Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 16:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Zdravim Vas,

mel bych na Vas dotaz. Zkousel nekdo stavet dospele F3Kcko s konstrukcnim kridlem? Mate s tim nejake zkusenosti? Nebo je to v teto kategorii nesmysl?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 17:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
Třeba tady, jen namátkou...
http://www.hobbyarena.cz/page2.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 17:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Diky za tip ;) to vypada moc pekne ...

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 17:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2005
Příspěvky: 409
Bydliště: Přibyslav
Hrome, tohle je malý, ale dělali taky Apače na 1500mm...zavolej nebo jim napiš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Ja som sa po niekoľkoročnej prestávke vrátil kedysi k modelárčine práve konštrukčnými hádzadlami Hugo, Lucy atď. ešte s papierovým poťahom (skôr na mierny svah), potom niekoľko kusov Rival 2 od Paľa Lišhaka ešte na klasický oštepársky hod, s tým sa už dala vytočiť v pohode termika na rovine a Káčka začali stavbou dosť známej Manty.
http://www.topgun.sk/php/index.php?PAGE_NEWS=352
Tá lietala tak dobre, že ma na F3K úplne namotala a ostal som pri tom dodnes.
Zmysel to má v prvom rade ak ťa baví stavať, budeš to vedieť postaviť ľahké a pevné a ide ti o rekreačné polietanie a zoznámenie sa s touto kategóriou. Na súťaženie to zmysel nemá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 18:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
Co vlastně používá za serva, HD 44DS, nějak je nemůžu nikde najít.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
Tak me osobne se daleko vice libi to konstrukcni kridlo ;) Laminovany polys je sice hezky, ale konstrukcni kridlo je konstrukcni kridlo ... ;) Mam doma ISISe, ale premyslim, ze bych si zkusil udelat konstrukcni kridlo. Je nekde nejaky planek pouzitelneho kridla? Me se teda moc libi to kridlo od K. Svobody, ale ten koren kridla mohl byt masivnejsi aspon podle me ;)

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Balsový křídlo je na hovno, moc práce a výsledky pochybné. Ono F3k je trochu specifická zaležitost. I já jsem měl co dělat ! A nakonec jsem to balsové po sezoně létání odstavil (MANTA).

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
ST píše:
Balsový křídlo je na hovno, moc práce a výsledky pochybné. Ono F3k je trochu specifická zaležitost. I já jsem měl co dělat ! A nakonec jsem to balsové po sezoně létání odstavil (MANTA).


hmmm tak to jsou teda silna slova! :wink: neprijde mi uplne na hovno zkusit "neco" co me bavi... za me bych doporucil konstrukcni mantu. vim jak leta isis, osiris a pravda jsou to era jine kategorie, ale nechapu proc by nekomu nemohla i ta manta na "hovno" poslouzit a udelat radost?! ja osobne ji mam a bavi me dodnes i kdyz uz letam uplne jina era (i kategorii). pokud nechces zavodit bez do ni, aj ta zebirka dokazou letet uzasne! :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2012 21:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jo trochu silná slova, ale ono jde o to udělat to křídlo a klapky tak aby to bylo pevné a lehké a v tom je jádro pudla. Tak nějak si troufám s odstupem času říct, že se to nepovedlo na 100 procent ani mě. A to jsem se s tím pral docela dost. Když srovnáš pracnost výroby kompozitového křídla ( v mém případě cca 8h čistého času) proti konstrukčnímu s nevalnými výsledky, tak to si radši koupím stavebnici z popkornu, kde mám jistotu úspěchu že to bude slušně lítat. Já si to taky zkusil , proč né ale balzový prach polykám už minimálně 35 let takže vím co od toho můžu čekat a znovu bych do toho nešel.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2012 6:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
http://rckladno.cz/?page_id=327&album=4&gallery=7

todle je zrovna moje:-) Kolega to vše překřeslil a vykřivkoval... pak se jen vypalila, slepila a letala:-) Letove vlastnosti velice dobré:-) a je na prodej:-)

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2012 8:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Zrovna u RCEK to moc silná slova nejsou, ta kategorie je skutečně specifická.
Sám jsem to kdysi létal a zkoušel stavět a v podstatě máš dvě možnosti...

Buď uděláš klasiku se žebry na trubce ve stylu http://www.hobbyarena.cz/page2.php - je to poměrně jednoduché, ale jsi omezen v minimální tloušťce profilu. To ti omezí dosažitelnou výšku, navíc to křídlo není zas tak extra pevné v krutu, prospěje opáskovat žebra uhlíkem, ale pracnost roste. Na rekreaci dejme tomu dobré, ale na soutěže fakt ne. Opravdu neteoretizuji, sám jsem kdysi měl toto: http://www.fotozona.net/modelweb/hangar/absolut3.htm

Nebo to pojmeš náročněji - nosník z uhlíkových pásnic, balsová torzní skříň atd. Tímto způsobem se dá udělat model už poměrně konkurenceschopný, ale je to děsná práce a dost možná je jednodušší se naučit to vakuovat. Podle mě se to nevyplatí :(

Jinak nic proti konstrukční stavbě, sám teď dodělávám podle mě hodně výkonné soutěžní RCEK, v plánu mám i soutěžní F5J s rozpětím nad 3 metry, ale zrovna házedla F3K jsou trochu příliš specifická...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2012 14:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2009
Příspěvky: 277
Neodradzajte nikoho od konstrukcnych modelov! Pri stavbe sa moze kazdy naucit veci ktore inak nepochopi...
btw: ak by som si musel pocas hodu na sutazi vybrat ci sejmem noveho kompozita alebo konstrukcne kacko tak isto volim kompozita.

Nemaju sice taky vykon ale maju dusu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2012 17:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
at se asi kazdy rozhodne sam. otazka znela jake, ci jak na konstrukcni kridlo pro F3K. Pominou-li se jeho nevyhody a vykony vuci kridlum z CF da se i takto postavit velice letuschopne, krasne a pevne ero. Doba pokrocila a neni vyjimkou CF vyztuha i konstrukcniho kridla a pak je pevnost a tuhost takoveho vytvoru az necekane dobra na druhou stranu o vaze samozrejme nemuze byt rec! :D ale pokud by moje manta mohla mluvit urcite by mi dosvedcila co vsechno ma jiz za sebou a jak ji jeji "pilot" dava pohulit v mrazu, vetru, desti... a zebirka drzi a stale prinaseji radost! :wink: ovsem nesoutezim, a kdyz tak maximalne prozenu nejakou tu káni. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukcni kridlo
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2012 22:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 583
Bydliště: Kroměříž
A kdyz jste nakousli to vakuovani, je to narocne? Doma se mi poflakuji nejake "vakuove pytle" ma pradlo, je to pouzitelne? Je blbost delat takoveto kridlo z EPS (fasadni polys)?

_________________
Frsky X9 Lite S
DLG Toro 1m (FrSky G-RX6, 4x Dymond D47, 1S Lipo 300 mAh)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz