Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2012 21:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Dnes mě kontaktovala rodina, která bude příští víkend soutěžit v hodině pravdy.
Co mají za úkol: Jsou dva postavené stožáry o dvou kostkách. Obrázek Na každém sloupu maj tímto koaxem Obrázek shodit horní kostku bez dotknutí země a dál to bude druhý člen rodiny ještě RC autíčkem někam odstrkávat dál.
Vrťase dostali dva. Jeden podle opotřebování ozubených kol a rozlomených ližin už toho hodně pamatuje, ale obsahuje kovové unašeče rotorů. Druhý je v dobrém stavu, bohužel při trénování jsem já sám sekl spodním rotorem do té kostky a zařval čep unášecí list rotoru. No nic, kovové díly jsem předělal z horšího stroje na lepší, seřídil táhla aby to šlo vůbec s trimovat. Koax visí dobře , ale jak slábne baterka tak se začne otáčet a na kompenzaci už nestačí rozsah trimu. Ale je to taky tím, že některé za 4 accu co mají už asi budou před důchodem.

Ale co se chci zeptat. Máte nějaké návrhy jak jednoduše kostky shodit, popřípadě jak koax řídit? Mě přijde nejjednodušší vrťas držet ocasem k sobě u nějak do toho strčit. Úkol se učí otec s dcerou, kdo to bude řídit rozhodne až los při natáčení. Když vezmu v úvahu, že to děvče trénuje druhý den tak je hodně šikovná. Nuže co by jste radili laikům :?:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2012 22:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Bokem vedle kostky a otočit ocasem lepší než jít do toho čelně... takhle jsem matce cvrkal 30 cm koaxem do lustru :D.

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 1214
Kolikatikanálovej je ten vrtulník? Nebo spíš jaký funkce může dělat?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 8:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Je to 4 kanál. Kloní, klopí, otáčí, nahoru a snadněji dolu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 18:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Přesně jak píše Hunger - otočení kolem svislé osy je u tohoto koaxiálu nejsnazší. Kdybys byl blíže Liberci, tak Ti pomohu i s ND.

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 18:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Díky za nápady, zrovna byl u mne vrtulník na poladění- po ráně přestal poslouchat na serva(bloklá deska cikliky).

Naprd je, že se úkol odehrává v malé výšce, ta hračka tancuje jak na balónu. Asi nejzásadnější věc (i podle aktérů) je před započetím úkolu vrťas dobře s trimovat.

Odkaz na debatu odesílám i samotným soutěžícím, tak když tak všechny rady jsou vítány. Díky :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 1214
Doufám, že v domácím videu ukážete, jak vám radí RCmania :D.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Ocasem je to blbost. Spodní rotor je blízko terče a sebemenší chyba znamená konec. Takový úkol se udělá nadletěním bokem k cíli a bočním letem shodit ližinou bez nějakého otáčení kolem osy, které vždy hrozí druhotnou změnou pozice, nechtěným náklonem, nebo ztrátou orientace. Lyžina má takto největší rozměr postaven proti terči, takže největší šanci. Samozřejmě ocasem k sobě, aby se neztrácel čas při učení jiných poloh. Taky se při netrefě takto nejrychleji pilot začátečník vrátí do výchozí pozice na sestřel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 19:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Bokem jsem to právě zkusil poprvé, bohužel byl mixer výš než bylo třeba a ubrání motoru u jeden zoubek mělo za následek prosednutí stroje. Spodní rotor třískl do kostky, lupen odletěl i s čepem unašeče. :cry:

Ještě mě napadlo využít toho, že se koax při piruetě na jednu stranu prosedá. Prostě nad-letět nad kostky a vytočit piruetu.

Úkol musí udělat 4x v čase 4minut+ to s tím autem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Ono si moc nevybereš když do toho půjdeš bokem lízneš rotorem vrch kostky a taky končíš dokonce a podle mě je to optický blam bude tam tak 4-6 cm aspoň já je na mém kuaxu mám.

Edit foto z boku: http://www.rc-rcmodely.cz/fotky13037/fotos/_vyr_32Blade-CX2.jpg

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Shazoval bych kostky lyžema, ocasem to dost dobře nejde - ocas je vysoko.
Hlavně bych si pořídil porádnou baterku, aby neměla prudký pokles hned po startu.
Nevím, jak CX2, ale větší koaxy L400D a Carson XL jsem nikdy nemusel trimovat, snad kromě nepatrného pohnutí "směrovkou" a to jen někdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 20:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Uf, tak už tlačí čas, zařvalo asi 5 párů spodního lupení, koax je už dotlučený. Zítra pošťák přiveze náhradní díly který dochází, nabíječky nestíhaj nabíjet. Údajně se ale začíná dařit. Ve čtvrtek přijede štáb, stroj odebere, v sobotu jedou aktáři natáčet ten blbinec :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
von boberov píše:
Uf, tak už tlačí čas, zařvalo asi 5 párů spodního lupení, koax je už dotlučený. Zítra pošťák přiveze náhradní díly který dochází, nabíječky nestíhaj nabíjet. Údajně se ale začíná dařit. Ve čtvrtek přijede štáb, stroj odebere, v sobotu jedou aktáři natáčet ten blbinec :lol:

To jako že už od čtvrtka nebudete trénovat?Už k vůli těm výhrám se vyplatí koupit ten vrtulník a trénovat až do soboty,ale to by byl asi podfuk :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2012 20:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Veltrusy
vylizplech píše:
von boberov píše:
Uf, tak už tlačí čas, zařvalo asi 5 párů spodního lupení, koax je už dotlučený. Zítra pošťák přiveze náhradní díly který dochází, nabíječky nestíhaj nabíjet. Údajně se ale začíná dařit. Ve čtvrtek přijede štáb, stroj odebere, v sobotu jedou aktáři natáčet ten blbinec :lol:

To jako že už od čtvrtka nebudete trénovat?Už k vůli těm výhrám se vyplatí koupit ten vrtulník a trénovat až do soboty,ale to by byl asi podfuk :)

Co není zakázané to se smí a je cvik dělá mistra.
Já bych to shazoval lyžinama.Každý kousek nahoru dobrej,aby s ním nemával vzduchový polštář.

_________________
************************************************
Spektrum DX7s , T-Rex 450 Pro , Swift II


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade CX2-Hodina pravdy
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2012 14:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Přišel telefonát z Ostravy, rodina zvítězila. V telce to prý bude až v listopadu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz