Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2012 18:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
bitovod píše:
Ta -ne úplně free- má v importu následující položky:

.....
AutoCAD - .dwg, .dxf
......

bomba, to uuuuplne staci :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2012 19:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
tuším že se to jmenuje "curviloft" stáhnul jsem to ze:http://forums.sketchucation.com/viewforum.php?f=323
ale musíš být zaregistrován.
Jinak se mi líbí jak se tím prokousáváš, je to super a držím ti palce. Přesně takhle jsem byl na tom já. Mrkni sem, jak se vyvíjelo moje první letadlo : http://www.jettigers.cz/komunita/viewto ... ?f=4&t=125

Program je naprosto dokonalý, mám možnost srovnání a ta filosofie 3d kreslení je tady neskutečně zjednodušená. Projdi si pak to forum a uvidíš, co se tam dá vytvořit, když se to protáhne nějakým renderovacím programem. :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2012 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
da sa spravit plast trupu aj inac ako trojuholnikovanim?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2012 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
petrcorrado píše:
Program je naprosto dokonalý, mám možnost srovnání a ta filosofie 3d kreslení je tady neskutečně zjednodušená. Projdi si pak to forum a uvidíš, co se tam dá vytvořit, když se to protáhne nějakým renderovacím programem. :)


Curviloft vypadá naprosto dokonale, díky za tip.

Čím dál víc se mi Sketchup líbí, našel jsem tam sice pár podivností, jakože si člověk nakreslí rovnoběžky půl metru od sebe a ony se mu po deseti metrech rozjedou o setinu milimetru (to není nic, co by někomu mělo vadit, jen to ukazuje, že interně se počítají souřadnice nějak podivně a ne tak úplně vektorově), další zvláštnost je, že přesnost programu je u desetimetrové úsečky v absolutních číslech stejná, jako u milimetrové a tedy to u té milimetrové znamená větší chybu (taky nic tak zásadního, tak si kreslím Liberatora s dvaadvacetimetrovým rozpětím, zmenší se to až nakonec - holt je to primárně pro architekty), ale když si na to člověk zvykne, tak je to docela pohodový program.

Samozřejmě s tím pořád trochu válčím, ale je to den ode dne lepší.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2012 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V souvislosti s tou přesností si matně vzpomínám, že je nějaký problém u malých kružnic a radily tam přesně to co říkáš. Namalovat několikanásobně větší a potom scalem zmenšit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2012 3:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Tak jsem se konečně dostal "k hraní" a musím říct, že ten curviloft je něco neskutečnýho. Zatím jsem nenašel odvahu pustit to na model, ale při hraní si s objektama "na sucho" je to fakt nádhera.

Jak mám teď postupovat? Mám model trupu z bokorysu a příčných řezů, kudy dál? potáhnout trup křivkama a následně ho rozřezat? (přepážek bude o dost víc, než kolik mám zakreslených řezů)

Připadá mi to asi jako jediné rozumné řešení, předpokládám, že základ modelu už nijak extra nezpřesním, takže můžu začít řezat a tvarovat přepážky. Předpokládám, že řez vznikne, když si namaluju plochu a tu prostě přesunu do potaženého modelu. Odřežu to, co ho přesahuje, pak sundám potah a to co zbyde jsou budoucí přepážky, je to tak?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2012 5:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Hoj,
takhle :)
Příloha:
jy.JPG
jy.JPG
[ 38.41 KiB | Zobrazeno 1914 krát ]

to mělo vypadat Jyrry?

p.s. free SU verze 7 uměl importovat DXF, tak jsem ho prostě neodinstaloval :) ... a taky na verzi 7 zkouším všecky možný pluginy - nezavšivuji si 8-ku, tam mám skutečně jen to, co používám a je otestované - SU s množstvím Pluginů jede pomaleji a občas padá.

Tož tak
P64


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2012 6:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
A ta sedmička s importním pluginem to DXF natáhne nějak inteligentně a dá se s tím pracovat jako s modelem, nebo je to jako v té osmičce jen "nějaký" vektor, který musíš nejdřív znovu okřivkovat?

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2012 6:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petr64 píše:
Hoj,
takhle :) .... to mělo vypadat Jyrry? ... .....

jojo, to je ono - a da se s tim pak rovnou pracovat nebo se to musi obtahnout, jak tu ctu?
Muzes to prosim ulozit a poslat mi to? Dik.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2012 10:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
nainstaluj si plugin slicer model, ten ti udělá řezy sám dle tvého zadání (jakože v které ose a jak daleko od sebe, navíc i šířka řezu - tu dávám 3mm dle topolovky co používám.) Každý ten řez pak ti sám zamkne na komponentu, takže je s tím jednoduchá práce. Velmi ti to usnadní. Pravda je, že s pluginy se to nemá přehánět, postupně zjistíš co ti vyhovuje a ostatní smažeš. Najdeš na českém foru o SU. :wink:

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2012 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
jyrry píše:
petr64 píše:
Hoj,
takhle :) .... to mělo vypadat Jyrry? ... .....

jojo, to je ono - a da se s tim pak rovnou pracovat nebo se to musi obtahnout, jak tu ctu?
Muzes to prosim ulozit a poslat mi to? Dik.


1) jsou to vektory
2) samosebou ten tvar je složen "z kousků" vektorů
- stačí z toho udělat komponentu (když ji chcete v modelu N-krát použít - při změně se mění všechny instance komponenty v modelu)
- nebo je nechat tak, vybrat celý obrys (trojklik :), zbytek vybrat se shiftem) a udělat z nich (z vybraných kousků) "group" - kopie toho složeného objetu se, ale nechová jako komponenta
- nebo proložit splinem - záleží na účelu - pokud chcete dokonale hladkou křivku

... chce to prostě před modelováním promyslet co budou komponenty, co grupy, co bude volné modelování

Přikládám soubor
Příloha:
F4.skp [23.97 KiB]
92 krát
- nic jsem s tím nedělal, jen import.

@bittovod: v SU7 není DFX plugin, je to součást systémového menu.
@all: existují samozřejmě i pluiny DFX do SU8 ... stačí hledat na SketchUcation :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2012 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
@bittovod: Curviloft plugin je fajn, dík za tip.

@petrcorrado: zkloušels nějaký Renderer? Já Shaderlight - není špatný, ale pokročilé funkce jsou až za penízky. (láká mě SU Podium :))


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2012 20:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
ještě ne, teď jsem zalítával 39tku, nebyl čas, to se dá někde stáhnout? :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2012 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
prečítal som všetko čo ste tu o Sketchup napísali, stiahol som si verziu 8 free, ale kedže neviem po anglický, som hľadal návod, a našiel, je v češtine priamo určení pre modelárov, uložení je na http://www.ulozto.sk/xa3wSio/sketchup-navod-zip
sňad to pomôže aj iným neskúseným ako som ja, trochu sa dostať do 3D modelovania na PC :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Google Sketchup
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2012 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
mna by stale zaujimalo ako inac nez trojuholnikmi spravit plny trup - plast, ako napr. tuto http://www.jettigers.cz/komunita/downlo ... id=484&t=1


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz