Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 6:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Zdravim Vas,

mam na Vas dotaz, pouzivate nekdo mix kridelka->vyskovka? Pouziva se to vubec? Ja jen, ze kdyz tocim zatacku pouze kridelkama, tak musim docela hodne pritahovat vyskovku, jinak mi letadlo docela hodne prosedava.

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2009
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha 9 Kyje
Obrázky: 0
A jak by jsi to chtěl dělat jinak? Křidélkama letadlo pouze nakloníš v podélné ose, ale stále letí rovně, až při přitažení výškovky začneš zatáčet.

_________________
Moje stroje http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=341
www.rctomas.webnode.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 7:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Mix ne....to je nesmysl...Ale čím větší náklon, tím víc musíš v zatáčce přitáhnout výškovku. Bavíme se o zatáčce, ne o akrobacii...Vůbec-jak čtu Tvůj dotaz, zatím mix nebudeš potřebovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 8:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
b3hcz píše:
Zdravim Vas,

mam na Vas dotaz, pouzivate nekdo mix kridelka->vyskovka? Pouziva se to vubec? Ja jen, ze kdyz tocim zatacku pouze kridelkama, tak musim docela hodne pritahovat vyskovku, jinak mi letadlo docela hodne prosedava.


mix s rozvahou klidne pouzij, nic tim neskazis, pokud to neprezenes. na prosedavani to asi velky vliv mit nebude. mixem kridelka+SOP spis nazenes ero bud do utazene zatacky ci naopak, idealni je najit jakysi stred aby bud z kruhu "nevypadavalo" ci jej moc "neutahovalo". je fakt ze nektera era nebo sikovni piloti to vubec nepotrebuji. ero mi proseda spis kdyz v zatacce prezenu pritazeni na male rychlosti a to je jen o rukach. :lol: k castecne kompenzaci svych chyb pouzivam na svahu mix klapky+VOP, ale u F3K to asi moc nevyuzijes. :wink:

sorry preklep


Naposledy upravil davelbc dne pát 10.08.2012 16:18, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 11:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Tak jsem dnes zkousel mix kridelka + smerovka, ale prijde mi, ze to nema nejak cenu :( Nepocitil jsem zlepseni. Kdyz jsem byl letat minuly tyden, tak mi jeden modelar rekl, ze to mam lehke na cumak, tak jsem pridal par gramu do cumaku, ale prijde mi, ze to nejak nepomohlo. Jinak kdyz letam, tak skoro porad pritahuji vyskovku, takze mi to prijde spise tezke na cumak. A co se tyka termiky? Katastrofa, nedokazu nic vytocit ... Takze moje lety jsem max. do minuty :(

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 12:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 25.3.2012
Příspěvky: 912
b3hcz píše:
Jinak kdyz letam, tak skoro porad pritahuji vyskovku, takze mi to prijde spise tezke na cumak.


motorovy nebo klouzavy let?

teziste zkus menit posunem aku

_________________
Text meho prispevku nemusi nutne odpovidat tomu, co jsem zde napsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 12:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Tak jedna se o kategorii F3K ;) tady moc motor nepouzivas ;)

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 13:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
b3hcz píše:
Tak jsem dnes zkousel mix kridelka + smerovka, ale prijde mi, ze to nema nejak cenu :( Nepocitil jsem zlepseni. Kdyz jsem byl letat minuly tyden, tak mi jeden modelar rekl, ze to mam lehke na cumak, tak jsem pridal par gramu do cumaku, ale prijde mi, ze to nejak nepomohlo. Jinak kdyz letam, tak skoro porad pritahuji vyskovku, takze mi to prijde spise tezke na cumak. A co se tyka termiky? Katastrofa, nedokazu nic vytocit ... Takze moje lety jsem max. do minuty :(


hlavu vzhuru treba tam termika ani nebyla! :wink: jak dlouho s F3K litas? vsechno chce svuj cas, pamatuju ze jsem taky zuril kdyz jsem se zaboha nemohl chytit! po case trenovani a koukani kolem sebe to jde podstatne lip. jen jsem hazedla dal k ledu a litam F3F, i zde si cas od casu vytocim nejaky stoupacek. :) to ze se kolegovi zdalo nedovazene na cumec muze byt pravda, ale i nemusi... kdyz koukam kamosovi na osirise jak se v lufte pohupuje taky bych tam narval kus olova, ale ono to je tak v poradku to ero nema ani 300g a se kterym litam ja ma prazdne 2500g. pak neni divu ze se mi jeho letadlo zda nedovazene, staci lehky zavan a u lehouse se to hned projevi moje ero i v 8m/s lita jako by nic. chce to aby ti na to dal sofistikovanou radu nejaky pravy "kackar". :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
- o mixe výškovky do smerovky som nikdy nepočul a podľa mňa je to nezmysel. Používa sa mix smerovky do krídeliek, výškovky do bŕzd (flaperonov na kompenzáciu vyplávania pri brzdení) a klapiek (flaperonov) do výškovky hlavne v režime termika.
- mix smerovky do krídeliek je len pomôcka, nie náhrada práce so smerovkou, ktorú hlavne pri krúžení v termike používať treba. Výnimkou sú niektoré stroje s pevnou smerovkou, napr. Sirius, kde sa ale na správne krúženie používa dokonca opačná diferenciácia krídeliek.
- nájdenie správnej polohy ťažiska je dlhý proces, tak len v skratke. Predpoklad je správna geometria, hlavne poloha výškovky voči trupu. Dať ťažisko približne tam kde patrí podľa výrobcu, výpočtu atď. Vytrimovať na čo najlepší klz. Ak je výškovka natiahnutá, posunúť dozadu a naopak. Urobiť "dive test" v normálnej polohe aj na chrbte a doladiť podľa výsledku testu (čo je dive test nájdeš určite aj tu na fóre). A ďalej si doladiť ťažisko postupne podľa potreby tak, aby éro na termiku nereagovalo neprimerane, ani príliš tupo.
- máš predstavu do akej výšky to vyhodíš? Lebo ak priemerne, čiže cca okolo 45 metrov, je minúta letu bez termiky málo. Ale ak začínaš a hodíš trebárs 30 metrov, je minúta úplne v poriadku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
jinak moje zkusenost (nejsem zadnej dobrej pilot)

mix vztlaky do vejskovky - velmi dulezite, dost to pomuze
mix vop do butterfly - to je jasne, bez tohoto ani nejde :)

mix kridelka do smerovky, testuju a co sem videl u lidi co to maj odladene je to velmi dobre
a krouzi to pak skoro samo na petniku s malym opadanim
- ja to zavrhl ale co sem to videl v akci, urcite to znova zkusim

+ pak letove rezimy (start+vitr (kridelka nahoru) // prelet (nula vse) // termika (odtokovka dolu))

mixovat kridelka do vop nema vubec smysl, neni sance to odladit pro vic jak jednu konkretni rychlost a hlavne jeden konkretni nalet do zatacky

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 16:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
maroslong píše:
- o mixe výškovky do smerovky som nikdy nepočul a podľa mňa je to nezmysel. Používa sa mix smerovky do krídeliek, výškovky do bŕzd (flaperonov na kompenzáciu vyplávania pri brzdení) a klapiek (flaperonov) do výškovky hlavne v režime termika.
- mix smerovky do krídeliek je len pomôcka, nie náhrada práce so smerovkou, ktorú hlavne pri krúžení v termike používať treba. Výnimkou sú niektoré stroje s pevnou smerovkou, napr. Sirius, kde sa ale na správne krúženie používa dokonca opačná diferenciácia krídeliek.
- nájdenie správnej polohy ťažiska je dlhý proces, tak len v skratke. Predpoklad je správna geometria, hlavne poloha výškovky voči trupu. Dať ťažisko približne tam kde patrí podľa výrobcu, výpočtu atď. Vytrimovať na čo najlepší klz. Ak je výškovka natiahnutá, posunúť dozadu a naopak. Urobiť "dive test" v normálnej polohe aj na chrbte a doladiť podľa výsledku testu (čo je dive test nájdeš určite aj tu na fóre). A ďalej si doladiť ťažisko postupne podľa potreby tak, aby éro na termiku nereagovalo neprimerane, ani príliš tupo.
- máš predstavu do akej výšky to vyhodíš? Lebo ak priemerne, čiže cca okolo 45 metrov, je minúta letu bez termiky málo. Ale ak začínaš a hodíš trebárs 30 metrov, je minúta úplne v poriadku.


jasne sorry to byl preklep kridelka + smerovka tedy SOP uz jsem to opravil.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 17:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Vůbec si to neumím představit:

Křidélka namixovaná to výškovky...uvedení do zatáčky=dám křidélka+výškovka se přitáhne...
Nyní jsem v požadovaném náklonu - tedy točím ostrou zatáčku - křidélka =neutrál....stále jsem v ostré zatáčce....
A kde je přitažená výškovka???...v nule!..tedy musím jí tahat "ručně"....

Nechápu smysl toho mixu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
davelbc píše:
...jasne sorry to byl preklep kridelka + smerovka tedy SOP uz jsem to opravil.
Myslel som si, ale už tu boli aj oveľa nezmyselnejšie otázky... :wink:
Skús si prečítať toto:
http://www.charlesriverrc.org/articles/ ... Flying.htm
Inak ako píše Milan, letové režimy považujem za samozrejmosť, kvôli jednoduchosti používam momentálne len tri: štart/rýchlosť (prelet), normál (aktívne brzdy) a termika.
Milan Nes píše:
...mix kridelka do smerovky...
Myslíš to naozaj takto, alebo tak ako je to bežné, t.j. smerovku do krídeliek?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 22:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Dobra tedy, udelam to vyvazeni znova. Vzhledem k tomu, ze se bavime o ISISovy, kde je doporucene teziste od 75 do 85 mm od nabezky. Z tohto vyzniva hned prvni otazka:
1) Co je lepsi pro zacatek volit? Teziste smerem dopredu (75 mm) nebo dozadu (80 mm)? A nebo vzit kompromis a hodit to do 80 mm?

Po zvoleni teziste patricne dovazit, jak?
2) Aby cumak mirne lezl nahoru, rovne nebo mirne dolu?


Co se tyka meho letani, tak abych pravdu rekl, tak mam s ISISem naletano cca. 10 hodin (5 dni). No a co se tyka vysky kam to hazu, tak to nedokazu posoudit, ale tipoval bych 20 - 30 metru. Ale jak rikam, nejvice me stve to opadani pri zatackach :( Tam ztracim opravdu hodne. A termika ze by dnes nebyla? Sice u nas hodne foukalo, ale chvilema bylo videt, ze tam je, jen kdyz jsem zacat tocit, tak misto nahoru letelo letadlo dolu ... Ale termika urcite byla. Kdyz jsem letal s polystyrenovym motorovym vetronem, tak jsem termiku chytal jedna basen, ale asi to bylo tim, ze jsem letal vys. Prijde mi, ze termika ve vyskach kde se pohybuji jsou hodne slabe, ale je to jen muj nazor, ktery jsem po dnesnim dni vydedukoval ;) Jinak o termiku se nebojim, ze by nebyla, kdyz mame zatravnenou letistni plochu a hned vedle krasne zorane obrovske pole ;)

P.S.: Mohl by se nekdo mrknou na toto a sekci nastaveni? Mam pocit, ze to tam je napsane naopak. Preci kdyz mi letadlo srme stoupa pri hodu, tak je tezky na zadek a tusiz musim pridat do cumaku, ne? ;)

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mix kridelka -> vyskovka
PříspěvekNapsal: pát 10.08.2012 23:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
1. podľa tvojich skúseností. Ak si všeobecne začiatočník, daj ho úplne dopredu. Ak nie, kľudne na stred.
2. nikam, proste aby ostal v rovine.
V tom návode k Isisovi je to správne a zodpovedá to aj tomu, čo som ti napísal. Ak neveríš, počkaj kým ti to potvrdí ešte niekto ďalší. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz