Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 16:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2008
Příspěvky: 109
Bydliště: Bytča
Dakujem za odpovede na moje otazky, zaujimala ma foto tej gondolky z vnutra, pretoze si neviem celkom predstavit ako je uchytena gondolka na trubku, ci len v jednom bode-co by asi vela nevydrzalo, alebo trubka pokracuje az do spica a vybava je do nej "zastavana"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Bola uchytená v dvoch bodoch. Jeden tvorila preglejková prepážka vlepená v gondole asi 3cm od konca s otvorom na trubku a druhý koniec gondoly vytvarovaný presne podľa trubky. Celé zlepené epoxidom. Výbava bola odpredu baterka a na nej prijímač a hneď za tým servá vedľa seba. Všetko narvané čo najviac vpredu, takže stačili nejaké 4g olova.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.03.2012 19:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
musím se podělit o další zkušenosti: jak jsem psal o stoupání v nožáku, tak díky vám jsem se zaměřil na zkroucení křídel a při podrobném prohlížení proti světlu jsem viděl na jednom křídel malý negativ a na druhém pozitiv. Překroutil jsem křídlo odhadem v ruce a přežehlil Oracover, tím se křídla srovnaly téměř ideálně. Navíc jsem přidal gram zátěže na pravé křídlo. Zdánlivě malé doladění, ale velký efekt! Dnes Mimi letěl tak vysoko, že jsem nechápal :-) a netočil se do stoupavého výkrutu. Max. dosažený čas byl 43 vteřin, na začátečníka F3K amatéra jsem velmi spokojen. Bolení namoženého ramene a zad z hodů už je skoro pryč a navíc ustaly neurčité občasné bolesti na hrudi, což přičítám rozhýbání páteře ztuhlé ze sedavého zaměstnání... :-)

Spotřeba: půlhodinové pohazování sežere z baterky necelých 30 mAh, a to serva vrčí pod pružinkami v kormidlech, takže by stačil k napájení 2S článek 120 mAh namísto 180, např. tento: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=19422.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.03.2012 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Tak to gratuluju. Až budeš mít trochu v ruce ty hody, tak jdi do dospělého F3k. Pak uvidíš o čem je tahle kategorie modelů.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2012 19:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
ano, vánoční dárek je jasný :-), dnes byl let přes 50 vteřin. Natočil jsem si hody na kamerku, abych viděl, jak hážu a už vidím prostor pro zlepšení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2012 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Zdar.
Pánové, jak to je s plánkem? Překladač mi řekl " Pošta pro volný kopii plánu" - to mi nějak nedává smysl. Nemohl by jste mi někdo plánek poslat?

E:
Tak plánek už mám, ale teď otázka. Jak to vytisknout. Plánky si tisknu doma na A4, ale slepovat je pak do hromady je pakárna. Nevíte jestli by se to vešlo na A1?

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2012 20:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Ahoj, já tu "pakárnu" dneska podstoupil. Ke konci už mi to šlo výrazně lépe než na začátku ;-) Vyšlo mi to na 585x880 mm, což jak se dívám se na A1 nevejde. Ale předpokládám, že ty už jsi to nějak pořešil.

Momentálně studuji plán a zjišťuji, co všechno budu muset sehnat a jak to vlastně dát dohromady. Jak tak koukám, tak tohle je třetí verze křídla, ke které nejsou na stránkách fotky. :-( No bude to sranda, vzhledem k tomu, že naposledy jsem stavěl někdy před patnácti lety. Od té doby jsem vše úspěšně zapomněl, navíc koukám, že jsou nové materiály a postupy.

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2012 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2011
Příspěvky: 571
Bydliště: Hradec Králové
Já jsem to nechal vytisnout na A1 a válí se mi to ve skříňi. Není na to čas. Co jsem koukal, tak na webu je krásný postup + seznam materiálů.

_________________
Nahoru nepoletím, dole mě najdou!
Rád opravuju to, co ostatní vyhazujou. Nevyhazuj to - prodej mi to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2012 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Kde konkrétně? Přímo na F3K.nl je jen pevné a polopevné křídlo. Tohle konstrukční tam vyfocené není. A seznam materiálů podle mně odpovídá těmto dvěma variantám. Nicméně nějaké fotky ze stavby konstrukčného křídla jsem našel.

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 20:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Tak Mimi bude muset bohužel počkat. Srpen je nějaký nabitý, navíc mi příští týden dorazí Mini Vertex od Leoše, takže dostane přednost.

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 17:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Ahoj, můžu se zeptat jak dlouho ta HXT500 vydržela? Všude všichni straší, že lvná serva nemají smysl, což chápu u závodníků/polozávodníků/nezávodníků s káčky od pěti tisíc, ale to mimi rozhodně nebude. Nad stavbou uvažuju totiž taky, ale rád bych ušetřil kde to jen jde. Nějaká ta vůle po čase mi vadit nebude, neb toho stejně asi nenalétám a zvlášť když je to takové éro na blbnutí a vyzkoušení. A vůbec, čím to že se tolik dbá na přesnost, je to tím že u některých letadel to až tolik nebolí, nebo jde o to že u F3K dostanou serva fakt tolik zabrat?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Odpoviem na otázku, prečo sa pri F3K neoplatí šetriť na servách: v prvom rade dostávajú zabrať pri hode a to je veľmi špecifická fáza letu = model letí veľkou rýchlosťou a v prvých sekundách ho de facto neriadiš. Tzn, ak Ti vzniknú vôle na riadiacich plochách, môže to skončiť v zemi (nepresná výškovka), alebo v nejakom divnom výkrute (smerovka) - prinajlepšom to ani zďaleka nebude pripomínať hod.
Ja som s Mimi lietal - teraz ju má môj syn a odporúčal by som buď 2 x HS-45HB (s úspechom som ich dlhodobo používal aj na dospelom káčku), alebo tiež KS servo HD 47MG - to tam mám teraz. Obe sú z takých lacnejších (u nás v obchode okolo niečo málo cez 11 Eur).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 22:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Díky. :) Ty co doporučuješ, o těch už by se třeba možná dalo uvažovat, dík za tip ;)
Ještě k tomu opotřebení, má na to i nějak podstatný vliv to, že se serva musí vlastně neustále prát s pružinkou? A pomohlo by jim případně kdyby se to udělalo špinavě bez pružinky a s táhlem, případně se šňurkou na obou stranách ovládací plochy?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Tieto servá by mali vydržať aj to namáhanie cez pružinku. Dnes je to už štandardný postup, aj ked aj ja som kedysi s oblubou pouzival system tahaj - tahaj (najmä na smerovku). Je to ale narocnejsie na instalaciu serv v gondolke - serva sa montuju do stredu gondoly na stojaka, potrebujes obojstrannu packu na servo, kopec laniek, u vyskovky vyriesit kladku, aby to malo co najmensi odpor kvoli treniu...)
Za najelegantnejsi sposob nahonu povazujem tiahlo - ale cez uhlikovy bowden (v trupe od vyroby integrovana dutinka a do nej instalovane tenke uhlikove tiahlo - priemer 0.7 mm, ako to mal napr. Steigeisen. Klasicky kovový bowden zvysuje zbytocne hmostnost na chvoste + trpi velkou prietaznostou v zavislosti od kolisani teplot.
U Mimi urcite vystacis s tymi pruzinkami :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2015 19:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Oukej, až na to dojde, nechám to jak je to v plánku. Dík za osvětu! :))


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz