Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 9:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Taky přemýšlím, jak tam narvu sklopku! Není kužel z Cularise o kousek menší? A nevíš, jestli se dá sehnat s kleštinou na 4mm hřídel?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 9:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Je to dost práce... Sice se dočteš na webu "mazácké" rady jak je to woe úpně v poodě, woe sklopka z Cularise, ale takové "rádce" bych slušně požádal ať mi to předvedou a pak bych jim "tam" nacpal tu sklopku a dal půl plynu...
Je potřeba upravit trup a trochu i kužel... Nic hrozného, ale kdyby byla k sehnání sklopka origoš, tak bych šel do ní. Ona ta sklopka na Cularise i s listím vyjde taky skoro na pětikilo...

Včera jsem natočil nějaké video, dám to za chvilku sem. Je to tam právě vidět.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 10:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Takže tady je něco málo o Dogfighterovi se sklopkou z Cularise.
http://ok-rimr.com/cs/jak-na-to/multipl ... lopka-let/

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 11:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
skvělé, díky :-) Takže sklopku z cularise neeee...

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: úte 01.05.2012 21:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Ahoj,

mi se Dogfightera nedari vyvazit. Kdyz ho poskladam a polozim ho na teziste, tak se zhoupne dozadu, jak by mel na ocase kilove zavazi a to jsem baterku posunul dopredu uplne nejvic, co to slo. To je asi taky duvod, proc zatim kazdy let skoncil vetsi ci mensi havarii. Museli jste ho dovazovat hodne nebo ma teziste jinde? Mam ho v zakladnim zelenem provedeni s RAY C3536/06. Dekuji za rady.

Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: úte 01.05.2012 22:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jakou baterku?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: stř 02.05.2012 6:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
turnigy nanotech 2200mAh 25/50C


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 7:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A dáváš tu baterku až za motor? Já jí mám docela dost vepředu, ale vyvážím to :-) Máš řízenou i směrovku? A co máš v trupu za serva?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 8:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Ja jsem si koupil tu osazenou verzi, takze serva vyskovky a v kridle jsou od MPX a smerovku mam ovladanou taky a to servem hs55 tusim. Baterku pred motor snad ani dat nejde a ja ji moc blizko k motoru nedam, protoze je vysoka a neprojde pres prolisy v trupu a nemyslim si, ze nekdo dela tak nizkou 2200mAh baterku, aby sla dat 2-3 centimetry za motor. A i kdyby ano, tak ji z toho letadla asi uz nikdy nevytahnu, protoze pouzivam dual lock suche zipy a nekdy mam problem baterku z letadla dostat, i kdyz k ni mam pristup a je v nem pripevnena uvedenym typem zipu. Pred prvnim letem jsem ho dovazeneho mel, ale mel jsem ve predu snad 100g podlozku a to mi pripada hrozne hodne na tak male letadlo (bylo to jak kamen). Takze ty kdyz to letadlo podepres tech 68mm za nabeznou hranou kridla, tak ho mas ve vaze? Mas ho dovazene nejakymi zavazimi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 9:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
a nemáš v tom zúženém místě regl? mě se tam baterka vejde a nad ní jsou dráty k motoru. Normálně je trošku vzaději, tohle je jen na demonstraci :-)


Přílohy:
IMG_4562.JPG
IMG_4562.JPG
[ 47.94 KiB | Zobrazeno 1813 krát ]

IMG_4563.JPG
IMG_4563.JPG
[ 69.69 KiB | Zobrazeno 1813 krát ]

IMG_4565.JPG
IMG_4565.JPG
[ 73.81 KiB | Zobrazeno 1813 krát ]


_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Standardní 3S 2,2Ah naležato procpeš s trochou násilí až k motoru, což nedoporučuju, bo accu opřený o rotační plášť neni fajna věc! :) Tak to ber jen jako zajímavou informaci. :)
Na stojato se ti ten accu vpředu zarazí o výstupek za motorem. Mě vyšlo těžiště cca 7-8mm za udávanou pozicí a létám tak. Ale. Musel jsem ten výstupek trochu vydlabat asi na půlku původní tloušťky, aby mohl jít accu aspoň trochu dopředu.
Tady jsem to trochu naznačil na vhodném obrázku:
Obrázek

Ale kdybych měl těžší accu, nějaké 2650 - 3000mAh, dal bych to tam tak, on pár desítek gramů navíc Dogf. uveze, žádný strach :)

Ano, pocitově je to před odhodem cihla, obzvláště když to člověk drží za křídlem, ale stačí dát 2/3 plynu a máš problém to udržet :)
Žádný strach, už roste řepka, obilí a kdeco, to jsou milosrdné polštáře :wink:

Ale jako první éro samozřejmě nee! :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.8.2011
Příspěvky: 27
Neni to moje prvni ero, ale ja proste s tema erama ala kombat bojuju. Ja mam za senou wild hawka, betu, funcuba, nekde mezitim jeste nejake cinske extra 300 nebo 330 od Dynamu, ale to bylo uplne naprd. Necekal jsem ale, ze i s tim Dogfighterem budu tak bojovat. Posledni jeho havarie loni byla dost tezka a moralni silu ho znova sestavit jsem nasel az o uplynulem svatku :o) Trosku ho teda jeste vydlabu a zkusim ho o nadchazejicim vikendu vypustit, pokud bude pocasi. Ty teda litas s tezistem 15mm za nabeznou hranou kridla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak mě jako cihla ani nepřijde. A přistává to krokem, fakt se nechá natáhnout na 9mm výchylku vop a neutrhne se. Fakt vymazlené letadlo :-) V sobotu jsme lítali skupinovky s EasyStarem (takže málo plynu, manévrtování na minimálce) ale i hezké prosvištění nad dráhou, když už mě to ploužení nebavilo. Asi jsem ještě nikdy neměl něco tak univerzálního :)

Přesto mám občas taký blbý pocit, jestli to letadlo chci. Sehnat správnou sklopku nejde a furt měnit vrtule... navíc ta přepážka je systém dost na****, furt se to musí utahovat jak kráva, jinak to chytá rezonance. Nechci raději dalšího akrobata?

Jen taková (téměř řečnická) otázka, neviděl jste někdo lítat razzor od MPX? :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
pavelb11 píše:
Neni to moje prvni ero, ale ja proste s tema erama ala kombat bojuju. Ja mam za senou wild hawka, betu, funcuba, nekde mezitim jeste nejake cinske extra 300 nebo 330 od Dynamu, ale to bylo uplne naprd. Necekal jsem ale, ze i s tim Dogfighterem budu tak bojovat. Posledni jeho havarie loni byla dost tezka a moralni silu ho znova sestavit jsem nasel az o uplynulem svatku :o) Trosku ho teda jeste vydlabu a zkusim ho o nadchazejicim vikendu vypustit, pokud bude pocasi. Ty teda litas s tezistem 15mm za nabeznou hranou kridla?



Já nevím, prostě kousek za udávaným, už ho nemám abych to přeměřil.
A to tvoje bojování se sériově vyráběným a sériově létaným (spokojeně) érem... bude prostě něčím jiným... :wink:
Obzvláště když koupils hotové éro v továrním nastavení.

Nový majitel mého DF psal, kousek z jeho mailu (snad mu to nebude vadit):
"...tak proběhl zálet letadla, jedním slovem je to supr a to nekecám, dokáže to nemožné zacházení a velkou hrubost. Doba letu na 3čl.2200mah něco kolem 10min. a to jsem ho nešetřil jinak na druhou aku už to bylo 13min. na pohodu, akorát při nandávání do auta jsem si malinko přivřel směrovku, tak trochu prasknul potah letadla ale to je detail, to půjde spravit, lítá opravdu supr..."

To éro prostě lítá... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Multiplex DogFighter
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2012 10:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
HonzaS píše:
...Sehnat správnou sklopku nejde...


A zkoušels Honzo kontaktovat nějakého prodejce? Nabízí to kde kdo, už by to snad mohl někdo dovézt...
Napsal bych přímo Pelikánovi.

S tou pevnou je to fakt pruda, to je o ničom. Když se dá sednout vedle dráhy někam do obilí atd, tak to jde. Ale jinak je to co přistání tak stresující zážitek...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz