Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 9:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
V podstate zacatecnik jsem co se tyka letani s F3K. Co tedy ziskam tim, ze teziste dam vice dopredu?

P.S.: Kdyz si urcim teziste, podle noveho navodu na ISISe na www.rcgliders.cz by melo byt teziste 80 - 85 mm od nabezne hrany. Tak si urcim 80 mm a v tomto bodu podepru cele ero (nehazu), tak musi cumak smerovat:
- Mirne nahoru
- Rovne
- Mirne dolu
?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
- získaš istotu a potom si ho doladíš podľa svojho gusta
- trup má ostať rovno


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 17:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
OK, tak tomu uz plne rozumim. Ale ted takovy priklad. Mam to teziste nastavene na 80 mm od nabezne hrany kridla, kdyz chytnu letadlo pod kridlem v miste teziste, tak je rovne. Ale kdyz jej pak venku hodim, tak bud se vzepne nebo leti primo dolu (pro serizeni kormidel do neutralu od oka). Znamena to tedy, ze neni spravne geometrie letadla? V tomto pripade sedlo kridla vuci VOP? Takze pro ponechani stavajiciho teziste musim postelovat vyskovku? Nebude pak vadit, ze vyskovku budu mit mirne dolu pri hodu?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
No to práve vadí. Uhol nastavenia krídla je daný sedlom na trupe a vychádza z použitého profilu. A výškovka by mala byť nastavená v nule voči osi trupu. Záleží od jej profilu, takže to neznamená že musí byť v ose jej spodná strana. Ak teda máš ťažisko približne správne a robí to hovadiny, môžeš mať blbo uloženú výškovku (neviem ako to máš urobené, či tam máš originálne sedlo atď.) Skús ju teda podkladať vpredu alebo vzadu tak, aby to letelo normálne, keď bude v neutrále. Ide totiž o to (a zároveň to vysvetluje postup v návode), že pri hode je rýchlosť modelu niekoľkonásobne vyššia ako v klze a aj malá výchyľka výškovky sa prejaví buď prechodom do strmého stúpania až premetu (ťažisko vpredu a preto natiahnutá výškovka) alebo zapichnutím do zeme (naopak). A ešte pre istotu doplním, že predpokladom úspešného zalietnutia a lietania s Káčkom sú kvalitné, perfektne strediace servá a náhony bez vôle...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 18:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Ano, tomu vsemu rozumim a je mi to jasne. Cele ero skladal Ondra, takze i osazeni je typicke (Dymondy D60 a D47). Co se tyka VOP, tak ta je prisrubovana a zalepena epoxydem, takze s tou nepohnu. Mohlo by vadit to, ze kdyz se mrknu na ero zepredu tak je videt + (VOP a SOP) a V (kridlo) tak neni + a V symetricke?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
To vadiť môže, ale skôr v snahe zatáčať. Určite to nemá vplyv na klz ako taký. A ak to skladal Ondra tak by to malo byť v poriadku a som prekvapený že máš pootočený chvost voči krídlu. A tým pádom už vôbec netuším v čom je zrada.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 21:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
OK, situace je takova, ze po nstavenui teziste a vyvazeni se letadlo vzpina, takze musim cca. 3 - 4 mm potlacovat. Takze abych dal vyskovku do neutrau, tak bych musel konec kridla necim podlozit, je tak?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: sob 11.08.2012 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Ja sa vzdávam a jediné čo ti viem v tejto chvíli poradiť, je ozvať sa Ondrovi. Keby som to éro videl na vlastné oči bol by som múdrejší, ale toto nechápem. Poloha krídla je daná sedlom na gondole a trubka sa myslím ani nedá nalepiť tak krivo, aby to robilo takéto veci... Proste nechápem a neverím že by to Ondro dokázal tak sprasiť ani po litri slivovice. A už vôbec nechápem že si na začiatku písal že hádžeš 20 - 30 m a lietaš do minúty a teraz že to musíš mať 3 - 4 mm potlačené aby sa to nevzpínalo... Som z toho jeleň. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2012 8:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
No ja nerikam, ze to Ondra udelal spatne, to ne. Jeho prave je obdivuhodna a smekam pred nim. Tak to zkusim vysvetlit jeste jednou. Mel jsem nastavene teziste na 80 mm, coz je podle navodu teziste vepredu. Kdyz jsem to zaletaval (pred tydnem) tak jsem musel potlacet, aspon me to nutilo po tom co letadlo se mirne "houpalo". Ten den byl na letisti take jeden modelar, ktery letal opodal, takze videl pekne co mi delat letadlo ve vzduchu. Sice nikdy kacko nemel, ale i tak prisel za mnou uz ze zvedavosti, pac jsem jediny kdo toto u nas leta a rikal, ze se mu zda ze to mam lehke na cumak, ze to proste moc visi na ocaskach. Tak mi doporucil pridat. Pridal jsem a vyskovku jsem temer srovnal, ale zase na druhou stranu to pak vypadalo jako bych to mel tezke na cumak, pac jsem behem letu drzel letadlo na vyskovce (mirne). I hody mi ted prijdou horsi pac to skoro pri vetsim hodu ma tendenci jit do loopingu, co podle navodu je evidentne zpusobeno tezkym cumakem ;) Vcera jsem to kontroloval a teziste jsem mel nekde 85 - 90 mm od nabezky. Takze jsem to cele udelal znova, vyhodil jsem olovo, znova vyvazil na onech 80 mm a zkusim provest znova zalet.
Ono i pri tom letu by melo letadlo mit tendenci mirne letet do vrchu?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2012 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
Jestli musíš potlačit výškovku o 3 - 4 mm tak je to špatně, dej jí do neutrálu a zaklouzej to hodem z ruky, ne za kolík, musí to letět rovně, né houpat. Podle toho přidej těžiště vpřed - vzad. Nepatrná výchylka na výškovce i o 0,5 mm s tím dělá divy a každý gram vpředu + - taky, tak že trpělivost a bude to OK. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2012 11:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
No to potlaceni je odhad od oka ;) Ale opticky je videt, ze je potklacena. V kazdem pripade jsem to cele vyvazil znova do tech 80 mm a ted budu muset pockat az nebude tolik foukat a provest novy zalet. Jsem zvedavej zda to nekdy doladim ;) Hlavne jsem hladovej po termice ;)) Ale budu bojovat a nevzdam to ;)

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2012 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
Jasan, počkej až bude klid, jinak se to nezalítá. Já měnil v káčku přijímač a měl jsi vidět kolik hodin jsem se s tím natrápil, ale potom : herní pohoda. :)
http://www.youtube.com/watch?v=gneMa_z5uhM


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: ned 12.08.2012 21:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
To je moc hezke video, kez bych takto dokazal nahore vydrzet taky ;) Ta termika bude asi hodne o vysce co? Cim vys letadlo je ve vysce, tim lepsi termika, je to tak?
Co se stane, kdybych teziste posunul misto z rozsahu 80-85 mm na hodnotu 70 mm?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2012 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
S káčkem se dá lítat termika i několik málo metrů nad zemí, ale hledám jí stále a rád. :) Samozřejmě že ve větší výšce je to skoro tutovka při takto lehkém stroji, však až seřídíš taky budeš lovit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2012 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2008
Příspěvky: 560
Bydliště: Ústí nad Labem
Obrázky: 0
To těžiště nechej tak jak je doporučeno, vidím spíš problém v nastavení výškovky. Jak říkám, pár hodin lítání a seřizování jsem si taky užil, ale to dáš, jen trpělivost. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz