Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 6:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
dudaj píše:
Mám HK 600GT a jsem spokojej. Cca 40 -50 startů (nepočítám to). Provedení naprosto těsné bez vůlí, Vše do sebe bez problémů zapadá.

uvidíme co budeš říkat až ta helina těch startů bude mít 300, kolik na ní bude jěště původních věcí,když nepočítám díl vyměněné případnými pády.

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 7:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
bayerische píše:

Visí mi tady v dílně a kdyby se našel nějaký odvážlivec, který se nemá moc rád, tak já mu ho rád daruji :lol:

Já ho beru - HK 450 mám a celkem v pohodě. Jakou verzi máš? Díky Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 7:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Cena HK550TT - 176€
Motor - 90€
Serva - 160€
Gyro - 70€
Regl - 100€
Listy - 70€

Suma: 666€

Cena T-REX 550E V2 Combo je 650€!!!!

Takze T-Rex je v konecnom dosledku lacnejsi ako HK, uz si to konecne uvedomte!!!!

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2011
Příspěvky: 636
Bydliště: Karviná
Obrázky: 14
IgorGSM píše:
Cena HK550TT - 176€
Motor - 90€
Serva - 160€
Gyro - 70€
Regl - 100€
Listy - 70€

Suma: 666€

Cena T-REX 550E V2 Combo je 650!!!!

Takze T-Rex je v konecnom dosledku lacnejsi ako HK, uz si to konecne uvedomte!!!!



Tohle sice není V2 ale je za 593€ :D http://www.meister-modellbau.com/zbozi/ ... 550--Combo

_________________
:) Graupner MZ-12, Superzoom 4D, Katana s50, T-rex 450, Pluto,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 12:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2012
Příspěvky: 251
Bydliště: Hustopeče u Brna
Obrázky: 43
Jestli tady někdo chce 550, budeme s kamarády objednávat příští týden asi 4 kusy comb 550 a máme domluvenou super cenu. Pokud se chce někdo přidat, vyberte si na robbe.com. Já osobně 55OE 3GX Combo KX021008- 722,-EUR a ostatní 550V2 Combo-639,-EUR

_________________
Mikrokopter OctoXL2, HEXACOPTER s Wookong, EDGE 540 RedBull,GRAUPNER HOTT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 12:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Kdyby náhodou někdo věděl o někom kdo by se chtěl zbavit HK-450-500 tak dejte vědět prosim.
Nezáleží na stavu a osazení, záleží na ceně :-)

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 19:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Howking píše:
dudaj píše:
Nenech se zblbnout kecy o tom jak HK vyrábí šmejdy. Mám HK 600GT a jsem spokojej.
- Peugeot je skvělé auto řekl majitel Peugeota :-) (ještě by dodal, předtím jsem měl Reanult a bylo taky skvělé, kámoš měl vždy jen Citroeny a taky si nemůže vynachválit.) Nenech se zblbnout majiteli BMV, Audi, WV :-)


Tak tomuhle se říká demagogie. Co takhle nějaké faktické a užitečné informace o tom co na petistovce a šestistovce odchází, aby si ostatní čtenáři mohli udělat
nějaký rozumný závěr :wink: .
Ta diskuze tady není o tom kdo víc křičí ale co říká. A ty jsi v diskuzi o vrtulníkách řekl že BMV je lepší auto než citroen. Jaká důležitá a překvapující informace.
Kluci. Má někdo tady zkušenost s tím že něco mu odešlo na HK600 GT a proč?
Nebo tady každej radši bude web plnit svým egem . Přísahám že kvalitní informace která někomu pomůže se hledá jen velice obtížně.
A pokud někdo řekne na co si dát pozor u tý šestistovky tak si myslím že se jich tady prodalo tolik, že lidi za tu informaci budou rádi.
Jinak pomalu začínám souhlasit s názorem,že internetový diskuze jsou k ničemu a lidi který něčemu rozumněj na ně vůbec nechoděj :cry: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2012 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
dudaj píše:
Tak tomuhle se říká demagogie. Co takhle nějaké faktické a užitečné informace o tom co na petistovce a šestistovce odchází, aby si ostatní čtenáři mohli udělat
nějaký rozumný závěr
- ostatní čtenáři jistě byli pozornější a faktické poznámky a užitečné informace zde četli již několikrát. Na toto téma je zde totiž již desítky vláken. A všichni co jsme to ze začátku brali vážně a poctivě argumentovali jsme již vysílení a jediné na co zbývájí síly je sarkazmus. Vše tu již bylo na toto téma vyřčeno, hledej (dával jsem dohromady a zalítával pro druhé nejméně deset různých "HKček", ostatní co tu psali snad ještě více. Víme dobře o čem mluvíme. Je to šunt. Těch tvých padesát letů bez problému je pro mě směšných. To je počet letů, který udělám za 14 dní a přesto chci po helině aby mi vydržela víc než dva roky.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 6:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
Uplne suhlasim s Howkingom, na temu HK a co na nom odchadza uz bolo pisane veeeelmi veeela takze sa necuduj ze ti na to nikto neodpovie lebo uz su vsetci z dookola opakujucich otazok vycerpany.

Ale aby si nepovedal tak tu je odpoved: Na HK helinach odide najneskor do 50 letov vsetko co sa hybe a toci.

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
A náhodou z HK helin občas jdou použít některé součásti (na Rexe 500) jako bočnice, lože motoru, spodní plato, držák baterky, lyže podvozku. U mně v rexovi ještě pořád slouží převod v trupu na řemen pohánějící ocas ale v mojem případě se bavím o poklidném spíš maketovém poletování. Takže souhlasím z Igorem


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 8:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
IgorGSM píše:
Uplne suhlasim s Howkingom, na temu HK a co na nom odchadza uz bolo pisane veeeelmi veeela takze sa necuduj ze ti na to nikto neodpovie lebo uz su vsetci z dookola opakujucich otazok vycerpany.

Ale aby si nepovedal tak tu je odpoved: Na HK helinach odide najneskor do 50 letov vsetko co sa hybe a toci.


No prošel jsem mezitím některé diskuze, ale konkrétního nic. Snad kromě jednoho ložiska a měkkého podvozku o kterém jsi psal ty.
Ale tam asi byla trochu chyba ve vyvážení. Mám velmi měkký podvozek a vibrace nejsou.
Jinak pokud odchází pouze to co se točí a hýbe, tak to jsou maximálně ložiska . Pokud nic nepraská netrhá se tak žádný problém.
Odpovídající údržbou se ložiska dají ohlídat a časem vyměnit. Mimochodem já v nich nemám nejmenší vůle po cca 45 startech.
Měl jsem s ním 1 velkou ránu a odešli standartní věci.Listy, trubka, hlavní ozubené kolo , hřídele a podvozek. Nic víc.
450 je asi někde v kvalitě jinde, nebezpečné vrtulníky jsou velký asi všechny . A kdo chce vrtulníky létat, musí být opatrný a svědomitý v údržbě a kontrole heliny.
Končím v této diskuzi , už mě to nebaví. Tak nazdárek :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
dudaj píše:
........Jinak pomalu začínám souhlasit s názorem,že internetový diskuze jsou k ničemu a lidi který něčemu rozumněj na ně vůbec nechoděj :cry: .



A co se divíš? Je to jako všude jinde. Vedle zaujatých názorů se na DF objevuje i materiál, který občas napíše někdo s komerčním úmyslem. Informace takové ty z provozu - ty co se opravdu týkají skutečných technických, provozních problémů, jsou docela vzácné.

Také nevěř moc lidem co na foru napíšou že je to dobrej vrtulník, že vše funguje a že maji 50 startů. Taková informace je totiž úplně k hovnu. :? A proč? No to je jednoduchý. Po necelejch 5ti motohodinách ve vzduchu, teprv začíná být mechnika zaběhlá. A až po tomhle zaběhnutí se dají tu a tam začít zjišťovat nedostatky.

Do 5ti motohodin vrtulníku se dá zjistit stavitelův um - ne to jestli je vrtulník dobrej :(

No ale zpět k Tvému problému. Doporučoval bych Ti, aby sis zakoupil prozačátek nějakou 450 z HK a zkusil s ní nalétat něco málo letových hodin. Po takovejch 15 - 20 hodinách ve vzduchu (takže skutečné provozní hodiny - motohodiny) jistě přídeš na to co na tom vrtulníku bylo ošizeno. Nebo naopak, že všichni ti, co Tě od nákupu zrazovali neměli pravdu, a že je to vlastně držák. :D Není nic lepšího, když si každý svoji zkušenost udělá sám na sobě. Pamatuj jen na to, že u vrtulníku s délkou listu 520mm - 600mm budou materiálové problémy řádově růst s odstupem velikostních tříd vrtulníku.

Tak hurá do toho. :D


Naposledy upravil OPR dne pát 07.09.2012 15:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
dudaj píše:
IgorGSM píše:
Uplne suhlasim s Howkingom, na temu HK a co na nom odchadza uz bolo pisane veeeelmi veeela takze sa necuduj ze ti na to nikto neodpovie lebo uz su vsetci z dookola opakujucich otazok vycerpany.

Ale aby si nepovedal tak tu je odpoved: Na HK helinach odide najneskor do 50 letov vsetko co sa hybe a toci.


No prošel jsem mezitím některé diskuze, ale konkrétního nic. Snad kromě jednoho ložiska a měkkého podvozku o kterém jsi psal ty.
Ale tam asi byla trochu chyba ve vyvážení. Mám velmi měkký podvozek a vibrace nejsou.
Jinak pokud odchází pouze to co se točí a hýbe, tak to jsou maximálně ložiska . Pokud nic nepraská netrhá se tak žádný problém.
Odpovídající údržbou se ložiska dají ohlídat a časem vyměnit. Mimochodem já v nich nemám nejmenší vůle po cca 45 startech.
Měl jsem s ním 1 velkou ránu a odešli standartní věci.Listy, trubka, hlavní ozubené kolo , hřídele a podvozek. Nic víc.
450 je asi někde v kvalitě jinde, nebezpečné vrtulníky jsou velký asi všechny . A kdo chce vrtulníky létat, musí být opatrný a svědomitý v údržbě a kontrole heliny.
Končím v této diskuzi , už mě to nebaví. Tak nazdárek :)


No tak asi si zle hladal. Ja som zacinal s HK600GT. Po asi 40 letoch mi zacali chrumat loziska na hlavnej hriadeli, vymena za KDE, odisiel motor (zhorel) vymena za 600MX, zo 4och serv mi jedno zhorelo a dalsie proste umrelo (vymena za DS620 a 650), volnobezka zacala presmykovat (vymenena za cele kolo Align) , hlavne koleso HK bolo sisate, ram lyze som vymenil asi po 4och letoch, regl Turnigy mi vyhorel a kvoli tomu som kupil Castle Creation, zadny domcek sa vymlatil tak som dal origo Align.
Po crashi z dovodu vyhorenia reglu som este menil trubku, lyze, kabinu, hlavnu a priecnu hriadel (vsetko Align).
Teraz uz mam HK len bocnice ktore su lepsie ako Align, lyze pri ktorych je to jedno, a blbosti ako loze motoru, drziak kabiny a podobne.
Je dost vycerpavajuca odpoved ohladom kvality???

_________________
T-Rex600E@Spirit T-Rex600N@Spirit T-Rex450@Spirit RaptorG4E720@Spirit Chase360@Spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 11:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Igore, tahle argumentace je na nic. To co popisujes neni problem heli jako takove, ale usetrenych penez na komponentech. Serva, regulator a motor prece v kitu na prvnim odkazu nejsou. A dily co popisujes rozmlatis po rane u jakekoliv heli. Problemy s volnobezkou byly a jsou treba u Trexe 550 taky, loziska v Align kitech nejsou o moc lepsi a zniceny domek vrtulky, kdyz se ti zadrou loziska uz jsem taky u Alignu videl.
Ne, tim nechci rici, ze HK je zazrak. To urcite ne. Sam bych si ho nekoupil.
Me u HK vadi jine veci. Pouzite materialy. Dural je blato, srouby jsou blato. Dale je to nepredvidatelna kvalita zpracovani. Muzes trefit dobrou stavebnici a muzes taky dostat stavebnici, kde bude velke procento dilu nepouzitelnych. Krive hridele, kola atd. Proste je to levne a nekde se ta nizka cena musi projevit. At chces nebo ne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 550
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2012 12:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2011
Příspěvky: 258
Obrázky: 1
cize su sumarum su poriadne preplatil.. keby kupis hned align vacsine investicii by si sa vyhol a miesto srobikovania mohol lietat. to uz kazdy musi zvazit ci mu nervy a cas stoja za (ne)usetrenych par Eur...

_________________
PRÔTOS


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz