Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
..už jsem na tyhle walkery viděl upgrade (asi za 1500,-), kdy se vypnou elektronická gyra a dají se tam klasická pádla. To by mohlo být řešení.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 20:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
to prikrylm - možno je to cesta ale ja preferujem FBL. Po viac ako roku poletování môžem skoro s istotou tvrdiť - problémy sú v prímači, presnejšie v gyru. Myslím že nie je zrovna šťastné ( aj keď možno lacné ) riešenie integrovať gyro do prímača. Napriek tomu so si polietal, a pokiaľ všetci tvrdia že je to hrôza ( s Walkerou ) tak sa už teším na Tarota :P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2012 9:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
:) V tom případě asi za 1500 novou elektroniku. Pokud se mi naskytne příležitost, zkusím.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2012 20:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Malacky
Tiež o tom uvažujem ale po fórach som videl viacero ponosov na elektroniku V200 - tak by som to chcel skúsiť s nejakou inou. Keďže mám Tx od Walkery musím vyberať aj Rx od nich. Uvažoval som o Rx2435 alebo Rx2433 ( proste niečo s 3D gyrom ) a doplniť to o ECS pre jednosmerný motor ... Teraz sa ale venujem Tarotovi, takže až bude ten visieť ako-tak vo vzduchu vrátim sa k prestavbe Walkery ... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2012 9:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
..mě napadlo to vyměnit úplně. Na trhu je spousta FBL elektronik za ne příliš velký peníz. A pokud si chceš koupit něco dalšího, tak stejně budeš kupovat vysílačku. K tomu pak přijímač a může to lítat.

Pořád si myslím, že na hraní je ta walkera dobrá. Po kanclu to lítá pěkně. :D Venku už jsem ji dlouho nezkoušel.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 17:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
Tak jsem taky pořídil tenhle stroj, odlítal jsem pár baterek tak napíšu svoje postřehy a jaké to je přejít z 4 kanálu.

Po vybalení jsem nabil baterku, vrazil ji do vrťase a šel to zkusit. Pročetl jsem o něm snad všechny fóra a všude odpovědi typu, je to sráč, bude tě to stát prachy, první let hned to rozsekáš, není to seštelovaný, kup si rexe, walkera je sráč atd.. no čekal jsem všechno možný ale po prvním přidání plynu se krásně vznesl do vzduchu a jen s menšíma zásahama do řízení visel. Nepotřeboval jsem sáhnout ani na jeden trimr ! Bezproblému jsem ho zavisel (na místě to není ale tak čtverec metr krát metr v tom jsem se udržel) a pak začal zkoušet klasické manévry od sebe k sobě bočením vpravo vlevo atd. reakce výborné, musel jsem si dát poloviční výchylky jinak jsem to sotva upáčkoval :) (je to můj první 6ti kanál) a je to pěkný žihadlo jde z toho respekt. Na řízení tedy reaguje podle mého naprosto výborně, nějak sem nezaznamenal, že by mě do toho elektronika kecala ale to uvidím až ho proženu po louce, zatím z toho mám ještě respekt a nějak se bojím ho poslat do zatáčky. Samozřejmě při tomhle zkoušení jsem s tím kolikrát pěkně bouchnul o zem (špatnej návyk z 4kanálu, prudce ubrat nerovná se pomalu klesat dotáčejícím se rotorem, tady to třískne hned, stejně tak prudce to vystřelí do vzduchu) a škody 0. Ještě jsem zapoměl dodat, že simulátor jsem nikdy nelétal a ani jsem neměl namontovanej kříž asi jsem si věřil no :) Naprosto zásadní je pro mě věc, že tam kam ho nakloním ho musím taky i srovnat, žádné pustit páčky on se srovná sám jako 4 kanál, to je zatím problematické se naučit. Taky mě fascinuje jak to ladně klouže vzduchem, žádné přepírání vahadla a zběsilé křečové pohyby, taky je o dost míň hlučnější.

Jediný co jsem zaznamenal jsou takové divné reakce zadní vrtulky, když prudce přidám zadek ustřelí a zachvilku se vrátí zpět, to samé pokud couvu ocasem k sobě musím to dost korigovat má snahu se přetočit. Jako by nebylo tolik citlivé gyro. Na rx jednotce jsem ale přímo štelování rudder nenašel. Nemůže to být taky modem v jakém to gyro pracuje ? Byl jsem zvyklej na head lock ale tohle mi přijde takové nijaké musím to furt korigovat i když jsem četl, že vrtulník správně má tahat ocas za sebou.

Takže celkově jsem z toho dost vyplesklej je to nebe a dudy, jak sednout ze škodovky do bmw. Na řízení je to opravdu složité, u 4kanálu jsem si tolik nevšimal pozice trupu vůči zemi protože tam se klonil celej rotor a vahadlo to stabilizovalo, tady je to naopak, kloní se celej vrtulník a musím se na pozici vůči zemi soustředit daleko víc a odhadovat kdy už sem v náklonu při kterém začne např. couvat.

Zatím tedy s walkerou spokojenost, létá opravdu z krabice a jako důkaz je i to, že jsem nikdy předtím nelítal s 6ch ani na simulátoru a ještě jsem neměl ani kříž, bez rozšrotování a metání bankovek, jak se všude po forech píše. Létal jsem to na malé zahradě plné stromů a trávy (listy jsou od trávy celé zelené, chyba pilotáže :)

Můj předchozí stroj byl F-45 od MJX.

Jestli mi akorát poradíte jak s tím gyrem který mod by měl bejt optimální, či jak zvětšit jeho citlivost ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Zatím jsi z toho jak píšeš vyplesklej, napiš sem po roce jestli náhodou neměli lidé na forech pravdu. Z visení poznáš prd a to že gyro ustřeluje znamená že má malý zisk, otázka je jestli půjde někde přidat..

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Třebíč
Přesně tak, jaký vrtulník je, poznáš až s ním něco zvládneš zalítnout. Z visení opravdu nic nepoznáš protože na všechno jsou malé nároky. Ale až např budeš lítat couvačky, tak poznáš že to gyro a vůbec všechna elektronika v něm stojí za starou belu...

Navíc první let se 6ti kanálem se nerovná téměř jistý pád. Např já jsem zatím z 350 odlítaných baterek spadl pořádně jen jednou cca z 30m (t-rex 450 pro). Oprava mě stála pouze 700kč. Až spadneš s takové výšky s walkerou tak uvidíš že oprava walkery bude stát mnohem více (samozřejmě to ale není směrodatný protože o tom jak bude oprava drahá rozhoduje taky haluz)...

Další věc neblahá u walker jsou poddimenzovaný díly. Všechno je z takový nijakých plastu a vše se dost rychle opotřebováva.

Ale každopádně lítej s tím co máš, užívej si to, a až ti přestane walkera dostačovat tak si koupíš něco lepšího. O tom přeci tento koníček je :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 21:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
Díky za odpovědi, nechápu ale proč třeba někdo psal, že než ji odlepil od země tak ho stála další čtyři tísíce na dílech a proto na ni sere, to přece není vrtulníkem ale rukama, to maj dnes obecně lidi v podvědomí, že když s tím třísknou o zem tak to musí vydržet vše jinak je to krám? Detailně jsem tu konstrukci prohlížel, něco je plastové ale to hlavní je celé v kovu, hlavně cyklika a hlava. Prej jsou poddimenzovaná serva, nevim ještě jsem s tím nešvihnul a doufám, že se mi to nestane.
Lítám rekreačně párkrát do měsíce, na simulátor čas nemám takže se učím vše za letu. Neplánuju 3D ale pohodové polétání. Všude se nutí t-rex, ok ale já ještě nevim zda mi to půjde či mě to bude bavit proto jsem se rozhodnul pro walkeru než kupovat za desetitisíce rexe. Když zjistim, že mi to jde a chci v tom pokračovat potom půjdu do dalšího lepšího stroje, je to přirozený vývoj si myslim.

Je to na tomhle foru hodně rozšířené, jakmile si začátečník koupí něco jiného než t-rex, automaticky je to špatně a budou jen ty katastrofické scénáře.

Gyro vyřešeno, stačilo přidat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Já mám tenhle vrtulník taky rád . Je výborně vymyšlenej _ v jednoduchosti je krása - vejde se do něj až 2700mAh aku (víc jsem nezkoušel) . Ale ty serva jsou fakt blbý - máslový převody - v letu držej , ale při nějakým škrtnutí jsou převody hned pryč (což je v pořádku - fyzikální jev) - ale nedaj se sehnat náhradní převody a kupovat nový servo , když by stačilo vyměnit jen převodový kolečko - to se fakt prodraží .
Jinak za ty prachy výborná záležitost .

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: čtv 04.10.2012 17:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
BOSS8 píše:
Já mám tenhle vrtulník taky rád . Je výborně vymyšlenej _ v jednoduchosti je krása - vejde se do něj až 2700mAh aku (víc jsem nezkoušel) . Ale ty serva jsou fakt blbý - máslový převody - v letu držej , ale při nějakým škrtnutí jsou převody hned pryč (což je v pořádku - fyzikální jev) - ale nedaj se sehnat náhradní převody a kupovat nový servo , když by stačilo vyměnit jen převodový kolečko - to se fakt prodraží .
Jinak za ty prachy výborná záležitost .


Díky za pozitivní názor, serva se daj vyměnit za jiná je na to dost návodů. Dneska jsem ho vzal na louku a supr, už jsem ho poslal i do zatáček a to je paráda když se dá proletět s náklonem to je pro mě hodně nezvyklé :) Dělal jsi na něm nějaké úpravy z hlediska nastavení vysílačky atd. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 10:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
tak jsem ho včera rozstřelil, rukama :)

výsledek http://lide.hkfree.org/~pajavlk/vrtulnik/crash/

oprava něco přes litr, nejvíc dělají nová serva, dám tam jiná na která se už dají sehnat převody takže příští crash už tak drahej snad nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Ach jo.. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 19:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
tak jsem si řikal jak se asi nastavuje úhel náběhu na bezpádlu a ono k tomu je to udělátko s názvem gauge pitch. Stačí odšroubovat horní klobouček, místo něj se našrubuje příčně proti listům tohle udělátko a do něj se strčí rovný drát (použil jsem svařovací hezky drží) potom se už je čeho chytnout s klasickou měrkou.

Obrázek

občas se na to někdo ptal, k čemu to je. Tak to slouží přesně k tomuhle :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Walkera V400D02 RTF
PříspěvekNapsal: úte 09.10.2012 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Stará Ves n/O (Ostrava)
Obrázky: 30
[quote="Pajavlk"]tak jsem ho včera rozstřelil, rukama :)

A jakpak se ti to stalo? Já jsem s Bladem lisknul 3x a nikdy tak destruktivní výsledek. Vždycky převody v servech. :roll:

_________________
T14SG,Katana S50V2, Protos 500, T-rex700E


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz