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak začal pátek.
V hotelu jsme přeskočili snídani, protože to trošku dlouho trvá. Vajíčka od McD docela šla. Na plac jsme dorazili jako první tým a šli hned trénovat. Rozhodnutí bylo, vzít druhý nejlepší letadlo, s tím celý den létat. Na zítra nejlepší kousek…. Stihli jsme docela dost startů, tak 6cvičných.
Po školení mávačů, časoměřičů a jiných funkcionářů měl začít vlastní „Buzau CUP“, před-závod před mistrovstvím světa. Aby si závodníci zvykli, časoměřiči vycvičili a podobně. Létá se dnes a zítra na 6 kol, jedno se škrtá. Začátek se opozdil o 1,5 hodiny. První kola bylo čirou organizační katastrofou. Neplatilo snad nic z pravidel. Kolaps.
Já a Honza jsme měli štěstí a zapsali jsme platné časy. Já jsem dal čas 60,52sec. Docela dobré, na mě. Ondra dostal reflight, opakování letu.
Nakonec to došlo tak daleko, že jsme se sešli s ostatními teammanagery a navrhli JURY, že první kolo budeme považovat za zkušební a odlétá se znovu.
Jury naše návrhy přijala….
Příloha:
Buzau 013.jpg
Buzau 013.jpg
[ 76.2 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]




Došlo k opakovanému proškolení, rozhodčím byly odebrány mobily (telefonování jsem osobně viděl) a šlo se na to.
Před startem malou fotečku.
Příloha:
Buzau 006.jpg
Buzau 006.jpg
[ 83.62 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]


Já jsem si poněkud pohoršil. 61,31sec je ale solidních a bylo to ve vypjaté atmosféře dost na jistotu.


Pak šel na start Ondra (fotečka) a dal skvělých 58,43sec.
Příloha:
Buzau 008.jpg
Buzau 008.jpg
[ 66.6 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]




Když jsme šli na start s Honzou (dělám mu mechanika), tak návrat s časem 56,75 byl opravdu radostný. To je totiž cca sekundu za světovým rekordem a takové časy se nevidí každý den.
Příloha:
Buzau 011.jpg
Buzau 011.jpg
[ 86.11 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]



Následovalo ihned další kolo. Nebudu Vás unavovat průběhem, tak snad jen dvě zajímavosti. Na startu mechanik špatně odhodil model a ten se zapíchl do země. Začal dounat. Pilot přiběhl, ve snaze zachránit před plameny alespoň křídlo, uhlíko-kevlarový trup přes koleno rozlomil, vytáhnul baterky a ty odhodil. A trupy jsou na pyloňáky opravdu pevné.
Japonec si přinesl mírně otlučený model z přistání. Z modelu se až v depu vyvalil kouř a baterky vidíte na fotce.
Příloha:
Buzau 001.jpg
Buzau 001.jpg
[ 116.11 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]


Příloha:
Buzau 003.jpg
Buzau 003.jpg
[ 68.46 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]



No ale pylony jsou hlavně o výsledcích, tak se podívejte.
Příloha:
Buzau 018.jpg
Buzau 018.jpg
[ 121.37 KiB | Zobrazeno 5218 krát ]



Myslím, že to dál budeme mít dost těžké……
Osobně moc nevím, co k tomu dodat, ačkoliv jsme plánovali mnohé, tohle nás prostě zaskočilo……
Uvidíme, co budu psát zítra. Tohle asi prostě nic nepřekoná. Doufám, že budeme v noci spát, protože je to přeci jen předzávod. Mistrovství světa začíná až v pondělí.

Ještě chci poděkovat sponzorům, kteří přispěli na naši účast na mistrovství světa:
JETI model, Hořejší model, RC-Factory.
Díky

Mějte se.
pro RCMANIA.cz Tomáš Ciniburk


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.09.2012 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
A takto nějak by mohly vypadat i výsledky konečné. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2012 16:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
No tak to je narez ! :D
Ted uz "jen" vydrzet v tempu.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2012 9:21 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Sobotní report musím začít radostně. Skvěle jsme si zalétali. Na letiště jsme s Honzou přijeli jako první a dali několik tréninkových startů. Motory šli dobře, bylo relativně zima, vysoká vlhkost a tomu jsme přizpůsobili nastavení pro první kolo. Jenže se nějak zasekla organizace a tak se dost testovalo fungování systému. Rozhodčí asi dostali pořádně vynadáno, protože zbytek dne fungovali skvěle. Jestli je toto důvod, proč pořádat před-závod, tak je to splněno na 100%.
My jsme létali dobře, nebudu unavovat popisem jednotlivých kol. Po pátečních dvouch, sobotních 4kolech, je výsledek opravdu radostný. Český tým je prvních třech místech!!! TRIPLE !!! Vyhrál Honza Sedláček (pokud si nejste jisti, tak je to opravdu ten z rcfactory ), kterému dělám mechanika. Já jsem na třetím místě a skvělý výsledek chci poděkovat svému mechanikovi Honzovi Sedláčkovi. I to je důvod, proč píšu až teď. Trošku jsme oslavovali.
Příloha:
Buzau 033.jpg
Buzau 033.jpg
[ 234.23 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]





Zde máte několik dalších zajímavých fotek:
Takto vypadá naše depo. Vlevo dámská podpora Belgičanu, vpravo horda Francouzů.
Příloha:
Buzau 027.jpg
Buzau 027.jpg
[ 212.9 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]





V Australském týmu se dohání noční oprava modelu.
Příloha:
Buzau 020.jpg
Buzau 020.jpg
[ 213.79 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]





Věčně usměvavý Marcel, který je zde za Švýcarsko sám (skončil 4.tý). Má model, který nemá řízenou VOP, jen plno klapkové křídlo a motor s převodovkou a velkou vrtulí. Je to prima parťák.
Příloha:
Buzau 024.jpg
Buzau 024.jpg
[ 180.94 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]




Dneska začátek mistrovství. Jako vedoucí českého týmu jsem vyhlásil odpočinek. Trošku se to zvrtlo, protože jsme s Honzou hned po snídani vyměnili ložiska s keramickými kuličkami (z Tobexu) v motorech. Motory teď zní jako šepot květin.
Odpoledne potrénujeme a bude následovat přejímka modelů, spousta papírování, atd…
Příloha:
Buzau 035.jpg
Buzau 035.jpg
[ 133.76 KiB | Zobrazeno 5118 krát ]




Od 18:00 bude radostná chvíle, bude vyhlášení BUZAU CUP a tak budou na stupních vítězů stát tři Češi.
Od 18:30 začne zahájení mistrovství světa 2012, nějaké povídání, řeči, atd…
V 20:30 musím být na setkání team-managerů v hotelu, kde se vše dojasní.
A zítra se začne naostro, držte palce.




Ještě chci poděkovat sponzorům, kteří přispěli na naši účast na mistrovství světa:
JETI model, Hořejší model, RC-Factory.
Díky

Mějte se.
pro RCMANIA.cz Tomáš Ciniburk


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.09.2012 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.8.2010
Příspěvky: 1
Vypadá to skvěle. Velká Gratulace. Teď hlavně zmáknout stejně ten majstršaft. Přeju ať vše funguje jako doteď. Hlavně nesekat chlapci. (To je hlaně pro Ondru :) .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2012 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
super gratuluju a držím place :)

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2012 12:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.5.2010
Příspěvky: 284
Obrázky: 3
Tomáš
parada ,ste machri ,nech Vam to vydrzi aj pocas MS


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2012 20:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak nejprve se vraťme ke včerejšku fotečkou.
Příloha:
Buzau 078.jpg
Buzau 078.jpg
[ 158.86 KiB | Zobrazeno 4681 krát ]





Tak dneska to vypuklo. Na letiště jsme dorazili jako třetí a hned začali trénovat, ať se trošku rozlétáme.
Od 9:00 měl začít závod, ale jen se začali scházet organizátoři. Trošku se potestovalo zařízení a šlo se na to…
S Honzou se nám dařilo. Po prvním kole Honza ve vedení (57,065), já to jistil z třetího místa(58,888). Ondra zapsal 200. Na druhém místě je skvěle létající Francouz.

Někdy v ten okamžik, když jsme létali, se to stalo, ještě se k tomu vrátím.

Druhé kolo letím 57,56 , létá se mi skvěle. S Honzou se nám nedaří. Honza zapisuje 200, seknul pylony 1 a 2. Škoda, mezičasy vypadaly velmi nadějně.

Třetí kolo jsem trošku pokazil, seknul jsem poslední pylon v celém letu. Po deseti obletech seknout trojku. SAKRA. Honza letí slušných 59, ale je to s jedním sekem a tak máme 65.

Čtvrté kolo je dnes poslední a jdeme do něj se snahou udělat, co se dá. První letí Ondra a dává 200, opravdová mizérie. Škrtat se bude totiž jen dvakrát. Teď už nesmí udělat chybu!! Honza letí skvostných 57,8 a to ho katapultuje na průběžné třetí místo. Já letím 59,7 a to stačí po škrtnutí nejhoršího výsledku na průběžné první místo. Balíme a jedeme do hotelu. Večeře, trošku údržby na modelech a spát.
Příloha:
Buzau 092.jpg
Buzau 092.jpg
[ 210.65 KiB | Zobrazeno 4681 krát ]




Tak a k události z průběhu prvního kola. Přišel k nám někdo, že Honzovi u auta uniká z kola vzduch. Ukázalo se, že uniká, z obou předních kol. V kolech byla nakonec tři díry. V autě které řídí Ondra, byla propíchnutá jen jedna díra. Závodníci, pořadatelé se divili, nechápali a všichni se snažili pomoct. Francouzi nám nabídli, že nás odvezou, kam bude třeba, atd… nakonec organizátoři povolali známé a ti nám pomohli kola vyměnit, kola odvezli k opravě. Kolo u auta, které řídí Ondra, přivezli vyměněné náhradní kolo. Pneumatiku na Honzovo auto neměli a tak jsme je přemluvili, ať zkusí záplatu. Povedlo se a za hodinu byli zpět i se zalepenou gumou. Nakonec se ukázalo, že díry byly v pravém předním dvě a tak jsme od hotelu zajeli ještě do pneu servisu a kola nechali obě zkontrolovat a vyvážit.
Příloha:
Buzau 088.jpg
Buzau 088.jpg
[ 248.15 KiB | Zobrazeno 4681 krát ]




Opravdu nemáme tušení kdo to byl a věřím, že se to nebude opakovat a odpovíme, jak je třeba. Létáním.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz