Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2012 7:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Osobně vřele doporučuji si konstrukční křídlo zkusit - při dnešním moderním přístupu s doplněním o trochu uhlíku jsou výsledky velmi dobré. Jak jsem psal, sám teď například tvořím nové RCEK, které vypadá hodně slibně, v některých ohledech dokonce lépe než kompozity. Mám ale nicméně jisté výhrady k smysluplnosti právě u F3K pro kruhový hod- jde to, sám jsem zkusil, ale tady to zrovna přínosem není. Proto bych osobně spíš pro pokusy s klasickou stavbou použil jinou kategorii. Pro začátek stojí za úvahu třeba RCH, tedy házedlo pro start z gumipraku, tam se dá klasika využít naprosto perfektně. Mohu posloužit i námětem z mé vlastní starší praxe - http://www.fotozona.net/modelweb/hangar/gnat4.htm . Tento mnodel kdysi vyšel i v RCM a vím že pár lidí s jeho mutacemi RCH létalo, sám jsem ho posléze prodal, ale dodnes mám k dispozici jeho vysloveně klidovou mutaci s klenutějším profilem...

Mimochodem kdybch to stavěl dnes, tak bych asi pro potah volil fólii a pro větší tuhost bych udělal odtohovku čistě uhlíkovou a minimálně některá žebra opáskoval uhlíkem, na principu by se ale nic měnit nemuselo...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2012 7:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
b3hcz píše:
A kdyz jste nakousli to vakuovani, je to narocne? Doma se mi poflakuji nejake "vakuove pytle" ma pradlo, je to pouzitelne? Je blbost delat takoveto kridlo z EPS (fasadni polys)?

- v princípe to náročné nie je. Stačí mať kvalitné vybavenie a materiál a vedieť ako na to. Je tu veľa drobností, fínt a vychytávok ktoré ti nikto nepovie ani keby chcel. Ak už je všetko toto pohromade, je to pomerne jednoduché.
- skúšali sme, moc sa to neosvedčilo. Ale v zásade sa to použiť dá.
- použiť na tento účel "bublinkový" polystyrén je úplná blbosť. Treba ten "nebublinkový", predáva sa v rôznych farbách a tie sa vlastnosťami mierne odlišujú. Najvhodnejší sa nám javí ružový (až na tú farbu) a biely.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2012 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
No abych rekl pravdu, tak tento tyden jsem piloval rezani odporovou pilou a vcera jsem si vyriznul finalni kridlo. Ted jej potrebuji slepit a pak olaminovat. Tkakniny a pryskyrici mam, ale mam obavy, ze to nebude jen tak prositit tkaninu a hodit do pytle. Tam bych zase musel nejak kridlo zajistit proti posuvu a hlavne krouceni. Tak premyslim nad tim konstukcnim, pac mi prijde lehci, ale je to jen muj subjektivni pocit ;)
Jinak rozumim tomu, ze jsou tu taci co vedi jak vakuovat a jak udelat kridlo tak aby bylo pouzitelne, ale kdyz jsem videl jen ty me pokusy rezani kridla, kolik matrosu na to padlo nez jsem to jakztakz vyladil, nedivim se tomu ze mi to nikdo nerekne ;) Know-how je know-how ;) V kazdem pripade, respekt pred temi co to dotahli az do finale ...

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2012 8:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
mam postaveny 3 ks F3K s konstrukcnim kridlem. nevlastnim, ale mel jsem moznost poletat s isisem, ci celokompozitovym osirisem. a stale tvrdim: konstrukcni kridlo pro tuto kategorii a soutezeni je pro dosazeni vysledku neslucitelne, ale.... pro pohodove poletani kdykoliv, kdekoliv naprosto dostacujici a bez kompromisu vyuzitelne. ...mozna samostatna podkategorie konstrukcnich F3K by ukazala jak si tyto stroje ve srovnatelne konkurenci stoji. :D ale to vyjma kamaradskych setkani nekde na louce za vsi bude asi utopie. :D

vyroba kridla do vakua chce aspon trosicku zkusenosti s touto technologii. sam jsem prvni kridlo zmrsil, ale druhe uz je dobre a treti se zda jeste krapet lepsi. rozumne je ziskat zkusenosti na necem mensim, nezmrsi se pak tolik matrose najednou... :mrgreen: ackoli ti co jsou zas o krok dal a delaji kompozity do negativnich forem budou mit duvod tento zpusob stavby kritizovat.... vyvoj holt nezastavis :wink: kazdopadne cim vic se toho vyzkousi tim vic clovek pochopi i kdyz vysledek nebude vzdy tip top, nakonec chyby jsou od toho aby se..... :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2012 9:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
jj mas pravu je to tak.

Tak budeme muset zavest novou kategorii F3K-K, ktera bude urcena pouze pro konstrukcni kridla ;)

P.S.: Proc se nehodi EPS na kridlo? Olaminovanim se to preci zpevni, ne?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: sob 30.06.2012 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
b3hcz píše:
...nedivim se tomu ze mi to nikdo nerekne ;) Know-how je know-how ; ...
Nemyslel som to celkom tak. Skôr ide o to, že treba získať grify, rutinu a zvládnuť "maličkosti" (napríklad ako urobiť nábežku tak aby bolo treba minimálne brúsiť a tvar bol čo najpresnejší) aby výsledok stál za to. A to chce čas, nervy, chuť a veľa materiálu.
b3hcz píše:
P.S.: Proc se nehodi EPS na kridlo? Olaminovanim se to preci zpevni, ne?
Laminuje sa bežne dvomi vrstvami tenkého skla (samozrejme aj kevlarom, kevlaruhlíkom, uhlíkom a kombináciami ale nepredpokladám že by si na prvýkrát skúšal niečo iné ako sklo). Z pripraveného presýteného skla sa pred položením na jadro odsaje prebytočný epoxid "takmer do sucha". Na "guličkovom" povrchu jadra by bolo to sklo prilaminované nie po celej ploche a odtrhávalo by sa. Nehovoriac o tom, ako by si vyrezal odtokovku z guličkového polyšu "dostratena".


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz