Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 17:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ahoj tak jsem na kuličkách zvládnul ovládání modelu vzlet,přistání a něco ze základní akro jako je let na zádech,lop,výkruty.Chtěl bych konečně přejít na spalováky.Mám připravenou 8,5ku ASPčko slušně zajetej kterej šlape jak víno v koždé pozici.
Teď bych si chtěl pořídit nejakej model nejlépe trenera nebo polomaketu ale hlavně aby to bylo pohodový klidný ero na relax.Chtěl jsem od Phoenixe Canara ale nevím jestli je to dobrá volba protože má psanej motor do 8ccm a navíc nabídka je docela velká.Takže podle mě by to mělo být něco od Phoenix,Black Horse,Airline,Thunder Tiger.Nevím jestli třeba nejsou ještě jiní a lepší výrobci ale u jmenovaných výrobců jsou hlavně zajímavé ceny a dlouhodobé působení na trhu tzn jejich letadla se prodávají už docela dlouho takže asi budou dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 18:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
Já mam Excel 2000 asi do začátku dobrý na učení

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: tanvald
i já začal s excelem a to jako s uplně prvním érem,7,5 asp.
éro je sice hnusný ale je moc hodný a základní akro zvládne,navíc drak za 1600kč .

_________________
Mistik 125- 2x ,panic biplane, F4u,p40
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 18:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2010
Příspěvky: 127
Bydliště: Ostrava-Poruba
Vhodný je hornoploch s rozpětím cca 1500. Já mám Tiger Trainer s 8,5 ASP a mohu doporučit. Nezáludné pohodové letadlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 18:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
Ahoj... bude to už rok co jsem uvažoval nad stejném problému....jaký model na 8,5ccm (začínal jsem na větroni a ne na kuličkách) kopil jsem si trenéra o rozpětí 1600mm a podle mého je to klidné, hodné éro které si nechá hodně líbit ale je to prostě cvičnej hornoploch........asi po 15 nádržích mi spadl kvůli vasazení baterie ale to je tedka fuk......pak se mi dostal do ruky model F3A (matador) přešel jsem na něj po trenérovi a mohu říct že trenér byl dost nudnej oproti tomuhle.......kdybych se mohl rozhodnout tak bych radši nějakýho akrobata na tu 8,5ccm......s menšími výchylkami no-problém
možná budeš s trenérem spokojenej ale třeba Tě začně po chvili nudit
je ale pravda že tyto modely tě naučí přistávat....nechají si hodně líbit


Petr

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 20:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2007
Příspěvky: 600
nazdar
Kup od AIRLINE Pipera 172 cm. To je pohodička model a stojí něco přes dvojku. Motor stačí sice 6,5 ccm, ale s tou 8,5 ccm to bude taky v pohodě. Pro začátek stačí malé výchylky a když to zmákneš tak dáš veliký a můžeš i akrobatit.
V.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
Z těch trenérů ma jediný Classic 40 od Phoenix model polosouměrný profil, takže pokud budeš chtít trošku akrobatit, je to asi nejlepší volba, jestli se nemýlím.....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 23:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Excel 2000 ,Canary asi podle mě uplně stejné modely ten podvozek se mi líbí ale zvládne takový to podvozek vzlítnout z travnaté plochy?Piper od Airline to je prostě nádhera parádní velikost křídla 1700mm nízké plošné zatížení to musí lítat skvěle pomalu ale bude to stejně bytelný jako trainery od Phoenixe nebo podobných krabic?A ještě zvládne to třeba let na zádech? ALe jinak asi ten Piper nebo ješte Belanka favoriti.Sice trošku vyšší cena ale zase pěkný vzhled.
F3A Matadora jsem vyloučil možná v druhým levelu.
Classic 40 mě asi láká nejvíc z krabicových modelů kvuli tomu profilu a hlavně kvuli ceně,ale nubude to stejná mrcha jako je prej udajně Sonic?Má rozpětí "jen 1445mm" a 2 a štvrt kila.A navíc ten polosouměrnej profil.Nechtěl bych to hned rozsekat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
Nevim, jak lita sonic, ale classic se dokaze plazit pekne pomalu. Mrchy mezi temi trenery nejsou. Pipera od airline jsem mel a lital pohodove. Ale pokud bude nelaka hvezda, lamou se ramy kabiny s kridlem. Takze pokud si nejsi jisty, jdi do trenera, ten vydrzi i nejakou tu pumelici. Z travy odstartuje na pul plynu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Sonic je hlavne malý, je rýchlejší a je myslím na cca 4ccm žhavík. Je to taký upišťaný komár :wink: :wink:

Ja radím vybrať trénera zo 40-kovej triedy. Výborný a odolný je Canary a spol. Ak Ti zdochne motor, tak v pohode doplachtí....

Z trávy štartuje bez problémov, na tú 8-čku bude živý až až...

U tohoi Excela pozor na pevnosť, čo kus to originál. Mám Canaryho a ten trup je hádam nepriestrelný...

http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=6325

Ešte ma napadá, ak chceš peknú polomaketu na základnú akro., tak výborná je Bellanka. Napr.:

http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=6120

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 10:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ok takže Airline vylučuju a ponechávám si na výběr jen BlackHorse a Phoenix a pokud píšeš že Excel 2000 je co kus to original tak výběr omezuju na Phoenix.Model jako Canary se mi líbyl už od doby co jsem o nějakým spalováku přemýšlel.A teď si tak vzpománám že model Canary se mi už líbyl když jsem ho viděl u nás v hračkárně když jsem začínal vubec s modelařinou což je tak 15 let:-) Takže jestli se tyto modely prodávají dodneška tak v tom asi něco je.

Jinak ta belanka je nádherná ale bude taky tak odolná pro začátek?Dokonce se mi líbí výc než te Piper ale.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Niekde na fóre určite budú vlákna o Canary, mnoho ľudí tu naučil lietať. Tak žiaden strach je to tréner ako sa patrí.

Neviem ako u Vás, no v SR sa dá normálne kúpiť i teraz.

http://www.tatramodel.com/index.php?toP ... 2&lang=svk

Aby si to nepochopil zle od Airline ten Piper i Bellanca lietajú výborne, no sú to polomakety s presklenou kabínou, čo má svoje klady i zápory.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Pokud někdo plánuje Pipera přemotorovat a honit ho na zádech tak je u mně leteckej barbar a ignorant.
Myšlenkové pochody některých lidí mně překvapují, chci se naučit základní akro, koupím trenéra, chci pohodu do klidu a pokochat se koupím (polo) maketu. Nehledě na to že ten trenér bude mít s polosouměrným profilem větší vlohy k akrobacii než přemotorovaný Piper. :roll: 8O :roll:

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 17:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2010
Příspěvky: 306
Bydliště: Spálené Poříčí
Beep píše:
Pokud někdo plánuje Pipera přemotorovat a honit ho na zádech tak je u mně leteckej barbar a ignorant.
Myšlenkové pochody některých lidí mně překvapují, chci se naučit základní akro, koupím trenéra, chci pohodu do klidu a pokochat se koupím (polo) maketu. Nehledě na to že ten trenér bude mít s polosouměrným profilem větší vlohy k akrobacii než přemotorovaný Piper. :roll: 8O :roll:

Tak tak to je pravda

_________________
Futaba T8FG/ABSOLUTION/Rytmus mini VH model/Excel 2000+Asp 7,5/Easy star II


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2012 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Tak jestli to bylo myšlené na mě to přemotorování a lety na zádech tak abych to uvedl do pravé míry tak chci model který zvládne 8,5 2T motor pač ho mám doma bude dost odolný pač se muže stát cokoliv a hlavně aby to bylo ero na začátek s motorákem .Piper i Belanca jsou krásný letadla a kdyby v pohodě zvládli 8,5ku tak bych si je velice rád pořídil ale pokud tu někdo psal a ne jen tady že je to sice všechno v poho a je to hodný trenér tak asi určitě nebude tak odolnej jak Trenér od Phoenixe nebo se mílím?Jinak když jsem psal že chci lítat na zádech tak to neznamenalo že chci lítat nějakou akrobačku ale chci hlavně pohodový klidný éro který hodně odpustí a dokážu s ním popřípadě letět i vzhuru kolama a možná nějakej LOOP takže skutečně hlavně trener.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz