Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2012 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2011
Příspěvky: 202
Bydliště: Frýdek-Místek
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nevlastní letadlo ze série Baby WB od PELIKÁNA...velice mě zaujal nový přírustek Focke-Wulf FW-190 http://air.pelikandaniel.com/?sec=product&id=60533

zajímalo by mě jak tyhle éra lítají a jestli má cenu do něj investovat...lítám už delší dobu cessnu 480 taky od pelikana a chtěl bych zkusit něco živějšího...Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2012 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
obavam se, ze takovato stihacka s takhle malym rozpetim nebude vhodny pokracovaci model po cessne ;) i kdyz to v navodu pisou... myslim ze lepsi varianta by byl nejaky warbird od Libora Masika - http://lm-modelshop.cz/category.php?id_category=22 - vetsi, hodnejsi... a aspon si uzijes pri stavbe a vybavovani modelu ;)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 6:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
Můžu potvrdit co psal Kissman.Já mám P40,sice z HK, ale
je to ta samá jako od Pelikána.Je to dost rychlí, ne moc stabilní
a v kvůli své velikosti i né moc dobře čitelný.
Takže pro začátečníka, nebo i mírně pokročilího ne!
Neříkám že to rozbiješ, ale spíše než pohodové polétání
to bude boj o přežítí


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 8:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Žlutava
No já sem měl z této serie Corsaira z HK, jako jednoduchou stíhačku a rozflákal sem to :). Je to fakt rychlé a pořád musí být pod plynem. Takže pro začátečníka určitě ne.

_________________
WH, EG-electric


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 9:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
tohoto jsi mel?

Koukal jsem na nej predevcirem... a jak to tu ctu, laka mne vic a vic ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Lítám s tímhle Mustangem z HK

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13081__Hobby_King_Mini_P_51D_Mustang_Parkflyer_Plug_n_Fly_DE_Warehouse_.html

a je to mé hodně oblíbené éro. Lítat můžeš skoro všude, lítá parádně, je komplet včetně elektroniky za neskutečný peníze a mají ho v DE, takže ho máš do 5dní doma....když s tím flákneš a myslíš si že je na odpis, jen vezmeš vteřiňák a aktivátor a za 2 min jdeš do vzduchu.

Pro začátečníka se dá, ale doporučím pomoc druhého a hlavně před tím trocha času na simu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Tie baby WB sú ale väčšie než to na linkoch na HK. Navyše ak HK nenapíše EPO, tak je to podľa mňa jednorázovka polystyrénová, a keď aj napíše tak to nemusí byť úplne EPP ani elapor..

Mal som to babyWB (mustanga) minule v ruke, už takmer rozhodnutý to kúpiť, ale nejak som sa pri prezeraní vnútra krabice zarazil.
Píšu že EPO, ale tá zmes sa mi nezdala na omak príliš dôveryhodná..

Chcel som model pre radoť na blbnutie, a blbnúť ma baví dosť nízko nad zemou - nie som začiatočník ale od takého modelu očakávam že mi odpustí keď ho na plný plyn zapichnem do trávy. A to sa mi nezdalo reálne.

No a držal som v ruke DogFighter od MPX a preto som sa rozhodol nekúpiť babyWB - ale na ten MPX som zas nebol odhodlaný, aj kvoli potrebe výkonného pohonu..
a tak z toho nemám ešte nič. :(
Ale nejakú malú skladnú stíhačku by to chcelo, tak neviem, špekulujem, sledujem čo píšete.. Zatiaľ nerozhodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 13:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
coro píše:
Tie baby WB sú ale väčšie než to na linkoch na HK. Navyše ak HK nenapíše EPO, tak je to podľa mňa jednorázovka polystyrénová, a keď aj napíše tak to nemusí byť úplne EPP ani elapor..

Mal som to babyWB (mustanga) minule v ruke, už takmer rozhodnutý to kúpiť, ale nejak som sa pri prezeraní vnútra krabice zarazil.
Píšu že EPO, ale tá zmes sa mi nezdala na omak príliš dôveryhodná..

Chcel som model pre radoť na blbnutie, a blbnúť ma baví dosť nízko nad zemou - nie som začiatočník ale od takého modelu očakávam že mi odpustí keď ho na plný plyn zapichnem do trávy. A to sa mi nezdalo reálne.

No a držal som v ruke DogFighter od MPX a preto som sa rozhodol nekúpiť babyWB - ale na ten MPX som zas nebol odhodlaný, aj kvoli potrebe výkonného pohonu..
a tak z toho nemám ešte nič. :(
Ale nejakú malú skladnú stíhačku by to chcelo, tak neviem, špekulujem, sledujem čo píšete.. Zatiaľ nerozhodne.


Pokud bych se pohyboval přes 2000 Kč za drak tak jednoznačně http://www.vekamodel.cz/stavebnice/rc-s ... -rc-model/ :)

Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
To nie, na nejakú stíhačku by sa to malo podobať - ale na tých dvoch mustangov pozerám občas na jeho stránky, a ani neviem ktorého by som chcel viac :)
Ale to je asi úplne mimo témy, aj keď to sú menšie modely tak ako pokračovanie po PC cessne, asi nebude kompozit ideálom.. Aj keď, no, zase.. Ono to vyzerá tak že aj ja som zrovna pri pc cessne minulý rok skončil a normálnejšie modely takmer ani neprevetral.. možno by to až taká blbosť nebola, presný model a ak sa nevybaví ťažkým pohonom, môže byť lepší (akože aj poslušnejší) ako tie sety, a aj by dokonca drobné chybičky mohol odpustiť.. Ale s tým by som teda meter nad zemou okolo kríkov nelietal.
A ja som tu len vterka, zakladateľ vlákna naozaj chce svoj druhý model.
Asi by som sa pripojil s radou preňho, k tomu čo písal Kissman
- EPA kombaty - sú to stíhačky, ale mali by byť poslušné a nie sú ani drahé, aj sú z EPP takže aj čosi vydržia, aj doba letu by mala byť slušná..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
zamerne jsem dal odkaz na warbirdy s rozpetim 1100mm ;) a ne ty mrnave ;)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2007
Příspěvky: 614
Bydliště: Poltár
Prečo neskúsiš niečo od Alfamodel? Momentálne má tam celkom dobré ceny, tie lietadlá sú o niečo väčšie a aj lietajú. Pri hmotnosti okolo 350 gramov (čo nie je problém dosiahnuť) je rozssah rýchlostí veľký, na pristátie sa to dá pekne spomaliť...

_________________
T16SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2012 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Já jsem po z Alphě a Foxu,přešel na tohle a bez broblémů.
Je to hodný letadlo, ale EPP to rozhodně není.Dost z toho
prýská barva.Ale jako pokračovací stroj si myslim že to neni špatný


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2012 6:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Žlutava
jyrry píše:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23941__F4U_Funfighter_EPO_600mm_PNP_incl_High_Spec_3s_4s_ESC_DE_Warehouse_.html
tohoto jsi mel?

Koukal jsem na nej predevcirem... a jak to tu ctu, laka mne vic a vic ...



Nn, měl sem tady tohoto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _EPO_.html
Bral sem to po Wild Hawkovi a nebylo to pravé ořechové. První let v pohodě, ale druhý byl průlet hájkem :) Spravit to asi půjde, ale musím sehnat náhradní vrtuli. A je to fakt materiál EPO, nebo něco dost podobného, určitě ne obyčejný poliš.

_________________
WH, EG-electric


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2012 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
h4Wk píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou nevlastní letadlo ze série Baby WB od PELIKÁNA...velice mě zaujal nový přírustek Focke-Wulf FW-190 http://air.pelikandaniel.com/?sec=product&id=60533

zajímalo by mě jak tyhle éra lítají a jestli má cenu do něj investovat...lítám už delší dobu cessnu 480 taky od pelikana a chtěl bych zkusit něco živějšího...Předem děkuji


Zdravím. Modelařina je pro mě návrat po více než dvaceti letech. Tehdy se lítalo na Mars jednokanále a tátova čtyřkanálová Modela 27 MHz byla pro mě sen. Modelařina poté ustoupila práci se skutečnými letadly. Po té dlouhé pauze s modely jsem začal se "cvrčkem" A 80. Je to dobrej modýlek. A protože byl můj sen Spitfire, koupil jsem ho jako baby WB od Pelikána.
Asi tušíte, co se stalo. Pět záletů a pět karambolů. Nicméně Spit šel opravit a teď již létá. Musel jsem pochopit, že model zatáčí křidélky a ne směrovkou, jako A 80 :) Zatím létám na 2/3 plynu, sem tam podvěsím kamerku a užívám si pohodové létání. Až přivyknu dolnoplošníku, zkusím i nějakou základní akrobacii.
Takže, pokud člověk zvládá pilotáž modelu s křidélky, mohl by to s baby WB zkusit. Ale chce to nechat si model zalétnout zkušenějším kolegou a mít kolem sebe dost místa :) A nenechat si ho vzdálit od sebe, jak se zde píše, je hůře čitelný!
Video z letu zde: http://youtu.be/MupM7stA4aw (v té výšce už moc čitelný nebyl :) )


Přílohy:
Poznámka: ...po tomhle pádu jsem si myslel, že to nerozchodí, ale jo a lítá!
clanek_Spit.jpg
clanek_Spit.jpg
[ 339.26 KiB | Zobrazeno 2397 krát ]


_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baby Warbirds by PELIKAN
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2012 5:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
miťo píše:
.... pokud člověk zvládá pilotáž modelu s křidélky, mohl by to s baby WB zkusit......

No ja nevim, spis bych mene zkusenym doporucil WWII ero tak kolem metru, ty mensi hracky byvaji dost jedovate a neodpousteji tolik co vetsi ero. Mam s nimi zkusenosti, jak se spalovaky, tak elektro (mam to na mych www). Myslim tim ovsem pidiera s klasickou konstrukci, prostorove, ne lehke EPP hvizdaly s placatym trupem. Ty naopak vhodne jsou, na privyknuti reakci maleho modelu jsou dobre treba EPP kombaty Freeair, Hacker, LMmodel, nebo docela maso jsou halove pylonacky taky od techto vyrobcu. Ale zase nejsou zdaleka tak pohledne jako ty polysove, vylisovane do forem a opatrene peknou kamuflazi a doplnky. Pak ale vic hmoti a letove vlastnosti nemusi byt zrovna prijemne a mohou byt prekvapenim, i po nacviku treba s cvicnym hornoplochem s kridelky.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz