Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2012 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
Zdravim,
mám dotaz, ale tušim předem odpověď, že to nepujde...

Koupil jsem remorker podobný tomu v nadpisu, délka 70cm. Stavitel kdysi v touze po maketovém ponoru udělal zátěž z kovových matic a podobně, a celý prostor (kromě oddělení s motorem) zalil epoxidem 8O snad do výšky přes pět cm. Váží to teda maketově, ale podle mě by bylo bývalo lepsí udělat na dně oddělení pro gelovky 6V/4,5 Ah. Tři kousky po kile a bylo by to, a jezdilo by se "celý den"

Otázka zní, lze nějak dostat ten epox z lodi?? Odvrtání je jedině, co mě napadá, ale asi je to blbost, je to nateklé i do prostoru po dně pod neodnímací částí paluby.

Nějak chemicky to asi taky nepujde, takže zbývá asi už jen použít lehké baterie, protože výtlaku už není nazbyt, aby se to mohlo naložit ještě "olovem"

Takže asi takhle, myslím, že mi potvrdíte, že s tim nejde nic dělat.

Dík za odpověď - Rakos :|


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2012 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
mno jediný jak já doloval epoxid a byl to fakt humus - nutnost respiratoru a delat to venku bylo
pajkou, respektive v tvym pripade hrotovou klempirskou ... a upozornuju ze to je smrad jak prase
a ne kazdej epoxid de ...

treba nekdo neco poradi ale tohle byo jediny co zabralo mne, mimo hodin stravenych s Proxxonem

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2012 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
... no to by asi byl teda humus, protože ten epox by se musel jako vypalovat... možná kdyby kousek změknul tak trhat kleštěma...
nakonec se ho nevyrve moc, aby to mělo smysl, a bude to celé zkur...vené. Ted je tam krásná hladinka v tý lodi :)
No asi budu muset uvažovat o lehkých baterkách... taky nevim, co to toho člověka napadlo :idea:

Jo myslel jsi jako klempířskou... s plamenem ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2012 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
neee jako hrotovou na pajeni jakoze pajkou, akorat ta vykonna, plamenem by to slo do kopru

defakto to je Pero pajeci ale o hodne W, je to posledni reseni a dost smradu, ale taky jednou sem to musel delat, protoze predchozi majitel mi prave takhle do epoxidu zalil olovo,

mimochodem ted me ceka par hodin s dremlem a zarovnat to .. na to se "fakt" tesim

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: čtv 12.04.2012 23:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
To autor modelu nikdy nedal model na vodu, že mu takový detail, jako je hmotnost akumulátorů, unikl? Předpokládám, že jde o nějaký model staršího data.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2012 1:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
to ladous - no to nevim jestli to bylo na vodě, fakt je, že to stavěl před cca deseti lety, celkem solidně a bytelně, což by nevadilo, až na tu zalitou zátěž, a pak prý to jen leželo.

Asi zítra to zkusím dát na vodu (ve vaně) A jen tak pro zajímavost, je tam uplně miniaturní motorek, snad 280 či co, takový ani neznám, takovej jako ještě plochej, ani né kulatej...
a napřímo šroub 65mm :roll:

To je jasný, že to pujde hned ven, trochu problém je, že ta hřídel vede skoro rovnoběžně s čarou ponoru, což sice hezky vypadá, (ta obrovská vrtule je hezky kolmo k hladině) ale hřídel vystupuje v trupu cca 12mm nade dnem, takže se mi tam nevejde před to žádná převodovka ani větší motor. Snad proto tam dal jen takového prcka. No nějak to tam musim umístit, asi budu muset dát převodovku "vzhůru nohama" a ono to pujde,

Počítám převod 3,5:1 a ss motor řady 500-600. Nakonec je to remorker, tak se muže jen ploužit...
Když tak zítra napíšu, jak to "plave" a co s tím dělá ten motůůrek :)
Tak zatim dobrou - Rakos


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2012 7:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Kdysi jsem dělal něco podobného,no je to dřina :D , ve stojanové vrtačce upnutá fréza,potom i brusné tělísko,loď držet v ruce a makat a ke konci opatrně aby to nebylo "skrznaskrz", potom to můžeš doladit dremelkou s brusným válečkem

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2012 8:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2011
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 10 - Dubeč
Milan Nes píše:
mno jediný jak já doloval epoxid a byl to fakt humus - nutnost respiratoru a delat to venku bylo
pajkou, respektive v tvym pripade hrotovou klempirskou ... a upozornuju ze to je smrad jak prase
a ne kazdej epoxid de ...

treba nekdo neco poradi ale tohle byo jediny co zabralo mne, mimo hodin stravenych s Proxxonem


Je to jen teoreticka uvaha: k plynove pajce ci horaku od Dremelu je dodavan nastavec slouzici pro "horke" krajeni. Puvodni umysl asi byl pouzivat to na polystyren, synteticka lana, ... Zkusil bych dat lod do trouby prohrat na nejakou bezpecnou teplotu, ktera neublizi trupu, barvam, ... Potom bych vyzkousel ten "nuz". Samozrejme venku. Ten nuz by sel i udelat z prohnuteho oceloveho plechu upevneneho v drevene rukojeti a nahrivaneho nad plamenem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: pát 13.04.2012 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2008
Příspěvky: 1351
Bydliště: Praha
… tak pánové,
dík za rady, ale sem to vzdal, dolovat ten epox ven. Byl asi dobře namíchanej, je to tvrdý "jako sklo"
On je v tom zalitej ještě všelijakém kovovej bordel, matice apod. takže by to bylo jak armovanej železobeton :?
Takhle je to aspoň hezky rovný a dá se na to dobře vše přidělat kamkoliv. Dal sem to dnes na vodu a nebude to tak zlý, ale olovo-baterie ani náhodou, použiju LiPo 3S1P 5000 mAh a bude to oki. Bude to potopený jak opravdový remorkér, ten taky sotva kouká z vody. :wink:

Ještě k tomu motorečku v tom. Jak jsem psal, je to snad nějaká 280-tka napřímo na vrtuli 65mm 8O … a přece se točí… jasně, že to pujde ven, ale docela se to i rozjelo, při 3V a 4A ale motor za chvilku vařicí…

Tak dík za rady a du řešit usazení převodovky a většího motoru…Rakos


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2012 14:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2006
Příspěvky: 165
Doloval jsem to z lodičky Scheweningen. Je před generálkou, takže násilí nevadilo. Je pryč paluba, u kýlu jsem vyvrtal cca 5 mm díru do obšívky a kovovou tyčkou kladivem vyklepal celý blok epoxidu. Položený jsem to měl na klíně, abych nezničil zbytek trupu. Výhoda byla, že když tam lili epoxid, bylo to celkem slušně zaprášený a mastný, což vytvořilo jakousi separační vrstvu. A taky byl epoxid pouze mezi žebry, nešel přes. Ale i tak to bylo drsný.

S pozdravem V. Rais


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paolo-M remorker
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2012 14:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.7.2006
Příspěvky: 165
rakos píše:
… tak pánové,
dík za rady, ale sem to vzdal, dolovat ten epox ven. Byl asi dobře namíchanej, je to tvrdý "jako sklo"
On je v tom zalitej ještě všelijakém kovovej bordel, matice apod. takže by to bylo jak armovanej železobeton :?
Takhle je to aspoň hezky rovný a dá se na to dobře vše přidělat kamkoliv. Dal sem to dnes na vodu a nebude to tak zlý, ale olovo-baterie ani náhodou, použiju LiPo 3S1P 5000 mAh a bude to oki. Bude to potopený jak opravdový remorkér, ten taky sotva kouká z vody. :wink:

Ještě k tomu motorečku v tom. Jak jsem psal, je to snad nějaká 280-tka napřímo na vrtuli 65mm 8O … a přece se točí… jasně, že to pujde ven, ale docela se to i rozjelo, při 3V a 4A ale motor za chvilku vařicí…

Tak dík za rady a du řešit usazení převodovky a většího motoru…Rakos


Jinak do Paola alespoň šestistovku s převodovkou, případně něco většího ....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz