Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 9:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
Tak jsem po delším čase zase koupil helikoptéru. A musím říci, že jsem si s ní hezky zalétal. Model stál jen 1159kč a skutečně létá. A teď po pravdě, ten kdo si ho koupí, musí počítat s tím, že je to hezká hračka za pár korun. Pozitiva jsou ve snadném natrimování vysílačky, velmi odolné konstrukci a nízké ceně. Je pravdou, že létat dopředu se jí moc nechtělo, řešil jsem to dvěma šroubky průměru 5mm našroubovaných místo předních záslepek lyžin. Řezat do nich závity není jednoduché, materiál je až podivuhodně tvrdý. Chce to závitníky 1.2.3. a mazat řezným olejem.Samozřejmě demontovat a řezat ve svěráku. Ve větru se létat absolutně nedá, heli nemá šanci a je odnášena daleko od pilota. Za bezvětří jsem si ale skutečně zalétal, žádná akrobacie ale pouze ovály a vystoupání do cca.15m a pak klouzavý let dolů a vpřed, to byl docela mazec, rychlost opravdu snad 50-60km. Docela jsem měl mokré ruce. Model je ale poměrně těžký a tak je třeba přidat plyn už tak 4m nad zemí, jinak to už nezvednete. Ze začátku je nutnost létat na velkém volném prostranství než dostanete model do ruky. Model zatím ustál dvě větší havárie, poprvé ho poryv větru odhodil na střechu stodoly, podruhé do vrcholu jedle a pád po větvích na zem. Jediná škoda je několik šrámů na trubce ocasu, a přiohnutý balancér který šel celkem dobře srovnat. Možná by stálo za úvahu, část ocasní roury zezačátku obalit mirelonem. Listy rotoru vydrží opravdu hodně a navíc je náhradní pár součásti modelu. S dosahem vysílačky jsem problém nezaznamenal. Před prvním letem doporučuji dotáhnout všechny šroubky a promazat táhla a desku cykliky. Docela efektní je i zvuk víc než půlmetrového rotoru při přeletu modelu nad hlavou. Nošení minikamerky se mi neosvědčilo, model má co dělat sám se sebou. Výdrž baterie zatím tak 6-7 minut létání zdá se ale, že se zlepšuje. Doba nabíjení je ovšem tři hodiny. Já mám ale louku vedle baráku a tak mi to je jedno.
Jarda


Přílohy:
Poznámka: Stav po dvou celkem těžkých haváriích.
Snímek 305.jpg
Snímek 305.jpg
[ 94.24 KiB | Zobrazeno 6704 krát ]

Poznámka: Ocasní trubka poškozená rotorem nebo balancerem při havárii.
Snímek 306.jpg
Snímek 306.jpg
[ 100.86 KiB | Zobrazeno 6704 krát ]

Poznámka: Balancer po vyrovnání, není téměř vidět, že byl ohnutý
Snímek 307.jpg
Snímek 307.jpg
[ 96.63 KiB | Zobrazeno 6704 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Dříve či později budeš potřebovat nástroj viz tento odkaz. Jak je uvedeno v popisu na té stránce je to absolutní nutnost pro každého majitele vrtulníku Double Horse. Tak neváhej a co nejdříve si ho objednej. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 9:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
:lol: :lol: Možná ,že ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 10:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj mohl jsi pokračovat v již založeném vlákně:http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=102&t=44238&p=781906&hilit=9104#p781906

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 21:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
Tak dnes navečer super počasí. Udělalo se na hodinu téměř úplné bezvětří. Celou baterku jsem vylétal na první start. V jednu chvilku jsem byl snad v 25 metrech, model byl sotva vidět. Měl jsem z toho radost jak malej kluk. :lol: Mít to větší kapacitu baterie tak se člověk vyblbne dosytosti. :D
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2012 8:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
S tim větrem je to boj.Pofukuje snad pořád.Přistihnul jsem se,že první co udělám když se ráno probudim,koukám jestli fouká :lol: .Mam vypozorovaný,že ráno kolem 7 nefouká ,ale v 7.30 už zas jo a večer kolem 8 se většinou taky dá lítat.Ale bydlim na horách a ještě k tomu na kopci,takže tady bude foukat pořád s tim se počítá.Bohužel s 3ch a 4ch vrtulníkama se za větru lítat nedá..

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 21:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.12.2011
Příspěvky: 167
Cus taky pridam nejaky poznatek.Taky jsem chtel nejakou levnou heli na blbnuti a tak jsem si koupil uz 4ch double horse 9116 a jedine co k tomu doporucim je toto :-D
Kód:
http://www.rcking.eu/cs/9629-pristroj-na-nastaveni-vrtulniku-double-horse.html

_________________
Blade 400 3D, Double horse 9116, Bellanca super decathlon, Pibros, Blade mCPX BL
DX6i, Phoenix


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2012 6:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Louny
....Double Hourse sice nemám, ale zajímá mě co to je ?
http://www.rcking.eu/cs/9629-pristroj-n ... horse.html

Poukázka na novou heli ? :)

_________________
RadiomasterTX16S, V 911, V 939, V912, Eachine E160


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2012 9:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.12.2011
Příspěvky: 167
vlkodlak píše:
....Double Hourse sice nemám, ale zajímá mě co to je ?
http://www.rcking.eu/cs/9629-pristroj-n ... horse.html

Poukázka na novou heli ? :)




Si precti co je napsane pod tim.Double horse vrtulniky jsou jen spotrebni zbozi,uz nikdy vic.

_________________
Blade 400 3D, Double horse 9116, Bellanca super decathlon, Pibros, Blade mCPX BL
DX6i, Phoenix


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2012 11:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Louny
....to taky bylo tak myšleno, že je to spotřebák.....

_________________
RadiomasterTX16S, V 911, V 939, V912, Eachine E160


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: pát 04.05.2012 15:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.12.2011
Příspěvky: 167
jj pak mi to doslo a ani jsem si nevsiml ze uz drondys na tohle odkaz daval tak kdyztak sry.

_________________
Blade 400 3D, Double horse 9116, Bellanca super decathlon, Pibros, Blade mCPX BL
DX6i, Phoenix


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2012 7:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
Ta palice je celkem zdařilá, mě osobně asociuje Husitské revoluční hnutí. Ale Proboha! Nechtěl jsem tady tvrdit, že 9104 je nějaký zázrak techniky, samozřejmě není. Už jeho cena je toho důkazem. Příspěvek byl myšlen tak, že je možné (za ty prachy) vzlétnout chvilku být on air a zase přistát přibližně na místě startu. Já osobně i chápu zkušenější mazáky, že se tomuto "stroji" jen smějí. Ale prvotní úspěch se vzletem a přistáním byť tříkanálového ale JEDNOROTORU, může přesvědčit řadu lidí, že udržet vrťas ve vzduchu není tabu.
Musím podotknout, že přiložená baterie už je v pr...i, mám objednanou LIPOlku a některé drobné díly jsem vyměnil za kvalitnější ze starých zásob. Přesto ale tvrdím, že design je celkem zdařilý a model alespoň trochu létá dopředu narozdíl od dvourotorů. Samozřejmě je to třeba trochu "dotunit" :D jak již jsem psal v úvodním příspěvku. Jisté pochybení vidím u prodejců, kteří tecnické specifikace uvádějí v superlativech a skutečnost pak samozřejmě pokulhává za realitou. Já osobně mám spadeno na INNOVATOR MD530 SC, rozhodnutí je jen otázkou financí :lol:.
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2012 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Jarda.Wolf píše:
....model alespoň trochu létá dopředu narozdíl od dvourotorů. ...

..osobně mám spadeno na INNOVATOR MD530 SC, rozhodnutí je jen otázkou financí :lol:.

A některý 4-kanálový dvourotory frčí dopředu třeba 40 - 50 km/h a ještě umí do stran, což tenhle 9104 vůbec nemůže.

A na Innovator se poptej starých pák, asi ho moc nedoporučí.

Vyzkoušej vyzkoušené - T-REX 450 Pro...

:mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Double Horse 9104
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2012 13:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Louny
.....s tím tříkanálem to musí být venku i za mírného větru asi boj.....určitě chybí to "lítání do boku"... na tom se nechá něco "uhrát".... ne, nevysmívám se....sám jsem taky začátečník....a rady zkušenějších sem taky moc neposlouchal.....ale každá moje hračka byla čtyřkanál.....

_________________
RadiomasterTX16S, V 911, V 939, V912, Eachine E160


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Howgh-dolétal jsem
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2012 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
:( Tak pánové dolétal jsem. Prvotní nadšení z elegantního letu je nenávratně pryč. Kdybych měl poruce onu okovanou palici vz.1420, patrně bych se neudržel a model D.H. 9104 vzal na komoru. Podle všech okolností mě odešla baterie, domluvil jsem se tedy s prodejcem, že mi pošlou LIPOlku která je lepší a doplatím místo 500kč 300kč.Tedy s poštovným 400kč, vem to čert. Lipolka přišla, ovšem s krátkými dráty takže instalace bídná. Baterka nalepená na motoru a dráty našponovaný k prasknutí. Samozřejmě těžiště v kelu. Ale co je nejhorší, že problém je tu stále, 30-40 vteřin ve vzduchu motor vysadí a heli padá na zem. Minuta odpočinek, start 30-40 vt a zase to samé. Takto třikrát a baterka je regulérně vytlučená. Co jí vycucne nevím, ale něco to bude. Tak jsem navrhl, že doplatím 550 kč a ať mi pošlou RC vrtulník F-45,f-series, 4ch, RTF, 2.4GHz, jednorotor, MJX, f645. Double Horse, že jím pošlu zpátky. Jak to dopadne nevím, dám to ale pak sem vědět. Jsem férový a tak to uznávám, měli jste pravdu Double Horse je šmejd a ruce dál od toho.
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz