Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2012 23:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Ahojte,

auto utrpelo v HR nejaké šrámy, keďže lišty aj nárazníky sú dosť nízko, nemám offroad. Pod pojmom šrámy mám na mysli škrabance od kameňov, ktoré nejdú len tak opraviť nejakou tyčinkou, ale chcelo by to zástrek resp. streknúť to celé napr. nárazník. Chcel by som sa teoretický spýtať na rozdiely striekať auto t.j. plastové diely, ale aj oprava poškodenia od kamienkov, použitie plniču atď a striekať model. napr. kompozit. Neviem, či som to napísal zrozumiteľne, jedná sa to, že poznám viacero modelárov, ktorí dobre striekajú a majú dobrú výbavu, ale predsa model je trošku menšia plocha, ako kapota auta a na druhej ma zdvíha zo stoličky nejaký lakýrnik, ktorého keď sa opýtam koľko by stál zástrek poškodenej plochy, tak začne arogantne argumentovať, že on zástrek nerobí, len celý diel. To znamená celá kapota, celé dvere atď. Ak sa vôbec so mňou bude baviť.

Nečakám samozrejme, že nástrek opravených miest bude ako z továrne, skôr sa mi jedná o použitie modelára a modelárskeho vybavenia na lakýrnicke práce na aute, radšej zaplatím modelárovi, než kreténovi a to som ich oslovil viacero a stále jedna pesnička. To je jeden diel.

Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne.

Dikes

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2012 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Napiš uživateli Rudy, pokud se zde neozve sám, ten si v opravách laku libuje. :-)

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2012 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Napísal som to sem na modelárske fórum aj z toho dôvodu, že keď som brúzdal na auto fórach, tak mnoho ľudí netušilo, že sú aj iné odvetvia a hobby, kde sa používa striekacia pištoľ.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2012 23:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
googie píše:
... ako kapota auta a na druhej ma zdvíha zo stoličky nejaký lakýrnik, ktorého keď sa opýtam koľko by stál zástrek poškodenej plochy, tak začne arogantne argumentovať, že on zástrek nerobí, len celý diel. To znamená celá kapota, celé dvere atď. Ak sa vôbec so mňou bude baviť.

Nečakám samozrejme, že nástrek opravených miest bude ako z továrne, skôr sa mi jedná o použitie modelára a modelárskeho vybavenia na lakýrnicke práce na aute ...


Obávám se, že jinak než celý díl ti žádný lakýrník nenastříká.

Moje zkušenost je - nechat si namíchat deci barvy, koupit tenký modelářský štětec s měkkým vlasem a dát si tu práci a kde barva chybí, doplnit. Pak lehce zabrousit pastou na škrábance (pokud se nechceš dostat do problémů, tak raději nepoužívej smirkový papír, ani ten velejemný pro broušení pod vodou) a v případě, že máš metalízu, tak přestříknout bezbarvým ochranným lakem.

No a pak jezdit a dál se tím nezabývat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2012 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Myslím, že nastrieka, len nie tí ktorých poznám na okolí. Toto sa mi páči, len otázka koľko pýtajú. Takto si to predstavujem.

http://express-lakovna.sk/video-oprava-laku-peugeot-206

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 6:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ano, tomu se říká oprava laku na zástřik. Některé lakovny vám to udělají, ale cena bude asi jako za celý díl, možná o pár korun méně. To už máte lepší si nechat stříknout celý díl a máte to jako nové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 7:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2003
Příspěvky: 49
googie píše:
Ahojte,

auto utrpelo v HR nejaké šrámy, keďže lišty aj nárazníky sú dosť nízko, nemám offroad. Pod pojmom šrámy mám na mysli škrabance od kameňov, ktoré nejdú len tak opraviť nejakou tyčinkou, ale chcelo by to zástrek resp. streknúť to celé napr. nárazník. Chcel by som sa teoretický spýtať na rozdiely striekať auto t.j. plastové diely, ale aj oprava poškodenia od kamienkov, použitie plniču atď a striekať model. napr. kompozit. Neviem, či som to napísal zrozumiteľne, jedná sa to, že poznám viacero modelárov, ktorí dobre striekajú a majú dobrú výbavu, ale predsa model je trošku menšia plocha, ako kapota auta a na druhej ma zdvíha zo stoličky nejaký lakýrnik, ktorého keď sa opýtam koľko by stál zástrek poškodenej plochy, tak začne arogantne argumentovať, že on zástrek nerobí, len celý diel. To znamená celá kapota, celé dvere atď. Ak sa vôbec so mňou bude baviť.

Nečakám samozrejme, že nástrek opravených miest bude ako z továrne, skôr sa mi jedná o použitie modelára a modelárskeho vybavenia na lakýrnicke práce na aute, radšej zaplatím modelárovi, než kreténovi a to som ich oslovil viacero a stále jedna pesnička. To je jeden diel.

Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne.

Dikes



Ahoj,

len jedna poznamka.

Lakyrnici neopravuju male skrabance z jednoducheho dovodu a tym su reklamacie. Kedze sa velmi tazko da trafit do presneho odtienu tak mala oprava bude viditelna ako flak na dielci, avsak ked prestriekaju cely dielec skor sa jemna odchylka odtiena strati. Mam znameho lakyrnika a bezne robieval taketo opravy, no po tom co zazil viacero reklamacii (samozrejme mu hned vynadali ze to odfusoval) tak tiez prestal opravovat do pristreku. Nehladiac na to ze je to mnohoraz horsia a drahsia robota ako prestriekat dielec.

Jozef


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Na a presne toto som už počul všade. Ale zase som videl zástreky na kompozitoch, kde to vidieť nebolo a preto som založil toto vlákno. A ako som písal, nečakám kvalitu ako z továrne. Na zadnom nárazníku som našiel zástrek a je to vidieť, ale musím sa na to pozerať z 10 centimetrov, aby som rozdiel našiel.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jak už bylo psáno, tak jsou firmy, které se tímhle živí, ale za jakou cenu? Viděl jsem někde na youtube dokonce nějakou firmu, která dělá tyhle opravy třeba i za hodinu. Jestli to dokonce není ta z odkazu, už přesně nevím. Když to ale potom sečtete, tak vás to příjde dráž, než kdyby jste si nechal přelakovat celý díl, např. nárazník. U nás v ČR si většinou berou za jeden díl ve slušných lakovnách zhruba 2-3000,- kč. Když si necháte u téhle firmy něco opravit a vezmou si za třeba 1 flek průměru 10cm 1500,- kč, tak bych si to asi rozmyslel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 12:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Nedávno jsem stříkal trup na větroně, bylo to na hezký letadlo, tak jsem chtěl co nejlepší výsledek bez ohledu na peníze. Konzultoval jsem to s člověkem, který se v lakách docela vyzná. Takže jsem opustil původní myšlenku epoxidového laku (chtěl jsem tvrdý kvůli přistávání) a skončil u tohoto:
Autolak, tj. "báze", čili barevný lak a přes něj dvousložkový hustý vrchní lak (na tzv. "zalití". Namíchají přesný odstín. Dvě deci stojí 500,-. Výsledek je super, po vytvrzení je to opravdu tvrdé a výborně se s tím dělá.
A proč to píšu:
Ty dvě deci za pětistovku jsou dostatečné na celou kapotu nebo blatník. Takže pokud má někdo pistoli a trochu odvahy, tak za vlastní práci nic nedá, a ještě je to zábava. V toto roční období se to dá udělat venku na sluníčku.
Problém je s tou opravou jen zástřikem nějakého místa, protože jak je to ze dvou vrstev, tak tam bude asi ten flek poznat, nehledě na těžkou práci s rozleštěním přechodů. Takže stříkat celé plochy, třeba ne celý díl ale nějaké logické ohraničení, třeba k liště, hraně, apod.
Kdybys to dělal sám, mysli na to, že podklad musí být krásně vyrovnaný (tmelit, brousit), škrábance ten lak moc neschová a byly by nakonec vidět.
Pozn. Ten trup jsem stříknul necelou polovinou té dávky, ještě mi deci zbylo. A to je ten trup dosti velký
+ velká převlečná špička. Výsledek je daleko lepší než nějakým sprejem, i spotřeba je menší.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2012 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
varok píše:
Jak už bylo psáno, tak jsou firmy, které se tímhle živí, ale za jakou cenu? Viděl jsem někde na youtube dokonce nějakou firmu, která dělá tyhle opravy třeba i za hodinu. Jestli to dokonce není ta z odkazu, už přesně nevím. Když to ale potom sečtete, tak vás to příjde dráž, než kdyby jste si nechal přelakovat celý díl, např. nárazník. U nás v ČR si většinou berou za jeden díl ve slušných lakovnách zhruba 2-3000,- kč. Když si necháte u téhle firmy něco opravit a vezmou si za třeba 1 flek průměru 10cm 1500,- kč, tak bych si to asi rozmyslel.


Tak to si fakt môžem streknúť celé auto

http://express-lakovna.sk/lakovanie-auta-cena

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz