Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2012 20:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
NO tak opravit by se to dalo, není to F3K, ale...
poslouchej, co to tam máš za uhlíkový "klacek" místo toho niťového náhonu?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2012 20:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2010
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlín
to jsou táhla z uhlíku, to mi doporučil Kostka že je to lepší jak vlákna. Piplal jsem se s tím asi 3 hodiny, musel jsem konce ještě ubrousit abych to dostal do držáku na serva. pracovalo to skvěle. a tady je asi i ten kámen urazu, musel jsem zvětšit otvory v trubce a tím se i porušila trochu stabilita trubky. Ale fakt to byla prda pěkná.myslel jsem že je to letadlo totálka. Táhla se mi zlomila taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2012 20:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ale jo, jde to opravit, zrovna dnes jsem to dělal poté, co jsem na závodech rozsekal RCEK. Chce to jakžtakž slepit vteřiňákem, aby to drželo a pak máznout L285 a omotat uhlíkovou tkaninou. Pak se odsaje ubrouskem přebytečný epoxyd a celé se to následně důkladně stáhne štěpařskou páskou. Vásledek není vyloženě krásný, ale pevnostně OK (na F3K bych si to nicméně dost rozmyslel, pro RCH či pomalejší elektru nicméně v pohodě).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2012 20:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
vladho píše:
to jsou táhla z uhlíku, to mi doporučil Kostka že je to lepší jak vlákna. Piplal jsem se s tím asi 3 hodiny, musel jsem konce ještě ubrousit abych to dostal do držáku na serva. pracovalo to skvěle. a tady je asi i ten kámen urazu, musel jsem zvětšit otvory v trubce a tím se i porušila trochu stabilita trubky. Ale fakt to byla prda pěkná.myslel jsem že je to letadlo totálka. Táhla se mi zlomila taky.


Tož to byla podle mě rada víš na co... :)
Nějak si nedovedu představit uhlíkový drát protažený otvorem ve stěně trubky jak chodí bez toho aby drhnul... O té větší díře ani nemluvě.
S těma nitěma je to trošku oser při tom vázání, ale chodí to podle mého nézoru líp. A nemusíš oslabovat už tak oslabený trup...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2012 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2010
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlín
tomashr píše:
Ale jo, jde to opravit, zrovna dnes jsem to dělal poté, co jsem na závodech rozsekal RCEK. Chce to jakžtakž slepit vteřiňákem, aby to drželo a pak máznout L285 a omotat uhlíkovou tkaninou. Pak se odsaje ubrouskem přebytečný epoxyd a celé se to následně důkladně stáhne štěpařskou páskou. Vásledek není vyloženě krásný, ale pevnostně OK (na F3K bych si to nicméně dost rozmyslel, pro RCH či pomalejší elektru nicméně v pohodě).

jde použít něco jiného než uhlíkové vlákno?
co kdybych dal do plyskyřice nějaké plnivo, třeba sekané sklenené vlákno a omotat to uhlíkovám páskem.
nikdy jsem to nedělal a nechci aby cena opravy byla 1000Kč to raději koupim za 1300 nove...co mám serava a pod tak je všechno OK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: pon 25.06.2012 6:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Uhlíková vlákna jsou za pár korun, problém je jen v tom, že se blbě shánějí v malém množství. Zkus se poptat ve svém okolí, zda někdo něco nemá. A určitě bych nešetřil na pryskyřici, tohle fakt chce L285 nebo ekvivalent, vlastnosti nějakého komerčního rychloepoxidu nejsou pro tohle ideální.
Cena opravy "top materiály" je spolehlivě do 100 korun, jen je problém s tím nákupem, pokud bys chtěl materuál jen na tuhle jednu akci, to problém je. Opravdu to chce poptat se, zda ti nemůže vypomoci někdo v tvém okolí s odprodejem "trošky" ze svých zásob...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: pon 25.06.2012 9:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.5.2007
Příspěvky: 173
Bydliště: Plzeň-jih
Určitě bych se pokusil o opravu uvedeným postupem. Myslím si, že by ani nemusel být uhlík, ale stačilo by obyčejné sklo.
Měl jsem možnost o případné opravě přemýšlet včera, kdy jsem přistával "bezpečně" do žita a zhruba o metr jsem (naštěstí) netrefil díru v poli velikosti 2x2 metry, kde byla jenom hlína bez jediného stébelka. Přistát do tohohle prostoru, tak jsem měl asi taky co lepit. Mimochodem nedávno už přežil i jednu stromoakci.
Jinak se mi potvrdilo, že Fling je nejvděčnější ero, co jsem zatim měl. Když jsem si včera řek, že pojedu zkusit kopec, který mám vytipovaný už delší dobu, naložil jsem letadlo, rádio, na kopci během chvilky složil, vrhnul do luftu a vesele jsem si půlhodinku polétal. Že Fling nereaguje na směrovku můžu s klidným svědomím vyvrátit. tedy alespoň ve větru přes 5 m/s :D .
Jenom pro představu, odkud jsem startoval http://goo.gl/maps/RR5n http://goo.gl/maps/zdxq
Problém nastal, když jsem chtěl přistávat a nevěděl jsem kam. Podcenil jsem přípravu a nepromyslel to před startem. Nakonec jsem sedal za sebe na pole, ale tomu letadlu se prostě nechce dolů. Až nějaká turbulence za keřem ho na třetí pokus sklepla do již zmiňovaného žita.
Takže ještě jednou, super letadlo, všem ho doporučuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: pon 25.06.2012 9:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
vladho píše:
tomashr píše:
Ale jo, jde to opravit, zrovna dnes jsem to dělal poté, co jsem na závodech rozsekal RCEK. Chce to jakžtakž slepit vteřiňákem, aby to drželo a pak máznout L285 a omotat uhlíkovou tkaninou. Pak se odsaje ubrouskem přebytečný epoxyd a celé se to následně důkladně stáhne štěpařskou páskou. Vásledek není vyloženě krásný, ale pevnostně OK (na F3K bych si to nicméně dost rozmyslel, pro RCH či pomalejší elektru nicméně v pohodě).

jde použít něco jiného než uhlíkové vlákno?
co kdybych dal do plyskyřice nějaké plnivo, třeba sekané sklenené vlákno a omotat to uhlíkovám páskem.
nikdy jsem to nedělal a nechci aby cena opravy byla 1000Kč to raději koupim za 1300 nove...co mám serava a pod tak je všechno OK


Kdybys nikoho nesehnal, tak mi pošli SZ a já ti kousek rovingu pošlu. A jednorázovou štamprli pryskyřice taky.
Nebo z toho sundej ocasky, jen trup zabal do trubky a pošli mi to a já ti to slepím, osazení už si uděláš sám.
A příště už tam dej tu nit - nevyhodils ji?

R.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2012 10:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.4.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Jindřichův Hradec, ČR
Ahoj Pánové,

Fling me docela láká, jakožto jednoduché poletovadlo, které se dá prakticky tahat v autě všude s sebou. Jen mám pocit, že mi u něj ale budou chybět křidélka....
Rád bych se zeptal stávajících majitelů na jejich názor, zda by bylo možné je nějak bez příliš velkých zásahů do konstrukce křídla dodělat.
Nemáte případně někdo tip na něco podobného (do 1,5m, cenou cca do 2000kč, nemaketa, nemotorové, "dobře lítající")
Diky,
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2012 11:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Podle mě je to vcelku zbytečné, navíc to ale moc dodělat nepůjde, musela by se strhávat fólie a to trochu postrádá smysl :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2012 11:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Přesně... Je to úplně zbytečné, dyť je to takový prcek :)
A i bez křidélek se dá vyblbnout, koukni sem (je to Kanárek - kopie Flinga), přetoč na čas 3:06
http://www.youtube.com/watch?v=pFucGJLRLNs

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2012 16:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2010
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlín
Kdybys nikoho nesehnal, tak mi pošli SZ a já ti kousek rovingu pošlu. A jednorázovou štamprli pryskyřice taky.
Nebo z toho sundej ocasky, jen trup zabal do trubky a pošli mi to a já ti to slepím, osazení už si uděláš sám.
A příště už tam dej tu nit - nevyhodils ji?

R.[/quote]

Děkuju ale udělám si to asi sám, já ho zničil, já ho spravím :)
Vážně díky za rady...zítra jdou kupovat věci a uvidím.....přinejhorším koupím nového a budu mít aspoň v záloze náhradní díly :) ne dělám si prdel...to půjde a aspoň se něco naučím....nebude to aspoň všechno tak jednoduché..koupit nove není umění.
dám potom vědět a pošlu fotku jak jsem ho sprasil a aspon se pobavíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: ned 08.07.2012 10:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2010
Příspěvky: 32
Bydliště: Zlín
Tak jsem to předevčírem spravil a dnes rano jsem to byl zalétávat. Vše zatím drží jak má a léce pěkně:)
děkuji všem za rady.
vkládám fotku opravy...nevypadá nic moc ale účel to splnilo
Příloha:
2012-07-08-267.jpg
2012-07-08-267.jpg
[ 41.79 KiB | Zobrazeno 1916 krát ]


Příloha:
2012-07-08-268.jpg
2012-07-08-268.jpg
[ 130.54 KiB | Zobrazeno 1916 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2012 14:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Tak mi konečně Fling dorazil. Jsem trochu zklamaný, asi jsem chytil špatný kus. Přepážky jsou v trupu přilepené halabala, navíc ze stran provrtané, tedy tím pádem roztřepené. S tím by se dalo žít, ale že je každé křídlo jiné a navíc se na jednom odchlipuje potah, tak to mě mrzí mnohem víc! Takže, jak přilepím zpátky potah? Použili jste k ovládání VOP a SOP původní nitě? Jak jste je v tom případě vypnuli? Děkuji vám za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fling RC házedlo
PříspěvekNapsal: sob 14.07.2012 14:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak to je smůla.
Potah přižehlíš žehličkou. Taky jsem musel a je to u hotovek z krabice, které obletěly kus světa, běžné.
Nitě jsem použil z krabice, zvládly i několikanásobné opatrné rozvázání, než jsem to "trefil".
Žádné velké šponování, když jednu stranu moc našponuješ, musíš to pak přetahovat druhou stranou. Což se ti pravděpodobně nepovede, na netrální polohu serva budeš mít směrovku/výškovku výrazně mimo střed a při trimování zjistíš, žes spotřeboval třetinu rozsahu serva... :)

Prostě, s citem a s klidem a při dobrém světle. A hodně trpělivosti. Já v těch nitích nejsem zběhlý a byla to pro mě časově nejnáročnější část "stavby".

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz