Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 17:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2012
Příspěvky: 6
no na Ebay fóru mi poradily, že peníze v podstatě dostanu vždy zpátky, pokud prodejce nedokáže dokázat že jsem předmět obdržel. Prý když balíček odmítnu převzít, tak jakoby ke mě nedorazil a peníze dostanu zpět, je to pravda?

A ohledně možností vrácení tak u toho výrobku co jsem koupil je jenom že můžu vrátit do 30 dnů ale jen za výměnu jiného výrobku.

díky


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ONGBAC píše:
no na Ebay fóru mi poradily, že peníze v podstatě dostanu vždy zpátky, pokud prodejce nedokáže dokázat že jsem předmět obdržel. Prý když balíček odmítnu převzít, tak jakoby ke mě nedorazil a peníze dostanu zpět, je to pravda?

Záleží na konkrétním prodejci zda akceptuje vrácení bez zjevného poškození zásilky tj. může to být různé u různých prodejců.

Pokud balíček odmítnete i když není zjevně poškozen pak jej pošta vrací odesílateli s tím, že je jako důvod nedoručení vysloveně uvedeno odmítnutí zásilky adresátem bez zjevného poškození, a to je něco jiného než když zásilka není doručena vinou pošty třeba proto, že je poškozena nebo, že se zcela ztratí apod.

Někteří prodejci tyto varianty rozlišují a pokud adresát zásilku odmítne i když je zcela v pořádku a prodejce neposkytuje možnost vrácení bez zjevného poškození tj. ono zmíněné Returns: Accepted pak se může u některých zahraničních prodejců stát to, že vrátí jen peníze za zboží, ale odečtou si peníze za poštovné či jiné náklady spojené s odesláním zboží a v některých případech dokonce nevracejí ani peníze za zboží a požadují, aby jste si vybral jiné zboží.

ONGBAC píše:
A ohledně možností vrácení tak u toho výrobku co jsem koupil je jenom že můžu vrátit do 30 dnů ale jen za výměnu jiného výrobku.

Tak to je možné, že s vrácením peněz budete mít problém a není vyloučeno, že vám odečtou za poštovné a za zbytek si budete muset vybrat něco jiného.

Dříve než pošlete informaci o odmítnutí zásilky České poště doporučuji kontaktovat zasláním dotazu přímo konkrétního prodejce na eBay a pokusit se s ním explicitně dohodnout vrácení peněz namísto výběru jiného zboží. Pokud z komunikace od prodejce vyjde najevo, že by s vrácením byly problémy a nevyhovuje vám možnost výběru jiného zboží pak bude lepší zásilku raději přijmout.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 17:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2012
Příspěvky: 6
No... asi to budu muset přijmout no :D měl jsem ušetřit tak 1000 kč, teď ušetřím 200, nebejt těm daním, clo apod.. fakt nechápu k čemu to je když je to pro soukromý účely... Když poletím např. z USA letadlem, a budu mít v zavazadle spoustu věcí, taky nechtějí doložit u všech cenu...

Chtěl bych se tedy zeptat jestli budu muset také poslat Plnou moc poště když jsem pod limitem pro clo, nebo budu muset posílat jenom faktury, výpis z paypalu apod.?

díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ONGBAC píše:
Chtěl bych se tedy zeptat jestli budu muset také poslat Plnou moc poště když jsem pod limitem pro clo, nebo budu muset posílat jenom faktury, výpis z paypalu apod.?

Přečtěte si úvodní příspěvek v tomto tématu jak už jsem zmínil. Plná moc nesouvisí se CLEM, ale s DPH a limit pro DPH je 22 Eur. Pokud si odbavení zásilky vyřídíte osobně přímo na poště Praha 120 tak nebudete potřebovat plnou moc a doklady si vezmete sebou a doložíte je na celním pracovišti v budově pošty Praha 120 při osobním vyřizování celního odbavení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 18:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2012
Příspěvky: 6
takže budu plnou moc muset poslat? Můžu ji poslat teď ? Nebo radši až mi přijde ten dopis kde budou ty čísla které potřebuji pro vyplňění těch ostatních papírů a poslat tu plnou moc s nima v 1 emailu?

a taky bych se chtěl zeptat za jakou dobu přibližně mi to přijde po odeslání všech těch potřebných dokumentů, a co všechno budu kromě DPH platit.

Díky moc :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ONGBAC píše:
No... asi to budu muset přijmout no měl jsem ušetřit tak 1000 kč, teď ušetřím 200, nebejt těm daním, clo apod.. fakt nechápu k čemu to je když je to pro soukromý účely... Když poletím např. z USA letadlem, a budu mít v zavazadle spoustu věcí, taky nechtějí doložit u všech cenu...

Clo a DPH u dovozu zboží pro osobní potřebu slouží obecně k tomu, aby obstrukce s tím spojení bez ohledu na výnosnost tlačily obyvatele k tomu, aby nakupovali v EU a ne mimo ni. Je to dáno evropskou legislativou jako ochrana trhu.

Když letíte letadlem tak jsou platné úplně jiné limity než u poštovních zásilek. Na rozdíl od zásilky, kterou si objedná kde kdo letadlem jen tak někdo do zemí mimo EU nelétá a když už tak se obvykle pořádně prohne a některá země EU z toho pak má bakšiš na daních z ceny letenky apod. U poštovného je to oproti tomu naprosté minimum a poštovních zásilek jsou hromady.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ONGBAC píše:
takže budu plnou moc muset poslat?

Ne pokud si ji od vás nevyžádají a Ano pokud si ji od vás vyžádají, a to jestli Ano nebo Ne se dozvíte až vám ta žádost přijde. Případ od případu to může být různé.

ONGBAC píše:
Můžu ji poslat teď ?

Poslat ji můžete, ale nedoporučuji to dělat, protože se klidně může stát, že když ji pošlete dříve než dostanete tu žádost tj. nebude ve vaší odpovědi uvedeno příslušné číslo zásilky a skladové číslo, které bude uvedeno v té žádosti, tak to nebudou respektovat a celá záležitost se může zbytečně zdržet a budou to třeba i požadovat znovu.

ONGBAC píše:
Nebo radši až mi přijde ten dopis kde budou ty čísla které potřebuji pro vyplňění těch ostatních papírů a poslat tu plnou moc s nima v 1 emailu?

Přesně tak.

ONGBAC píše:
a taky bych se chtěl zeptat za jakou dobu přibližně mi to přijde po odeslání všech těch potřebných dokumentů, a co všechno budu kromě DPH platit.

Doba od okamžiku zaslání plné moci a dokumentů až po doručení je obvykle od několika dnů až do několika týdnů. V krajních případech to může být klidně i za den, ale taky třeba za měsíc. Nelze to nijak přesněji určit jelikož to může být různé případ od případu v závislosti na řadě i náhodných okolností.

Pokud chcete doručení urychlit bez rizika tak dlouhé prodlevy pak si uvědomte, že k tomu existuje jediný spolehlivý způsob, a to je po doručení žádosti tuto žádost vzít spolu s patřičnými dokumenty popsanými v úvodním příspěvku a zajet si odbavení zásilky vyřídit osobně přímo na poštu Praha 120.

V případě odbavení zásilky Českou poštou a v případě, že bude stanoveno DPH budete kromě DPH platit navíc 180 Kč, v případě že by náhodou DPH stanoveno nebylo budete pravděpodobně platit jen 96 Kč tzv. výpalné.

Pokud si zajedete vyřídit odbavení zásilky osobně přímo na poštu Praha 120 pak budete platit 96 Kč poplatek České poště tzv. výpalné a případně DPH. Poplatek 96 Kč je při osobním vyřizování účtován bez ohledu na to zda je či není stanoveno DPH.

Další podrobnosti viz úvodní příspěvek. Už si ho konečně přečtěte a nemusíte se zbytečně ptát na to co tam je napsáno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.03.2012 18:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.3.2012
Příspěvky: 6
Drondys píše:
ONGBAC píše:
takže budu plnou moc muset poslat?

Ne pokud si ji od vás nevyžádají a Ano pokud si ji od vás vyžádají, a to jestli Ano nebo Ne se dozvíte až vám ta žádost přijde. Případ od případu to může být různé.

ONGBAC píše:
Můžu ji poslat teď ?

Poslat ji můžete, ale nedoporučuji to dělat, protože se klidně může stát, že když ji pošlete dříve než dostanete tu žádost tj. nebude ve vaší odpovědi uvedeno příslušné číslo zásilky a skladové číslo, které bude uvedeno v té žádosti, tak to nebudou respektovat a celá záležitost se může zbytečně zdržet a budou to třeba i požadovat znovu.

ONGBAC píše:
Nebo radši až mi přijde ten dopis kde budou ty čísla které potřebuji pro vyplňění těch ostatních papírů a poslat tu plnou moc s nima v 1 emailu?

Přesně tak.

ONGBAC píše:
a taky bych se chtěl zeptat za jakou dobu přibližně mi to přijde po odeslání všech těch potřebných dokumentů, a co všechno budu kromě DPH platit.

Doba od okamžiku zaslání plné moci a dokumentů až po doručení je obvykle od několika dnů až do několika týdnů. V krajních případech to může být klidně i za den, ale taky třeba za měsíc. Nelze to nijak přesněji určit jelikož to může být různé případ od případu v závislosti na řadě i náhodných okolností.

Pokud chcete doručení urychlit bez rizika tak dlouhé prodlevy pak si uvědomte, že k tomu existuje jediný spolehlivý způsob, a to je po doručení žádosti tuto žádost vzít spolu s patřičnými dokumenty popsanými v úvodním příspěvku a zajet si odbavení zásilky vyřídit osobně přímo na poštu Praha 120.

V případě odbavení zásilky Českou poštou a v případě, že bude stanoveno DPH budete kromě DPH platit navíc 180 Kč, v případě že by náhodou DPH stanoveno nebylo budete pravděpodobně platit jen 96 Kč tzv. výpalné.

Pokud si zajedete vyřídit odbavení zásilky osobně přímo na poštu Praha 120 pak budete platit 96 Kč poplatek České poště tzv. výpalné a případně DPH. Poplatek 96 Kč je při osobním vyřizování účtován bez ohledu na to zda je či není stanoveno DPH.

Další podrobnosti viz úvodní příspěvek. Už si ho konečně přečtěte a nemusíte se zbytečně ptát na to co tam je napsáno.


Děkuji za váš čas. Úvodní příspěvek jsem četl ale je to trochu nepřehledné :D Ještě jednou díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Crack YAK EPP kit
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 15:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2009
Příspěvky: 210
Bydliště: Zlín - Kostelec
Tak konečně. Zase asi mají nějaké nové nařízení.

Přišel mi balík z HobbyKingu (za 3150,-Kč [170 dolarů, 130 Eur]), a platilo se clo 465,- Kč

(Uvedené ceny jsou zaokrouhlené).

Před Novým rokem, jsem objednával 2 objednávky, s cenou nad 22E a pod 150E, a žádné clo ani DPH se neplatilo. Tady mám obdobnou zásilku, a ejhle, vybírali clo... Tak nevím přesně, co se změnilo ;-(

Nicméně přišla mi elektronika do Crack Yaka, a tak brzy začnu stavět ;)
:P Jupí :P

_________________
Větroně, elektry, . . . RCF Crack Yak*, Toro* . . . Aurora 9* - Assan*. . . Aerofly professional Deluxe*

*maximální spokojenost


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 16:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Kdyby někoho zajímalo, jak to vypadá u konkurence, tak mi přišel email s požadavky na celní odbavení při přepravě zajišťované přes FedEx (pošta nebyla bohužel možná, buď FedEx nebo UPS).

Zestručněno (tučné zvýraznění v originále není):
Citace:
Prosím o řádné vyplnění následujících dokumentů:
- avíza o příchodu zásilky (zde je potřeba vyplnit přesný popis každé položky na faktuře a materiál, z kterého je zboží vyrobeno, dále měna, ve které je faktura vedena, původ zboží, kde bylo vyrobeno a tyto údaje stvrdit
Vaším podpisem).
Jde o elektronické součástky. Takže materiál bude většinou asi "křemík". Cín bude asi z cínu (olovo tam zmiňovat nebudu, ještě by chtěli něco kvůli nebezpečnému materiálu). Původ zboží, kde bylo vyrobeno? Jak to mám vědět, kupuji od prodejce, ne od výrobce.

Citace:
- plné moci pro celní a daňové řízení ...
- celnímu úřadu dále musíme předložit oboustranné kopie Vašeho občanského průkazu.
To mi přijde dost divné. Pošta po mě kopii občanky nikdy nechtěla.

Citace:
Za zajištění celního dluhu (resp. jeho uhrazení předem) je naší společností účtován poplatek Kč 300,-
Hezky se to hromadí ta suma. Pro dosažení částky na poštovné zdarma jsem tam přihodil ještě pár méně potřebných věcí a tím jsem navíc překročil limit pro clo, takže "ušetřím, ale stát mě to bude víc".

A ještě jeden vtip. V USA mají jakési exportní zákony zakazující vyvážet jisté technologie atd do některých zemí. Jelikož je v objednávce mikroprocesor, který má mimo jiné i modulem pro hw akceleraci šifrování AES (je mi k ničemu), tak jsem musel vyplnit: k čemu to chci, co s tím budu dělat a že cílová země je ČR a nebudu to posílat jinam. Prostě na hlavu to je.

EDIT: Teď koukám, že ve speciální verzi faktury z toho eshopu jsou uvedeny i země původu. Což je ale v kombinaci s poplatky FedEx-u vtipné. V avízu je 5 řádků. Správně by měl být na každém řádku jeden typ výrobku (elektronické součástky, motor, ...) ale má to být ne jen rozděleno do kategorií, ale i kategorií v kombinaci se zemí původu, tedy "součástky z číny, součástky z japonska,..." (dle "vyrobeno v" ne "zakoupeno v") a teď přichází ta pointa: V avízu je 5 řádků a za každý další řádek se připlácí 390,- Přitom mám v zásilce hromada elektronických součástek, takže já potřebuji minimálně (podle počtu zemí a to tam mám i nářadí) 10 řádků. Takže bych zaplatil dalších (10-5)x390,- = 1950,- Kč. Přitom pošta mi vždy sežere nálepku na krabici "[x] Other, hobby parts, $48" a zásilka jede dál(s dph a výpalným). Takže sice na poštu budu nadávat dál, to zas jo, ale jak je vidět, tak Česká Pošta není to nejhorší, co člověka může potkat...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crack YAK EPP kit
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Lapras píše:
Tak konečně. Zase asi mají nějaké nové nařízení.

Přišel mi balík z HobbyKingu (za 3150,-Kč [170 dolarů, 130 Eur]), a platilo se clo 465,- Kč

(Uvedené ceny jsou zaokrouhlené).

Před Novým rokem, jsem objednával 2 objednávky, s cenou nad 22E a pod 150E, a žádné clo ani DPH se neplatilo. Tady mám obdobnou zásilku, a ejhle, vybírali clo... Tak nevím přesně, co se změnilo ;-(

Nicméně přišla mi elektronika do Crack Yaka, a tak brzy začnu stavět ;)
:P Jupí :P

Pokud se platilo jen těch zmíněných 465,- Kč pak ta částka nesouhlasí. Na CLO je to vzhledem ke zmíněné hodnotě 3150,- Kč příliš mnoho a na DPH zas příliš málo, a to nemluvě o tom, že Česká pošta ještě účtuje 180 Kč poplatek za proclení.

1. Jste si jist, že to bylo skutečně CLO? Nebylo to jen DPH a navíc vypočtené z nižší částky ? DPH totiž může být na zásilku stanoveno už při přesažení hodnoty zboží 22 Eur, ale případ od případu záleží jestli ho skutečně stanoví nebo ne (pozn někdy prostě podle toho jak se zrovna někdo vyspí).

2. Pokud bylo skutečně stanoveno DPH i CLO pak se mohlo jednat o nějaký specifický druh zboží, protože hranice 150 Eur je obecná, ale některé druhy zboží mají z hlediska CLA a i z hlediska DPH omezení nezávislé na ceně, ale třeba na hmotnosti, objemu či počtu kusů apod., ale podle toho, že zmiňujete HobbyKing typuji, že to tento případ nebude, protože na HobbyKingu alkohol, cigarety ani třeba parfémy neprodávají. :lol:

3. Kromě zmíněného mohlo nastat ještě to, že by cenu ani případné doložené doklady neuznali a stanovili cenu vlastní rozdílnou a z ní pak vycházeli při stanovení DPH nebo i případného CLA na zásilku. I tohle se ve výjimečných případech může stát.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 10:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Tak pokračování s dopravou od FedEx-u. Už jsem trochu vychladnul, tak to zvládnu snad i bez sprostých nadávek :evil:

Před chvílí mi volali zpátky, že už je to připraveno k proclení, ale že jsem formulář vyplnil nedostatečně. Jak jsem psal, koupil jsem pár součástek a na dosažení poštovného zdarma zásilku doplnil různým "smetím" (odpory, kondenzátory, jst konektory,...). Celkově za 201 dolarů. Napsal jsem tam tedy 2 položky: "elektronické součástky (odpory,integrované obvody, konektory)" a "ruční nářadí pro elektroniku (lupa se světlem, pinzeta)". Bylo mi ale řečeno, že všechny položky musím rozepsat do jejich formuláře přesně tak, jak jsou na faktuře z obchodu. Což znamená 19 položek a jelikož je jen 5 položek zdarma a ostatní se platí, byl jsem upozorněn, že by to znamenalo kromě poplatku za proclení (300,-), samotné daně a cla (údajně kolem 1500,-) i poplatek za extra (prvních pět je v ceně) položky (19-5)*390,- = 5460,- Za proclení deseti odporů v hodnotě 30 centů (6 Kč) zaplatíte FedEx-u 390,- 8O . Zeptal jsem se, co s tím můžu udělat, odpověď že prý nic. No tak jelikož by jen poplatek za protažení objednávky přes celnici o dost přesáhl celou cenu objednávky, tak jsem řekl, ať ji tedy pošlou zpátky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Tak pokračování s dopravou od FedEx-u. Už jsem trochu vychladnul, tak to zvládnu snad i bez sprostých nadávek :evil:

A co možnost si to zajet celně odbavit osobně přímo na příslušný celní úřad, na kterém to Fedex řeší ?

Pokud vám nenabídli možnost vyřídit si odbavení osobně s tím, že nemusíte Fedexu dávat ani plnou moc ani doklady k zásilce pak vás ošidili. Podle zákona má dopravce obecně, tedy i Fedex, umožňovat adresátovi to, aby si zásilku sám celně odbavil ve vztahu k celnímu úřadu s tím, že v tomto případě doloží fakturu a potvrzení o platbě přímo celnímu úřadu a ne Fedexu a za doložení celnímu úřadu se nic neplatí. Jakmile celní úřad potvrdí Fedexu provedení odbavení tak Fedex má vydat zásilku adresátovi a je hotovo.

Navíc JSD se podle vyjádření celního úřadu na zásilky neobchodního charakteru nevyplňuje jelikož se aplikuje tzv. zjednodušený režim odbavení, a to zcela bez ohledu na počet položek v zásilce i bez ohledu na cenu. Zásilka je uznána celníky jako zásilka neobchodního charakteru na základě čestného prohlášení od adresáta, které lze podat na příslušném celním úřadě buď písemně nebo i ústní formou v případě osobního vyřizování, a to i když se jedná o nákup z eshopu, ale pro osobní potřebu. Vzor viz tento odkaz na úvodní příspěvek a tam viz Prohlášení o účelu dováženého zboží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 15:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Drondys píše:
A co možnost si to zajet celně odbavit osobně přímo na příslušný celní úřad, na kterém to Fedex řeší ?
To mi bohužel zdravotní komplikace nedovolují.

Citace:
Navíc JSD se podle vyjádření celního úřadu na zásilky neobchodního charakteru nevyplňuje jelikož se aplikuje tzv. zjednodušený režim odbavení, a to zcela bez ohledu na počet položek v zásilce i bez ohledu na cenu.
Lze se tohle někde oficiálně dočíst?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Drondys píše:
A co možnost si to zajet celně odbavit osobně přímo na příslušný celní úřad, na kterém to Fedex řeší ?

To mi bohužel zdravotní komplikace nedovolují.

Ale to vůbec nevadí. Stačí napsat plnou moc někomu z rodiny nebo třeba známému, kterému důvěřujete a může to tam zajet i s patřičnými doklady k zásilce vyřídit za vás.

mihlit píše:
Drondys píše:
Navíc JSD se podle vyjádření celního úřadu na zásilky neobchodního charakteru nevyplňuje jelikož se aplikuje tzv. zjednodušený režim odbavení, a to zcela bez ohledu na počet položek v zásilce i bez ohledu na cenu.

Lze se tohle někde oficiálně dočíst?

Jediný spolehlivý způsob jak se to dozvědět je položit dotaz na celní úřad.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz